Kto ubezpieczy płyty winylowe?

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
porkes
Posty: 23
Rejestracja: 29 gru 2013, 21:01

Kto ubezpieczy płyty winylowe?

#1

Post autor: porkes »

Mam kolekcję winyli. Niestety zająłem na nią pokój w oddzielnym mieszkaniu. Często wyjeżdżam za granicę.Wyda wam się dziwne ale czy można ubezpieczyć tylko płyty przed kradzieżą?
Awatar użytkownika
chudy_b
Posty: 4008
Rejestracja: 05 lis 2013, 14:54
Lokalizacja: Wólka

Kto ubezpieczy płyty winylowe?

#2

Post autor: chudy_b »

Może zwykłe ubezpieczenie mieszkania od okradzenia z odpowiednią wartością polisy załatwi sprawę?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41638
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kto ubezpieczy płyty winylowe?

#3

Post autor: Wojtek »

porkes pisze:Wyda wam się dziwne ale czy można ubezpieczyć tylko płyty przed kradzieżą?
Dlaczego dziwne? Ludzie potrafią trzymać w domach wiele innych, cennych rzeczy.

Tak jak już poradził chudy_b, raczej wystarczy ubezpieczyć mieszkanie przed kradzieżą przedmiotów w nim zawartych (do określonej wartości majątku).
Skoro chodzi o płyty to na pewno powinieneś prowadzić dokładny spis całości, ze zdjęciami regałów czy też samych płyt.
Przydałaby się też jakaś fachowa wycena, jeśli chcemy być dokładni.

Generalnie podchodzi to pod ubezpieczenia majątkowe.
Pogadaj z agentem ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
nightspy
Posty: 57
Rejestracja: 23 gru 2013, 01:39
Lokalizacja: Piastów koło Warszawy

Re: Kto ubezpieczy płyty winylowe?

#4

Post autor: nightspy »

oprócz ubezpieczenia mieszkania jako całości przed kradzieżą można też dodatkowo ubezpieczać wybrane przedmioty... ja mam ubezpieczony od kradzieży i od zniszczenia przenośny dysk twardy z ważnymi projektami... w ramach ubezpieczenia gdy dysk ulegnie uszkodzeniu ubezpieczyciel pokrywa koszty odtworzenia danych
kręcić winyla... czy nie kręcić... oto jest pytanie ;)
porkes
Posty: 23
Rejestracja: 29 gru 2013, 21:01

Kto ubezpieczy płyty winylowe?

#5

Post autor: porkes »

Właśnie chodzi o ten dokładny spis raczej. W sumie spisałem ok.4000 (+3 jeszcze muszę do teraz)z tym ,że bez nr katalogowych. Chyba agent da mi robotę z dopisywaniem i może nawet unieruchomi kolekcję, gdy ujmie to jako środek trwały. Dzięki za porady ale czy ktoś już może próbował i ma doświadczenia jakieś. W razie czego sam napiszę jak mi poszło z agentem.
cezi
Posty: 166
Rejestracja: 25 gru 2011, 20:02

Kto ubezpieczy płyty winylowe?

#6

Post autor: cezi »

Mi żona cały czas suszy głowę, żebym ubezpieczył swoje CD tzn. zrobił spis i przedstawił agentowi. Mam co prawda ubezpieczenie domu od kradzieży, ale nie sądzę, że gdyby mi zajumali CD, to dostałbym bez spisu rzeczywistą wartośc szkody.

@Porkes - jak będziesz po rozmowie z agentem daj znać, co udało Ci się ustalić.
chrzan49
Posty: 247
Rejestracja: 18 paź 2010, 08:58

Kto ubezpieczy płyty winylowe?

#7

Post autor: chrzan49 »

Dostaniesz grosze.Musisz zrobić dokładny spis i obfocić i dopiero taki zestaw ubezpieczyc albo objąc dotychczasowa polisa z rozszerzeniem.Takie dodatkowe warunki mogą być kosztowne.
T
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41638
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Kto ubezpieczy płyty winylowe?

#8

Post autor: Wojtek »

Od znajomego agenta ubezpieczeniowego dowiedziałem się, że roczna polisa na przedmioty kolekcjonerskie o wartości 10 tysięcy złotych wyniesie w granicach 100-200 złotych.
Oczywiście potrzebny jest dokładny spis kolekcji, która ma zostać objęta ubezpieczeniem.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
cxax
Posty: 16
Rejestracja: 23 mar 2015, 10:46
Gramofon: DUAL 510
Lokalizacja: PL

Re: Kto ubezpieczy płyty winylowe?

#9

Post autor: cxax »

Ja niedawno ubezpieczałem swoją kolekcję, nie tylko winyli ale również CD. Tak jak pisze przedmówca, potrzebna jest dokładna lista, dołączana do polisy. Ubezpieczenie od zdarzeń losowych nie kosztuje dużo, chociaż i tak dużo więcej niż ubezpieczenie mieszkania (biorąc pod uwagę wartość mieszkania i wartość kolekcji). Natomiast ubezpieczenie od kradzieży to już inna bajka. Stawki rosną eksponencjalnie.
ODPOWIEDZ