Jimi Hendrix - Electric Ladyland UK Track 1st press

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
motomis
Posty: 124
Rejestracja: 11 lis 2011, 11:22
Kontakt:

Jimi Hendrix - Electric Ladyland UK Track 1st press

#1

Post autor: motomis »

Mam juz metlik w głowie próbuje ustalic które jest pierwszym wydaniem Jimi Hendrix Electric Ladyland UK Track 1st press discogs twierdzi ze z niebieskim napisem i z Henkiem ułożonym w prawo - głowa http://www.discogs.com/Jimi-Hendrix-Exp ... ster/24535, a ten gosc ze zbiałym ???
http://www.ebay.pl/itm/Jimi-Hendrix-2x- ... 256bc68727
Załączniki
jimi prawo.jpeg
jimi prawo.jpeg (100.29 KiB) Przejrzano 1115 razy
Ostatnio zmieniony 28 sty 2012, 00:16 przez motomis, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jimi Hendrix - Electric Ladyland UK Track 1st press

#2

Post autor: Wojtek »

motomis pisze:discogs twierdzi ze z niebieskim napisem i z Henkiem ułożonym w prawo - głowa
motomis pisze:a ten gosc ze zbiałym ???
To żeś nam przedstawił problem... Nie znoszę lakoniczności :)
Niebieski kolor napisów jeszcze rozumiem, ale przy "ten gość z białym" to już zupełnie nie jarzę co chciałeś przekazać.

Tak czy siak, powtórzę moją ulubioną mantrę co do tego tematu, czyli: "discogs to nie wyrocznia" ;)

Prawdziwy first press z Track Records miał biały kolor napisów.
Nie mam pojęcia czemu jakoś się utarło w sieci, że te z niebieskim napisem i większymi portretami to "first" :)
Ten niebieski kolor to w ogóle ponoć był błąd drukarski.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
motomis
Posty: 124
Rejestracja: 11 lis 2011, 11:22
Kontakt:

Jimi Hendrix - Electric Ladyland UK Track 1st press

#3

Post autor: motomis »

Wojtek pisze:
motomis pisze:discogs twierdzi ze z niebieskim napisem i z Henkiem ułożonym w prawo - głowa
a ten gosc ze zbiałym ???
To żeś nam przedstawił problem... Nie znoszę lakoniczności :)
cóż za elokwencja !? Myslałem ze wiadomo o co biega , ale nie dla wszystkich - jak widac , tak wiec małe sprostowanie .


info z discogsa odnosnie położenia osoby Pana Heńka w rozkładówce płyty - inaczej jak wiadomo - gatefold http://en.wikipedia.org/wiki/Gatefold

First press Track issues can also have the same layout, Hendrix on right, but with a blue track list & white logo as a third version. On all three versions the 2 sepia images of Redding & Mitchell, by Donald Silverstein, are large, with the print credit grouped to the left. There is then a fourth Track version, with all white text and the print credit centere

... dzis rozmawiałem z poważnym kolekjonerem , który tweirdzi ze niebieski napis został wydrukowany w kilku tysiacach i stwerdzono ze jest nieczytelny , wiec zrobili biały i szły razem na 2 liniach produkcyjnych jednoczenie , z czego wynika ze obydwa sa pierwszym wydaniem .

Zależy mi na faktach , które jednoznacznie potwierdza , które z wydan tej płyty jest - ABSOLUTNIE PIERWSZE , mysle ze bardziej dosadnie nie mozna tego sformułować
Ostatnio zmieniony 27 sty 2012, 22:43 przez motomis, łącznie zmieniany 3 razy.
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Jimi Hendrix - Electric Ladyland UK Track 1st press

#4

Post autor: eenneell »

motomis! popraw posta(y) cytat się "niezcytacił" :(
motomis pisze:a ten gosc ze zbiałym ???
i jeszcze to? moze coś jaśniej ;)
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jimi Hendrix - Electric Ladyland UK Track 1st press

#5

Post autor: Wojtek »

motomis pisze:cóż za elokwencja !?
Wystarczy poprawna i zrozumiała polszczyzna :)
motomis pisze:Myslałem ze wiadomo o co biega , ale nie dla wszystkich
Chyba dla nikogo poza tobą, stąd ta cisza :)
motomis pisze:info z discogsa odnosnie położenia osoby Pana Heńka w rozkładówce płyty - inaczej jak wiadomo - gatefold
Nadal nie wiem czy dobrze rozumiem, ale chodzi o to, że portret Heńka jest po prawej stronie otwartej okładki, a nie po lewej czy jak?
Nie wiem co "wiadomo", tym bardziej "inaczej", mimo że wiem co to gatefold :)

Pisz jaśniej co masz na myśli, a sądzę że unikniemy tego typu nieporozumień/zgadywanek.
motomis pisze:który tweirdzi ze niebieski napis został wydrukowany w kilku tysiacach i stwerdzono ze jest nieczytelny , wiec zrobili biały i szły razem na 2 liniach produkcyjnych jednoczenie , z czego wynika ze obydwa sa pierwszym wydaniem .
Sory, ale jak się nad tym bardziej zastanowić to jaki byłby sens w drukowaniu zarówno złej wersji okładki jak i tej poprawionej równocześnie?
Raczej żaden. Stąd też jest to najprawdopodobniej bzdura.
Tym bardziej z traktowaniem obydwu wersji jako "pierwsze tłoczenie". Pierwsze wydanie to może tak, ale pierwszy release, a pierwszy press to jednak dwie różne rzeczy. Płytka w środku może i będzie z tego samego tłoczenia, ale okładki inne, z czego jedna została zatwierdzona wcześniej, a druga później... Wydanie to wszak nie tylko sama płyta, ale całość, tak więc nie ma co tutaj "kombinować" i podciągać późniejsze wersje jako "także pierwsze".
motomis pisze:Zależy mi na faktach , które jednoznacznie potwierdza , które z wydan tej płyty jest - ABSOLUTNIE PIERWSZE , mysle ze bardziej dosadnie nie mozna tego sformułować
Nie musi być dosadnie. Wystarczy po polsku i zrozumiale, a nie w stylu "Kali kupić, Kali lubić Heńka bardzo gitara" ;)

Chcesz fakty? Bo póki co to widzę same wynurzenia (obojętnie czyje). Faktem jest, że sam Jimi dostał od wytwórni album z pierwszego tłoczenia, a album ten miał właśnie biały napis. Chyba gdzieś jest foto potwierdzające ten fakt i znam to z biografii Heńka (dawno temu pożyczona książka).
Logicznie można założyć, że wytwórnia nie zwlekała z tym prezentem i że Jimi dostał jedno z najpierwszych tłoczeń, a nie egzemplarz 10 tysięcy-któryś lub jeszcze późniejszy :)

Już wcześniej pisałem, że wydanie z niebieskim napisem było najprawdopodobniej wynikiem błędu drukarskiego, co pokrywa się z tym co skądś zacytowałeś :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
motomis
Posty: 124
Rejestracja: 11 lis 2011, 11:22
Kontakt:

Re: Jimi Hendrix - Electric Ladyland UK Track 1st press

#6

Post autor: motomis »

Wojtek pisze:Nadal nie wiem czy dobrze rozumiem, ale chodzi o to, że portret Heńka jest po prawej stronie otwartej okładki, a nie po lewej czy jak?
Tak , w aukcji w linku poniżej wystepuje po lewej stronie , a nastepny szczegół to 2 zdjecia pozostałych muzyków tzn, ich wielkosc i kolor .
http://allegro.pl/jimi-hendrix-electric ... 78451.html
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jimi Hendrix - Electric Ladyland UK Track 1st press

#7

Post autor: Wojtek »

motomis pisze:Tak , w aukcji w linku poniżej wystepuje po lewej stronie
OK, teraz już jest jasność co do tej głowy Heńka :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
motomis
Posty: 124
Rejestracja: 11 lis 2011, 11:22
Kontakt:

Jimi Hendrix - Electric Ladyland UK Track 1st press

#8

Post autor: motomis »

No własnie , ale dla jasnosci przekleiłem ta informacje w poprzedich odpowiedziach tyle ze po angielsku

First press Track issues can also have the same layout, Hendrix on right, but with a blue track list & white logo as a third version. On all three versions the 2 sepia images of Redding & Mitchell, by Donald Silverstein, are large, with the print credit grouped to the left. There is then a fourth Track version, with all white text and the print credit centere
Awatar użytkownika
Robert007Lenert
Posty: 1521
Rejestracja: 23 lis 2011, 12:49
Kontakt:

Jimi Hendrix - Electric Ladyland UK Track 1st press

#9

Post autor: Robert007Lenert »

Zadzwon do Polskiego Radia Krakow. Popros o rozmowe z Redaktorem Antonim Krupa. Zapytaj o tego Hendrixa. Recze, ze problem bedziesz mial rozwiazany.
Awatar użytkownika
motomis
Posty: 124
Rejestracja: 11 lis 2011, 11:22
Kontakt:

Re: Jimi Hendrix - Electric Ladyland UK Track 1st press

#10

Post autor: motomis »

Robert007Lenert pisze:Zadzwon do Polskiego Radia Krakow. Popros o rozmowe z Redaktorem Antonim Krupa. Zapytaj o tego Hendrixa. Recze, ze problem bedziesz mial rozwiazany.
Poznałem Antoniego , przez zakup od niego Electric Ladyland cześci 2 na tracku , a potem ja sprzedałem mu 2 pozycje , spoko gość , ma pierwsze wydanie i potwierdził że jest to wydanie z niebieskim napisem poniżej zdjęć Mitch Mitchell i Noel Redding .polecam Jego stronkę .
http://www.antonikrupa.pl/plyta.html
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jimi Hendrix - Electric Ladyland UK Track 1st press

#11

Post autor: Wojtek »

Czyli ma ten bardziej popularny egzemplarz pierwszego wydania z błędem drukarskim, i tyle :)
Dobrze że się kontakty rozwijają. Ciekawa postać.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kaZ
Posty: 2019
Rejestracja: 15 lut 2010, 22:22
Lokalizacja: 265 km od Łodzi

Re: Jimi Hendrix - Electric Ladyland UK Track 1st press

#12

Post autor: kaZ »

motomis pisze:
Robert007Lenert pisze:Zadzwon do Polskiego Radia Krakow. Popros o rozmowe z Redaktorem Antonim Krupa. Zapytaj o tego Hendrixa. Recze, ze problem bedziesz mial rozwiazany.
Poznałem Antoniego , przez zakup od niego Electric Ladyland cześci 2 na tracku , a potem ja sprzedałem mu 2 pozycje , spoko gość , ma pierwsze wydanie i potwierdził że jest to wydanie z niebieskim napisem poniżej zdjęć Mitch Mitchell i Noel Redding .polecam Jego stronkę .
http://www.antonikrupa.pl/plyta.html

Antoni to fachowiec i bardzo sympatyczna postać :D
"Bardzo lubię piosenki,
i różne inne dźwięki
szczególnie jak mnie co wzruszy
rzuca mnie się na uszy "
Awatar użytkownika
motomis
Posty: 124
Rejestracja: 11 lis 2011, 11:22
Kontakt:

Jimi Hendrix - Electric Ladyland UK Track 1st press

#13

Post autor: motomis »

Wielce na poziomie , ogólnie ma wszystkie Heńki na Trackach i tylko takie zbiera , zaproponowałem mu występ na nasze okolicznej MUZYCZNEJ JESIENI , powiedział że w tym roku nie da rady ale w przyszłym bez problemu , też lubi i miał motory , był na tym samym koncercie Metallicy w Spodku '96 jak Ja .Musze jeszcze z nim porozmawiać odnośnie singla HEJ JOE Z 1966 roku bo mam 3 różne wydania i nie wiem które jest pierwsze , a każde jest a1//b1 tyle że jena zatytułowana jest :

JIMI HENDRIX -HEJ JOE - z wyrywanym otworem ,, ale zachowanym ,,
JIMI HENDRIX EXPERIENCE -HEJ JOE - z małym otworem do odtwarzania o średnicy 7,24 mm.
JIMI HENDRIX EXPERIENCE -HEJ JOE -z wyrywanym otworem ,, ale zachowanym ,,
http://www.discogs.com/buy/Vinyl/Jimi-H ... bp_rel_det

to chyba będzie 1 wydanie
http://www.homeofhendrix.com/hendrix_vi ... uction5289
Załączniki
hej.jpeg
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41635
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jimi Hendrix - Electric Ladyland UK Track 1st press

#14

Post autor: Wojtek »

W przypadku tych singli to tak naprawdę to zarówno jeden jak i drugi z dużym otworem może być równoprawnym pierwszym wydaniem i pierwszym tłoczeniem. Co do tego z pojedynczym małym otworem to trudno wyczuć czy nie jest późniejsze, ale równie dobrze też może być z tej samej serii produkcyjnej.

Płytki są raczej te same, jedynie etykiety inne, a że tłocznia dobierała losowo raz te wydrukowane z błędem, a raz bez... :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Argenteum Astrum
Posty: 54
Rejestracja: 24 wrz 2009, 19:32

Re: Jimi Hendrix - Electric Ladyland UK Track 1st press

#15

Post autor: Argenteum Astrum »

Ja bym do tej dyskusji dodal jeszcze od siebie, ze poza patrzeniem ktore wydanie jest absolutnie pierwsze zwracac uwage wlasnie na pressing czyli tloczenie. Czesto w przypadku artystow z konca lat 60tych i poczatku 70tych pierwsze tloczenia moze i sa wysokiej wartosci kolekcjonerskiej, natomiast juz niekoniecznie posiadaja oczekiwany walor brzmieniowy. Powod: bardzo duza liczba plyt byla w tamtym okresie tloczona zgodnie z owczesna technika ktora - nie oklamujac sie - nie byla jakas wybitna. Bardzo dobrym przykladem jest tutaj moj ukochany Led Zeppelin. Np. pierwsze tloczenia brytyjskie i amerykanskie dosc znaczaco roznia sie jakoscia dzwieku. Duzy wplyw na to mial owczesny winyl, na ktorym tloczono zespol. Brytyjski Atlantic jest bardziej miekki a przez to gorzej wywazony, natomiast amerykanskie wersje sa ciezsze i bardziej wywazone, co skutkuje lepsza jakoscia dzwieku. Drugim dobrym przykladem sa amerykanskie zespoly z kregu tzw. rocka psychodelicznego, gdzie wedle owczesnej polityki zespolow-komun dzwiek mial oddawac wrazenia bycia ,,pod wplywem" roznego rodzaju substancji magicznych. I owszem - nastawiajac pierwze wydania Jefferson Airplane czy Grateful Dead czasem mozna odniesc wrazenie, ze efekt stereo jest wrecz ogromnie szeroki, niestety w tym wszystkim gubi sie dynamika nagran a dzwiek staje sie jakby rozlazly. Dopiero pozniejsze reedycje byly miksowane powtornie i maja bardziej standardowe ustawienia balansu.

Tak wiec nierzadko pierwsze wydanie nie gwarantuje najlepszej jakosci dzwieku jak glosi popularna wciaz u nas legenda. Warto czasem ominac pierwsze tloczenia i nie placic horendalnych sum i zapolowac na cos, co brzmi i dobrze i jest pod wzgledem okladki bliskie oryginalowi a czesto nawet rozniace sie tylko numerem katalogowym. Bo mniemam, ze wiekszosc z nas chce przede wszystkim plyt sluchac a nie wsadzac za szklo i na nie patrzec :).
ODPOWIEDZ