Black Sabbath - Seventh Star?

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
motomis
Posty: 124
Rejestracja: 11 lis 2011, 11:22
Kontakt:

Black Sabbath - Seventh Star?

#1

Post autor: motomis »

Kupiłem płytę Black Sabbath Featuring Tony Iommi - Seventh Star i mam dylemat czy okładka jest z tego samego wydania co płyta , na płycie napisane jest made in ENGLAND Metryca : A-2 , B-2 , a na okładce z tyłu w dolnym rogu jest The netherlands , może ktos ma taki egzemplarz , i porówna ze swoim egzemplarzem , w górnym rogu jest VERH 29
Załączniki
Rewelator2853.jpg
Schowek02.jpg
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Black Sabbath - Seventh Star?

#2

Post autor: Wojtek »

Jaki jest numer kodu kreskowego?

Co jeszcze jest napisane oprócz A-2, B-2 przy etykiecie?

Wg mnie to może być wydanie niderlandzkie, mimo tego "Made in England" na płycie. Sama płyta mogła zostać wytłoczona w Anglii.

Trochę zagadkowy jest ten pomarańczowy design etykiety. Nie wiem w jakich latach go stosowano.
Widziałem już kiedyś faktyczne wydanie UK tego albumu z takim pomarańczowym labelem, ale widziałem także wydanie holenderskie Seventh Star z etykietą "ufo" :)

Nie daję tutaj 100% pewności. Może się coś jeszcze wyjaśni jak odpowiesz na te 2 pytania z początku.
Dlatego też nie wykluczam opcji, że faktycznie jest to może płyta UK w holenderskiej okładce :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Darek

Black Sabbath - Seventh Star?

#3

Post autor: Darek »

motomis pisze:Black Sabbath Featuring Tony Iommi - Seventh Star
Mam ta plyte ale jest to calkowity Holender. Kolor labela z pomaranczowego przechodzi w zolty VERTIGO VERH 29 Brak jakiejkolwiek wzmianki o UK ( Na labelu napisane + Originaly mastered at Artisan Sound Recorders, Hollywood California by Greg Fulgineti / Original sound recording made by Phonogram Int. BV -Baarn+ Matrix : VERH 29 A/1 (znak trujkata) 420 C dopisek TimTom Wewnetrzna okladka plyty z tekstami piosenek Zdjecie moge podeslac jutro, dzisiaj juz mi sie niechce wyciagac aparatu
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Black Sabbath - Seventh Star?

#4

Post autor: Wojtek »

Darek pisze:Wewnetrzna okladka plyty z tekstami piosenek
Chodzi Ci o to, że to okładka gatefold (dzięki czemu ma wewnętrzną stronę) czy chodzi o wkładkę z tekstami?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Darek

Re: Black Sabbath - Seventh Star?

#5

Post autor: Darek »

Wojtek pisze:
Darek pisze:Wewnetrzna okladka plyty z tekstami piosenek
Chodzi Ci o to, że to okładka gatefold (dzięki czemu ma wewnętrzną stronę) czy chodzi o wkładkę z tekstami?
Nie to nie Gatefold, Chodzi mi o wewnetrzna koperte na plyte. Ta plyta chyba nigdy nie zostala wydana w okladce Gatefold

Tak popatrzylem jeszcze na tyl okladki na zdjeciu i na moja plyte to sa identyczne natomiast label jest inny. Jutro podesle zdjecie labela to porownasz
Awatar użytkownika
motomis
Posty: 124
Rejestracja: 11 lis 2011, 11:22
Kontakt:

Black Sabbath - Seventh Star?

#6

Post autor: motomis »

kod kreskowy 4228267041
pod labelem strona 1 - VERH 29 A // 2 TRÓJKAT 420 C - z dopisek TimTom
pod labelem strona 2 - VERH 29 B // 2 TRÓJKAT 420 C - z dopisek TimTom ORAZ TY I JESZCZE ZAMAZANE VRH - wyglada ze sie kotos pomylił i potem zagwiazdkował te 3 litery
Załączniki
1904870825.jpg
1904870825_1.jpg
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Black Sabbath - Seventh Star?

#7

Post autor: Wojtek »

Cóż, informacja o kodzie kreskowym zgadza się zarówno z wydaniem holenderskim jak i tym z UK.

Natomiast informacje a propos macierzy płyty zgadzają się chyba w pełni z tym co u płyty Darka (z wyjątkiem tego, że Darek ma ewidentnie pierwsze tłoczenie, a motomis drugie).

W między czasie natrafiłem też na aukcję na eBayu z całkowitym brytyjczykiem, który ma identyczny label co u motomisia:
http://www.ebay.co.uk/itm/BLACK-SABBATH ... 0684836487

Wniosek:
Płyta z pewnością była tłoczona w UK. Płyta Darka także mogła zostać wytłoczona w UK albo przynajmniej tłoczona w Holandii na bazie matryc z UK.

Niezłe ciekawostki :)

Poczekamy aż Darek wrzuci zdjęcie swojej etykiety.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Darek

Black Sabbath - Seventh Star?

#8

Post autor: Darek »

Zdjecia
DSCF0586.JPG
DSCF0585.JPG
DSCF0584.JPG
DSCF0583.JPG
DSCF0581.JPG
DSCF0579.JPG
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Black Sabbath - Seventh Star?

#9

Post autor: Wojtek »

Ciekawe. U Darka natomiast na etykiecie nie ma wzmianki o kraju pochodzenia :)

No nic, w tym wypadku moim zdaniem bardziej prawdopodobna jest wersja angielskiej płyty wsadzonej w holenderską okładkę, ale nie wykluczam prawdopodobieństwa, że to już wytwórnia zrobiła taki myk, że trochę brytyjskich płyt trafiło do niderlandów, aczkolwiek w takich wypadkach zazwyczaj są do odnalezienia jakieś ślady na etykiecie (tu ich za bardzo nie ma).

Musiało być jednak trochę reedycji tej płyty skoro trafiamy na tyle różnych wersji labeli :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Darek

Black Sabbath - Seventh Star?

#10

Post autor: Darek »

Z tego co znalazlem w wiki to plyta wyszla 28 January 1986 w UK na labelu Vertigo, ale nie ma wzmianki o okladce. Nieraz bywa tak ze plyta wydawana jest n/p w USA a okladka jest z Kanady. Moglo tez byc tak ze nagranie i mastering robiono w innym kraju natomiast firma Vertigo miala inny label na kazdy kraj. W Stanach wydawal ta plyte Warner Bros. Ciekawe z jakiego kraju byla okladka Holland/UK/Kanada?
moze ktos ma wydanie USA
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Black Sabbath - Seventh Star?

#11

Post autor: Wojtek »

W tym przypadku przypuszczam, że ten brytyjski projekt okładki był "wzorcowy", a reszta Europy się na nim wzorowała (jeśli chodzi o okładkę).
Wydanie USA (ze względu na Warner Bros.) z pewnością różni się jakimiś detalami na okładce i etykiecie.
Darek pisze:Nieraz bywa tak ze plyta wydawana jest n/p w USA a okladka jest z Kanady.
Szczerze mówiąc to z czymś takim się jeszcze nie spotkałem.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Darek

Black Sabbath - Seventh Star?

#12

Post autor: Darek »

Wojtek pisze:Wydanie USA (ze względu na Warner Bros.) z pewnością różni się jakimiś detalami na okładce i etykiecie.
Okladka jest taka sama, naklejka zupelnie inna, typowy WB
Wojtek pisze:Szczerze mówiąc to z czymś takim się jeszcze nie spotkałem.
Mam Taka Presleya i AC/DC, gdybym popatrzyl to napewno jeszcze bym jakies znalazl, o jest plyta U2 tloczina w IRE okladka UK
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Black Sabbath - Seventh Star?

#13

Post autor: eenneell »

Made in/ printed in :!: :?:
Tak bywa :oops:
Darek

Re: Black Sabbath - Seventh Star?

#14

Post autor: Darek »

eenneell pisze:Made in/ printed in :!: :?:
Tak bywa :oops:
Kazda firma robi tak zeby im sie jak najbardziej oplacalo. Jesli drukarnia taniej wydrukuje to dlaczego nie kozystac. Drukarnie czesto informuja gdzie bylo drukowane.
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Black Sabbath - Seventh Star?

#15

Post autor: krolix »

Wojtek pisze: Trochę zagadkowy jest ten pomarańczowy design etykiety. Nie wiem w jakich latach go stosowano.
Mam taki na angielskim wydaniu "Mob Rules" Black Sabbath (1981). Taki sam design używany był z pewnością także w Irlandii.
Wojtek pisze:
Darek pisze:Nieraz bywa tak ze plyta wydawana jest n/p w USA a okladka jest z Kanady.
Szczerze mówiąc to z czymś takim się jeszcze nie spotkałem.
Ja podobnie jak Darek widziałem płyty wydane w USA z okładkami z nadrukiem "Printed in Canada". Czytałem gdzieś, że tak wychodzi lub wychodziło taniej (banalna przyczyna ;) ).
ODPOWIEDZ