Kolekcje Płyt Forumowiczów

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9658
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5056

Post autor: Cracker »

Dzisiaj trafił mi się 40-letni, zafoliowany Supertramp.
Audiophile press.
20220702_160052.jpg
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
jogurteq
Posty: 678
Rejestracja: 29 maja 2020, 20:12
Gramofon: Pioneer PL-50L II
Lokalizacja: Śląskie

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5057

Post autor: jogurteq »

Cracker pisze:
02 lip 2022, 22:23
Supertramp
Lubię :) . Gratuluję :clap: . Będziesz rozpakowywał? :think:
Pioneer PL-50L II - Kenwood KA-9150 - Kenwood KT-7550 - Sansui A-80 - Onkyo TX-NR686 - Klipsch RP-8000F - RP-500C - RP-400M - Klipsch R-115SW - Bang&Olufsen S60 - Philips CD473 - Chromecast Audio (2015)
winylwoy
Posty: 213
Rejestracja: 14 gru 2021, 09:07
Gramofon: Technics SL 1500 C
Lokalizacja: Łódź

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5058

Post autor: winylwoy »

Cracker pisze:
02 lip 2022, 22:23
Dzisiaj trafił mi się 40-letni, zafoliowany Supertramp.
Audiophile press.
20220702_160052.jpg
Jakim to trzeba być idiotą, żeby wymyśleć metalowe zabezpieczenie koperty płyty, które po zerwaniu ją niszczy . Koszmar :evil:
Felix1988
Posty: 3484
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5059

Post autor: Felix1988 »

winylwoy pisze:
03 lip 2022, 09:20
Jakim to trzeba być idiotą, żeby wymyśleć metalowe zabezpieczenie koperty płyty, które po zerwaniu ją niszczy . Koszmar :evil:
O jakim zabezpieczeniu piszesz?
winylwoy
Posty: 213
Rejestracja: 14 gru 2021, 09:07
Gramofon: Technics SL 1500 C
Lokalizacja: Łódź

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5060

Post autor: winylwoy »

Już wyjaśniam. Otóż płyty pochodzące z USA posiadają takie metalowe zabezpieczenia obejmujące okładkę. To jest taka plomba podobna do zszywki która po usunięciu przerywa okładkę i pozostaje paskudna dziura. Popatrz na zdjęcie kolegi Cracker na dole płyty.
Felix1988
Posty: 3484
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5061

Post autor: Felix1988 »

Akurat w tym przypadku obstawiam nacięcie z powodu przeceny, typowe dla tamtego rynku.
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9658
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5062

Post autor: Cracker »

jogurteq pisze:
03 lip 2022, 07:01
Cracker pisze:
02 lip 2022, 22:23
Supertramp
Lubię :) . Gratuluję :clap: . Będziesz rozpakowywał? :think:
Tę akurat tak. bo ją lubię i często słucham.
winylwoy pisze:
03 lip 2022, 10:07
Już wyjaśniam. Otóż płyty pochodzące z USA posiadają takie metalowe zabezpieczenia obejmujące okładkę. To jest taka plomba podobna do zszywki która po usunięciu przerywa okładkę i pozostaje paskudna dziura. Popatrz na zdjęcie kolegi Cracker na dole płyty.
Nie wiem o co chodzi. Jaka plomba ?
Nigdy się z czymś takim nie spotkałem.

Okładki dziurkowano, ucinano rogi lub nacinano brzegi (tzw. "saw cut") jak na zdjęciu gdy je ,jak napisał lolega Felix przeceniano albo gdy były to egzemplarze promo.
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
winylwoy
Posty: 213
Rejestracja: 14 gru 2021, 09:07
Gramofon: Technics SL 1500 C
Lokalizacja: Łódź

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5063

Post autor: winylwoy »

No widzicie :) człowiek cały czas pobiera jakieś nauki. Mnie chyba dwukrotnie handlarze na giełdach sprzedawali info o rzekomych plombach.
Felix1988
Posty: 3484
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5064

Post autor: Felix1988 »

winylwoy pisze:
03 lip 2022, 15:06
handlarze
Albo wciskali kit, że te nacięcia to z urzędu celnego :lol: Wiadomo o co chodziło, za płytę z przeceny, kupioną za symbolicznego dolca, trudno byłoby zgarnąć od jelenia wielokrotność jej ceny, nawet na naszym spragnionym muzyki rynku lat 70. i 80. :)
winylwoy
Posty: 213
Rejestracja: 14 gru 2021, 09:07
Gramofon: Technics SL 1500 C
Lokalizacja: Łódź

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5065

Post autor: winylwoy »

Tak więc w taki oto sposób, zostałem jeleniem płytowym :lol:
Całe szczęście że nie od strony małżonki :D
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5066

Post autor: RadTang »

100 lat dla mojej kolekcji płyt! Dzisiaj są jej 14-ste urodziny. 14 lat temu założyłem sobie konto na Discogs. Z tej okazji wczoraj kupiłem co nieco w mniej lub bardziej lepszych stanach i cenach.

ABBA - Arrival
https://www.discogs.com/release/441165-ABBA-Arrival

Wczoraj mogłem obkupić się w jakąś połowę ich dyskografii. Ale nie chciałem brać wszystkiego. Kusił mnie zadbany The Album (press szwedzki - w tym przypadku bardziej prawilny od radzieckiego 😈) i Arrival (mniej zadbany ale szwedzki). Szybka decyzja - biorę Arrival, lepsze piosenki i więcej hitów. W tym Tiger, jedna z moich ulubionych piosenek od nich.

Wczoraj też słuchałem (umyłem dopiero dzisiaj). Nie jest źle choć literka G wisi nad tą płytą... Niestety, My Love My Life hałasuje bardziej niż powinno. Może po umyciu będzie lepiej... Jak będę mieć czas to przed snem sobie sprawdzę.

Blood, Sweat And Tears - Grandes Exitos
https://www.discogs.com/release/2237844 ... des-Exitos

W mojej pracy obsługuję nie tylko faktury norweskie i fińskie. Dość często pomagam przy fakturach z Hiszpanii. A płyty z tego kraju nie mam. Trafiło się takie coś wczoraj - jazz-rock w wydaniu hiszpańsku. Z ciekawości wziąłem.

Przypomniało mi się, że kiedyś chciałem wziąć jakąś ich płytę. Była kwadrofoniczna a ja czegoś takiego nie miałem (i dalej nie mam). Niestety, nie wziąłem ze względu na stan. Nawet ja mam jakieś granice. 👹

Black Sabbath - Never Say Die!
https://www.discogs.com/release/2262694 ... er-Say-Die

Jeden z powodów dla których nie lubię nowych płyt jest jakość. Zawsze się trafi nowa płyta w stanie G. Albo te okropne koszulki gdzie płyty niemalże nie da się wyjąć a jest przyklejona jakby na klej... No cóż, tych Sabbathów nie miałem a były w folii i w dobrej cenie. Mam nadzieję, że na słuchawkach wyciągnie te VG. Więcej mi nie trzeba. ;)

The Beatles - The Beatles
https://www.discogs.com/release/1366021 ... he-Beatles

W końcu! Mój któryś z kolei egzemplarz tego albumu i tym razem kompletny. Ten ma zarówno wielgachny plakat jak i wszystkie 4 zdjęcia Beatlesów. Jest to wydanie US z 1976 roku, na pomarańczowych labelach Capitolu. Mam jeszcze pressa z 1978, też US ale juz z fioletowym labelem i innym designem. Bez zdjęć niestety.

Mój z 1976 ma dwa brzydkie miejsca. Jedno sprawdziłem w sklepie i w domu też nie ma problemu. Jakiś cuś tam siedzi w rowku i pierdzi, i trzaska, i gituje na Birthday. Nie zeszło przy myciu. Facet w sklepie też próbował. Ale nie przeskakuje więc jest git. Za to dopiero dzisiaj przy myciu zauważyłem, że jest jeszcze jedno brzydkie miejsce - rysa na Martha My Dear. Mam nadzieję, że tu też będzie dobrze.

Vangelis - L'Apocalypse Des Animaux
https://www.discogs.com/release/7882992 ... es-Animaux

Taki to git wpadł za darmo wczoraj. Wydanie francuskie ale rocznik nieznany. Jakaś reedycja. Troszkę słuchałem Vangelisa ale nie byłem jakimś wielkim fanem. Zresztą wyszedłem spoza elektroniki już dawno temu. Umyłem, odsłucham, zrecenzuję. Może będzie to kolejna git płyta w stanie G?

Najbardziej cieszę się... z Abby. Choć Black Sabbath też mnie cieszy - tego albumu dawno nie słyszałem. Będę mieć też okazję odświeżyć sobie białasa od Bitli. I to nie z ruskiego pressa (a mam taki). Oby było dobrze bo mnie martwią Sabbathy i biały album... Tam jak te dwa niepokojące mnie miejsca będą dobrze się odtwarzać to będzie super. Nic gorszego raczej tam nie ma.
Załączniki
IMG_20220703_194645_HDR.jpg
Felix1988
Posty: 3484
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5067

Post autor: Felix1988 »

Wczoraj wpadło kilka winylowych singli i kaset, dziś dla odmiany kompakty z klasyką: 7 nowych bądź w idealnym stanie płyt, w tym podwójny Mahler, za całe 24 zł :D
Załączniki
CD 15 lipca.jpg
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5068

Post autor: RadTang »

The Beatles - A Hard Day's Night (1964 / 1987, Repress, USSR) https://www.discogs.com/release/2388952 ... Days-Night

Nowy zakup i już przesłuchany. :mrgreen: Nie będę spamować w dwóch wątkach więc tylko tutaj dam.

Dzisiaj słuchałem kilku płyt ale to były głównie różne wersje AHDN od Beatlesów. Przesłuchałem prawie wszystkie jakie mam - poza MFSL z boxa.

Doszła do mnie upragniona, rzadka radziecka plastinka. Jest to wersja jeszcze ciekawsza niż sądziłem! Po pierwsze - płyta została wytłoczona w Gruzji, w Tbilisi. Z tych zakładów (zawodów, jak ich czasem nazywam kalkując określenie rosyjskie na język polski) jeszcze nie miałem płyty. I w sumie tylko dlatego kupiłem tego kacapskiego winyla.

Okazało się, że okładka ma inny schemat kolorów od wydania, które mam od Ojca! Dlatego też utworzyłem nowy wpis w Discogs - oryginalny miał inne, jaśniejsze kolory z tyłu.

A na dodatek kolejność zdjęć Beatlesów z tyłu jest inna. Trzecia ciekawostka: na tylnej okładce ruskie wspominają o użyciu technologii Direct Metal Mastering. Ten zabieg propagandowy nie znalazł potwierdzenia w matrycach. W numerach matryc na żadnej ze stron nie widziałem wybitego DMM. Zwykle jest i być powinno - np. polskie wydania Joy Division, wytłoczone przez Melodię, mają takie oznaczenie w matrycach. Nie wykluczam (jeszcze) istnienia wersji DMM, możliwe, że opakowania były wspólne.

Teraz czas na to, co tygryski lubią najbardziej - jak to bryka? Ano jest very git a po umyciu może nawet będzie very git z plusem! To chyba najbardziej zadbana ruska płyta w mojej kolekcji. Można powiedzieć, że specjalna operacja płytowa została zakończona pełnym sukcesem.

A i tak brzmienie jest dość średnie. Chyba ojcowski egzemplarz (wytłoczony w Aprelevce) grał nieco lepiej. Oryginał z 1964 to insza inszość. Zaś najlepiej zabrzmiał chyba remaster z 1987 na CD. I jednocześnie jest najrzadziej słuchany. No, poza tym MFSL z boxa.

Jeszcze jedno zadanie mam do wykonania przed śmiercią. Zdobyć ruskiego gita z Taszkientu. Tak, tam też ZSRR tłoczyło gity. Płytę z zakładów moskiewskich już mam i to nie byle jaką - bo zadbaną i fajną składankę CCR!
Załączniki
IMG_20220715_083808.jpg
IMG_20220715_083654.jpg
IMG_20220715_083520.jpg
IMG_20220715_083447.jpg
Doman
Posty: 584
Rejestracja: 30 sie 2021, 15:03
Gramofon: Hitachi HT-354
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5069

Post autor: Doman »

Nabyłem na pchlim targu. fajna okładka i kilka ciekawych utworów.
Załączniki
new2a.JPG
new1a.JPG
Hitachi HT-354, Nordmende LB550, Kenwood KR-V75R, Nikko NA 390 II, Nikko NT 790
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 1363
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#5070

Post autor: daru0105 »

Ostatnie zakupy. 1 press UK Sade i Australia The Moody Blues
Załączniki
20220725_113957.jpg
Thorens TD160B MkII, Jelco 750D, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
ODPOWIEDZ