Pocztówka dźwiękowa (format C6) widokówka

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bysy
Posty: 99
Rejestracja: 09 lut 2010, 22:52

Pocztówka dźwiękowa (format C6) widokówka

#1

Post autor: bysy »

Witam.
Może ktoś wypowie się więcej w tym temacie, chodzi mi mianowicie o "zaszyfrowany znaczek" w górnym prawym rogu każdej takiej pocztówki (foto - przepraszam za słabą jakość). Jakie dane są tam zaszyfrowane?
Załączniki
PC090188.JPG
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41644
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pocztówka dźwiękowa (format C6) widokówka

#2

Post autor: Wojtek »

bysy pisze:chodzi mi mianowicie o "zaszyfrowany znaczek" w górnym prawym rogu każdej takiej pocztówki
Nie za bardzo potrafię wskazać na zdjęciu rzecz o której piszesz :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
bysy
Posty: 99
Rejestracja: 09 lut 2010, 22:52

Re: Pocztówka dźwiękowa (format C6) widokówka

#3

Post autor: bysy »

Na zdjęciu widać 3 takie "zaszyfrowane znaczki" z 3 różnych pocztówek dźwiękowych.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41644
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pocztówka dźwiękowa (format C6) widokówka

#4

Post autor: Wojtek »

Ja umiem czytać bysy, ale nie widzę "znaczków" albo przynajmniej nie wiem co widoczne na zdjęciu robi za "znaczek", tym bardziej jeśli są tam aż 3 sztuki.

Jeśli słownie nie potrafisz mi tego wyjaśnić to może chociaż zaznacz w Paintcie czy innym programie graficznym i podeślij obrazek?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
bysy
Posty: 99
Rejestracja: 09 lut 2010, 22:52

Re: Pocztówka dźwiękowa (format C6) widokówka

#5

Post autor: bysy »

OK, moja wina... Pisząc znaczek miałem na myśli wykropkowane pole (na które powinno nakleić się znaczek pocztowy), w tym przypadku są to 3 wykropkowane pola "znaczki" - chodzi mi o zaszyfrowane informacje tekstowe w zakropkowanym polu - gdzie m.in. znajduje się informacja ile egzemplarzy danej pocztówki wydano (np. 60.000 egz, 20.000 egz) i cena (np. 20 gr, 1 zł). Co z tego pola można jeszcze wyczytać?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41644
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Pocztówka dźwiękowa (format C6) widokówka

#6

Post autor: Wojtek »

Aaaa, to miałeś na myśli. Cóż, zbyt wiele tajemnic chyba te oznaczenia nie kryją. Tak czy siak, w celu zgłębienia tajemnicy radzę skontaktować się z jakimś kolekcjonerem pocztówek dźwiękowych. Ten pewnie będzie w stanie odpowiedzieć na twoje pytania :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Pocztówka dźwiękowa (format C6) widokówka

#7

Post autor: Krzyś »

Ja co prawda nie jestem kolekcjonerem pocztówek dźwiękowych, ponadto te, które mam, z reguły pochodzą z czasów, gdy nikt się nie łudził, że one mają cokolwiek wspólnego z pocztą (KAW), ewentualnie mam też jakąś chałturę rzemieślniczą, ale mniej więcej to wydedukowałem:
1690 G/I/64 - sygnatura (nr seryjny) - prawdopodobnie najpierw były numery 0000/I/rok, potem 0000 A/I/rok, potem 0000/II/rok itp (gdzie 0 to cyfra, A to duża litera) - ostatnie dwie cyfry to (najprawdopodobniej) rok oddania do druku, tak jak we wszystkich tego typu sygnaturach/oznaczeniach/spisach inwentarzu
20 000 egz. - nakład
PWPW 89748 - prawdopodobnie oznaczenie wydawcy (PWPW - Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, Z. G. "Ruch" - Zakłady Graficzne "Ruch"), dalej numer katalogowy przydzielony przez wydawcę
Z-57 - nie wiem? może format? albo kategoria?
Cena zł 1 + - cena
10 gr na SFOS - haracz na jakiś dodatkowy cel (SFOS - Społeczny Fundusz Odbudowy Stolicy, SFBSiI - Społeczny Fundusz Budowy Szkół i Internatów - ten drugi to chyba w ramach sławetnego "tysiąca szkół na tysiąclecie")
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Awatar użytkownika
bysy
Posty: 99
Rejestracja: 09 lut 2010, 22:52

Re: Pocztówka dźwiękowa (format C6) widokówka

#8

Post autor: bysy »

Wyczerpująca odpowiedź. Mam kilka ładnych pocztówek i chciałem wiedzieć co one kryją. Dzięki Krzyś.
ODPOWIEDZ