Koncerty z Winyla – Carnegie Hall

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
Andy05
Posty: 805
Rejestracja: 08 lut 2019, 12:20

Re: Koncerty z Winyla – Carnegie Hall

#16

Post autor: Andy05 »

Dziś ponownie koncert z Carnagie Hall.. wszak ... czwartek???

Proponuję p. JUDY GARLAND (za wikipedią, z lenistwa- informację mam z netu, nie z Piątnicy ;) ) jej recital w Carnegie Hall 23 kwietnia 1961 w ustach wielu zyskał miano „najwspanialszej nocy w historii show-biznesu”. Dwupłytowy album Judy at Carnegie Hall, będący zapisem tego koncertu, zyskał status złotej płyty i przez 95 tygodni znajdował się na liście Billboard 200, w tym przez 13 tygodni na miejscu pierwszym. Zdobył pięć nagród Grammy, m.in. w kategoriach: Album roku i Best Female Vocal Performance.
W ciągu trwającej czterdzieści pięć z czterdziestu siedmiu lat jej życia kariery zyskała status międzynarodowej gwiazdy, tak jako aktorka w musicalach i dramatach, jak i piosenkarka... to chyba miała i presję i talent.
Jak jej się "zeszło" proponuję doczytać (chyba ... z braku wiedzy o sposobie działania barbituranów).

Koncert wspaniały. Wersja mono kapitalna. Czasem radośnie, czasem nostalgicznie - jak to w MJUZIKALACH :) ale tych najwyższej klasy.
Wydanie: prawdopodobnie ... to: https://www.discogs.com/sell/release/2823410?ev=rb - wg mojego rozpoznania to z z 1961 UK, a nie stereo z 1968 które było w ofercie. Nie reklamuję - jestem zadowolony z dźwięku, choć czasem zatrzeszczy, ale tak sympatycznie... bo płyta w świetnym stanie.
Załączniki
IMG_2401- judy.jpg
Andy05
Posty: 805
Rejestracja: 08 lut 2019, 12:20

Re: Koncerty z Winyla – Carnegie Hall

#17

Post autor: Andy05 »

Dawno nic tu nie wrzucałem, choć Carnegie Hall wciąż mnie porusza :).
Właśnie dotarła do mnie mała płyta 7 calówka - choć nie ma po jednym utworze na stronę jak to w tonpressowskich singlach bywało. Czyli po ludzku, mała płyta wabiąca ludzi do kupienia pełnowymiarowej Pete Seeger – We Shall Overcome (Recorded Live At His Historic Carnegie Hall Concert June 8, 1963) - i jedno jest pewne, zachęciła mnie... choć na talerzu wygląda tak niepozornie.
Załączniki
IMG_4513.jpg
IMG_4515.jpg
IMG_4514.jpg
Awatar użytkownika
Tangram
Posty: 30
Rejestracja: 30 sie 2018, 17:48
Gramofon: AT LP120

Re: Koncerty z Winyla – Carnegie Hall

#18

Post autor: Tangram »

MIke Oldfield - rok 1993. Jeszcze na winylu nie słuchałem, płyta czeka na chwilę czasu :-) podobnie jak dwa inne koncerty (z Polski oraz z Hannoveru) - na razie słucham w pracy tylko wersji cyfrowych ze swoich CD.

Nie umiem wstawić obrazka :-(
ODPOWIEDZ