Długość utworu z płyty

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 982
Rejestracja: 16 lut 2018, 22:25
Gramofon: PS-T15, GS464
Lokalizacja: W-wa

Re: Długość utworu z płyty

#31

Post autor: cobra »

syko pisze:
03 mar 2020, 21:19
podobno lampka ledowa nie nadaje się co mnie dziwi bo przecież mruga wyraźniej niż zwykła żarówka żarnikowa
Pozwolę sobie nie zgodzić się. Żarówka LED zasilana z sieci napięcia zmiennego daje ładny odczyt tarczy stroboskopowej.
Sony PS-T15 + Benz Micro Silver / Z-4s / Shure M75, PreamP THT, Denon DRA-F109 / SE 6N9S/6P6S, STX F-200n
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2033
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Długość utworu z płyty

#32

Post autor: MaciejT »

syko pisze:
03 mar 2020, 21:19
nie bierz do siebie
luzik :)
U mnie jak mam włączoną kwarcową stabilizację obrotów to pasek na stroboskopie ani drgnął (do czasu aż się neonówka spaliła, teraz nie ma go wcale :think: )
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Długość utworu z płyty

#33

Post autor: RadTang »

Diazo pisze:
03 mar 2020, 22:33
syko pisze:
03 mar 2020, 21:19
nie bierz do siebie
luzik :)
U mnie jak mam włączoną kwarcową stabilizację obrotów to pasek na stroboskopie ani drgnął (do czasu aż się neonówka spaliła, teraz nie ma go wcale :think: )
Dzięki. U mnie z rzadka coś się ruszy. Idealnie nie jest ale tak w 99% myślę, że jest. :mrgreen:
Kiedyś pewnie zmienię jak nie na SL-1200 lub coś pokrewnego to przynajmniej na coś z linii SL-Q.
Awatar użytkownika
Tarkus
Posty: 3178
Rejestracja: 22 paź 2011, 22:42
Lokalizacja: Olkusz

Re: Długość utworu z płyty

#34

Post autor: Tarkus »

U mnie działa przy zwykłej żarówce oświetlającej pokój (rzecz jasna nie w dzień). Jeszcze trzeba wziąć poprawkę, że jeśli nie wytniemy dziurki dokładnie w centrum kółeczka (ja taki precyzyjny nie jestem, niestety), to kółka nie będą zupełnie centryczne i kreski będą się nam minimalnie "kołysały". Niemniej przy "33 1/3" nie wydają się "uciekać" w żadną stronę. Natomiast ciekawa sprawa, ale na moim szablonie przy "45" napisali: "must drift CCW 5 bars per 20sec" (wypada niecała kreseczka na 2 obroty) i jakiś taki "drift CCW" chyba wychodzi - swoją drogą dlaczego na "45" nie mogli zrobić tak, żeby było dokładnie, skoro mogli na "33 1/3"? :think:
Słucham winyli. Słucham kompaktów. Słucham kaset. Po prostu kocham MUZYKĘ.

Fundacja Kultury AFRONT http://afront.org.pl/
O MNIE I "CZARNYM CHEVROLECIE" (free)
ODPOWIEDZ