Chwalimy się, tym co mamy NAJCENNIEJSZEGO w naszej kolekcji

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cyberbob
Posty: 290
Rejestracja: 27 sty 2012, 13:24
Gramofon: Thorens TD160
Lokalizacja: Bydgoszcz

Chwalimy się, tym co mamy NAJCENNIEJSZEGO w naszej kolekcji

#1

Post autor: Cyberbob »

Chciałbym zaproponować nowy temat, wątek o nazwie tak jak w tytule "Chwalimy się, tym co mamy NAJCENNIEJSZEGO w naszej kolekcji". Każdy tutaj mógłby pochwalić się tą płytą lub płytami, które są najcenniejsze w jego kolekcji. Takimi które trzymamy za szybą, wkładamy w dwie folie i odkurzamy co niedziele, taką lub takimi które stanowią dumę naszych zbiorów /wszystkie pierwsze wydania, pierwsze tłoczenia, unikaty, rarytasy, kolekcjonerskie wydania itp./. Niech to będzie wątek gdzie nie można nikogo wyzwać od "snoba", "zbieracza znaczków" ani też prawić mu morałów w stylu "muzyka jest do słuchania...". Niech to będzie wątek który nie jest tylko rajem dla snobów ale też pełni rolę edukacyjną i uczy innych mniej doświadczonych, które płyty winylowe są cenne i dlaczego i co o tym świadczy - jak je rozpoznać. Może ktoś nieświadomie ma taką płytę w swoich zbiorach i o tm nie wie?

Proponuję następujący porządek wpisów:

1. Opis płyty /Zespół, Tytuł Płyty, Rok Produkcji, Wytwórnia Fonograficzna, Kraj Wydania, Które wydanie, Kody matryc itp./,

2. Zdjęcia /Awers Płyty, Rewers Płyty, Label itp./,

3. Uzasadnienie /Co stanowi o jej wyjątkowości/

Je ze swojej strony zaraz coś wrzucę, idę porobić parę zdjęć, a może ktoś mnie wyprzedzi?
Ostatnio zmieniony 11 lis 2013, 17:02 przez Cyberbob, łącznie zmieniany 1 raz.
Thorens TD160, AudioTechnica AT150MLX, JVC A-X9, Pioneer HPM40 / Dual 1229, AudioTechnica AT440MLa, Pioneer SA-8800, B&W DM302
Awatar użytkownika
Cyberbob
Posty: 290
Rejestracja: 27 sty 2012, 13:24
Gramofon: Thorens TD160
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Chwalimy się, tym co mamy NAJCENNIEJSZEGO w naszej kolek

#2

Post autor: Cyberbob »

PINK FLOYD "Dark Side Of The Moon" 1973 EMI HARVEST UK /SHVL 804 A -2, B - 2/ STEREO | 1 PRESS

Pierwsze wydanie /niebieski trójkąt/, drugiego najlepiej sprzedającego się albumu w historii muzyki. W skład albumu wchodzą dwa plakaty, dwa zestawy naklejek. Mam egzemplarz w stanie EX+/EX+

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Thorens TD160, AudioTechnica AT150MLX, JVC A-X9, Pioneer HPM40 / Dual 1229, AudioTechnica AT440MLa, Pioneer SA-8800, B&W DM302
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Chwalimy się, tym co mamy NAJCENNIEJSZEGO w naszej kolekcji

#3

Post autor: Wojtek »

Straszny temat do dyskusji. Kącik snobów i liczenie kasy, tak w skrócie?

Od razu kojarzy mi się to z niegdyś założonym tematem, który zadawał pytanie ile użytkownicy wydają kasy na płyty.
Była tam straszna jatka, temat zniknął.

Po co to? Czymś rzadkim czy cennym można równie dobrze chwalić się w ogólnym wątku z kolekcjami płytowymi, z tym że tam nie ma żadnego podziału czy obostrzeń.

Jak ktoś dopiero zaczyna i ma ze 30 płyt, wskaże tą za którą najwięcej dał, czyli np. 30 złotych, to też będzie OK tutaj? :)
Ktoś zacznie oceniać co jest rzadkie, co jest cenne, a co tylko komuś się wydaje takie, a tak naprawdę nie jest?
Itp. itd.

A o "edukacyjnej roli" pisania o zbieraniu znaczków (czyli płyt "nie do słuchania") to nawet wolę nie zaczynać :)

EDIT:
motown mnie poprawił. Miałem na myśli ten temat: http://winyl.net/viewtopic.php?f=31&t=3743
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Chwalimy się, tym co mamy NAJCENNIEJSZEGO w naszej kolekcji

#4

Post autor: Winters »

SŁAWA PRZYBYLSKA nie zakocham się PRONIT XL 0487 HAJ FAJ

1 PRESS MONO !!!1

first press
first matrix /M3XW 1005 MJ HJ/
first miks
first take
premium vigrin wiolin 180g

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
DIOMEDES KATO
Awatar użytkownika
Cyberbob
Posty: 290
Rejestracja: 27 sty 2012, 13:24
Gramofon: Thorens TD160
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Chwalimy się, tym co mamy NAJCENNIEJSZEGO w naszej kolek

#5

Post autor: Cyberbob »

Wszystko napisałem w poście, jak dla kogoś wyjątkowa jest płyta za 30zł to jasne że może się tu pojawić, może też się pojawić płyta do której ktoś ma np sentyment. Nic nie napisałem o pieniądzach i cen tych płyt nigdzie nie podajemy. Proszę nie słuchać Wojtka jak pomysł na temat jest dobry TO SAM SIĘ OBRONI. Ja np. jestem ciekawy kto ma jakie płyty te najcenniejsze /najcenniejsze nie tylko pod względem finansowym ale też uczuciowym, sentymentalnym/. Więc do dzieła piszczcie i nie słuchajcie tej antypropagandy zresztą to właśnie przed nią ostrzegałem...
Thorens TD160, AudioTechnica AT150MLX, JVC A-X9, Pioneer HPM40 / Dual 1229, AudioTechnica AT440MLa, Pioneer SA-8800, B&W DM302
Awatar użytkownika
Cyberbob
Posty: 290
Rejestracja: 27 sty 2012, 13:24
Gramofon: Thorens TD160
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Chwalimy się, tym co mamy NAJCENNIEJSZEGO w naszej kolek

#6

Post autor: Cyberbob »

Winters jaki rok wydania? H.Sawicka - znasz tą osobę może to Hanka Sawicka?
Thorens TD160, AudioTechnica AT150MLX, JVC A-X9, Pioneer HPM40 / Dual 1229, AudioTechnica AT440MLa, Pioneer SA-8800, B&W DM302
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Chwalimy się, tym co mamy NAJCENNIEJSZEGO w naszej kolekcji

#7

Post autor: Winters »

Cyberbob pisze:Winters jaki rok wydania?
1968
Cyberbob pisze:Hanka Sawicka?
tak
DIOMEDES KATO
ODPOWIEDZ