Guns'n Roses Greatest Hits - Wytłoczona inna płyta

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15163
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Guns'n Roses Greatest Hits - Wytłoczona inna płyta

#31

Post autor: darkman »

Możesz jeszcze coś via federacja konsumentów czy cos, nic nie podpowiem bo nigdy tego nie robiłem i nie znam procedury.
Jajka to najlepsza metoda i zemsta! Firma duża ale widać przez wielką literę H.
grazio
Posty: 136
Rejestracja: 14 kwie 2017, 11:28

Re: Guns'n Roses Greatest Hits - Wytłoczona inna płyta

#32

Post autor: grazio »

Laskę już na nich kładę.
Czekam tylko na kasę.
Na pewno już tam nic nie kupię.
syko
Posty: 2364
Rejestracja: 22 kwie 2019, 20:44
Gramofon: Dual 510
Lokalizacja: Świat

Re: Guns'n Roses Greatest Hits - Wytłoczona inna płyta

#33

Post autor: syko »

Kodeks cywilny, Art. 561. mówi:

Dz.U.2022.1360 t.j.Akt obowiązujący
Wersja od: 1 stycznia 2023 r. do: 21 maja 2023 r.
Art. 561. [Wymiana rzeczy, usunięcie wady]
§ 1.
Jeżeli rzecz sprzedana ma wadę, kupujący może żądać wymiany rzeczy na wolną od wad albo usunięcia wady.
§ 2.
Sprzedawca jest obowiązany wymienić rzecz wadliwą na wolną od wad lub usunąć wadę w rozsądnym czasie bez nadmiernych niedogodności dla kupującego.
§ 3.
Sprzedawca może odmówić zadośćuczynienia żądaniu kupującego, jeżeli doprowadzenie do zgodności z umową rzeczy wadliwej w sposób wybrany przez kupującego jest niemożliwe albo w porównaniu z drugim możliwym sposobem doprowadzenia do zgodności z umową wymagałoby nadmiernych kosztów. Jeżeli kupującym jest przedsiębiorca, sprzedawca może odmówić wymiany rzeczy na wolną od wad lub usunięcia wady także wtedy, gdy koszty zadośćuczynienia temu obowiązkowi przewyższają cenę rzeczy sprzedanej.
Sony PS 3750, JVC Z1s, Sansui AU-417, T+A Criterion TMR 60
http://radio.garden/visit/evanston-il/9jjzCYJU
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4738
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Guns'n Roses Greatest Hits - Wytłoczona inna płyta

#34

Post autor: Mawis »

Wynika z tego ze dla sprzedawcy różnica między 165 a 250 to juz nadmierne koszty. I dlatego zwraca kasę a nie wymienia. Jednak nie jest to podejście typu frontem do klienta...Pytanie ile tych przypadków mial? Bo jeżeli to jest jednostkowe to moglby to wziąć na siebie. A tak straci klienta...
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3292
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Guns'n Roses Greatest Hits - Wytłoczona inna płyta

#35

Post autor: bms01pl »

guys, come on... podejście sprzedawcy może nie najlepsze, ale zgodne z prawem. poza tym kiedy Kolega Grazio składał tę reklamację? o finale donosił w sobotę - toż to ponad cztery miesiące po zakupie (chyba, że sprawę załatwiał bezzwłocznie a teraz tylko podsumowuje całą historię?). w każdym razie - może w okolicach stycznia wymiana byłaby możliwa? niejednokrotnie kupowałem w tym sklepie i nigdy nie miałem podobnej historii, wszedłem specjalnie na portal z opiniami (opineo.pl) - mają 2788 opinii, z czego 92 to negatywne (całe 3,3%). chyba nie jest tak źle?
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
kinky
Posty: 3846
Rejestracja: 24 cze 2021, 19:48
Gramofon: Philips 5877
Lokalizacja: Konin

Re: Guns'n Roses Greatest Hits - Wytłoczona inna płyta

#36

Post autor: kinky »

Muszę się dowiedzieć kto jest właścicielem, jakimś dyr/menago. Zajarzyłem dopiero, że oni są przez płot ze śfagra biznesem. Może jakimiś kanałami towarzyskimi napomknę, że jest sprawa, mały ferment i niesmak na forum, którego użytkownicy są sporym odbiorcą asortymentu muzycznego sklepu. W tej sprawie to raczej już nic nie zmieni, ale może ich uczuli na ciut inne podejście do reklamacji, wieści z takich forów czy platform społecznościowych to spory nośnik dobrego lub czarnego PR.
Philips 5877/GP 401 II - [MiBoxS-Fiio D03] - Tensai TA-2045 - Infinity Reference 31i
Panasonic XR45/CD S65 - Jamo Studio 160
Technics EX510/CD PG580A - Altus 120A
grazio
Posty: 136
Rejestracja: 14 kwie 2017, 11:28

Re: Guns'n Roses Greatest Hits - Wytłoczona inna płyta

#37

Post autor: grazio »

Piszę z tel więc wybaczcie że post bez cytatów.

To kiedy kupiłem i zareklamowalem towar to nie ma znaczenia. Mam na to 2 lata.
Płytę zareklamowalem po około roku. Nie chce mi sie sprawdzać.

Stanowisko sklepu opisałem w pierwszych postach. Ponowię w skrócie: reklamacja została uwzględniona ale dziś ta plyta w naszym sklepie jest ponad 80pln droższa więc dostaniesz kasę. Nie stac nas na zrezygnowanie z marży.

To że sklep ma więcej pozytywnych niż negatywnych opini może i o czymś świadczy. Jednak 100 negatywów to prawdopodobnie 100 niezadowolonych klientów.

Z tego co się zorientowałem w polityce każdej szanującej się firmy handlującej czymkolwiek jest a przynajmniej powinno być na pierwszym miejscu zadowolenie klienta.

Kasę dostałem już na konto więc sprawa dla mnie zamknięta.

Sklep nie chciał się dogadać. Od samego początku miał jedno stanowisko. Zero konwersacji. Może to najbardziej "boli".

Jak napisałem wcześniej moja noga więcej nie zawita do tego sklepu.

Ma ktoś do odsprzedania ten album ;)
grazio
Posty: 136
Rejestracja: 14 kwie 2017, 11:28

Re: Guns'n Roses Greatest Hits - Wytłoczona inna płyta

#38

Post autor: grazio »

Znalezione w komentarzach na alegroszu.
Screenshot_20230502-153542-01.jpeg
Komentarz nie mój więc ktoś chyba też trafił na taki rodzynek.

Po kodzie kreskowym wychodzi na to że to ten sam album (chociaż nie wiem jak system komentarzy/ocen tam działa).
ODPOWIEDZ