Płyty Muzy i Polskich Nagrań - warianty labeli i datowanie

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ojcie_c
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:46
Gramofon: Technics SL-1200GR
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Płyty Muzy i Polskich Nagrań - warianty labeli i datowan

#91

Post autor: ojcie_c »

Obrazek

Na zdjęciu etykieta Polskich Nagrań Muza z wczesnych lat 90-tych ubiegłego wieku. Płyta wydana około 1991 roku, o ile mnie pamięć nie myli.
Technics: SL-1200GR +SL-PG42A +ST-610 + RS-BX707 +Onkyo A 8450 +2xJamo C95
Awatar użytkownika
zoombie
Posty: 1029
Rejestracja: 06 maja 2013, 21:36
Lokalizacja: Łódź

Płyty Muzy i Polskich Nagrań - warianty labeli i datowanie

#92

Post autor: zoombie »

ojcie_c pisze:Na zdjęciu etykieta Polskich Nagrań Muza z wczesnych lat 90-tych ubiegłego wieku. Płyta wydana około 1991 roku, o ile mnie pamięć nie myli.
Jaki ma kolor? jest całkiem biała, czy trochę żółta (kremowa)?
Awatar użytkownika
ojcie_c
Posty: 731
Rejestracja: 06 kwie 2013, 15:46
Gramofon: Technics SL-1200GR
Lokalizacja: Rzeszów

Płyty Muzy i Polskich Nagrań - warianty labeli i datowanie

#93

Post autor: ojcie_c »

Jest biała.
Technics: SL-1200GR +SL-PG42A +ST-610 + RS-BX707 +Onkyo A 8450 +2xJamo C95
deadwax
Posty: 37
Rejestracja: 13 cze 2014, 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Płyty Muzy i Polskich Nagrań - warianty labeli i datowan

#94

Post autor: deadwax »

zoombie pisze:A to jeszcze jedna zagwozdka związana m.in z labelami i datami wydania, tym razem dotycząca Veriton-u.
Mam dwie płyty SXV-835 Marek i Vacek Grają Utwory Romantyczne. Oba egzemplarze mają żółte nalepki i napis BIEM, ceny wydrukowane na okładce 120 i 240 zł. Na disogs znalazłem jeszcze czerwoną etykietę, z napisem ZAIKS. Jeśli w stosunku do Veriton-u działałaby ta sama zasada co do Polskich Nagrań, to oznaczałoby, że czerwona nalepka pochodzi z okresu po 1984/1985, kiedy to w nalepkach PN napis Muza został zastąpiony nowym logo, a BIEM zostało zastąpione przez ZAIKS. Dobrze kombinuję?
Nie za bardzo wiem jak to było z cenami w przypadku Verotonu, ale w przypadku Polskich Nagrań np. płyta Exodus "The Most Baeutiful Day" wydana w 1980 r. ma cenę 80 zł, a repress chyba z 1981 r. (PWPW N-363 81. 75.000 na okłądce) 110 zł. Przy okazji, czy PWPW to w tym przypadku skrót od Państwowej Wytwórni Papierów Wartościowych ? :shock:

A wracając do Marka i Wacka, to zdaje się, ze ta płyta miała pierwszą edycję w 1981 r. i jeśli moje rozumowanie jest trafne, to zdjęcia na kppg pochodzą z późniejszego wydania (mają napis ZAIKS na nalepkach)
Ta czerwona wyszła spod sowieckiej matrycy, cena na odwrocie okładki 180 zł. Na 90% kupiona w 1983 roku.
Ja mam z kolei przed sobą dwie płyty Breakout Blues, obie o oznaczeniu SXL, obie z identycznymi nr-ami matryc, obie w identycznych okładkach i obie oczywiście zajechane.
Różnice:
1. Troszkę inaczej rozmieszczona symbolika na etykietach.
2. Zupełnie inaczej ukształtowana krawędź płyty
3. Ta z niebieska etykietą ma wybitą datę produkcji (niestety nieczytelną)
4. Różnica w wadze ok. 50g na korzyść niebieskiej
deadwax
Posty: 37
Rejestracja: 13 cze 2014, 22:15
Lokalizacja: Rzeszów

Płyty Muzy i Polskich Nagrań - warianty labeli i datowanie

#95

Post autor: deadwax »

Płyta Polskich Nagrań wytłoczona przez Teldec.
Obrazek
ODPOWIEDZ