Wydanie płyty, a jakość nagrania

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
eu4yaon
Posty: 4908
Rejestracja: 23 sie 2016, 17:21
Gramofon: Pioneer
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Wydanie płyty, a jakość nagrania

#226

Post autor: eu4yaon »

vinylfan pisze:
eu4yaon pisze:Panowie wiecie cos o greckim wydaniu płyty Polydor? Bo mam okazje płytę kupić ale nikt jej nie licytuje wiec mnie to zastanawia.
A co to za płyta?
Michela jarre'a ;)
Pioneer PL 50L II + Hana EH + Husariaa v2 + Atoll IN 100SE + JBL TLX8
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Wydanie płyty, a jakość nagrania

#227

Post autor: blispx »

RCOM2180 pisze:Czy ma ktoś tę wersję? To jest zdaje się edycja z 2012r. Warto ją kupić czy może inne wydanie? Przede wszystkim zależy mi na jak najlepszym dźwięku, a gdzieś czytałem, że nie wszystkie reedycje tego tytułu warte są zakupu.

Obrazek
To już i tak nie ma większego znaczenia, skąd/co/i za ile bo to już era cyfry. Blue Note skończył się w US już za czasów Liberty, w EU jako tako Pathe-Marconi dawał radę, a w JP King. Współcześnie się podzieliło pomiędzy EMI (EU/JP) a Universal (US) więc masówka. Chyba że mowa o wydaniach audiofilskich ale ten album takiego nie ma
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wydanie płyty, a jakość nagrania

#228

Post autor: darkman »

St.Germain, to w ogóle nagranie z cyfrowej epoki CD na CD i potem matryca z oznaczeniem na labelu dysku DDD. Tu kolega pewnie słyszał o tym na BN z serii na 75lecie. Faktycznie te płyty były słabsze w sensie uporczywych odpadów poprodukcyjnych. I dość niechlujnie wydane czasem. Samo tłoczenie w normie. Po umyciu od razu, dają radę, a w ślepym teście "nie ma lekko" :o
Zasadniczo kupowanie tego nagrania na winylu nie ma wielkiego sensu.
Awatar użytkownika
RCOM2180
Posty: 681
Rejestracja: 05 lip 2016, 17:50
Gramofon: działa

Re: Wydanie płyty, a jakość nagrania

#229

Post autor: RCOM2180 »

Czyli generalnie nie ma sensu kupowanie współczesnej muzyki na winylach, bo jest epoka CD? A co z ostatnim Bowie? Chodzi o Black Star i The Next Day. Mam w planach wersje winylowe (CD kupiłem jakiś czas temu), ale teraz to już nie wiem. :)
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wydanie płyty, a jakość nagrania

#230

Post autor: klin »

Tylko rozróznij tłoczenie z plików cyfrowych wysokiej jakości/rozdzielczości (jak od MOV) od tloczen z CD takich jak wax time (czy jakoś tak się nazywa to nieszczęście)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10450
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wydanie płyty, a jakość nagrania

#231

Post autor: Myszor »

RCOM2180 pisze:Czyli generalnie nie ma sensu kupowanie współczesnej muzyki na winylach, bo jest epoka CD? A co z ostatnim Bowie? Chodzi o Black Star i The Next Day. Mam w planach wersje winylowe (CD kupiłem jakiś czas temu), ale teraz to już nie wiem. :)
To byłoby zbytnie uproszczenie.
Jest wiele nowej muzyki ze znakomitą jakością dzwięku z winyla. Choćby najnowszy The Kills czy Kiwanuka.
Wykonawcy starają się nie używać kompresji. Kiedyś partię nagrywało się na taśmę i kleiło. Dziś są pro toolsy to jasne. Nikt z nożyczkami nie będzie latał :)
Poza tym winyli nie kupuje się tylko dla dzwięku.
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3759
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Wydanie płyty, a jakość nagrania

#232

Post autor: Obywatel »

Myszor pisze: Poza tym winyli nie kupuje się tylko dla dzwięku.
I to jest bardzo prawdziwe stwierdzenie :text-bravo:

Odtwarzaniu nagrań z ery cyfrowej na winylu - szczególnie muzyki z lat '90 i wczesnych 2000-nych - wg mnie towarzyszy dodatkowa aura niesamowitości bo na talerzu kręci się coś, czego zupełnie nie kojarzymy z gramofonem, a jednak się kręci i gra i słychać surface noise :D
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10450
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wydanie płyty, a jakość nagrania

#233

Post autor: Myszor »

Tak jest.
Załączniki
image.jpeg
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wydanie płyty, a jakość nagrania

#234

Post autor: klin »

Ok, macie pewnie rację ale wracając do kwestii jakości dźwięku to ja kupuję winyla głównie dla jakości i nie ważne czy są tłoczone przed czy po 80 roku. Jeśli tłoczone z.porzadnego źródła to grają lepiej od cd i tyle :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wydanie płyty, a jakość nagrania

#235

Post autor: darkman »

Obywatel pisze: się kręci i gra i słychać surface noise :D
I tego się trzymajmy.
Myszor pisze: oza tym winyli nie kupuje się tylko dla dzwięku.
Prawda i to wielka.
RCOM2180 pisze: A co z ostatnim Bowie? Chodzi o Black Star i The Next Day.
Ja to mam też tylko na CD i nie mam w planach LP. Kwestia wyboru, ale nie można ponoć mieć wszystkiego.
Pytałeś o St.Germain - jestem na nie. Mam na CD od dawna i stop.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Wydanie płyty, a jakość nagrania

#236

Post autor: blispx »

Jeżeli interesuje ciebie masówka i lubisz totolotka to śmiało kupuj. Ja ci już wyżej napisałem że jako takiego Blue Note już dawno nie ma

Darkaman dopisał, i słusznie z resztą , że lepiej to mieć na CD bo i tak nie odczujesz różnicy w brzmieniu
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
RCOM2180
Posty: 681
Rejestracja: 05 lip 2016, 17:50
Gramofon: działa

Re: Wydanie płyty, a jakość nagrania

#237

Post autor: RCOM2180 »

Obywatel pisze:
Myszor pisze: Poza tym winyli nie kupuje się tylko dla dzwięku.
I to jest bardzo prawdziwe stwierdzenie :text-bravo:
Odtwarzaniu nagrań z ery cyfrowej na winylu - szczególnie muzyki z lat '90 i wczesnych 2000-nych - wg mnie towarzyszy dodatkowa aura niesamowitości bo na talerzu kręci się coś, czego zupełnie nie kojarzymy z gramofonem, a jednak się kręci i gra i słychać surface noise :D
Też się z tym zgadzam. :) Jest muzyka, która mi się podoba, ale tylko w radiu. Gdybym kupił płytę (CD) to bym jej i tak nie puszczał. I podobnie mam np. z tym St Germain. Wydań tego tytułu pewnie jeszcze trochę będzie i nawet nie spodziewając się lepszego dźwięku, może jednak się szarpnę, jeśli wydanie nie będzie miało ordynarnych defektów i cena nie będzie z :orcs-buttshake:
klin pisze:Ok, macie pewnie rację ale wracając do kwestii jakości dźwięku to ja kupuję winyla głównie dla jakości i nie ważne czy są tłoczone przed czy po 80 roku.
A zdarzyło się wam kupić winyla dla samej okładki?
blispx pisze:Jeżeli interesuje ciebie masówka i lubisz totolotka to śmiało kupuj. Ja ci już wyżej napisałem że jako takiego Blue Note już dawno nie ma Darkaman dopisał, i słusznie z resztą , że lepiej to mieć na CD bo i tak nie odczujesz różnicy w brzmieniu
No tak, tylko CD to jednak nie to. Nie ma całej otoczki. Blacha idzie do czytnika i tyle. Zero emocji. :)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10450
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wydanie płyty, a jakość nagrania

#238

Post autor: Myszor »

RCOM2180 pisze: A zdarzyło się wam kupić winyla dla samej okładki?
Ba, choćby tego niedawno :)
Załączniki
Procol_Harum_Exotic_birds_and_fruit.jpg
Procol_Harum_Exotic_birds_and_fruit.jpg (80.5 KiB) Przejrzano 1916 razy
Awatar użytkownika
RCOM2180
Posty: 681
Rejestracja: 05 lip 2016, 17:50
Gramofon: działa

Re: Wydanie płyty, a jakość nagrania

#239

Post autor: RCOM2180 »

A coś mniej markowego, czego raczej nie będziesz słuchał? :)
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10450
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Wydanie płyty, a jakość nagrania

#240

Post autor: Myszor »

No właśnie tego nie słucham :)
Ale okładka mnie urzekła.
ODPOWIEDZ