BLUE NOTE Records

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 1372
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: BLUE NOTE Records

#136

Post autor: daru0105 »

martin.h pisze:
18 lut 2022, 20:14
W którym MM takie okazy? Ja swoich nigdy nie widziałem nic z Blue Note :(
MM Radom :)
Jeszcze był jeden TP, którego nie kupiłem. Ale chyba pokecę :)
Thorens TD160B MkII, Jelco 750D, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15173
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: BLUE NOTE Records

#137

Post autor: darkman »

daru0105 pisze:
19 lut 2022, 11:03
Ale chyba pokecę
W sumie też bym pokecił, ale mam 100km do Radomia :?
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 1372
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: BLUE NOTE Records

#138

Post autor: daru0105 »

SimonTemplar pisze:
18 lut 2022, 19:55
daru0105 pisze:
18 lut 2022, 18:31
Więc zapodałem sobie 6 szt. z serii TP
Dwie szt. gratis
Piękny zestaw! :clap: Dr. Lonnie magiczny :shock:
Jeszce nie słuchałem, ale Katanga! wywaliła mnie z kapci.
Przepiękne granie
Thorens TD160B MkII, Jelco 750D, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 1372
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: BLUE NOTE Records

#139

Post autor: daru0105 »

darkman pisze:
19 lut 2022, 11:49
daru0105 pisze:
19 lut 2022, 11:03
Ale chyba pokecę
W sumie też bym pokecił, ale mam 100km do Radomia :?
Niestety były tylko po jednej sztuce. Bym poleciał za ciebie. Mam z buta 10 min. :)
Thorens TD160B MkII, Jelco 750D, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 1372
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: BLUE NOTE Records

#140

Post autor: daru0105 »

Mawis pisze:
18 lut 2022, 21:36
daru0105 pisze:
18 lut 2022, 18:31
Pisałem już tu na forum o promocji w MM
Więc zapodałem sobie 6 szt. z serii TP
Dwie szt. gratis :dance:
Muszę sprawdzić gdzie w mojej okolicy jest MM. A Saturn też może być?
Nie wiem jak z Saturnem niestety :(
Thorens TD160B MkII, Jelco 750D, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15173
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: BLUE NOTE Records

#141

Post autor: darkman »

daru0105 pisze:
19 lut 2022, 12:06
Bym poleciał za ciebie. Mam z buta 10 min. :)
Dzięki :D , liczą się chęci. Bym się nie wykupił za ten wiatr :lol: dzisiejszy.
Swoją drogą zaraz poproszę córkę co by zlustrowała MM koło pracy.

Chyba zamówię tego MCLean'a z rozpaczy :) Destination. Lubię też Hutchersona, to mi pasuje akurat.
https://store.bluenote.com/collections/ ... nyl-series

A BTW, brał ktoś Dona Cherry z nowego rzutu? Znam tę płytę i nawet kiedyś miałem x2, @Holly z forum ma zresztą taką ode mnie, ale już widzę jest długo nie aktywny tutaj.
https://store.bluenote.com/collections/ ... nyl-series
Tak się tylko zastanawiam czy akurat to właściwy czas u mnie na free, bo Crosby,S,N&Y słucham już czwartą płytę dziś, no ale jutro też jest dzień. :think:
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 1372
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: BLUE NOTE Records

#142

Post autor: daru0105 »

darkman pisze:
19 lut 2022, 12:29
daru0105 pisze:
19 lut 2022, 12:06
Bym poleciał za ciebie. Mam z buta 10 min. :)
Dzięki :D , liczą się chęci. Bym się nie wykupił za ten wiatr :lol: dzisiejszy.
Wiatrzycho hula zdrowo
Jak bym miał jedno ucho to by mi łeb ukręcił :lol: :lol: :lol:
Ale jest ryzyko, jest zabawa :lol:
Thorens TD160B MkII, Jelco 750D, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9667
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: BLUE NOTE Records

#143

Post autor: Cracker »

darkman pisze:
19 lut 2022, 12:29
brał ktoś Dona Cherry z nowego rzutu?
viewtopic.php?p=370220#p370220
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4743
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: BLUE NOTE Records

#144

Post autor: Mawis »

A ktoś ma jakąś listę co jest dostępne? Albo inaczej: co warto brać w tym MM? Wiadomo vinyl vinylowi nie równy, więc co mają tam wartościowego?
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15173
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: BLUE NOTE Records

#145

Post autor: darkman »

Lista w sumie niewiele da, bo w zasadzie to kwestia zamówień i zaopatrzenia poszczególnych sklepów.
Rozumiem, że masz na myśli raczej rzeczy godne polecenia? To idąc za ledwie poznanym wycinkiem zaledwie Twojego gustu jazzowego, raczej kieruj się na Tone Poet i trzymaj wątku. TP to z grubsza Top of BN. Pod wzgledem popularności, plebiscytów i tupotu nóg nabywców. Znakomite, pierwszoligowe nagrania.

Z moich obserwacji wynika, że Classic Vinyl to seria składająca się z mniej eksponowanych tytułów, za to kierowana do melomanów ukierunkowanych na tytuły bardziej ambitne kierunkowo czy też przełomowe pod jakimś względem. Dużo tu mniej mainsteame czy kultowych bestsellerów. To seria dla mnie, czyli kogoś kto już posiada wiele tytułów z katalogu BN, a poszukuje rzeczy mniej popularnych, konkretnych składów lub udziału danego muzyka jako sidemana. Wreszcie odnawia LP, które ma w stanie niezadowalającym lub takie, które w pierwszych wydaniach nie były udane pod względem technicznym.
W wypadku zainteresowania tą serią warto pytać i przede wszystkim słuchać przed zakupem samego materiału muzycznego. Tu dużo gorze∆ z plumkaczami, a znacznie lepiej z klimatami z kręgów "ambitnych", cokolwiek to znaczy. ;)
Oczywiście walor poznawczy tej serii ma też niebagatelne znaczenie.

W moim przypadku jest rzeczą oczywistą i zupełnie normalną, że nie znam wszystkich artystów prezentowanych przez BN CS i to również przyczynek do ekscytacji w poznawaniu nowego, nowych improwizacji czy mniej znanych mi muzyków. Częstokroć też płyty CS są już od dawna out of stock i materiał muzyczny krąży tylko wśród zbieraczy sesji.
Powyżej masz przykład jednej z takich płyt Don Cherry na BN...taaak to ten słynny kolo z mała trąbeczką.. znany z bratem z JazzJamboree, kiedyś bohater PKF, a gość nagrywał też dla np ECM i paru innych.
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4743
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: BLUE NOTE Records

#146

Post autor: Mawis »

Właśnie o to mi chodzi dark :clap: jeszcze kilka tytułów/autorów by się przydało. Pomyślałem że zamiast ganiać po sklepach w taką wichurę pooglądam w necie. Niestety stronę mają do dupy. Jest jedno góra dwa zdjęcia i nie wyświetlają się szczegóły jak klikam więc trudno zobaczyć często co to za wydawnictwo...
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15173
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: BLUE NOTE Records

#147

Post autor: darkman »

Mawis pisze:
19 lut 2022, 18:50
jeszcze kilka tytułów/autorów by się przydało.
Chodzi o to by się nie przydało, bo to pójście na łatwiznę. Dużo lepiej iść swoją ścieżką i dopiero potem konfrontować ją z opiniami np kolegów.
Co Ci da Maćku mój wybór? Pewnie to będzie jakiś drogowskaz, owszem ale to mój typ. Znajdź swój i podążaj jego tropem.
Pomóż i mnie coś wybrać. Daj inspirację. Liczę na Ciebie.

Najprościej to przeglądać stronę BN i podsłuchiwać na you tube. Tak robię od czasu do czasu by sprawdzić czy klimat danego nagrania mi odpowiada, słucham krótko raczej. Dłużej nico jeśli artysta nie jest mi jakoś bliżej znany lub w ogóle nowy dla mnie.

W czym rzecz? Jeśli o mnie chodzi to np interesują mnie gitarzyści i często sprawdzam czy słynne dla mnie nazwisko sidemana nie jest zbyt przykryte brzmieniem combo czy też sekcji lub lidera nagrania. Czynię tak zwłaszcza w przypadku mainstreamowych nagrań z lat 50tych, ale i innych. No well, po prostu każdy ma swoje oczekiwania. Moje są właśnie takie.
Wybierając artystę na BN, warto sprawdzić kilka jego nagrań w innych składach czy też na innym label, ot tak dla porównania i rozszerzenia horyzontów.

Dla przykładu można się wówczas przekonać, że dajmy na to Chet Baker śpiewa równie źle nie tylko na BN ale i u innych :mrgreen: .. za to gra wyśmienicie. Wszędzie. Osobiście nie widzę powodu by sobie wypruwać flaki na ów tytuł na BN, bo akurat aktualny stan posiadania jest dla mnie satysfakcjonujący, a propozycja nihil novi.
O czym piszę? Ciągle o tym samym. Własne zdanie, to klucz do wolności wyboru.
Wybór z kolei jawi mi się sztuką powściągliwości.
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4743
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: BLUE NOTE Records

#148

Post autor: Mawis »

Dzięki dark za wskazówki.
Ale mi chodziło raczej o to co z obecnej oferty Media Markt wybrać z tej wyprzedaży.. Chodzi o to że stronę mają do kitu i płyta ma zdjęcie lub w porywach do dwóch i praktycznie zero opisu. Więc trudno się zorientować. Jakbym już wiedział co mają z Blue Note na stanie to wtedy zgodnie z Twoimi wskazówkami już sobie zrobię przesiew i odsłuch wg. własnych kryteriów.
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15173
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: BLUE NOTE Records

#149

Post autor: darkman »

Hihi :) , ja bgdybym wiedział co mają w ofercie w MM, to też bym się zastanowił czy czegoś nie chcę. Tymczasem wiemy tylko co było w radomskim MM + jeden tytuł, który Daru zataił.. biorąc cały nakład - musi być w tym ukryty przekaz :think:
Podprogowo wymyśliłem, że to jakiś przyczajony Miles, ukryty tygrys BN!
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 1372
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: BLUE NOTE Records

#150

Post autor: daru0105 »

darkman pisze:
20 lut 2022, 11:52
Hihi :) , ja bgdybym wiedział co mają w ofercie w MM, to też bym się zastanowił czy czegoś nie chcę. Tymczasem wiemy tylko co było w radomskim MM + jeden tytuł, który Daru zataił.. biorąc cały nakład - musi być w tym ukryty przekaz :think:
Podprogowo wymyśliłem, że to jakiś przyczajony Miles, ukryty tygrys BN!
Od razu zataił :)
Nikt się nie pytał
Proszę bardzo. Ostatni TP w radomskim MM :arrow:
https://www.discogs.com/release/1642914 ... er-Moments
Thorens TD160B MkII, Jelco 750D, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
ODPOWIEDZ