Wydanie płyty, a jakość nagrania

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Wydanie płyty, a jakość nagrania

#211

Post autor: Robertson »

Breakout też nie brzmi za dobrze ale...muza przednia.Same zarąbiste kawałki : "Kiedy byłem małym chłopcem" Oni zaraz przyjdą tu" czy "Żyj koklorowo" Tego i tak sie słucha z sentymentu nie zależnie od jakości .A nawet jak kiepsko brzmi....to i tak to winyl ;)
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Wydanie płyty, a jakość nagrania

#212

Post autor: vinylpiotrek »

A jakie masz wydanie Bluesbreakout?
Obrazek
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Wydanie płyty, a jakość nagrania

#213

Post autor: Robertson »

Polskie Nagrania Muzy z 1971 roku. Z archiwum polskiego beatu vol.17 reedycje BREAKOUT Oj ...sorki nagarnie zrealizowano w 71 natomiast reedycja polskich nagrań jest z 1986 - go.
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Wydanie płyty, a jakość nagrania

#214

Post autor: Robertson »

Pokusiłem się dzisiaj o małe porównanie.Peter Gabriel utwór "Sledgehammer" Z dwóch płyt .Świerzo zakupione wydanie US Giffin z albumu "So" oraz niemiecke wydanie best of z 90 roku "Shaking Tree" Różnica brzmienia mnie powaliła ! Wszystko było na korzyść wydania z Us .Dynamika ,bas , góra !

Jutro porównam pierwsze Yazoo Geramany z UK oraz Stinga 'The Dream Of The Blue Turtle " tą z kolei kupłem w wersji US .Podobnie jak Yazoo małem Niemieckie i juz nie mogłem słuchać tego "samrzenia" które było powodem poszukiwania innych egzemplarzy . Już jest lepiej ...tylko jakieś pojedyncze , delikatne trzaski :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 20 lip 2013, 22:39 przez Robertson, łącznie zmieniany 3 razy.
plebi
Posty: 1
Rejestracja: 04 lis 2015, 21:06

Re: Wydanie płyty, a jakość nagrania

#215

Post autor: plebi »

ryszard_pp pisze: - dysponuje się wkładką gramofonową przenoszącą szerokie pasmo od góry, jak moja - do 50 kHz i chyba lekko wyżej oraz podłączy się swoje Pre do analizatora widma FFT (Szybka Transormata Fouriera) zainstalowanego na laptopie. W trakcie odtwarzania płyty na żywo widać w przesuwającym się widmie FFT zakres fizycznie nagranych (wytloczonych) na płycie częstotliwości rozciągający się do 42 Khz i wyżej (słownie : czterdzieści kilka kHz) - co absolutnie wyklucza CD jako źródło nagrania, Kola Wasin dysponował najwyraźniej jakimś cudem jakimiś masterami.
Zazdroszcze wkladki :-) a pewnie i gramofonu :-)

Zdecydowanie jestem poczatkujacy w Vinylach ale na przetwarzaniu dzwiekow co nieco sie znam.
I niestety tu sie mylisz... Wynika to z prostego przetwarzania sygnalu przez uklady nieliniowe - powstaja intermodulacje i harmoniczne - stad zawsze w sygnale (nawet z CD) beda jakies wyzsze czestotliwosci - juz po przejsciu na sygnal analogowy.
Czyli sama analiza widmowa niewiele Ci tu powie.
Przyczyna moze byc sygnal zrodlowy wykorzystany do nagrania z duza zawartoscia intermodulacji i/lub harmonicznych
Oczywiscie nie musi - ale analiza Twoja i TTF nie dowodzi tu niczego.
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Wydanie płyty, a jakość nagrania

#216

Post autor: Tarkus »

matik7777 pisze:Miałem płytę Tonpressu z naklejką "DIGITAL - nagranie cyfrowe". Owa płyta była dość niszowa - koncert skrzypcowy. Pochodziła z 1986 roku.
W Polsce pod koniec PRL-u sporo muzyki klasycznej nagrywało się w "cyfrze" - sam mam co najmniej ze dwa tytuły tak nagrane. Zresztą, z tego co wiem, na Zachodzie digital również najpierw zastosowano w nagraniach takiej właśnie muzyki.
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41513
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Wydanie płyty, a jakość nagrania

#217

Post autor: Wojtek »

Tarkus pisze:Zresztą, z tego co wiem, na Zachodzie digital również najpierw zastosowano w nagraniach takiej właśnie muzyki.
Muzyka klasyczna zawsze była pierwszym polem do nowych technologii rejestracji muzyki.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Wydanie płyty, a jakość nagrania

#218

Post autor: Tarkus »

Wojtek pisze:Muzyka klasyczna zawsze była pierwszym polem do nowych technologii rejestracji muzyki.
To prawda, przecież np. tak było bodaj z longplayem, a później z całą pewnością z płytami stereo. Najpierw klasyka, potem jazz, na końcu szeroko pojęta muzyka popularna. To samo z digitalem... Stąd zachodnie płyty "klasyczne" nagrane w latach 80. to prawie bez wyjątku digital recordings, a z rockiem czy pop było pod tym względem bardzo różnie, z przewagą analogu. :)
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
chrzan49
Posty: 247
Rejestracja: 18 paź 2010, 08:58

Re: Wydanie płyty, a jakość nagrania

#219

Post autor: chrzan49 »

Rejestracja muzyki klasycznej jest najbardziej trudna i wymagająca.Pop można nagrać na naleśniku z serem i często tak brzmi.
W rankingu jakości płyt przodują USA,Uk,Niemcy ale dobre wytwórnie,Japońskich mało słuchałem a to co słyszałem jakoś nie powaliło.Polskie średnio wypadają w porównaniu a trafiały się nagrania okropne.Pozostałe demoludy w kolejności to Suprafon i Pepita z Czechoslowacji ,Yugoton .Melodia z ZSRR ówczesnego ,Amiga.Balkanton to kiszka.Hungaroton juz nie pamiętam.Mało tego sluchałem bo nie było czego słuchać .
Najlepiej brzmiały i wytrzymały próbę czasu vinyle amerykańskie.Oni nagrywali z inną bazą i nie stosowali głębokiej kompresji co zabiło i zabija nadal nagrania.W analogu nie było tak łatwo popsuć jak obecnie.
W 1990 w czasie Pierestrojki podrozowalem służbowo po naszym Wielkim Bracie.Wszystko sie waliło i nic nie było za to w sklepach wiele anglosaskich dobrych tytułow ktorych obywatele Przodujacego Systemu nie kupowali bo mieli ważniejsze potrzeby.
Poligrafia marniutka za to vinyle b.dobre.Popytałem co nieco i okazało sie że około 1998 czy 1999 roku były ZSRR zakupił nowiutkie tlocznie i LICENCJE .Plyty nie ustępowały dobrym zachodnim nagraniom.Mam do dzisiaj a przywiozłem 2 walizy.
Pozdrawiam Tomasz
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3761
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Wydanie płyty, a jakość nagrania

#220

Post autor: Obywatel »

Zgadza się, mam parę ruskich płyt i niektóre brzmią zaskakująco dobrze. Generalnie jest tak, że wśród wydań z demoludów jest sporo rodzynków brzmiących dobrze, choć oczywiście regułą jest to, że płyty brzmią źle lub wręcz fatalnie.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
eu4yaon
Posty: 4908
Rejestracja: 23 sie 2016, 17:21
Gramofon: Pioneer
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Wydanie płyty, a jakość nagrania

#221

Post autor: eu4yaon »

Panowie wiecie cos o greckim wydaniu płyty Polydor? Bo mam okazje płytę kupić ale nikt jej nie licytuje wiec mnie to zastanawia.
Pioneer PL 50L II + Hana EH + Husariaa v2 + Atoll IN 100SE + JBL TLX8
Awatar użytkownika
vinylfan
Posty: 755
Rejestracja: 14 kwie 2011, 12:38
Gramofon: Dual CS 460

Re: Wydanie płyty, a jakość nagrania

#222

Post autor: vinylfan »

eu4yaon pisze:Panowie wiecie cos o greckim wydaniu płyty Polydor? Bo mam okazje płytę kupić ale nikt jej nie licytuje wiec mnie to zastanawia.
A co to za płyta?
Gramofony:Dual CS 460 + Ortofon OM 10, Unitra G-620 Fryderyk + AT-95E
Odtwarzacze CD: Denon DCD 1500 AE, Technics SL-PG 500A,
Wzmacniacze: Denon PMA 1500AE, Technics SU-V45A,
Kolumny głośnikowe: KEF Q700, Tannoy Mercury 7.4
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Wydanie płyty, a jakość nagrania

#223

Post autor: kielek »

Mam kilka wydań greckich i nie mogę powiedzieć o nich złego słowa :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15111
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Wydanie płyty, a jakość nagrania

#224

Post autor: darkman »

Zero uwag. Też mam kilka, jak dobry stan to spoko.
Awatar użytkownika
RCOM2180
Posty: 681
Rejestracja: 05 lip 2016, 17:50
Gramofon: działa

Re: Wydanie płyty, a jakość nagrania

#225

Post autor: RCOM2180 »

Czy ma ktoś tę wersję? To jest zdaje się edycja z 2012r. Warto ją kupić czy może inne wydanie? Przede wszystkim zależy mi na jak najlepszym dźwięku, a gdzieś czytałem, że nie wszystkie reedycje tego tytułu warte są zakupu.

Obrazek
ODPOWIEDZ