JAZZ CAFE - czego słuchamy

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Nazareth
Posty: 195
Rejestracja: 14 paź 2020, 18:31
Gramofon: Trio KP-700D
Lokalizacja: Żyrardów

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#16

Post autor: Nazareth »

Smooth Jazz Cafe 1

Bardzo fajny wątek, dużo się od Was uczę i czerpię inspiracje :clap:

Od Pana Niedźwiedzia też sporo wyciągam, mam kilkanaście płyt z serii smooth... Myślę, że te składanki to dobry początek dla ludzi, którzy chcą poczuć ten rodzaj muzyki. :violin:
Załączniki
IMG_20220725_182005195~2.jpg
Trio KP-700D, Pioneer SX 750, Pioneer CT-F 7272, Pioneer PDS 901, Pioneer HPM 40 :)
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#17

Post autor: RadTang »

Miles Davis - Tutu (1986 / 1988, Poland) https://www.discogs.com/release/1803476 ... Davis-Tutu

Elektrofunkotuturutanie na trąbce w jazzowym stylu. A tak jakoś nabrałem ochoty na tę płytę po Jacksonie i jego Bad. Dobrze się bawię przy tych dźwiękach. Tylko skończę odsłuch albumu, umyję igłę i lecę spać, śnić kolorowe, fakturowe sny. 😈

Myślałem nad Abbą na dobranoc ale gitnąłem se z Milesa. Nie żałuję. Tutu(rutu) fajne jest! 💩
Załączniki
IMG_20220327_184820_HDR.jpg
IMG_20220327_185313_HDR.jpg
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3984
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#18

Post autor: SimonTemplar »

JOHN COLTRANE - A LOVE SUPREME
US 2020 Acoustic Sounds Series. Stereo, 33 rpm.
https://www.discogs.com/release/1602633 ... ve-Supreme
3F86DE07-7B30-4A42-8D5D-56C7D415154D.jpeg
Garść mam nadzieję przydatnych informacji...
Okładka.
To gatefold, wykonana przez firmę "Stoughton Printing Company". I tu słówko wtrącę :D ... ta firma to moim zdaniem "crème de la crème" wśród producentów okładek winyli. Miałem okazję wymienić parę zdań z pracownikiem tej firmy na temat quality control itp. Podobno jakość okładki nie do końca zależy od nich :shock: To często klient (czyt. księgowy :doh:) ma ostatnie zdanie jak i z jakiego materiału ma być wykonana. Byznes Panie! (MFSL u nich też robią okładki = nie pociągnę tematu... ;) ) Tak czy siak to co robią dla Acoustic Sounds Series czy Tone Poet jest po prostu piękne. Chad Kassem - założyciel i właściciel firm jak właśnie Acoustic Sounds czy Analogue Productions mocno dba o produkt końcowy :clap:

Płyta.
Wszyscy pewnie znają ten album. Nie mogłem jednak wybrać innej płyty na pierwszy, konkretny wpis tutaj. To mój numero uno :pray:
Nie jest to album dla wszystkich. Raczej nie przypadnie do gustu początkującym fanom jazzu. Mi wiele lat temu też nie podszedł do końca. Z roku na rok jednak płyta lądowała częściej na gramofonie. Na półce pojawiły się nowe kopie, niektóre sprzedałem (czyt. zajechałem :cry: ).
John Cotrane był Artystą Nie z Tego Świata! Geniusz saksofonu. Jego gry nie da się pomylić z nikim innym. No kosmiczna wręcz energia. Zastanawiałem się kiedyś dlaczego to mi się podoba? Często natarczywe granie, ostre, chaotyczne. To nie jest muzyka. To są czyste emocje! To się więcej przeżywa niż słucha... nie do podrobienia styl.
Dość pitolenia!... bo sam nie znoszę co niektórych forumowych, "przydługawych" wpisów ;) :

Wydanie Acoustic Sounds Series jest MEGA dobre! To chyba najlepiej brzmiące i ogólnie najlepiej wydane A Love Supreme jakie można dostać. A słyszałem/mam kilka z epoki US/UK (7? :think: ) Nie słyszałem niestety wydań od AP 45rpm jak to https://www.discogs.com/release/3496063 ... ve-Supreme ale znam opinie że Acoustic Sounds nic nie odstaje a dla wielu brzmi lepiej. Pierwsza lepsza opinia :lol: ;) :
https://www.analogplanet.com/content/co ... nd-ballads
AS to nie jest wydanie limitowane więc jest szansa że co jakiś czas będzie dostępne. Tak jak w tej chwili u źródła: https://store.acousticsounds.com/d/1539 ... %3D.SmrXNf
Do tej pory były dwa dodruki. To z linku już jest trzecie jak dobrze liczę.
Taka ciekawostka, bo może ktoś będzie miał okazję kupić używaną kopię z rynku wtórnego. Pierwszy wypust od AS z 2020 ma błąd na labelu strona 2.
Powinno być "Psalm" a mamy "Resolution". Sprzedawcy często są mało wylewni w opisach lub są tacy co nie wiedzą co mają. Można wtedy na podstawie zdjęcia labela (oczywiście jak jest takowe dołączone) łatwo zidentyfikować to wydanie.
Parę fotek przydatnych w identyfikacji.
IMG_2282.jpg
IMG_2283.jpg
IMG_2284.jpg
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#19

Post autor: RadTang »

Znam fanatyka Coltrane'a (takiego samego jak ja jestem fanatykiem Beatlesów i Stonesów). A ten album mam, muszę w końcu się z nim zmierzyć. Ja swoją przygodę z Coltranem zacząłem i skończyłem na Blue Train. A jeszcze mam Both Directions At Once jak było na CD w Biedrze...

Więcej czasu na jakieś kontemplacje jazzowe będę mieć dopiero w piątek lub w weekend więc niestety ale ten John będzie musiał poczekać. Co innego John L. z wesołą ekipą. ;)
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3984
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#20

Post autor: SimonTemplar »

Ta płyta zdecydowanie zasługuje na lepszy opis... :roll:
Miles Davis – Tutu
md tutu.jpeg

1986 EU Warner Bros Records
https://www.discogs.com/release/1264964 ... Davis-Tutu
To świetny wg mnie album z ciekawą historią powstawania. Miles jak to Miles - lubił odkrywać, eksperymentować to go jarało jak mówił sam. Tak też jest na tej płycie. Mieszanka popu, fusion R&B, elektroniki... Całość lekko strawna. Dobra na start w poznawaniu Milesa.

Tytuł dedykowany czarnoskóremu biskupowi Desmondowi Tutu walczącemu z rasizmem w RPA. Miles był baaardzo mocno na tym punkcie wrażliwy i słusznie! Jeden z utworów dedykowany był Nelsonowi Mandeli. Nawet sam Prince nagrywał z Milesem ale finalnie z tego co pamiętam nic z tej sesji na płytę nie trafiło. Współtwórcą większości utworów jest grający na basie fenomenalny Marcus Miller (warto sięgnąć po jego solowe albumy!).
Na deser najlepsze. Nasz polski akcent! "Dawać mi tu tego polskiego pieprzonego skrzypka". Tak podobno "poprosił" swoich podwładnych Miles aby mu sprowadzili polskiego skrzypka Michała Urbaniaka :lol:

Jak mowa o naszym Panie Michale to bardzo polecam audiobook "Ja, Urbanator. Awantury muzyka jazzowego".
Nawet jak kogoś nie interesuje Jazz to z pewnością wciągnie go ta opowieść. Świetnie zrobiony audiobook czytany głosem samego Michała. Polecam!
https://audioteka.com/pl/audiobook/ja-u ... -jazzowego

Wydań Tutu na rynku jest sporo i tanich. Z czystym sumieniem jednak mogę polecić to linkowane, wczesne wydanie. Brzmi znakomicie. :handgestures-thumbupright:
Rudinho
Posty: 610
Rejestracja: 22 sty 2021, 18:53
Gramofon: Micro Seiki DD-7
Lokalizacja: Rzeszów

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#21

Post autor: Rudinho »

Mam jakąś płytę Urbaniaka i też bardzo mi się podoba. Dzisiaj że Spotify na słuchawkach przez parę godzin leciał Brubeck. Coraz bardziej mi się podoba i coraz więcej kumam z tego rodzaju muzyki. Nawet "Yesterday" Beatlesów rozpoznałem. Jak grał Mieczysław Kosz też rozpoznałem. Ma się ten słuch :lol:
Sony PS-X75 [Empire 2000] // Restek Tensor // Restek Vector // preamp klon Audio Note by MISSE // Infinity RS II

Micro Seiki DD-7 [Ortofon 2m Black] // NAD 160A // Buphono // Monitor Audio Silver 6G 200
Awatar użytkownika
piotrjazz
Posty: 3738
Rejestracja: 11 maja 2019, 23:20
Lokalizacja: Coventry

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#22

Post autor: piotrjazz »

SimonTemplar pisze:
25 lip 2022, 21:54
JOHN COLTRANE - A LOVE SUPREME
US 2020 Acoustic Sounds Series. Stereo, 33 rpm.
https://www.discogs.com/release/1602633 ... ve-Supreme
Płyta.
Wszyscy pewnie znają ten album. Nie mogłem jednak wybrać innej płyty na pierwszy, konkretny wpis tutaj. To mój numero uno :pray:
Po cichu obstawialem ta wlasnie plyte na twoj pierwszy wpis. Miles bylby zbyt oczywisty ;)
Ciekaw jestem czy wykorzystaja dostep do tasmy na UHQR?

Ja dlugo dojrzewalem do tej plyty. Zadne japonski zlote cd nie pomogly. Dopiero to wydanie mnie porwalo. A wiesz ,ze blizej mi do Ballads ;)
No podzialal jak katalizator , teraz na polce mam 14 jego albumow i jest miejsce dla nastepnych :D

Dzieki wielkie za ten obszerny wpis bo i mnie oswieciles.
Naprawde przeoczylem ten blad na labelu :shock:
Od razu polecialem sprawdzic :lol:
Technics SL-1200GR - Nagaoka MP-200
Densen Beat B-100
Harbeth C7ES-3 XD
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#23

Post autor: RadTang »

SimonTemplar pisze:
25 lip 2022, 23:44
Ta płyta zdecydowanie zasługuje na lepszy opis... :roll:
Dzięki! :) Sporo ciekawych rzeczy się dowiedziałem. :mrgreen:
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 1382
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#24

Post autor: daru0105 »

piotrjazz pisze:
25 lip 2022, 18:41
daru0105 pisze:
25 lip 2022, 15:24
Wróciłem z wczasów a tu taki świetny wątek :o
Dzięki!!!
U mnie już gra z Qobuz. Płyta koniecznie do kupienia. Świetna
Poradź mi teraz, jakie wydanie kupić, jak możesz.Chodzi mi o dostępne. Nie musi być bardzo tanio. Ma grać świetnie ;)
:roll: no myslalem ,ze moje wpisy sa czytelne :think:
Pod tytulem zawsze umieszczam link do jakiego wydania sie to odnosi.
Jak napisalem znam tylko to najnowsze wznowienie.
Classic Series Blue Note, tu nawet nie chodzi o cene ale dzwiekowo nie ma sie do czego przyczepic.
Sprawdzilem Discogs byly japonskie wznowienia ale tak lepiej moze byc tylko na oryginalnych z lat
60-tych.
Ja sluchalem tylko tego wiec nie mam porownania.
Dla mnie swietne :clap: powinienes byc zadowolony.

A tak wogole to napisz czy faktycznie ten wpis z tym linkiem jest nieczytelny. Mialem wrazenie ,ze jest oczywisty. Moze powinienem sposob zapisu zmodyfikowac? Serio ,moze to co mi sie wydaje czytelne nie jest tak czytelne dla innych. Wskazowki mile widziane ;)
No tak, na pośpiechu czytałem i nieopacznie załapałem, że chodzi o zawartość muzyki na płycie.
W takim razie wątek będzie bardziej wartościowy :clap: :clap: :clap:
Tak to jest, jak się czyta w pracy, wykorzystując każdą chwilę na przeczytanie coś fajnego na tym forum :)
Thorens TD160B MkII, Jelco 750D, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3984
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#25

Post autor: SimonTemplar »

piotrjazz pisze:
26 lip 2022, 00:58
Ciekaw jestem czy wykorzystaja dostep do tasmy na UHQR?
Bardzo ciekawe. Ja tam biere nawet 4xDSD :lol: Szczerze to bym wolał żeby sobie już A Love Supreme odpuścili. Wystarczy mi to co zrobili. Jak by tak Blue Traina w UHQR cykli! :pray: lub podwójny Blue Train mono & stereo! Nie ma chyba od dłuższego czasu dostępnego na rynku fajnego wydania tej płyty. Od czasu Music Matters nic godnego nie wyszło - lub coś przeoczyłem?
piotrjazz pisze:
26 lip 2022, 00:58
Po cichu obstawialem ta wlasnie plyte
:D
Rudinho pisze:
26 lip 2022, 00:30
podoba. Dzisiaj że Spotify na słuchawkach przez parę godzin leciał Brubeck
Uwielbiam Brubecka. :pray: Jego przebojowe Take Five można było usłyszeć w niejednej reklamie telewizyjnej. :clap:
Rudinho pisze:
26 lip 2022, 00:30
Jak grał Mieczysław Kosz też rozpoznałem.
O! Dzięki za przypomnienie. Widziałem nie tak dawno film „Icarus. The Legend of Mietek Kosz” Bardzo mi się podobał. Dawid Ogrodnik pozamiatał! :clap:
Felix1988
Posty: 3495
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#26

Post autor: Felix1988 »

SimonTemplar pisze:
25 lip 2022, 23:44
Ta płyta zdecydowanie zasługuje na lepszy opis... :roll:
"Elektrofunkotuturutanie na trąbce w jazzowym stylu" by RT nie przypadło Ci do gustu? :lol: Fakt, mogło być więcej o fakturach, ale nie wymagajmy zbyt wiele, bo to znak czasów - pisać aby pisać, nieważne czy ma się o czym, albo coś wie na dany temat (vide niedawno o kasetach) :lol:

Zaś w temacie: już drugi raz leci Land Of The Midnight Sun. To jedna z tych płyt Di Meoli do których mam ogromny sentyment i do tego należąca do najbardziej udanych w jego dyskografii, więc nie mogło być lepiej. Tłoczenie amerykańskie, jakieś wcześniejsze, więc pod tym względem też wszystko się zgadza.
Załączniki
Al Di Meola Land Of The Midnight Sun.jpg
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3984
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#27

Post autor: SimonTemplar »

Felix1988 pisze:
26 lip 2022, 08:58
by RT nie przypadło Ci do gustu? Fakt, mogło być więcej o fakturach, ale nie wymagajmy zbyt wiele, bo to znak czasów - pisać aby pisać, nieważne czy ma się o czym, albo coś wie na dany temat (vide niedawno o kasetach)
Uff! Zrobiłeś mi dzień. Dziękuję :pray: :clap:
Felix1988 pisze:
26 lip 2022, 08:58
To jedna z tych płyt Di Meoli do których mam ogromny sentyment i do tego należąca do najbardziej udanych w jego dyskografii,
I już mnie tym kupiłeś. Już szukam :handgestures-thumbupleft:
Ostatnio zmieniony 26 lip 2022, 10:38 przez SimonTemplar, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
piotrjazz
Posty: 3738
Rejestracja: 11 maja 2019, 23:20
Lokalizacja: Coventry

Re: JAZZ CAFE

#28

Post autor: piotrjazz »

Al Di Meola/John McLaughlin/Paco De Lucia - Friday Night In San Francisco
https://www.discogs.com/release/1204035 ... -Francisco
Wspomnieliscie Al Di Meole , a ja slucham Friday Night w oczekiwaniu na kuriera z Saturday Night :D

Plyta legendarna a jednoczesnie "latwa" w odbiorze :mrgreen:
Przy okazji to dobra rekomendacja dla "poczatkujacych"(glupio mi uzywac tego okreslenia bo wciaz sam jestem poczatkujacy ;) )
Ok polecajka latwo wchodzaca w ucho .
Plyta ,ktora nikogo nie odstraszy i nie zniecheci ;)

Maly update: tu jest link do dodruku ninumeroanego, powinno byc taniej :

https://www.discogs.com/release/1492683 ... -Francisco

No i byla jeszcze wersja Impexu 45rpm:

https://www.discogs.com/release/1467106 ... -Francisco

Mam zamiar polecic pare takich w przyszlosci ,bazujac na swoich poczatkach.
To co latwe i przyjemne w odbiorze moim zdaniem oczywiscie ;)
20220726_121546.jpg
Ostatnio zmieniony 10 sie 2022, 22:18 przez piotrjazz, łącznie zmieniany 3 razy.
Technics SL-1200GR - Nagaoka MP-200
Densen Beat B-100
Harbeth C7ES-3 XD
Awatar użytkownika
piotrjazz
Posty: 3738
Rejestracja: 11 maja 2019, 23:20
Lokalizacja: Coventry

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#29

Post autor: piotrjazz »

SimonTemplar pisze:
26 lip 2022, 07:45
podwójny Blue Train mono & stereo! Nie ma chyba od dłuższego czasu dostępnego na rynku fajnego wydania tej płyty. Od czasu Music Matters nic godnego nie wyszło - lub coś przeoczyłem?
Jeszcze nie przeoczyles ;) ale podobno to juz pewne ,ze bedzie dwuplytowe wydanie z Tone Poet, w tym roku jeszcze :pray:
Technics SL-1200GR - Nagaoka MP-200
Densen Beat B-100
Harbeth C7ES-3 XD
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3984
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: JAZZ CAFE - czego słuchamy

#30

Post autor: SimonTemplar »

piotrjazz pisze:
26 lip 2022, 18:09
dwuplytowe wydanie z Tone Poet, w tym roku jeszcze
Tak. Coś tam słyszałem. Nic jeszcze nie jest potwierdzone. Chad Kassem z Analogue Productions powiedział ostatnio że ma dwie wielkie wydawnicze niespodzianki :shock:
Ja mu wierzę i się modlę jednocześnie żeby nie było za drogo :pray: :lol:
ODPOWIEDZ