Płyty godne polecenia ze względu na super realizację

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Re: Płyty godne polecenia ze względu na super realizację

#91

Post autor: Robertson »

Ciekawe czy wydanie US gra lepiej... Jeśli nie, to chyba byłby to taki mały wyjątek ;)
Nie ma reguły.Mam kilka tak grających "Holendrów" , że nie jeden japoniec popełnił by harakikri :lol:
Ostatnio zmieniony 07 kwie 2014, 21:47 przez Robertson, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Derayes
Posty: 41
Rejestracja: 01 lis 2013, 12:40

Re: Płyty godne polecenia ze względu na super realizację

#92

Post autor: Derayes »

Ja wiem, ze to off-top bo to jest portal o winylach ale.............

KING CRIMSON w miksie surround wymiata, mam 'Lizard' oraz 'Lark's Tongues In Aspic'.

Wymiata tez YES 'Close To The Edge'.

Tego winyle nie maja i miec nie beda a chodzi tez o jakosc dzwieku.
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Płyty godne polecenia ze względu na super realizację

#93

Post autor: Carpenter »

Derayes pisze:Ja wiem, ze to off-top bo to jest portal o winylach ale.............

KING CRIMSON w miksie surround wymiata, mam 'Lizard' oraz 'Lark's Tongues In Aspic'.

Wymiata tez YES 'Close To The Edge'.

Tego winyle nie maja i miec nie beda a chodzi tez o jakosc dzwieku.
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Aż mnie boki bolą :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Płyty godne polecenia ze względu na super realizację

#94

Post autor: Carpenter »

Sorki za mój wczorajszy trochę chamski wpis :oops:

W ramach zadośćuczynienia ;) chciałbym polecić płytę, której właśnie słucham, już któryś raz, ale wcześniej nie słyszałem, że jest tak fenomenalnie zrealizowana - dziś słucham jej na wkładce MC - i to jest powód, że mi się uszy otworzyły na tę płytę :D

Paquito D'Rivera - Explosion
Załączniki
Paquito D'Rivera - Explosion.jpg
Awatar użytkownika
kebabożerca
Posty: 218
Rejestracja: 07 mar 2014, 16:41

Płyty godne polecenia ze względu na super realizację

#95

Post autor: kebabożerca »

Chet Baker i Bill Evans Alone Together (WaxTime 771698) ma niesamowitą przestrzeń. Na okładce widnieje jakiś napis "Stereo Panoramic HiFi Recording" i nie jest to marketing :D
Aj du not baj dys rekord, it is skraczt.
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Re: Płyty godne polecenia ze względu na super realizację

#96

Post autor: Robertson »

Reymont pisze:
Robertson pisze:Fleetwood Mac "Tango In The Night" Płyta , która po zapodaniu na gramofon spowodowała "mały opad szczeny" Realizacja powala! Niemieckie wydanie za 25 zł ...rewelacja!!!
Wszystko się zgadza. To mój najlepiej grający Niemiec.
Ciekawe czy wydanie US gra lepiej... Jeśli nie, to chyba byłby to taki mały wyjątek ;)
No i...sprawa się rypła Reymont ;) Wczoraj nabyłem drogą kupna Amerykańskie tłoczenie "Tango In The Night" i..... jestem w małym szoku. Moim zdanie Niemieckie gra lepiej. Przede wszystkim lepsza dynamika, , przestrzeń i efekty , których jest mnóstwo na tej płycie. US gra ciszej... zdecydowanie ciszej. Jest stonowane jeśli nie przymulone.Wydaje się jak by były nagrywane na dwóch różnych poziomach głośności.W niemieckim tłoczeniu nic nie jest zawoalowane, wyciszone ..brzmi efekciarsko ..daje mnóstwo frajdy. US to dokładne przeciwieństwo.Jeśli ktoś lubi słuchać na "direct" i niskim poziomie głośności ..tak po "audiofilsku" :lol: to Ok! Dziwne ponieważ bardzo lubię te czerwone amerykańskie Columbie, które grają mocno , z wykopem , dynamicznie.... mam ich mnóstwo i staram się tylko je kupować ! W przeciwieństwie do tych żółtych CBS z UK , za którymi nie przepadam :/ Ale to tak bardzo ogólnie i na marginesie. W przypadku opisywanych obie to WB .
Awatar użytkownika
Carpenter
Posty: 815
Rejestracja: 05 maja 2013, 22:58
Gramofon: Kenwood KP-990
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Płyty godne polecenia ze względu na super realizację

#97

Post autor: Carpenter »

Czy ktoś jeszcze może potwierdzić, że ta płyta brzmi lepiej w wydaniu niemieckim niż amerykańskim? Niemieckich jest dużo na Allegro, ale ja czekam na amerykańską lub angielską. Angielska parę dni temu przegrałem, niestety. Może jednak nie ma się co zabijać za "brytyjczykiem"?
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Płyty godne polecenia ze względu na super realizację

#98

Post autor: kielek »

Moim zdaniem niemieckie wydanie nie jest na pewno gorsze od US( mam oba).
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Płyty godne polecenia ze względu na super realizację

#99

Post autor: Robertson »

Zastanawia mnie ta różnica w dynamice i głośności nagrania płyty.Ktoś mi jeszcze zasugerował kwestię numeru matrycy. Jeśli niemieckia to jedna z pierwszych a amerykańskie któraś z kolei ...może to wiele tłumaczyć .
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Płyty godne polecenia ze względu na super realizację

#100

Post autor: Wojtek »

Robertson pisze:Ktoś mi jeszcze zasugerował kwestię numeru matrycy. Jeśli niemieckia to jedna z pierwszych a amerykańskie któraś z kolei ...może to wiele tłumaczyć .
Ten tajemniczy ktoś raczej nie wie o czym mówi albo czegoś nie zrozumiałeś. To nie ma nic do rzeczy. Te różnice właśnie biorą się m.in. z tego, że tak w USA jak i w Niemczech na 90% robili własne matryce, a nie że powstało parę generacji w jednym miejscu i potem one krążyły po świecie.
Tak to nie działa Robert :)

No chyba że chodzi Ci o to, że pierwsze tłoczenia niemieckie są dobre, a z amerykańskich pierwsze są gorsze od późniejszych, to jeszcze można zrozumieć i rozważać :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Płyty godne polecenia ze względu na super realizację

#101

Post autor: kielek »

Nie tak dawno nabyłem za nieduże pieniądze hiszpańskie wydanie E.L.O ''Discovery'' i zdziwiłem się nieco,gdyż w mojej opinii brzmi o wiele lepiej od brytyjskiego odpowiednika :)
Awatar użytkownika
Tyrystor
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2011, 16:44
Gramofon: SL-1410mk2
Lokalizacja: Lüben in Niederschlesien

Płyty godne polecenia ze względu na super realizację

#102

Post autor: Tyrystor »

O, a wiesz, że to był drugi winyl, jaki sobie w życiu kupiłem? Pięć lat temu, holenderskie wydanie.

Gdy tylko natknę się gdzieś na gorącokrwistego Hiszpańca, nie omieszkam nabyć w celach porównawczych.
Zestaw L1: Technics SL-1410mk2 + Shure M95HE + Denon PMA-777 + Telefunken TLX
Zestaw L2: Aiwa AD-F810 + Nakamichi OMS-2E + JVC AX-555 + Canton GLE40
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Re: Płyty godne polecenia ze względu na super realizację

#103

Post autor: Robertson »

Carpenter pisze:Sorki za mój wczorajszy trochę chamski wpis :oops:

W ramach zadośćuczynienia ;) chciałbym polecić płytę, której właśnie słucham, już któryś raz, ale wcześniej nie słyszałem, że jest tak fenomenalnie zrealizowana - dziś słucham jej na wkładce MC - i to jest powód, że mi się uszy otworzyły na tę płytę :D

Paquito D'Rivera - Explosion

Kilka razy miałem ta płytę w ręku i zastanawiałem się kupić....nie kupić. Tym bardziej , że pamiętam Paqiuto z czasów CD i wspaniałych..... jak na ten nośnik..... realizacje Chesky Records. Jak będzie jeszcze w Music Fanie to kupuję ;)
Robertson
Posty: 878
Rejestracja: 30 maja 2013, 16:33

Re: Płyty godne polecenia ze względu na super realizację

#104

Post autor: Robertson »

kielek pisze:Nie tak dawno nabyłem za nieduże pieniądze hiszpańskie wydanie E.L.O ''Discovery'' i zdziwiłem się nieco,gdyż w mojej opinii brzmi o wiele lepiej od brytyjskiego odpowiednika :)

Nie chce uogólniać ale...co do brytyjczyków to ja mam mieszane uczucia :| Zdublowałem ostatnio Dwie płyty Jarra i coś tam jeszcze na Uk i ...troszku się zawiodłem.Niemieckie grały lepiej . Ja wiem , że to pojedyncze przypadku ale....nie odosobnine w ostatnim czasie.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Płyty godne polecenia ze względu na super realizację

#105

Post autor: JacK »

Robertson pisze:
Carpenter pisze:Sorki za mój wczorajszy trochę chamski wpis :oops:

W ramach zadośćuczynienia ;) chciałbym polecić płytę, której właśnie słucham, już któryś raz, ale wcześniej nie słyszałem, że jest tak fenomenalnie zrealizowana - dziś słucham jej na wkładce MC - i to jest powód, że mi się uszy otworzyły na tę płytę :D

Paquito D'Rivera - Explosion

Kilka razy miałem ta płytę w ręku i zastanawiałem się kupić....nie kupić. Tym bardziej , że pamiętam Paqiuto z czasów CD i wspaniałych..... jak na ten nośnik..... realizacje Chesky Records. Jak będzie jeszcze w Music Fanie to kupuję ;)
Chesky Rec. wydał też kilka winyli np. Sara K. lub John Hammond - Rough & Tough. Ich wydania czy to na cd, dvd-a, sacd i ostatnio pliki 192/24 są zawsze bardzo staranne.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
ODPOWIEDZ