Zagadki i łamigłówki dot. płyt winylowych

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4738
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Zagadki i łamigłówki dot. płyt winylowych

#7831

Post autor: Mawis »

darkman pisze:
14 mar 2024, 07:37
Mawis pisze:
13 mar 2024, 22:49
No nie ale tez pasuje :lol: . Wiedzialem ze jak ja wymysle to bedzie...
Bob Dylan Slow Train Comming,
https://www.amazon.com/So-What-Life-Mil ... 286&sr=1-6

Wiem, że nie .. no bo skąd? :D .. pokazuję Ci tylko Maciek, że ilość szczegółów podana w opisie zagadki jest zbyt duża, a liczne fotografie, które wstawiłeś mogą być mylące.
Sajmon tez za duzo nie podał a jednak... ;)
No dobra, to podpowiedź. Klonowy liść 8-)
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15160
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zagadki i łamigłówki dot. płyt winylowych

#7832

Post autor: darkman »

Mawis pisze:
14 mar 2024, 08:11
Sajmon tez za duzo nie podał a jednak... ;)
Tak wspieranie się autorytetami, popieram w 100%!
Ale Jimmy Smith Home cookin' to akurat kupiłeś sobie gdzieś jesienią 2022, to wiesz sięgnąć na półkę jak się ma pińć płyt jazzowych *wtedy gamoniu* :D na krzyż nie jest zbytnim wysiłkiem :D . Foty kilkukrotnie publikowane w Jazz Cafe przez Kolemana, Alleluja bracie Owczarzu. Ale i tak sława! Gratuluję, bo nawet nie zdążyłem przeczytać zagadki iii tak bym nie rozszyfrował, bo nie znam się na Smythciaku.

Liść klonowy, a nie figowy? Łatwiej by było bo wtedy to nie przymierzając Adam i Ewa! Jak nic.
Awatar użytkownika
SimonTemplar
Posty: 3983
Rejestracja: 24 gru 2015, 14:28
Lokalizacja: UK

Re: Zagadki i łamigłówki dot. płyt winylowych

#7833

Post autor: SimonTemplar »

darkman pisze:
13 mar 2024, 22:52
fragment zeznań założyciela ESP Bernarda Stollmana z rzeki bio
Dzięki wielkie 🙏 zapoznam się z przyjemnością.
darkman pisze:
13 mar 2024, 22:52
zwróciłem się kiedyś do Prof. Szweda o zgodę na tłumaczenie i publikację w Polsce. Nie wyraził zgody.
:shock: wow szkoda bardzo. Jak się to kiedyś wydarzy to jeden egzemplarz dla mnie i autografem pls ;)
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4738
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Zagadki i łamigłówki dot. płyt winylowych

#7834

Post autor: Mawis »

darkman pisze:
14 mar 2024, 08:39
Mawis pisze:
14 mar 2024, 08:11
Sajmon tez za duzo nie podał a jednak... ;)
Tak wspieranie się autorytetami, popieram w 100%!
Ale Jimmy Smith Home cookin' to akurat kupiłeś sobie gdzieś jesienią 2022, to wiesz sięgnąć na półkę jak się ma pińć płyt jazzowych *wtedy gamoniu* :D na krzyż nie jest zbytnim wysiłkiem :D . Foty kilkukrotnie publikowane w Jazz Cafe przez Kolemana, Alleluja bracie Owczarzu. Ale i tak sława! Gratuluję, bo nawet nie zdążyłem przeczytać zagadki iii tak bym nie rozszyfrował, bo nie znam się na Smythciaku.

Liść klonowy, a nie figowy? Łatwiej by było bo wtedy to nie przymierzając Adam i Ewa! Jak nic.
Czuje sie obrażony :mrgreen: Nie gadam z Waścią, pińć płyt?
Oleum Waści posiadasz, poniasz aluzju z liściem :drool:
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15160
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zagadki i łamigłówki dot. płyt winylowych

#7835

Post autor: darkman »

Ta.., gościu siądź pod mym liściem, a odpoczyń sobie tyle kojarzę ;)
j23
Posty: 8
Rejestracja: 23 mar 2024, 01:12

Re: Zagadki i łamigłówki dot. płyt winylowych

#7836

Post autor: j23 »

Nie jestem pewien czy prawidłowo poruszam się na forum i czy prawidłowo umieściłem swój temat tj. czy trafia on właściwego do działu ? wcześniej z rozpędu poruszyłem temat w dziale zapoznawczym gdzie się przedstawiłem ale nikt tam nie podjął tematu, dzięki za miłe przywitanie na forum ;-),

Precyzując z winylami znamy się już dość długo bo od czasów szkoły podstawowej ale dopiero teraz trafiam na coś takiego tzn. posiadam płytkę z błędem polegającym na tym iż strona pierwsza zawiera zapis zawierający o jedno nagranie mniej niż mówi o tym okładka i label, mało tego jak się okazuje po wnikliwym rozpoznaniu tematu jest to zapis innego wykonawcy z jego płyty też strona pierwsza, myślę że nie jest to częste zjawisko występujące w przyrodzie, i tu rodzi się pytanie czy ktokolwiek z forumowiczów już trafił na coś takiego ?, i jak traktować taki przypadek jako nic nie warty bubel czy może raczej rarytas o określonej wartości ?, dodam tu że w miedzy czasie zdobyłem też egzemplarz wydany prawidłowo :-), na swoje pytanie nie znalazłem odpowiedzi w necie ani wśród znajomych dlatego postanowiłem skorzystać z waszej forumowiczów wiedzy w temacie,

pozdrawiam i wszystkim życzę Wesołych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy - J-23
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4738
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Zagadki i łamigłówki dot. płyt winylowych

#7837

Post autor: Mawis »

j23 pisze:
31 mar 2024, 20:01
Nie jestem pewien czy prawidłowo poruszam się na forum i czy prawidłowo umieściłem swój temat tj. czy trafia on właściwego do działu ? wcześniej z rozpędu poruszyłem temat w dziale zapoznawczym gdzie się przedstawiłem ale nikt tam nie podjął tematu, dzięki za miłe przywitanie na forum ;-),

Precyzując z winylami znamy się już dość długo bo od czasów szkoły podstawowej ale dopiero teraz trafiam na coś takiego tzn. posiadam płytkę z błędem polegającym na tym iż strona pierwsza zawiera zapis zawierający o jedno nagranie mniej niż mówi o tym okładka i label, mało tego jak się okazuje po wnikliwym rozpoznaniu tematu jest to zapis innego wykonawcy z jego płyty też strona pierwsza, myślę że nie jest to częste zjawisko występujące w przyrodzie, i tu rodzi się pytanie czy ktokolwiek z forumowiczów już trafił na coś takiego ?, i jak traktować taki przypadek jako nic nie warty bubel czy może raczej rarytas o określonej wartości ?, dodam tu że w miedzy czasie zdobyłem też egzemplarz wydany prawidłowo :-), na swoje pytanie nie znalazłem odpowiedzi w necie ani wśród znajomych dlatego postanowiłem skorzystać z waszej forumowiczów wiedzy w temacie,

pozdrawiam i wszystkim życzę Wesołych i zdrowych Świąt Wielkiej Nocy - J-23
J-23, Centrala nadaje ale nie na tym paśmie :lol:
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
j23
Posty: 8
Rejestracja: 23 mar 2024, 01:12

Re: Zagadki i łamigłówki dot. płyt winylowych

#7838

Post autor: j23 »

J-23, Centrala nadaje ale nie na tym paśmie :lol:

Hello Mavis, nie bardzo rozumiem twoją odpowiedź, bardzo proszę o wskazówkę czy do niewłaściwego działu skierowałem swoje kroki ?, a jeśli tak to proszę o podpowiedź gdzie swoje kroki skierować ?, czy może uznałeś że moje zapytania nie powinny dotyczyć tego Forum ? :-), pozdrawiam J-23
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4738
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Zagadki i łamigłówki dot. płyt winylowych

#7839

Post autor: Mawis »

j23 pisze:
03 kwie 2024, 23:18
J-23, Centrala nadaje ale nie na tym paśmie :lol:

Hello Mavis, nie bardzo rozumiem twoją odpowiedź, bardzo proszę o wskazówkę czy do niewłaściwego działu skierowałem swoje kroki ?, a jeśli tak to proszę o podpowiedź gdzie swoje kroki skierować ?, czy może uznałeś że moje zapytania nie powinny dotyczyć tego Forum ? :-), pozdrawiam J-23
Tak, to niewłaściwy wątek. Ten to bardziej zabawowo-edukacyjny. Zadajacy zagadke wie jaka jest odpowiedz. Taki quiz bardziej ;)
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
j23
Posty: 8
Rejestracja: 23 mar 2024, 01:12

Re: Zagadki i łamigłówki dot. płyt winylowych

#7840

Post autor: j23 »

Tak, to niewłaściwy wątek. Ten to bardziej zabawowo-edukacyjny. Zadajacy zagadke wie jaka jest odpowiedz. Taki quiz bardziej ;)

Mawis dzięki za odpowiedź,
OK, rozumiem, dlatego wdzięczny będę o wskazówkę gdzie skierować (do jakiego działu) moje pytania, wydaje mi się że mój wątek jest dość ciekawy warty zainteresowania, mam też kilka płyt z zamienionymi kanałami tzn. prawy lewy, to też mnie zastanawia jak w produkcji takie błędy się wkradają ?, pozdr. J-23
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4738
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Zagadki i łamigłówki dot. płyt winylowych

#7841

Post autor: Mawis »

j23 pisze:
03 kwie 2024, 23:44
Tak, to niewłaściwy wątek. Ten to bardziej zabawowo-edukacyjny. Zadajacy zagadke wie jaka jest odpowiedz. Taki quiz bardziej ;)

Mawis dzięki za odpowiedź,
OK, rozumiem, dlatego wdzięczny będę o wskazówkę gdzie skierować (do jakiego działu) moje pytania, wydaje mi się że mój wątek jest dość ciekawy warty zainteresowania, mam też kilka płyt z zamienionymi kanałami tzn. prawy lewy, to też mnie zastanawia jak w produkcji takie błędy się wkradają ?, pozdr. J-23
A to już Wojtek moze przeniesie we wlasciwe miejsce. I jeszcze kwestia cytowania, jakos dziwnie Ci wychodzi.
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4738
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Zagadki i łamigłówki dot. płyt winylowych

#7842

Post autor: Mawis »

No dobra, widze nikt nie chce zgadnąć to podpowiedź taka ze nie ma bata :lol: Nawet Dark zgadnie :mrgreen:
Załączniki
zagadka.jpg
zagadka.jpg (2.4 KiB) Przejrzano 236 razy
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
j23
Posty: 8
Rejestracja: 23 mar 2024, 01:12

Re: Zagadki i łamigłówki dot. płyt winylowych

#7843

Post autor: j23 »

Mawis pisze A to już Wojtek moze przeniesie we wlasciwe miejsce. I jeszcze kwestia cytowania, jakos dziwnie Ci wychodzi.

OK, poczekam na wskazówki, gdzie co i jak ;-), fajne by było rozgryźć temat i dowiedzieć się czy ktoś już miał podobny przypadek,

pozd. J23
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4738
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Zagadki i łamigłówki dot. płyt winylowych

#7844

Post autor: Mawis »

j23 pisze:
05 kwie 2024, 16:05
Mawis pisze A to już Wojtek moze przeniesie we wlasciwe miejsce. I jeszcze kwestia cytowania, jakos dziwnie Ci wychodzi.

OK, poczekam na wskazówki, gdzie co i jak ;-), fajne by było rozgryźć temat i dowiedzieć się czy ktoś już miał podobny przypadek,

pozd. J23
Nadal dziwnie: w prawym gornym rogu posta masz do tego cudzysłów ;)
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15160
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Zagadki i łamigłówki dot. płyt winylowych

#7845

Post autor: darkman »

j23 pisze:
05 kwie 2024, 16:05
Mawis pisze A to już Wojtek moze przeniesie we wlasciwe miejsce. I jeszcze kwestia cytowania, jakos dziwnie Ci wychodzi.

OK, poczekam na wskazówki, gdzie co i jak ;-), fajne by było rozgryźć temat i dowiedzieć się czy ktoś już miał podobny przypadek,

pozd. J23
No dobrze Hans, ktoś to musi .. na siebie. Nie odpisuj pse na powyższy post w tym już miejscu. TO NIE TEN WĄTEK i jest to nie na temat. Dlaczego? Bo tak!
A poza tym to oczywiście jako nowy użytkownik masz prawo do pomyłek, jednak do trwaniu przy swoim już nie. Dlaczego? Bo tak ! :
Otóż ludzie czytający ów wątek (TEN TUTAJ) mają zaznaczoną opcję śledzenia wydarzeń w wątku, zatem po każdej akcji otrzymują powiadomienie, że coś się dziej tytułem aktywności. Lecą do wątku by przeczytać, że Mejw wymyslił nową zagadkę jeszcze bardziej zagadkową niż zwykle, choć to wydaje się irracjonalne całkiem, ale bywa..tymczasem w wątku jest pierdolenie nie na temat i tysiące powiadomionych osób jest zawiedzinych!
Hans! Nas to fQrvia! W tym wątku Twoja płyta i problem nas nie obchodzi.
Hans? Spadaj na właściwe miejsce 8-)
ODPOWIEDZ