Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#226

Post autor: Wojtek »

gad pisze:
14 wrz 2018, 12:51
Pisząc "cena" miałem na myśli wartość (jasne, że szacunkową) tej płyty :)
Wiem co miałeś na myśli.
gad pisze:
14 wrz 2018, 12:51
Rozumiem :) To może inaczej - czy ktoś z Szanownych forumowiczów ma wiedzę na temat tego, czy ww. pozycja jest chętnie poszukiwana przez, np. kolekcjonerów wydawnictwa Pana Tomasza Waitsa? :) A może ktoś z Państwa ma taką płytę w swoich zbiorach i podzieli się ze mną informacjami za jakie pieniądze ją kupił i w jakich okolicznościach? A może ktoś z Szanownych ma wiedzę na temat label B 13 który ww. płytę wydał. Coś na temat ich wydawnictw? Dobre? Nie najlepsze? Poszukiwane? Walają się w koszach z napisem "przecena"? :)
Po mojemu nadal prosisz o pomoc w oszacowaniu wartości monetarnej płyty.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
gad
Posty: 77
Rejestracja: 13 mar 2017, 20:23
Gramofon: Technics SL-1300
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#227

Post autor: gad »

darkman pisze:
14 wrz 2018, 13:55
Niestety, ta Twoja to cyfrowy bootleg. Bez wartości. Coś jakbyś zrobił CDR-kę do samochodu z oryginalnej płyty CD tylko na winylu.
Dzięki wielkie za odpowiedź! Właśnie o to mi chodziło, rozwiewasz moje wszelkie przypuszczenia plus dowiedziałem się czegoś o tym wydaniu :)
Wojtek pisze:
14 wrz 2018, 14:00
gad pisze:
14 wrz 2018, 12:51
Pisząc "cena" miałem na myśli wartość (jasne, że szacunkową) tej płyty :)
Wiem co miałeś na myśli.
To jeśli wiesz, to po co Twoje uściślenie "ceny na rynku wtórnym"?
Wojtek pisze:
14 wrz 2018, 14:00
Po mojemu nadal prosisz o pomoc w oszacowaniu wartości monetarnej płyty.
To już tłumaczę - prosiłem o pomoc w ustaleniu czy to co posiadam to jakieś wyjątkowe wydanie. Post darkmana w pełni odpowiedział na moje pytania, chociaż nie podał mi przecież żadnej "wartości monetarnej płyty".
Amplituner: Harman/Kardon HK 3770
Gramofon: Technics SL-1300 z Shure V15 III/Nagaoka MP 110
Głośniki: Canton Quinto 520
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#228

Post autor: blispx »

Bootlegi , piraty zwał jak zwał na ogół nie mają ceny, dostaniesz za nią tyle ile ktoś zgodzi się za nią dać, do tego ruski jakiś, to tak jakbym przegrał sobie coś na kasetę w ilości 1 sztuka i obwołał że to limitowane, nigdy w życiu nie chciałbym za to złamanego grosza z powodu poczucia czystej przyzwoitości
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#229

Post autor: darkman »

Dokładniej to jest tak, że produkty tej rosyjskiej bootlegowni można dostać na preorder np w basement lub białostockiej winylowni. Na składzie sprzedawcy tego nie trzymają, bo spore ryzyko nie zejścia czy tzw 'twardego towaru' Swego czasu widziałem kilka różnych wykonawców w takim wydaniu również z pierwszej ligi. Niestety sam materiał pozostawia wiele do życzenia.
Limit też dość elastyczny, bo jak trzeba to dodrukują więc gwarancji skończonej serii nie ma.
Tu walor kolekcjonerski trochę szwankuje.
Produkcja wydaje się być wygodna dla bootlegowni, bo nie trzeba robić okładki, a tylko opakowanie folio/plastikowe, choć gdzieś w necie widziałem ktoś sobie wydrukował inner z linear notes i nakleił na cover zastępczy.
Może nie jest aż tak źle, ale raczej kiepsko.
Kolekcjoner dyskografii TWaitsa nie będzie specjalnie zainteresowany, bo jest standardowe wydanie na czarnej.
(ja tę klasycznie wydaną przywiozłem kiedyś z giełdy w Utrechcie, ceny były hurtowe i nic nie wniosą do tematu - przepraszam zatem, choć na życzenie podam na Pw).
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#230

Post autor: Wojtek »

gad pisze:
14 wrz 2018, 15:40
To jeśli wiesz, to po co Twoje uściślenie "ceny na rynku wtórnym"?
Żebyś nie musiał dalej przypalać głupa ;)

Skoro wiemy dokładnie z czym mamy do czynienia to ja za bardzo nie rozumiem co ta dyskusja robi w tym wątku.
Szczególnie że rozchodzi się tu przede wszystkim o lament, że nie ma cen na discogs (wbrew wesołym pozorom).
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#231

Post autor: darkman »

Wojtek pisze:
15 wrz 2018, 01:17
że nie ma cen na discogs (wbrew wesołym pozorom).
To prawda oczywiście. Stosunkowo łatwo wyszukać tę płytę i podobne. Ceny są, czy tu czy poza RP. Troszkę mnie zaskakuje niemoc w jej wyszukaniu, hihi.
blispx pisze:
14 wrz 2018, 16:34
Bootlegi , piraty zwał jak zwał na ogół nie mają ceny,
A właśnie. W temacie to jeszcze i to, że często koledzy umieszczają oznaczenie RE przy opisie swoich płyt. I jakoś tak lekką ręką to idzie.
Z tym jest pewien kłopot nomenklaturowy, bo RE to oficjalna (legalna reedycja danego tytułu zatem kontynuacja wydawnictwa będącego już out of stock), zwykle robiona przez macierzysty label, choć niekoniecznie bo np Fame robi wiele reedycji znanych tytułów wytwórni z którymi ma umowę licencyjną ze znakami wytwórni macierzystej.
Natomiast w wypadku płyt o których mowa wyżej, to nie są reedycje (RE), tylko w najlepszym wypadku repliki płyt/lub z płyt oficjalnych/ wydane niejako w drugim obiegu. Poza licencyjnym, cokolwiek to znaczy.
Zatem właściwe oznaczenie identyfikacyjne to raczej "RU", jak 'replika unofficial', ładne słowo ale to pozbawia artystę należnych mu dochodów. Takie wydanie/wydania nie mają nic wspólnego z Reedycjami.
Inną beczką prochu jest znana wypowiedź Davida Gilmoura, że istnienie bootlegów zupełnie mu nie przeszkadza i to tylko reklama dla jego kompozycji. Heh, ma gość jaja.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#232

Post autor: blispx »

GD także nic nie przeszkadza i nagrania koncertowe można sobie pobrać w formie cyfrowej zupełnie za darmo z internetu często w dobrej jakości nagrywane i zbierane przez pasjonatów
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#233

Post autor: blispx »

[bump]

Everybody Knows this is Nowhere, które jest wcześniejsze?
1. label Reprise 2tony, 1A/1A z CP
2. label Reprise 2tony, 1B/1B z CTH
3. label Reprise 2tony, 1B/1F z CTH
4. label Reprise 2tony, 1C/1C z CSM

czy w przypadku W7 zlecającemu wytworzenie tego albumu w Columbia kierować się numerologią matryc?

Ma tu ktoś wiedzę na ten temat? posiada ktoś WLP i może sprawdzić matrix?

edit:

Nikt.. nic? dobra już się dowiedziałem na temat, jest na stevehoffman[dot]tv
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1672
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#234

Post autor: Michal35 »

Nie mogę się nigdzie doszukać gdzie to tłoczono :?: .Rozjaśnijcie mi proszę.
Matryce: A:2302 116A 1Y1 1982 830 06 222
B: 2302 116A 2Y3 1982 830 06 223
Załączniki
IMG_0246.JPG
IMG_0248.JPG
IMG_0249.JPG
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3983
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#235

Post autor: SimonTemplar »

Michal35 pisze:
08 paź 2018, 20:15
Nie mogę się nigdzie doszukać gdzie to tłoczono :?: .Rozjaśnijcie mi proszę.
No nie dziwota bo to jakiś skośnooki produkt :lol:
https://www.discogs.com/label/294981-Po ... -Singapore
Label bardzo podobny do UK i na tym się podobieństwa kończą :think:
Jednym słowem "rodzynek" ;)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#236

Post autor: darkman »

Swoją drogą bardzo ciekawe wydanie. Numer referencyjny jest zgodny z wydaniem UK, rasowy master RC Ludwiga, a sama produkcja może być zarówno z Hongkongu jak i Singapurze czy Malezji. moim zdaniem to wydanie licencyjne z epoki na Azję pod.wsch. Podstawowa formacja to label EG, zaś sam Polygram / Polydor to wydawca-dystrybutor na w część świata. Rok wydania 1982 zgodny z 1 wydaniem brytyjskim wydaje się być mocno prawdopodobny. Gdyby chodził o wydanie pozalicencyjne/pirackie, nie byłoby tej inskrypcji na samym dole back cover.
Reasumując, interesujące i chyba dość żadkie wydanie na naszym rynku.
Brak informacji o tym wydaniu w kilku uznanych katastrach wydawniczych to tylko przyczynek do poszukiwań.
Warto trzymać. Jak kiedyś trafię na więcej informacji z autopsji (lub więcej czasu) to dam znać Michał.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#237

Post autor: darkman »

darkman pisze:
09 paź 2018, 09:28
Swoją drogą bardzo ciekawe wydanie. Numer referencyjny jest zgodny z wydaniem UK, rasowy master RC Ludwiga, a sama produkcja może być zarówno z Hongkongu jak i Singapurze czy Malezji. moim zdaniem to wydanie licencyjne z epoki na Azję pod.wsch. Podstawowa formacja to label EG, zaś sam Polygram / Polydor to wydawca-dystrybutor na w część świata. Rok wydania 1982 zgodny z 1 wydaniem brytyjskim wydaje się być mocno prawdopodobny. Gdyby chodził o wydanie pozalicencyjne/pirackie, nie byłoby tej inskrypcji na samym dole back cover.
Reasumując, interesujące i chyba dość żadkie wydanie na naszym rynku.
Brak informacji o tym wydaniu w kilku uznanych katastrach wydawniczych to tylko przyczynek do poszukiwań.
Warto trzymać. Jak kiedyś trafię na więcej informacji z autopsji (lub więcej czasu) to dam znać Michał.
P.s. Nie sprawdziłem RMF. Z prawego g.rogu back, ale jak będę miał komputer to zrobię dokładniejszy research z samej li tylko ciekawości. Numer różni się od seryjnych i tu może być podstawowa informacja identyfikacyjna.
Awatar użytkownika
Michal35
Posty: 1672
Rejestracja: 04 maja 2014, 21:58
Lokalizacja: pomorskie

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#238

Post autor: Michal35 »

Dzięki Simon i Dark za info.
darkman pisze:
09 paź 2018, 09:28
to dam znać Michał.
Przyznam ze na Twoją opinię czekałem w szczególności ;) . Jeszcze raz gratuluję wiedzy.
Gramofon: Sony PS-X 60, AT 440 Mlb, AT 33ML i wiele innych
Nuda dual mono.
Hitachi HMA 7500 + HCA 7500 MK II
Dali Zensor 7
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#239

Post autor: blispx »

darkman pisze:
09 paź 2018, 09:28
Swoją drogą bardzo ciekawe wydanie. Numer referencyjny jest zgodny z wydaniem UK, rasowy master RC Ludwiga,
RL sygnował oryginalne wydanie US, UK to remaster pierwszego od RL dokonany przez Aruna Chakraverty
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15123
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zidentyfikuj winyla (zbiorczy)

#240

Post autor: darkman »

Jasne. Paweł użyłem pewnej skrótowej formy. Znam wątek o RL z hoffmana i ten o samym Avalon też.
Moim zdaniem tłoczenie płyty w Singu czy Hongkongu jest mocno wątpliwe, to raczej producenci grafiki, samo tłoczenie raczej będzie w którejść z „dużych” tłoczni po prostu.
Jaka waga tego wydawnictwa Michał? Gruby winyl? (Oryginał Avalonu to takie solidne 140~ mniej więcej).
ODPOWIEDZ