Niezapomniane płyty z dzieciństwa

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
Awatar użytkownika
Deszatie
Posty: 344
Rejestracja: 24 lip 2018, 08:06
Gramofon: Technics SL-200K
Lokalizacja: Elbląg

Re: Niezapomniane płyty z dzieciństwa

#16

Post autor: Deszatie »

Steelover - Glove me :) Jedna z ulubionych płyt winylowego dzieciństwa i pierwszych lat szkolnych. Okładka z wampirzyca zawsze przykuwała moja uwagę, bo było w niej coś magnetycznego, na pewno też odróżniała się od innych, które były w kolekcji rodzicow. Płyta fascynowała mnie wtedy do tego stopnia, że tworzyłem na kartkach cotygodniową listę moich ulubionych przebojów, biorąc pod uwagę jedynie piosenki z tego LP :) Wokal był intrygujący, przez jakiś czas myślałem, że wokalista jest kobietą. Pewna słabość do tego typu muzyki, stylu, oprawy mi pozostala tylko poszło to bardziej w stronę Warlord, Medieval Steel, Touch, Motley Crue, Ratt, Gypsy Rose, ale też wstępu do mocniejszego heavy metalu, który stał się później moim zamilowaniem. Zastanawiam się tylko skąd taki spory nakład wydawnictwa, który przyczynił się do popularności zespołu i powszechności tego winyla na rynku wtórnym do dziś?
Załączniki
IMG_20210409_092820.jpg
Felix1988
Posty: 3471
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Niezapomniane płyty z dzieciństwa

#17

Post autor: Felix1988 »

Deszatie pisze:
09 kwie 2021, 16:17
Steelover - Glove me
skąd taki spory nakład (...)?
PRL i wszystko jasne. Akurat metal zaczynał być u nas modny, więc bez problemu rzucono w 1986 roku na rynek po kilkadziesiąt tysięcy LP's tej grupy, a do tego w tej samej transzy Faithful Breath i Crossfire. Pamiętam, że można było kupić te płyty dosłownie wszędzie, nawet w wiejskich GS-ach z artykułami przemysłowymi, żelaznymi (to akurat pasowało), etc. :) Glove Me nie jest może jakimś arcydziełem, ale mam do niej sentyment i nie zgadzam się z recenzją w Magazynie Muzycznym, że to "40 minut kretyńskiej muzyki i tekstów", zresztą autor nawet nie zauważył, że jest tam również cover, Hey Tonight C.C.R. Jeśli lubisz takie klimaty warto sprawdzić inną grupę perkusisty Steelover Rudy'ego Lennersa (ex Scorpions), Key West - First Invasion, też wydaną przez Mausoleum.
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9648
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: Niezapomniane płyty z dzieciństwa

#18

Post autor: Cracker »

Cracker pisze:
20 lut 2021, 12:39
Mój winyl z dzieciństwa to "Krajobrazy" Trubadurów.
Poniżej zdjęcie albumu o którym pisałem wcześniej.
Dwa lata temu został podpisany przez ś.p. Krzysztofa Krawczyka.

IMG-20190812-WA0001.jpg
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
ODPOWIEDZ