Kolekcje Płyt Forumowiczów

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#4201

Post autor: RadTang »

Felix1988 pisze:
27 maja 2020, 12:51
RadTang pisze:
27 maja 2020, 11:48
W moim Idee Fixe nie było singla więc kupiłem go osobno. Cena 25 zł - tego wariantu nie było w Discogs. Nie wiem czy single w zestawie z albumem miały cenę nadrukowaną z tyłu... W każdym razie moja koperta nie ma okienka (inne mają).
Ale masz przecież nadruk na tyle okładki: "komplet 3 płyty...", z podanym numerem 7" i ceną 210 zł?
Trafiłeś wznowienie albumu z czarnymi napisami na labelach, ale singla z pierwszej edycji: z niebieskim labelem w niebiesko-białej kopertce. Singiel wznowienia też miał czerwony label, były warianty z czarnymi (ten mam kupiony oddzielnie) i ze srebrnymi napisami. Labele LP's pierwszej edycji są czerwone z srebrnymi napisami.
Oba te warianty są na Discogs, zresztą innych wydań nie było - brak granulatu, brak papieru, wicie-rozumiecie, to Niemen, i do tego jeszcze trzy płyty :)
A, na Discogs nie było napisu, że moje wydanie to wznowienie. A singiel ma czerwoną kopertę. :) Dzięki.
Był też ten first press na allegro (u tego samego sprzedawcy) ale pomyślałem, że dołożę te 2 dyszki, może będzie lepszy. Widzę po stanie wizualnym, że warto było. ;)
Dalej wisi jak coś: https://allegro.pl/oferta/czeslaw-nieme ... 8750877175 (NM, z wkładką, bez singla).

@winylowy_luke DziękI! :) Oczywiście, że się pochwalę jak gra.
Felix1988
Posty: 3443
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#4202

Post autor: Felix1988 »

RCOM2180 pisze:
27 maja 2020, 15:00
Felix1988 pisze:
26 maja 2020, 07:45
jakieś zafoliowane nowości
Ale chyba z jakimiś defektami okładki/książeczki? Bo rozumiem, że cena też jest okazyjna, a nie jak w zwykłym sklepie.
Nie, w żadnym razie, nówki w foliach, bez żadnych defektów - to CD's wycofane z Biedronek, dostępne w sklepach CTO. Najpierw były po 5 zł, gdzieś od roku po 3 złocisze. DVD to samo, a LP's po 25. Czasem bywa tak, że z nowego rzutu to samo jest w Biedrze za 19,99, a tam za 3 zł:lol:

Spotkałem dziś znajomego na spacerze. Pochwalił się trzema albumami 2LP Elvisa z gabecia - holenderskie meble. Zajrzałem. Elvisa już wybrał, ale zostawił koncertówki Pete'a Seegera czy J. Casha z San Quentin, Paula Ankę, Fatsa Domino czy ileś pozycji z tradycyjnego jazzu. No i single: Purple, Whitesnake, Scorpions, Atkins/Knopfler, promocyjny Calling Elvis Dire Straits, albo dwie płytki Janus - tych od LP Gravedigger z 1972. Jest tego łącznie, LP i SP, jakieś 35 sztuk, średnio wyszło 5,15 zł za płytę, a stany optycznie wyśmienite, zarówno kopert, jak i okładek :)
Załączniki
LP.jpg
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6632
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#4203

Post autor: konrads0 »

the nine symphonies of BEETHOVEN
Rene Leibowitz
The Royal Philharmonic Orchestra

RCA Custom dla Reader's Digest 1961

Brzmi rzeczywiście świetnie...
Załączniki
20200609_172109~2.jpg
20200609_171048~2.jpg
20200609_171057~2.jpg
Felix1988
Posty: 3443
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#4204

Post autor: Felix1988 »

konrads0 pisze:
09 cze 2020, 17:19
the nine symphonies of BEETHOVEN
Rene Leibowitz
The Royal Philharmonic Orchestra
RCA Custom dla Reader's Digest 1961
Brzmi rzeczywiście świetnie...
Ładne cacko :) Niedawno też miałem w rękach box z tego wydawnictwa, ale były to tylko fragmenty suit, symfonii czy koncertów, więc nawet wydatek 20 zł wydał mi się bezsensowny. Wziąłem za to ileś płyt, kompaktów i singli, między innymi te ze zdjęć: promocyjną pocztówkę dźwiękową z 1970 oraz singielek mono z 1968. Były przchowywane w albumie, więc stan bardzo dobry, albo i perfekcyjny.
Załączniki
Simon & Garfunkel.jpg
M. Mann.jpg
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#4205

Post autor: RadTang »

Dziś jest świetny dzień na spacer więc się wybrałem na trochę w miasto. Przeszedłem się i zobaczyłem co ciekawego jeden sklep przygotował na "Dzień płyty winylowej". W sumie, spacer byłby tańszy... Nic specjalnego. Trochę płyt w raczej niezachęcających stanach.

Szczególnym wyjątkiem był Deep Purple - Machine Head. Wydanie polskie z 1990 roku. Pirat robiony prawdopodobnie na maszynach Muzy ale bez żadnego logo czy coś takiego (kojarzycie w deadwaxie " - 13 - " ?). Okładka niskiej jakości, bez odniesienia do jakiegokolwiek labela. A, zdjęcie w Discogs jest lepszej jakości niż egzemplarz jaki mieli na stanie... ten był w stanie P. Nawet ja, Git facet, nie położyłbym tego szrotu na talerz. Z ciekawości namierzyłem w Discogs to wydanie: https://www.discogs.com/Deep-Purple-Mac ... se/4124537

Ostatni raz poszedłem kupić płyty w Otwocku. Miasto bez płytowych perspektyw. Sklep chyba płyty ze śmietników sprowadza... Ostatnia (mam nadzieję) szansa. Te nie wyglądały najgorzej. A Supertrampa sprawdziłem w sklepie - ryzykowne miejsca nie przeskakiwały na jakimś combo od Grundiga co mieli to i raczej u mnie nie powinno na Technicsie. Oczywiście testowane bez mycia albo chociaż przetarcia szmatką.
Wybrałem te płyty ponieważ się nieco przekonałem do Supertramp (a tu są kawałki których nie znam) oraz nie znam Heart (a Norbert polecał). W sklepie nie wyglądały tak źle, Supertrampa sprawdziłem na ichnim sprzęcie. W domu pod światłem - oczywiście inna historia...

W tych stanach pewnie przepłaciłem za obie płyty (25 zł sztuka) ale nie będę nadmiernie ferować wyroków bez odsłuchu. Choć i tak w Discogs wpisałem G. ;)

Przy okazji zrozumiałem, że zawyżam stany płyt. Jak słuchałem tego Supertramp w sklepie (tylko 2 kawałki, z potencjalnie przeskakującymi rysami) to nie słyszałem nic, żadnych klików, pyków. A w domu pewnie się trochę zbierze tego, nawet po umyciu. Słucham na słuchawkach. Przedyskutowałem tę sprawę z kolegą z grupy. Jestem przewrażliwiony na tym punkcie. Ale przynajmniej raczej nie sprzedałbym płyty w stanie G (dla mnie) opisanej jako NM, jak ostatnio trafiłem... Tyle dobrze, że czekam na zwrot części kasy.

Czeka mnie kolejna sesja mycia płyt. Pójdą te dwa dzisiejsze, Breakfast in America od Supertramp (bo chyba niechcący dotknąłem palcem) i coś się jeszcze dobierze. Może kogoś moje wybory zaskoczą? ;) Na pewno ciekawsze niż te 28 czerwca... :P

Heart – Bebe Le Strange (1980 / 1980, Europe) https://www.discogs.com/Heart-Bebe-Le-S ... se/1651509

Supertramp – Die Songs Einer Supergruppe (1984 / 1984, Limited Edition, Compilation, Germany / Austria / Switzerland) https://www.discogs.com/Supertramp-Die- ... se/3047430
Załączniki
IMG_20200613_162912.jpg
Awatar użytkownika
Ramirez
Posty: 1729
Rejestracja: 17 sty 2016, 14:21
Gramofon: Sony PS-4300

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#4206

Post autor: Ramirez »

RadTang pisze:
13 cze 2020, 16:53
[...]A, zdjęcie w Discogs jest lepszej jakości niż egzemplarz jaki mieli na stanie...[...]
Bo to zdjęcie mojego egzemplarza :)
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#4207

Post autor: RadTang »

Ramirez pisze:
13 cze 2020, 17:25
RadTang pisze:
13 cze 2020, 16:53
[...]A, zdjęcie w Discogs jest lepszej jakości niż egzemplarz jaki mieli na stanie...[...]
Bo to zdjęcie mojego egzemplarza :)
Szkoda, że nie zrobiłem zdjęcia tego, co widziałem. Ciekawostka i na pewno CD z Biedry zagra lepiej. ;)
Nie wspominając o niemieckim oryginale co mam w kolekcji...
Felix1988
Posty: 3443
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#4208

Post autor: Felix1988 »

Nie odmówiłem sobie przyjemności zakupu niemieckiej składanki z 1968 roku, bo sporo na niej piosenek brytyjskich wykonawców, no i te fotki też robią wrażenie. Jak nowa, 7 zł. Do tego ileś innych płyt z pop music lat 60./70., kaset, DVD's z klasycznymi horrorami typu „The Bride Of Frankenstein”, coś z wyprzedażowych, pobiedronkowych CD's – poniedziałek mogę pod względem zakupów uznać za udany, spacer też miałem przy okazji niezły:)
Załączniki
24 hits 2.jpg
24 hits.jpg
Janet Jackson.jpg
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#4209

Post autor: RadTang »

Bob Dylan - The Little White Wonder, Vol. 2 (1974 / 1975, Unofficial Release, Italy) https://www.discogs.com/Bob-Dylan-The-L ... se/1866530

Dziś postanowiłem się przejść na spacer i wymienić tego pofalowanego Heart. Bezproblemowo wymienili mi na coś innego. O dziwo, u nich nic nie przeskoczyło...

No to po przeglądzie dostępnych towarów wybór padł na tego bootlega od Dylana. Bardzo zadbana płyta ale musi iść do umycia.

Zbiórka odrzutów z dwóch albumów (Another Side of Bob Dylan i The Times They're A-Changin') oraz jakichś innych dwóch źródeł. To kopia innego wydawnictwa włoskiego z tym samym materiałem, w nieco gorszej jakości. Chyba też są nagrania koncertowe (tzw. Minnesota tapes z 1961 roku).
Sama okładka pochodzi z koncertu w Los Angeles (14.02.1974) - z zupełnie innej epoki niż muzyka. Myślę, że fanom bluesa się ten bootleg spodoba.

Jest to druga z trzech płyt serii "The Little White Wonder". W sklepie mieli też trzecią ale w gorszym stanie od tej. :)

Piosenka "Baby Let Me Follow You Down" to koncertowe wykonanie tego utworu z debiut ze wspomnianych wyżej taśm z Minnesoty. Jeszcze skusiło mnie "That's All Right Mama" (znam wersję McCartneya na tzw, ruskim albumie oraz Elvisa Presleya). ;)

Ogólnie, zadbana ciekawostka do kolekcji. A i Dylana nawet lubię. Najbardziej (jak na razie) - Infidels i debiut.

Co nieco więcej (po angielsku): http://www.bobsboots.com/boots/bt-b028.html
Załączniki
IMG_20200616_183656.jpg
IMG_20200616_183724.jpg
IMG_20200616_183951.jpg
IMG_20200616_184045.jpg
Felix1988
Posty: 3443
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#4210

Post autor: Felix1988 »

RadTang pisze:
16 cze 2020, 19:11
Bob Dylan - The Little White Wonder, Vol. 2 (1974 / 1975, Unofficial Release, Italy) https://www.discogs.com/Bob-Dylan-The-L ... se/1866530
Dziś postanowiłem się przejść na spacer i wymienić tego pofalowanego Heart. Bezproblemowo wymienili
I fajnie - na pewno lepiej mieć bootleg Dylana niż bubla Heart, chociaż ten LP sióstr Wilson artystycznie jest jak najbardziej OK :)
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#4211

Post autor: RadTang »

Spodobał mi się no i był w świetnym stanie, poza tym warpem. Solidna VG / VG+ (u mnie). Faktycznie, nieco cięższe granie niż typowy pop ale igły szkoda na tę falę.

A bootleg Dylana też fajny - zwłaszcza dla kogoś, kto lubi bluesowe / folkowe granie od niego. Ja lubię choć czasem przynudza. ;) Stąd w ulubionych od Dylana jest u mnie Infidels, pierwszy album który poznałem od niego.
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6632
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#4212

Post autor: konrads0 »

Karel Gott - La Canzone

Nie wiedziałem, ż Karel Gott śpiewał po włosku...
...i uroda jakaś taka południowa.
Płytka zaraz wędruje na talerz.
Załączniki
20200617_182152~2.jpg
Awatar użytkownika
konrads0
Posty: 6632
Rejestracja: 16 paź 2013, 12:17
Gramofon: Technics SL 1200Mk2
Lokalizacja: Wielkopolska centralna

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#4213

Post autor: konrads0 »

John Philip Sousa on parade 5LP
Amerykańskie marsze uliczne, nie oszczędzają instrumentów...

Sounds vom Schienenstrang
Najkrócej mówiąc, plenerowe odgłosy lokomotyw w stereo...
Załączniki
20200617_182746~2.jpg
Awatar użytkownika
replikant
Posty: 173
Rejestracja: 18 gru 2019, 11:22
Gramofon: Rega Planar 2
Lokalizacja: Wrocław

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#4214

Post autor: replikant »

Midge Ure - Orchestrated odebrany dziś z EMPIK-u. Pięknie wydany dwupłytowy album. Się cieszę... :D
Załączniki
MU.jpg
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Kolekcje Płyt Forumowiczów

#4215

Post autor: RadTang »

Płytowe radości w deszczowy dzień... Tak się składa, że w Vinyl Tamka wygrałem darmową płytę (z tych za dychę) więc połączyłem "przyjemności" związane z poszukiwaniem pracy z przyjemnościami związanymi z poszukiwaniem płyt. Trafiło się coś ciekawego.

Linda Ronstadt - Living In The USA (1978 / 1978, USA). https://www.discogs.com/Linda-Ronstadt- ... se/1460335 Zadbany egzemplarz ale z cut-outem na okładce i wkładce. Ma leciutkiego warpa ale nie wpływa na odsłuch. Sprawdziłem - jak na nieumytą płytę jest lepiej niż myślałem. ;) A i płyta całkiem fajna... Musze odsłuchać w końcu polskiego pressa "What's New", którego kupiłem u siebie z dobry rok temu...

Chicago - 18 (1986 / 1988, Repress, Bulgaria) https://www.discogs.com/Chicago-Chicago ... e/15516114 Gratisówka. Zadbany egzemplarz. Tej wersji nie było w Discogs (pistacjowe labele, angielskie tytuły utworów na nich - podobna wersja miała rosyjskie / bułgarskie tytuły). Tę może odsłucham przed snem lub jutro. Polubiłem ich nawet a leci do mnie ich 10tka. Zresztą za tego to i dałbym tę dyszkę. ;)
Załączniki
IMG_20200622_193214.jpg
ODPOWIEDZ