Empik przebija Biedronkę

Wszelkie tematy związane z płytami winylowymi
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15092
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Empik przebija Biedronkę

#16

Post autor: darkman »

Ujmując rzecz logicznie to Biedra powinna mieć własna tłocznię w Portugalii, a że firma zacna spożywczo to musi w Lizbonie lub Porto. Moim zdaniem raczej w Porto, bo na trzeźwo pod samego dorsza, niebieskiej Maryli chyba nikt nie tłoczył?
:think:
Awatar użytkownika
kriss
Posty: 1218
Rejestracja: 05 paź 2017, 17:58
Gramofon: Sony PS-X50

Re: Empik przebija Biedronkę

#17

Post autor: kriss »

Darku zazdrość przez Ciebie przemawia :D
Biedrona z Neeeebeeeeską Marylą robi Tobie tutaj konkurencję i o ! :morda: :angelic-flying: :mrgreen:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15092
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Empik przebija Biedronkę

#18

Post autor: darkman »

Laska Nebeska i wolna obecnie. :animals-frog:
Awatar użytkownika
appel
Posty: 181
Rejestracja: 06 lis 2017, 19:37

Re: Empik przebija Biedronkę

#19

Post autor: appel »

sfirecki pisze:
02 lut 2018, 17:31
W necie jest wiele komentarzy, że płyty z Biedry są słabe jakościowo i są zgrane mp3 na winyla. Więc jeśli ktoś ma coś do powiedzenia z technicznego punktu to proszę o komentarze. I jeszcze kto jest producentem tych płyt dla sieciówek? Osobiście w mojej bazie nie posiadam żadnych płyt z tych sklepów dlatego tym bardziej jestem ciekawy waszych uwag i opinii. Czekam na komentarze.
To co Ty znajdujesz w tym necie? Nawet na forum wielokrotnie była o tym mowa - nie chciało Ci się sprawdzić, tylko na komentarze czekasz? Proszę zatem - to są zwykłe współczesne katalogowe płyty, zazwyczaj z Universala. Opinie np. na discogs.
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10448
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Empik przebija Biedronkę

#20

Post autor: Myszor »

darkman pisze:
02 lut 2018, 19:51
Ujmując rzecz logicznie to Biedra powinna mieć własna tłocznię w Portugalii, a że firma zacna spożywczo to musi w Lizbonie lub Porto. Moim zdaniem raczej w Porto, bo na trzeźwo pod samego dorsza, niebieskiej Maryli chyba nikt nie tłoczył?
:think:
Maja już swoją fabrykę chemii gospodarczej i zup więc wszystko możliwe...
Awatar użytkownika
StarRock
Posty: 1316
Rejestracja: 23 mar 2016, 19:40

Re: Empik przebija Biedronkę

#21

Post autor: StarRock »

Zapomniałem pisze:
08 gru 2017, 16:17
Appetite For Destruction za 44zł
Akurat tą to można o kant dupy rozbić, bo moje mp3 lepiej brzmi niestety. :evil:
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15092
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Empik przebija Biedronkę

#22

Post autor: darkman »

No niestety nadzialiśmy się z Myszorem kiedyś - dawno już, na takie wydanie. Swoją komuś podarowałem, a Myszor pewnie wyrzucił. Przywiozłem je z kiedyś z b.dużej giełdy EU :? Heh.. no i były droższe sporo.
Awatar użytkownika
dale
Posty: 2374
Rejestracja: 21 lut 2017, 07:56
Gramofon: Daniel, JW 1200
Lokalizacja: Lublin

Re: Empik przebija Biedronkę

#23

Post autor: dale »

.... a ja dziś będąc "przypadkiem" przy płytach w rzeczonym sklepie, zauważyłem białą płytę z dumnym napisem KULT ... podobno jakas numerowana - super - hiper edycja. Veni, Vidi, Visa, jak powiedział klasyk, no i płyta wylądowała na talerzu....
Solidny, prosty biały krążek. Bez zbędnych napisów czy ozdóbek.
Trafił na tor tranzystorowy, pod AT440ML. I zagrał tak że wiara w człowieku wraca, że winyle nie wymarły, że jeszcze potrafią je zrobić dobrze.
Dla porównania odpaliłem flack'a, no i chyba nie rżnęli z cyfry - przynajmniej nie z tej....
Jak myślicie?
ps. może zajączek wielkanocny do spółki z duchociastną kaczką przyniosą mi Tatę Kazika :) ?
Awatar użytkownika
Kujot
Posty: 32
Rejestracja: 20 lut 2021, 20:10
Gramofon: Teac TN-4D

Re: Empik przebija Biedronkę

#24

Post autor: Kujot »

Jako że jestem prozelitą gramofonowym i zaczynam budować swoją kolekcję winyli proszę o odpowiedź na pytanie, jaka jest ogólnie jakość płyt sprzedawanych w sieci EMPIK. Czy należy zwracać uwagę na jakieś konkretne wytwórnie? No i gdzieś czytałem może błędnie, że teraz część płyt nie jest normalnie tłoczona tylko robiona na CNC i zamiast odbitego rowka dno jest poząbkowane co wynika z minimalnego posuwu cyfrowej maszyny obrabiającej. Czyli z tego co rozumiem cyfrowy zapis audio jest ryty na płycie. Jeżeli to jakieś herezje to proszę o korektę...
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1156
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Empik przebija Biedronkę

#25

Post autor: pawelgrab »

To są herezje, nie ta technologia znaczy obróbka frezowania cnc w polichlorku winylu rowki się tłoczy (odciska) , chyba, że chodzi ci o nacinanie matrycy tłoczącej -matki, to też inna technologia, :shock: zobacz filmy z procesu na znanym portalu

Dzwiękowo chodzi o to, że wznowienia płyt to remastery, pozdro :roll:
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Awatar użytkownika
Kujot
Posty: 32
Rejestracja: 20 lut 2021, 20:10
Gramofon: Teac TN-4D

Re: Empik przebija Biedronkę

#26

Post autor: Kujot »

No to może faktycznie poknociłem i chodzi o matkę. Co nie zmienia faktu, że ponoć jaka matka taka córka. Pytanie czy to ma wpływ na jakość audio jeżeli rowek płyty wygląda jak poskładany z klocków LEGO?
Awatar użytkownika
pawelgrab
Posty: 1156
Rejestracja: 27 gru 2019, 14:36

Re: Empik przebija Biedronkę

#27

Post autor: pawelgrab »

remastering - technika komputerowa pozwalająca na cyfrowe opracowanie dźwięku - czasem lepiej a czasem gorzej albo inaczej dla jednego ucha lepiej dla drugiego gorzej :lol:
nie chodzi tu o rowki chociaż jakość tłoczeń czasami ma wiele do życzenia, brudy, ciała obce , nierówności, pofalowanie, rysy itp
Ostatnio zmieniony 22 lut 2021, 21:39 przez pawelgrab, łącznie zmieniany 1 raz.
luxman pd282 , schiit mani , kenwood ka-405 , kt-413 , kx-550 , harman kardon cd hd3700 , mission m64i
Awatar użytkownika
Kujot
Posty: 32
Rejestracja: 20 lut 2021, 20:10
Gramofon: Teac TN-4D

Re: Empik przebija Biedronkę

#28

Post autor: Kujot »

Dzięki za odpowiedź. Chyba faktycznie nie ma co dzielić włosa na czworo w poszukiwaniu świętego gralla.
Awatar użytkownika
tuczi77
Posty: 1674
Rejestracja: 26 paź 2017, 15:16
Gramofon: Kenwood KD-7010
Lokalizacja: Wrocław

Re: Empik przebija Biedronkę

#29

Post autor: tuczi77 »

pawelgrab pisze:
22 lut 2021, 21:32
remastering - technika komputerowa
Otóż internetowy SJP jest nieprecyzyjny mówiąc oględnie. Remastering może być też absolutnie w pełni analogowy, a sama czynność polega na ponownym masteringu materiału źródłowego. Kiedyś były nim wielośladowe taśmy-matki, obecnie są to pliki ze osobnymi ścieżkami. Natomiast cały problem z nowymi tłoczeniami i ich remasteringiem bierze się stąd, iż absolutna większość z nich jest robiona właśnie z plików cyfrowych. I tutaj upatrywałbym braku precyzji w SJP.

>>mastering<<
Kenwood KD-7010 | Goldring 1042 | Schiit Mani | Kenwood KA-801 | Canton GLE 100
Awatar użytkownika
martin.h
Posty: 951
Rejestracja: 01 kwie 2018, 23:06
Gramofon: Technics SL-1600MK2
Lokalizacja: SPI

Re: Empik przebija Biedronkę

#30

Post autor: martin.h »

pawelgrab pisze:
22 lut 2021, 21:02
Dzwiękowo chodzi o to, że wznowienia płyt to remastery, pozdro :roll:
Nie zawsze, nie każde wznowienie jest remasterem ;)
Marantz 2230 / Technics SL-1600Mk2 / Akai CD-37 / Grundig Box 650b / Beyerdynamic DT770 PRO
ODPOWIEDZ