Płyta bez okładki-co robić!??!

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Płyta bez okładki-co robić!??!

#16

Post autor: JacK »

rozkminator pisze: Wydaje mi się wątpliwe - ja to sobie "cichaczem" w pracy po godzinach robię za friko, jakbym chciał takie rzeczy sprzedawać to już musiałbym za to liczyć, a jednostkowa cena oscylowałaby w okolicach 20 pln... Inna sprawa to kwestia legalności i praw autorskich, obawiam się że przy zrobieniu z tego biznesu byłby z tym problem... :/
Biznes pewnie na szeroką skalę z tego żaden, ale może "po cichu" od czasu do czasu dla znajomych z forum :oops: :?:
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
rozkminator
Posty: 17
Rejestracja: 14 lut 2012, 12:53

Re: Płyta bez okładki-co robić!??!

#17

Post autor: rozkminator »

JacK pisze:Biznes pewnie na szeroką skalę z tego żaden, ale może "po cichu" od czasu do czasu dla znajomych z forum :oops: :?:
Aaaa, to już co innego :) Muszę tylko doprowadzić proces technologiczny do perfekcji :P
Awatar użytkownika
loamesoile
Posty: 381
Rejestracja: 23 lut 2011, 17:44
Kontakt:

Re: Płyta bez okładki-co robić!??!

#18

Post autor: loamesoile »

rozkminator pisze:musiałem wspomóc się skanem ściągniętym z internetu, którego jakość oceniam 7/10...
A jaką rozdzielczość powinien mieć taki skan dla siedmiocalowej płyty, żeby miał jakość zbliżoną do oryginału po wydruku?
Odrestaurowana wersja jest większa ponieważ oryginał wchodzi do środka (co widać na 4 zdjęciu), nie ma innej mozliwośći, chyba że chciałbym po prostu wyrzucic oryginał i trzymać płytę w nowej kopercie - a nie taki mialem zamysł :)
O, to zmienia postać rzeczy :D Całkiem fajny pomysł.
Awatar użytkownika
Krzyś
Posty: 467
Rejestracja: 23 kwie 2010, 21:52

Re: Płyta bez okładki-co robić!??!

#19

Post autor: Krzyś »

loamesoile pisze:A jaką rozdzielczość powinien mieć taki skan dla siedmiocalowej płyty, żeby miał jakość zbliżoną do oryginału po wydruku?
chyba tak ze 300 DPI co najmniej, ale do innych rozmiarów płyt też to się odnosi (;
warm regards,
Krzysztof Kaspruk

Gramofon: Sharp RP-107/117 x3, Sharp Optonica RP-114, Lenco L75, Technics SL-BL3
Wkładka: Stanton L720EE (T4P), Stanton 500v3
Wieża: Sony
Awatar użytkownika
Kusma
Posty: 354
Rejestracja: 12 gru 2011, 22:32
Lokalizacja: Chełm, lubelskie

Płyta bez okładki-co robić!??!

#20

Post autor: Kusma »

loamesoile pisze:A jaką rozdzielczość powinien mieć taki skan dla siedmiocalowej płyty, żeby miał jakość zbliżoną do oryginału po wydruku?
tak jak krzyś powiedzial, "wal" 300. Do każdego małego wydruku lepiej dać troszkę więcej DPI :D
Nie bulwersuj się tak forumowiczu... to tylko moja subiektywna opinia :D
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Płyta bez okładki-co robić!??!

#21

Post autor: JacK »

rozkminator pisze: Aaaa, to już co innego :) Muszę tylko doprowadzić proces technologiczny do perfekcji :P
To jak będziesz gotów daj znać bo masz pierwszego potencjalnego klienta :)
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
rozkminator
Posty: 17
Rejestracja: 14 lut 2012, 12:53

Re: Płyta bez okładki-co robić!??!

#22

Post autor: rozkminator »

Krzyś pisze:chyba tak ze 300 DPI co najmniej, ale do innych rozmiarów płyt też to się odnosi (;
300 dpi jest ok, ale 600 jeszcze lepsze :P
JacK pisze:To jak będziesz gotów daj znać bo masz pierwszego potencjalnego klienta :)
Czemu nie? Dam znać, możemy umówić się że prześlę jedną sztukę żebyś ocenił sobie i reszcie z forum czy jest odpowiedniej jakości :)
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Płyta bez okładki-co robić!??!

#23

Post autor: eenneell »

Mam takie pytanie/a;
Czy zrobienie "boxa" na kilka płyt z mniejszymi zdjęciami okładek; jest realnie/wykonalne?
np dyskografia PF; ?
Na jakim papierze/tekturze możesz drukować? etc???
Awatar użytkownika
rozkminator
Posty: 17
Rejestracja: 14 lut 2012, 12:53

Re: Płyta bez okładki-co robić!??!

#24

Post autor: rozkminator »

eenneell pisze:Mam takie pytanie/a;
Czy zrobienie "boxa" na kilka płyt z mniejszymi zdjęciami okładek; jest realnie/wykonalne?
np dyskografia PF; ?
Na jakim papierze/tekturze możesz drukować? etc???
Masz na myśli coś jak np. box Freddy'ego?

Obrazek

Niestety, to już wyższa jazda. Nie mam w pracy odpowiednich maszyn do takich cudeniek :D Najbliższe co mi przychodzi do głowy aby zyskać podobny produkt - to obklejenie już gotowego opakowania folią samoprzylepną z nadrukiem. Na razie okładki 7" udaje mi się już całkiem ładnie robić, teraz muszę pokombinować z uzyskaniem ładnego grzbietu w okładkach na 12". Co do materiałów - papier kreda matowa 350 g to najgrubsze co mogę wpakować do naszych drukarek, a wiadomo - im grubiej tym w tym przypadku lepiej. Tektura - ze względu na ograniczenia techniczne - niestety odpada.
Awatar użytkownika
nasiaka
Posty: 170
Rejestracja: 02 gru 2011, 18:34

Płyta bez okładki-co robić!??!

#25

Post autor: nasiaka »

rozkminator, Kurczę ładnie to wygląda.Trenuj trenuj :D
Darek

Płyta bez okładki-co robić!??!

#26

Post autor: Darek »

Ewentualnie mozna kupic sobie cos takiego ;)
http://www.solidsounds.org.uk/
ODPOWIEDZ