Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Lord_vader_ch
Posty: 7
Rejestracja: 03 lis 2018, 19:57
Gramofon: Saba PSP 248,B&O8002
Lokalizacja: Szwajcaria - Moehlin

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#256

Post autor: Lord_vader_ch »

Np. data wydania, pełny tytuł płyty. Może ktoś dysponuje zdjęciem oryginalnej okładki jeśli takowa była.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#257

Post autor: darkman »

Lord_vader_ch pisze:
05 lis 2018, 08:50
Np. data wydania, pełny tytuł płyty. Może ktoś dysponuje zdjęciem oryginalnej okładki jeśli takowa była.
No dobrze. Nie wiesz o co pytasz, a chcesz sprawić wrażenie, że wiesz. To dość typowe dla pewnych rejestracji na forum.
Jak dla mnie to tymczasem spełniasz jedynie warunki opisane na forum tutaj:
viewtopic.php?t=9083&start=120
w poście #122 i kolejnych.
Nie otrzymasz informacji nim sam dokonasz weryfikacji swojej rejestracji. A zatem np miejsca lokalizacji. Poczekamy też na jakiś wpis w dziale wkładki i igły. :)

Co do samej płyty to nie podajesz pełnych danych identyfikacyjnych.
Te mogą mieć wyraz zarówno pozytywny i jak i negatywny. Pozytyw to podanie wszystkich danych, które da się odczytać z płyty.
Negatywne, to takie które na płycie nie zostały zawarte, a więc np postać dead wax. Nie podajesz o nim żadnej informacji. Jest? Nie ma? Itd..
*Tytuł: masz opisany po japońsku na każdej stronie. W czym zatem problem?
*Wykonawca / jw.
* Okładka - już napisałem = prawdopodobnie w oryginale nie było okładki specyfikowanej lecz zwykła obwoluta niesygnowana
*Wartość - nie podajemy jej, ale przybliżona już otrzymałeś w moim poście powyżej

Zamierzasz zbierać dyskografię tego/tych wykonawców? Czy jak?
Płyta najprawdopodobniej nie ma jednolitego tytułu, bowiem na moje oko to tzw: Split. W tym wypadku możliwe wydanie promocyjne. Mogło nie być kolejnych w tym wykonaniu.
Wiesz co to split?
Zweryfikuj się jak zasugerowałem wyżej, to się dowiesz. A może i nie :mrgreen:

p.s. nie licz też na zdjęcie okładki przed weryfikacją. Nie ma drukowania na krzywego ryja :lol:
Awatar użytkownika
Dziadek
Posty: 5056
Rejestracja: 15 gru 2013, 15:35
Lokalizacja: Hamm
Kontakt:

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#258

Post autor: Dziadek »

To moze ja tez cos powiem. Z moich zrodel wynika ze jest to singiel wydany w lutym 1960.
Wykonawca to Koume Akasaka wykonujaca tradycyjne piesni(popdane w tytule) przy akompaniamencie Shamisen (struny trzech smaków) Instrument muzyczny, strunowy, szarpany.
no i orkiestry (Columbia)
Lord_vader_ch
Posty: 7
Rejestracja: 03 lis 2018, 19:57
Gramofon: Saba PSP 248,B&O8002
Lokalizacja: Szwajcaria - Moehlin

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#259

Post autor: Lord_vader_ch »

Dziadek pisze:
05 lis 2018, 12:06
To moze ja tez cos powiem. Z moich zrodel wynika ze jest to singiel wydany w lutym 1960.
Wykonawca to Koume Akasaka wykonujaca tradycyjne piesni(popdane w tytule) przy akompaniamencie Shamisen (struny trzech smaków) Instrument muzyczny, strunowy, szarpany.
no i orkiestry (Columbia)
Bardzo dziękuję za rzeczową odpowiedź. Właśnie o takie informacje mi chodziło. Miło że są jeszcze ludzie którzy chcą pomóc bez wymądrzania się i wywyższania swoją wiedzą. Jeszcze raz dziekuję
Lord_vader_ch
Posty: 7
Rejestracja: 03 lis 2018, 19:57
Gramofon: Saba PSP 248,B&O8002
Lokalizacja: Szwajcaria - Moehlin

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#260

Post autor: Lord_vader_ch »

darkman pisze:
05 lis 2018, 09:42
Lord_vader_ch pisze:
05 lis 2018, 08:50
Np. data wydania, pełny tytuł płyty. Może ktoś dysponuje zdjęciem oryginalnej okładki jeśli takowa była.
No dobrze. Nie wiesz o co pytasz, a chcesz sprawić wrażenie, że wiesz. To dość typowe dla pewnych rejestracji na forum.
Jak dla mnie to tymczasem spełniasz jedynie warunki opisane na forum tutaj:
viewtopic.php?t=9083&start=120
w poście #122 i kolejnych.
Nie otrzymasz informacji nim sam dokonasz weryfikacji swojej rejestracji. A zatem np miejsca lokalizacji. Poczekamy też na jakiś wpis w dziale wkładki i igły. :)

Co do samej płyty to nie podajesz pełnych danych identyfikacyjnych.
Te mogą mieć wyraz zarówno pozytywny i jak i negatywny. Pozytyw to podanie wszystkich danych, które da się odczytać z płyty.
Negatywne, to takie które na płycie nie zostały zawarte, a więc np postać dead wax. Nie podajesz o nim żadnej informacji. Jest? Nie ma? Itd..
*Tytuł: masz opisany po japońsku na każdej stronie. W czym zatem problem?
*Wykonawca / jw.
* Okładka - już napisałem = prawdopodobnie w oryginale nie było okładki specyfikowanej lecz zwykła obwoluta niesygnowana
*Wartość - nie podajemy jej, ale przybliżona już otrzymałeś w moim poście powyżej

Zamierzasz zbierać dyskografię tego/tych wykonawców? Czy jak?
Płyta najprawdopodobniej nie ma jednolitego tytułu, bowiem na moje oko to tzw: Split. W tym wypadku możliwe wydanie promocyjne. Mogło nie być kolejnych w tym wykonaniu.
Wiesz co to split?
Zweryfikuj się jak zasugerowałem wyżej, to się dowiesz. A może i nie :mrgreen:

p.s. nie licz też na zdjęcie okładki przed weryfikacją. Nie ma drukowania na krzywego ryja :lol:
Zatem co do mojej rejestracji....trafiłem na to Forum przez przypadek, szukając informacji o w/w płycie na która natrafiłem próbując skatalogować moje kilkutysięczne zbiory....nie sprzedaję wkładek ani igieł do gramofonów. Po prostu kocham płyty winylowe i wydawało mi się że to "pozwala" mi się zarejestrowac na tym Forum. Masz rację kolego nie wiem co to Dead Wax ani Split i nie udaję że wiem jak kolega sądzi. Natomiast zawsze myślałem że różnego rodzaju Fora są kopalnią wiedzy i miejscem gdzie Laik a za takiego się uważam jesli chodzi o płyty winylowe zawsze może zaczerpnąć wiedzy fachowców i bardziej doświadczonych kolegów. No chyba że to wiedza tylko dla wybranych. Życzę miłego dnia i mniej jadu na codzień....oraz szczyptę wyrozumienia. Jakoś kolega poniżej potrafił pomóc bez zbędnych kąśliwych uwag. Pozdrawiam jemu podobnych na tym Forum
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#261

Post autor: darkman »

Lord_vader_ch pisze:
05 lis 2018, 13:12
darkman pisze:
05 lis 2018, 09:42
Lord_vader_ch pisze:
05 lis 2018, 08:50
Np. data wydania, pełny tytuł płyty. Może ktoś dysponuje zdjęciem oryginalnej okładki jeśli takowa była.
No dobrze. Nie wiesz o co pytasz, a chcesz sprawić wrażenie, że wiesz. To dość typowe dla pewnych rejestracji na forum.
Jak dla mnie to tymczasem spełniasz jedynie warunki opisane na forum tutaj:
viewtopic.php?t=9083&start=120
w poście #122 i kolejnych.
Nie otrzymasz informacji nim sam dokonasz weryfikacji swojej rejestracji. A zatem np miejsca lokalizacji. Poczekamy też na jakiś wpis w dziale wkładki i igły. :)

Co do samej płyty to nie podajesz pełnych danych identyfikacyjnych.
Te mogą mieć wyraz zarówno pozytywny i jak i negatywny. Pozytyw to podanie wszystkich danych, które da się odczytać z płyty.
Negatywne, to takie które na płycie nie zostały zawarte, a więc np postać dead wax. Nie podajesz o nim żadnej informacji. Jest? Nie ma? Itd..
*Tytuł: masz opisany po japońsku na każdej stronie. W czym zatem problem?
*Wykonawca / jw.
* Okładka - już napisałem = prawdopodobnie w oryginale nie było okładki specyfikowanej lecz zwykła obwoluta niesygnowana
*Wartość - nie podajemy jej, ale przybliżona już otrzymałeś w moim poście powyżej

Zamierzasz zbierać dyskografię tego/tych wykonawców? Czy jak?
Płyta najprawdopodobniej nie ma jednolitego tytułu, bowiem na moje oko to tzw: Split. W tym wypadku możliwe wydanie promocyjne. Mogło nie być kolejnych w tym wykonaniu.
Wiesz co to split?
Zweryfikuj się jak zasugerowałem wyżej, to się dowiesz. A może i nie :mrgreen:

p.s. nie licz też na zdjęcie okładki przed weryfikacją. Nie ma drukowania na krzywego ryja :lol:
Zatem co do mojej rejestracji....trafiłem na to Forum przez przypadek, szukając informacji o w/w płycie na która natrafiłem próbując skatalogować moje kilkutysięczne zbiory....nie sprzedaję wkładek ani igieł do gramofonów. Po prostu kocham płyty winylowe i wydawało mi się że to "pozwala" mi się zarejestrowac na tym Forum. Masz rację kolego nie wiem co to Dead Wax ani Split i nie udaję że wiem jak kolega sądzi. Natomiast zawsze myślałem że różnego rodzaju Fora są kopalnią wiedzy i miejscem gdzie Laik a za takiego się uważam jesli chodzi o płyty winylowe zawsze może zaczerpnąć wiedzy fachowców i bardziej doświadczonych kolegów. No chyba że to wiedza tylko dla wybranych. Życzę miłego dnia i mniej jadu na codzień....oraz szczyptę wyrozumienia. Jakoś kolega poniżej potrafił pomóc bez zbędnych kąśliwych uwag. Pozdrawiam jemu podobnych na tym Forum

To się jeszcze okaże w praniu, bo to się zawsze okazuje. Szydło z worka zawsze gdzieś tam potem wychodzi (już tu widzieliśmy wielorakie strategie i socjotechniki obrony). Na forum mamy winylomyjców 'tydsięczników" płyt i bieraczy z wielotysięcznymi zbiorami. BTW dużym zbiorom towrzyszy zazwyczaj kawałek wiedzy i doświadczenia w materich winylowych, co w Twoim wypadku jest mocno wątpliwe.
Nie ma się co podniecać własną zajebistością. Wystarczy się konkretnie przedstawić. To, że się nabluzgałeś i podnieciłeś wyimaginowaną ilością płyt niestety nie załatwia sprawy. C.b.d.o.
Marudzusz gościu z tymi pretensjami. Nuda, jak u wielu nowych z wybujałym ego.
Zalatujesz mi Grafomanikiem@ i tyle. Nim moderator sprawdzi historię mailingu logowania itp, możesz uprawiać branzlerkę jw., obstrukcja świetoszka i takież swięte oburzenie..mnie to nie bierze.
Lord_vader_ch
Posty: 7
Rejestracja: 03 lis 2018, 19:57
Gramofon: Saba PSP 248,B&O8002
Lokalizacja: Szwajcaria - Moehlin

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#262

Post autor: Lord_vader_ch »

Po prostu żenada. I trochę szacunku "gościu" jeśli pozwoli Ci na to Twoje wybujałe ego. Naprawdę miło być przywitanym na Forum w ten sposób. Ale cóż się można spodziewać po kimś kto mieszka w Topanga Corral. Zapewne Admini sprawdzili że właśnie stamtąd się waćpan loguje. Jednakże życzę miłej "brandzlerki" podczas obmyślania następnej niemiłej odpowiedzi.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#263

Post autor: darkman »

Tak, tak.. bełkotaj dalej.
Gamoniu Topanga to znana miejscówka w świecie winylowym. Co by być przywitanym trzeba się najpierw przedstawić. Inaczej to nie działa.
Generalnie to ziew.. buraku! Na drzewo, przestaję karmić trolla :naughty:
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#264

Post autor: blispx »

pytanie z gatunku tych ciężkich.. które z tych matrix jest najstarsze jeżeli chodzi o Porgy & Bess M. Davisa?

1. 6 oczy DG, 2C /2C (press CTH) > w posiadaniu jedna sztuka VG
2. 6 oczy DG, 2AD/2AG (press ?) > jedna sztuka VG
3. 6 oczy DG, 2AK/2AK (press ?), 2ojka w dolnym prawym rogu rewers okładki > posiadam takich 2wie sztuki, miód malina jedna sealed

czy kierować się numeracją typu C = 3ci, a dajmy 2AK = 21wsze nacięcie? tylko że nie wiem od której litery/cyfry liczyć, posiada ktoś promo tegoż i może sprawdzić stamper?

jako że sam label 6oczy DG to lata 1956-1961 wiec w tym wypadku 58-61 daje 3 lata więc to trochę sporo czasu aby natłuc tych stampli

edit.

dobra już wiem, jest tak jak przypuszczałem , tak to jest jak sie wymysla pochopnie pytania ;p

1. 3 press
2. 14 press
3. 21 press

oczywiście dla hamburgerów na aukcjach wszystkie 6eye to pierwszy press a jakże :D
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
maciek1
Posty: 125
Rejestracja: 03 mar 2011, 07:03

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#265

Post autor: maciek1 »

Cześć. Czy ktoś wie, z którego roku jest to wydanie płyty Franka Zappy: https://www.discogs.com/Zappa-The-Man-F ... ase/496391
Mam oryginał, jeszcze przed cyfrowym remasterem i ten jest na pewno z 1983. A remaster? Szukam w necie i nie mogę nigdzie znaleźć wieści. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#266

Post autor: blispx »

Proszę bardzo, 3ci lub 4warty Holender 1986-1987
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
maciek1
Posty: 125
Rejestracja: 03 mar 2011, 07:03

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#267

Post autor: maciek1 »

Dzięki wielkie. Discogs zawiera w swoich zbiorach ten numer jako "unknown". EMI zaczęło w 86 wydawać remastery, ale pod innymi numerami. Masz jakiś sposób na odszyfrowanie numeru kodu kreskowego? Tam chyba nie ma zakodowanej daty produkcji, ale kraj owszem. Z matrix też jest problem. Label EMI to lata 80-te szeroko pojęte. Możesz zdradzić, na jakiej podstawie typujesz rocznik i wydanie? Identyfikowanie wydań to pasjonujące zajęcie.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#268

Post autor: darkman »

maciek1 pisze:
14 gru 2018, 08:09
Z matrix też jest problemLabel EMI to lata 80-te szeroko pojęte.
Maciek to chodzi o serię matrix i stąd lata wydania. Niektóre płīty np Beatlesów mają matrix wspólny dla serii wydawniczej np 1976 - 1982 czyli dość długo, podobnie jest tutaj. Identyfikacja wydań Hol powyżej 1-2 no może jeszcze 3 issue edycji/tylko jeśli tzw. wczesna/ nie ma wielkiego sensu. Te pierwsze to zwykle licencje 1:1 - identyczny label i okładka, dlatego bardzo lubię te wydania Holenderskie, a np angielskich dla niebrytyjskich wykonawców NIE - bo mnie wqrza ten pomarańczowy label, zwłaszca w Milesach i koltrejnach.
maciek1
Posty: 125
Rejestracja: 03 mar 2011, 07:03

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#269

Post autor: maciek1 »

Nie wiem czy to już off topic, ale dopytam - darkman jest jakiś sposób na rozszyfrowywanie matrix? Może są jakieś wspólne, podstawowe reguły?
Weźmy tego Zappę:
Matrix / Runout (Side 1 stamped): 2608151-A1
Matrix / Runout (Side 1 stamped): 2608151-B1

"Jedynka" na końcu oznacza pierwsze tłoczenie z matrycy o serii 2608151? Hmmm... Warto by podyskutować, ale najpierw musiałbym przypomnieć sobie proces technologiczny:)) Mówiąc "matrix" mamy na myśli matrycę, którą po procesie galwanicznym zdejmujemy z płyty "matki", tak? To pierwsze tłoczenie, to pierwsza matryca zdjęta z płyty matki? Pytanie: ile płyt można w dobrej jakości wytłoczyć z takiej matrycy? Ostatnie z takiego pierwszego tłoczenia to chyba kiepsko... Kolejne matryce możemy na płycie matce także robić prawda? I to są te drugie tłoczenia? Az do "padnięcia" drugiej matrycy? trzecie i kolejne to kolejne, nowe matryce? Wiadomo, że liczba matryc zdjętych z takiej płyty matki musi być ograniczona i znowu... Im późniejsza matryca tym gorsza jakość? A płyt matek ile produkujemy? Jedną? No, wiadomo "matka jest tylko jedna", ale czy aby na pewno?:)) To tak na gorąco, bez analizy procesu technologicznego czyli na zielono. Mogłem i prawdopodobnie sporo pomyliłem, stąd pytania.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#270

Post autor: darkman »

W zasadzie nie ma jednoznacznej reguły. Poruszyłeś co najmniej dwa zagadnienia.
- dekodowanie dead wax (identyfikacja plant code)
- proces tłoczenia płyty winylowej wraz z przygotowalnią

Matryce są oczywiście mnogie w procesie mother-fathers-mothers itd. Nie ma czegoś takiego jak pierwsze tłoczenie z pierwszej matrycy, bo matryca podstawowa do produkcji nigdy w zasadzie nie występuje pojedynczo lecz równolegle. Zatem pierwsze tłoczenie to zasadniczo nakład pierwszego dnia (tygodnia) Wydajność z jednej to w zależności od tłoczni, maszyn i lat produkcji około 500 - 750 egz, zatem dla dajmy na to milionowego nakładu wychodzi tego sporo, sam nakład 1Press zależy od ilości "stanowisk" matryc powielających. To raczej na inny wątek (mamy podobne).
Sama identyfikacja też do łatwych nie należy i wymaga sporej bazy/baz.
Tu jeden z przykładów:
http://playlists.christmachine.com/cutt ... -day-page/
Atlantic, Columbia, RCA
http://www.anorakscorner.com/PressingPlantInfo.html
Columbia - jedno z najlepszych źródeł:
https://londonjazzcollector.wordpress.c ... x-numbers/
Decca:
https://www.audionirvana.org/forum/the- ... ix-numbers

Długi temat Maciek, proces produkcji** to tylko sygnalizuję, bo to na inny temat.
Sama identyfikacja natrafia też na sporo "ale" i jest dość obszerna, choć fascynująca :)

** bardzo sugestywnie proces jest zobrazowany na stroie dyskografii Madonny:
https://madonnadiscography.pl/articles/ ... d-pressing
gdzie końcowy wynik z 6ciu fathers to nakład 6000 płyt dla jednego stanowiska.
Poza tym do identyfikacji poszczególni artyści i ich wydawnictwa mają swoje strony prowadzone przez fanów sesionografii i dyskografii, akurat podaję tę Madonnę bo jest doskonale prwadzona i polskiego autora:
zobacz Maćku tu - Madonna tylko na Rhino:
https://madonnadiscography.pl/articles/ ... l-releases
ODPOWIEDZ