Naj... - rekordy wiekowe i inne (perełki z kolekcji)

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Naj... - rekordy wiekowe i inne (perełki z kolekcji)

#1

Post autor: Krzyś »

Pomyślałem sobie, że zaszpanuję moimi płytami :morda:
Wymyśliłem temat, w którym zgłaszamy różne płyty, które są naj... np. najstarsze, najcenniejsze, największe, najdłuższe itp
Oto moi faworyci:
Najstarszy LP:
Polskie Nagrania L0004 10" - M. Fogg - Piosenki. Rok wydania 1955. Str. A wznawiana wielokrotnie na innych LP/CD, str. B nigdy, nigdzie nie wznawiana (piosenki ukazały się na kilku płytach szelakowych współczesnych temu longplayowi)
Polskie Nagrania L0004 10" - M. Fogg - Piosenki. Rok wydania 1955. Str. A wznawiana wielokrotnie na innych LP/CD, str. B nigdy, nigdzie nie wznawiana (piosenki ukazały się na kilku płytach szelakowych współczesnych temu longplayowi)
Płyta w stanie VG--. Tracking dobry. Str. A (po usunięciu większości trzasków przy pomocy wymyślonej przeze mnie magii) prawie czysta (tzn. prawie nie trzeszczy), str. b trzeszczy nawet po użyciu mojej magii (z uwagi na jej większe zużycie, większe zarysowania i mniejszą amplitudę wynikającą z o połowę dłuższego czasu nagrania, niż str. a)
Płyta w stanie VG--. Tracking dobry. Str. A (po usunięciu większości trzasków przy pomocy wymyślonej przeze mnie magii) prawie czysta (tzn. prawie nie trzeszczy), str. b trzeszczy nawet po użyciu mojej magii (z uwagi na jej większe zużycie, większe zarysowania i mniejszą amplitudę wynikającą z o połowę dłuższego czasu nagrania, niż str. a)
Najstarszy SP:
Polskie Nagrania SP-66 - M. Fogg Siwy Włos/Kochana - mam 2 egz. stan obu VG, tracking OK, na całej powierzchni "jajecznica" (: , brak głębokich rys. Oryginalne koperty (druga gdzieś się schowała). Rok ok. 1956.
Polskie Nagrania SP-66 - M. Fogg Siwy Włos/Kochana - mam 2 egz. stan obu VG, tracking OK, na całej powierzchni "jajecznica" (: , brak głębokich rys. Oryginalne koperty (druga gdzieś się schowała). Rok ok. 1956.
Najstarsza płyta w ogóle:
Syrena Electro 9034 M. Fogg - Nie płacz/Żal. Repertuar na marzec-kwiecień 1933 r.
Syrena Electro 9034 M. Fogg - Nie płacz/Żal. Repertuar na marzec-kwiecień 1933 r.
Powierzchnia porysowana. Stan nieznany. Tracking nieznany (nie mam igły jeszcze). Wizualnie VG-- najwyżej.
Powierzchnia porysowana. Stan nieznany. Tracking nieznany (nie mam igły jeszcze). Wizualnie VG-- najwyżej.
Najnowsza płyta przedwojenna:
Syrena Electro 2231 M. Fogg Serenada Włoczęgi/Narty narty!. Repertuar na sezon luty-kwiecień 1939. Stan techniczny nieznany.
Syrena Electro 2231 M. Fogg Serenada Włoczęgi/Narty narty!. Repertuar na sezon luty-kwiecień 1939. Stan techniczny nieznany.
DSCF2559 - 2.jpg
Najstarsza płyta powojenna:
Fogg Record 0005/006 M. Fogg Setka/nie pamiętam. Stan powierzchni na oko G (choć była szlifowana na gramofonie akustycznym - są ślady po igle). Rok 1946.
Fogg Record 0005/006 M. Fogg Setka/nie pamiętam. Stan powierzchni na oko G (choć była szlifowana na gramofonie akustycznym - są ślady po igle). Rok 1946.
Na zdjęciu w większej rozdzielczości miałem fajną morę (:
Na zdjęciu w większej rozdzielczości miałem fajną morę (:
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Awatar użytkownika
Wuwuzela
Posty: 517
Rejestracja: 08 sie 2010, 10:07
Lokalizacja: Willow Farm

Re: Naj... - rekordy wiekowe i inne (perełki z kolekcji)

#2

Post autor: Wuwuzela »

Jak na razie moje 3 staruszki:

(Lol, znowu pionowe zdjęcie)
Obrazek

Stan fajny.
Obrazek

Trochę brudna, ale kiedyś w końcu ją wyczyszczę. ;)
Obrazek

Pochodzą z lat 50.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41644
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Naj... - rekordy wiekowe i inne (perełki z kolekcji)

#3

Post autor: Wojtek »

Wuwuzela:
Jakbyś nam jeszcze powiedział co to konkretnie jest to by było fajnie.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Wuwuzela
Posty: 517
Rejestracja: 08 sie 2010, 10:07
Lokalizacja: Willow Farm

Re: Naj... - rekordy wiekowe i inne (perełki z kolekcji)

#4

Post autor: Wuwuzela »

Nie powiem. :snooty:






Żartowałem. :D

Płyta 1
a)-Tabanyi Mihaly - Moulin Rouge
b)-Tabanyi Mihaly - A Happy Week-End
Płyta 2
a)-Henty Bessy - C`est Si Bo!
b)-Paul Lonignt - Cerisier Rose Et Pommier Blanc
Płyta 3
a)-Breitner, Szenes - Mindenkit Elfelednek Egyszer
b)-Rascel, Gal Zsuzsa - Arrivedrici Roma

Uff... :music-headbanger:
Obrazek
Awatar użytkownika
mamster
Posty: 262
Rejestracja: 10 wrz 2010, 18:13

Naj... - rekordy wiekowe i inne (perełki z kolekcji)

#5

Post autor: mamster »

To moje najstarsze na chwilę obecną - z tego co się orientuję (bo ciężko to znaleźć w necie) to 1960
Załączniki
DSC06623.jpg
Awatar użytkownika
mamster
Posty: 262
Rejestracja: 10 wrz 2010, 18:13

Naj... - rekordy wiekowe i inne (perełki z kolekcji)

#6

Post autor: mamster »

A tu zdecydowanie nie najstarsza, ani nawet nie szczególnie unikatowa - ale za to z autografem wielkiej ryby zdobytym osobiście - czyli szczególnie cenna :P
Załączniki
DSC06638.jpg
Awatar użytkownika
BACKspacer
Posty: 70
Rejestracja: 27 lis 2010, 16:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Naj... - rekordy wiekowe i inne (perełki z kolekcji)

#7

Post autor: BACKspacer »

Hm... nie wiem czy to perełka (ze względu na stan :cry: ) ale na rekord wiekowy na pewno się załapie :lol:
No i poza tym przepiękne opakowanie zastępcze z tamtych lat...
Załączniki
Stan... tragiczny
Stan... tragiczny
Niewiele widać, poza tym , że Lehar i data : 1910 r.
Niewiele widać, poza tym , że Lehar i data : 1910 r.
Zwróćcie uwagę jakie korzyści daje słuchanie płyt ( tekst u dołu opakowania:-))
Zwróćcie uwagę jakie korzyści daje słuchanie płyt ( tekst u dołu opakowania:-))
new guy in (vinyl) town
Agares
Posty: 42
Rejestracja: 06 paź 2010, 11:18

Naj... - rekordy wiekowe i inne (perełki z kolekcji)

#8

Post autor: Agares »

No to moje rekordy to chyba słabe. Najstarszy - w ogóle nie ma się czym chwalić, pewnie któraś z płyt z lat 70'. Najcenniejszy - The Beatles - Let It Be(kupiłem za 50zł!!!). Najcięższy - Nightwish - Made In Hong Kong(and various other places)[limited picture disc edition, na opakowaniu numerek 945, cały album waży chyba z kilogram].
Awatar użytkownika
matik7777
Posty: 90
Rejestracja: 20 mar 2010, 18:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Naj... - rekordy wiekowe i inne (perełki z kolekcji)

#9

Post autor: matik7777 »

To teraz moje skarby

Najstarsza

Sonety Krymskie- PN Muza - prawd. koniec lat 50.
Stan: tracking ok odsłuchowo 4+
Label
Label
Przypadkowa :lol:
Jean Michel Jarre - Zoolook (45rpm MAXI)
Zamawiałem album(ebay), dostałem maxisingiel :mrgreen:
Stan: Tracking Super, odsłuchowo 6-
Label
Label
Okładka. Taka sama jak w albumie tylko że w negatywie i na dole napis "MAXI SINGLE 45RPM"
Okładka. Taka sama jak w albumie tylko że w negatywie i na dole napis "MAXI SINGLE 45RPM"
about:blank
RadioactiveTangerine
Posty: 53
Rejestracja: 07 gru 2010, 23:57
Lokalizacja: Karczew, ok. Wawki

Naj... - rekordy wiekowe i inne (perełki z kolekcji)

#10

Post autor: RadioactiveTangerine »

Nie martw się :D Single są cenniejsze (na ogół - jeśli nie są niedawno wydane).

Moje rekordy:
Najdroższa płyta (pojedyńcza, ew. podwójny album): http://www.discogs.com/Kraftwerk-Kraftw ... ase/125204 (Kraftwerk, "Kraftwerk" - 70 zł, okazja :mrgreen: )
Najtańsza płyta (a raczej zestaw płyt): wszystkie od ojca (0 zł, nawet piwa nie musiałem postawić :P ale to się nie liczy) i http://www.discogs.com/Tangerine-Dream- ... ase/647485 (Tangerine Dream "Tangents 1973 - 1983", 5 CD box - 18stkowy prezent od koleżanki, oryginalne wydanie z 1994. To była 18stka :mrgreen: )
Najtańsza płyta (nie za darmo, niestety :P): http://www.discogs.com/Depeche-Mode-Onl ... se/1541767 ("Only When I Lose Myself" LCD singiel Depeche Mode, wydanie Mute CS (Mute Czechoslovakia), zamieniona okładka wydania zwykłego i limitowanego, dałem 10,5 + wysyłka).
Najdroższe wydawnictwo: http://www.discogs.com/Depeche-Mode-Sou ... se/1734706 (Depeche Mode "Sounds Of The Universe" Deluxe Box Set, kupiłem za 200 zł (ale sam dałem 120 - kupione na samym początku wakacji, po zakończeniu liceum, za swoje ostatnie stypendium - był pasek 8-) )
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41644
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Naj... - rekordy wiekowe i inne (perełki z kolekcji)

#11

Post autor: Wojtek »

RT:
Generalnie to skupiamy się tutaj raczej na winylach, a nie na CD czy DVD :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
RadioactiveTangerine
Posty: 53
Rejestracja: 07 gru 2010, 23:57
Lokalizacja: Karczew, ok. Wawki

Naj... - rekordy wiekowe i inne (perełki z kolekcji)

#12

Post autor: RadioactiveTangerine »

Zbyt wiele vinyli to nie mam :) Ale zawsze coś się znajdzie ;)
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: Naj... - rekordy wiekowe i inne (perełki z kolekcji)

#13

Post autor: Krzyś »

Rarytas - płyta Polskich Nagrań na ciemnoniebieskim winylu (!) ciekawe, czy dużo takich dziwnych płyt wyprodukowali
Rarytas - płyta Polskich Nagrań na ciemnoniebieskim winylu (!) ciekawe, czy dużo takich dziwnych płyt wyprodukowali
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
ODPOWIEDZ