Wydanie płyty, a jakość nagrania

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
rafikdm
Posty: 1159
Rejestracja: 14 lip 2013, 09:01
Gramofon: Sony ps x65c
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Wydanie płyty, a jakość nagrania

#241

Post autor: rafikdm »

Koledzy jak wypadają płyty wydanie hiszpańskie w stosunku do wydań uk i germany?
Sony PS-X65
AT- OC9MLII
MaCaBRiaa
Proton AA1150
Yamaha CX2
Dac (mod by Martynka)
Cyrus CDT
Toshiba SS-810

Proton D1200
Onkyo TX-4500
Arcam Alpha 5 Plus (mod by Martynka)
B&W Matrix 2 s2
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1672
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wydanie płyty, a jakość nagrania

#242

Post autor: Michal35 »

Myślę że wypadają dość dobrze. Mam kilka i nie ma jakiejś kolosalnej różnicy.
Swego czasu muzykę dyskotekową w latach 80-tych miksowało sporo Dj pochodzących z Hiszpanii(np popularne u nas za sprawą p. Fabiańskiego MaxMix-y)i da się ich słuchać. Ale nie była to muzyka wysokich lotów więc odczucia innych mogą być różne.
Na pewno będą lepsze niż z biedry :lol:
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
Awatar użytkownika
rafikdm
Posty: 1159
Rejestracja: 14 lip 2013, 09:01
Gramofon: Sony ps x65c
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Wydanie płyty, a jakość nagrania

#243

Post autor: rafikdm »

Dość to znaczy? :)
Lepiej od niemieckich?
Sony PS-X65
AT- OC9MLII
MaCaBRiaa
Proton AA1150
Yamaha CX2
Dac (mod by Martynka)
Cyrus CDT
Toshiba SS-810

Proton D1200
Onkyo TX-4500
Arcam Alpha 5 Plus (mod by Martynka)
B&W Matrix 2 s2
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1672
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Re: Wydanie płyty, a jakość nagrania

#244

Post autor: Michal35 »

rafikdm pisze:
26 kwie 2018, 19:33
Dość to znaczy?
Lepiej od niemieckich?
Powiedziałbym że na równi ale to wszystko zależy od konkretnego przykładu.Ogólnie tak.
A czy brytyjskie tłoczenie brzmią lepiej niż niemieckie?Wszystkie?
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
Awatar użytkownika
Deszatie
Posty: 344
Rejestracja: 24 lip 2018, 08:06
Gramofon: Technics SL-200K
Lokalizacja: Elbląg

Re: Wydanie płyty, a jakość nagrania

#245

Post autor: Deszatie »

Posiadam w swojej kolekcji "Thriller" M. Jacksona CBS 1982 i soundtrack Rocky IV Scoti Bros 1985 obie pozycje Hong Kong. Na moje ucho, nie ma się do czego przyczepić, wydanie też ładne wizualnie itd. W tym przypadku porównania z tłoczeniami z innych krajów niestety nie mam. Ciekawi mnie, jakie Wy macie doświadczenia z winylami z "Hong Kongu" ;) I czy traktować je bardziej jako "egzotykę", czy w pełni wartościowe pozycje?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41563
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Wydanie płyty, a jakość nagrania

#246

Post autor: Wojtek »

Z perspektywy polskiej na pewno egzotyka, ale obstawiałbym że są to wartościowe wydania.
Ciekawe zresztą gdzie tłoczone - czy na miejscu czy np. w Japonii albo UK?

Osobiście nie mam żadnego wydania HK.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
hestovsky
Posty: 12
Rejestracja: 13 lis 2018, 17:24

Re: Wydanie płyty, a jakość nagrania

#247

Post autor: hestovsky »

Moje skromne spostrzeżenie jest takie, że bardzo dużo wydań płyt, szczególnie rodzimych, ma problemy z sybilantami i nieczystymi wysokimi tonami. Czy problem rzeczywiscie jest na tak dużą skalę jeśli chodzi o płyty winylowe? Czy poprostu sęk tkwi w ustawieniach mojego sprzętu? Bo spotkałem się nawet z takimi opiniami ze może to być spowodowane przez zły dobór slipmaty
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Wydanie płyty, a jakość nagrania

#248

Post autor: blispx »

Na 2k płyt może 2-3 mam takich że wokal szeleści (o ile Tobie o to chodzi) ale jakieś Japońce z Toshiba, fakt nie jestem jakimś zbieraczem polskości to się nie wypowiem czy to normalne czy nienormalne i szukać lepszych egzemplarzy. Jeżeli na innych Tobie dobrze gra to raczej problem z płytami
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10459
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wydanie płyty, a jakość nagrania

#249

Post autor: Myszor »

hestovsky pisze:
27 lis 2018, 16:45
Moje skromne spostrzeżenie jest takie, że bardzo dużo wydań płyt, szczególnie rodzimych, ma problemy z sybilantami i nieczystymi wysokimi tonami. Czy problem rzeczywiscie jest na tak dużą skalę jeśli chodzi o płyty winylowe? Czy poprostu sęk tkwi w ustawieniach mojego sprzętu? Bo spotkałem się nawet z takimi opiniami ze może to być spowodowane przez zły dobór slipmaty
Użycie slipmaty , szczególnie grubej, zmienia VTA, zatem wpływa na balans tonalny soprany-basy.
Jednak w tym przypadku by oslabiało soprany.
hestovsky
Posty: 12
Rejestracja: 13 lis 2018, 17:24

Re: Wydanie płyty, a jakość nagrania

#250

Post autor: hestovsky »

Na innych jest ok. Zaznaczę jednak że nigdy nie porownywalem kilku wydań tej samej płyty. Zauważyłem to nawet na nowych płytach, szczególnie Polski hip hop. Ale również np niemieckie wydanie making movies straitsow ;)
hestovsky
Posty: 12
Rejestracja: 13 lis 2018, 17:24

Re: Wydanie płyty, a jakość nagrania

#251

Post autor: hestovsky »

Kiedyś siedziałem trochę w mixie/masteringu i wiem ze identyczne wady w brzmieniu powstają podczas obrobki dźwięku, przy np złym ustawieniu equalizacji lub braku kompresji i usuwania tzw high S. Stąd zastanawiam się czy to nie problem z mixem lub masterem próbek na płyty winylowe :)
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Wydanie płyty, a jakość nagrania

#252

Post autor: blispx »

Pamiętam że robiłem kiedyś taki test na oryg. mono Help Beatles pod koniec S1 szumiało tak jakby był problem z VTF/antiskatingiem na kilku wydaniach było to samo, nawet na wkładce monofonicznej, chyba taki master był. Oryg. stereo nie ma tego problemu aż dziwne ;)
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10459
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wydanie płyty, a jakość nagrania

#253

Post autor: Myszor »

Sprawdź vta hestovsky. Jaką masz wkładkę ? U mnie sybilanty występują baaardzo rzadko.
W realizacji nie lubię cichego masteringu. Że trza gałką wzmaka wykręcać ponad normę.
hestovsky
Posty: 12
Rejestracja: 13 lis 2018, 17:24

Re: Wydanie płyty, a jakość nagrania

#254

Post autor: hestovsky »

próbowałem ustawiać różne wysokości. Jedyne czego nie potrafie zrobic jeszcze to ustawienie Azymutu. Może to to.. Sam nie wiem . wkladka to ortofon mk II. Jednak bardziej skłaniam się mi teorii ze to jednak kiepsko wydane płyty ..
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Wydanie płyty, a jakość nagrania

#255

Post autor: Tarkus »

W dłuższej wersji filmu "Pink Floyd w Pompei" jest taki fragment, gdzie ktoś mówi, że "Obscured by Clouds" ma złą produkcję, bo słychać tam dużo sybilantów. Waters odpowiada mu, że "to nie ma nic wspólnego z produkcją, to tylko zły mastering / just bad cut" i radzi posłuchać drugiego tłoczenia, gdzie nie ma już żadnych sybilantów. Zatem jeśli masz to tylko na niektórych płytach, to prawdopodobnie "just bad cut". Podobno może to być też wina "zajechanego" nagrania. Mam np. dwie płyty Wifonu, na których sybilanty są bardzo wyraźne - czyli albo zniszczone, albo spartaczony mastering. Jednej z nich miałem w każdym razie okazję posłuchać w wersji CD i tam, rzecz jasna, żadnych sybilantów nie usłyszałem.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
ODPOWIEDZ