Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)
- Cracker
- Posty: 11068
- Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16
Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)
Crosby, Stills and Nash - CSN
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
- Cracker
- Posty: 11068
- Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16
Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)
Crosby, Stills, Nash and Young - Deja Vu
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
- Mawis
- Posty: 7143
- Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
- Gramofon: JVC QL-A7
- Lokalizacja: Owczarnia
Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)
Dzięki za przypominajkę, z małym poślizgiem ale jest
Tak btw, akurat czytam książke Bono - Surrender. Ale cieżko to sie czyta, troche chce byc jeszcze jak 40 lat temu młodym walczącym ale wychodzi mu trochę nieskładny, megalomański bełkot sytego lisa
JVC QL-A7 DL-103S JVC Z1S ADC QLM32 MK3 Buphono2 Oled Audiolab 8200a Akai CD1100 JVC XL-E300 Dual CL720
HK21 Nikko STA8080 Namco NSZ333
--------------------------------------------
“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
HK21 Nikko STA8080 Namco NSZ333
--------------------------------------------
“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
- darkman
- Posty: 16836
- Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
- Gramofon: PL70LII, PSX60
- Lokalizacja: Topanga Corral
- Kontakt:
Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)
dokładnie,
za to m.in w Irlandii ich nie lubią
no ale płyta genialna, moja faworytka ich dyskopatii, pierwszą miałem jeszcze na kasecie hehe! nie było słychać, że takak krótka. dopiero potem się zdziwiłem, gdy już miłąme LP i CD.
- Cracker
- Posty: 11068
- Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16
Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)
Japan - Exorcising Ghosts
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
- mrcnoos
- Posty: 4665
- Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
- Gramofon: Składak
- Lokalizacja: pomorskie
Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)
Krzesimir Dębski/Kult - Oczy Niebieskie Soundtrack
- Bart_S
- Posty: 4190
- Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
- Gramofon: SONY PS-X60
- Lokalizacja: Warszawa
Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)
Ron Wood - Gimme Some Neck
SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Leben CS300F + Snell C/IV + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka)
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + ATL 304 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + ATL 304 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
-
Slawo
- Posty: 53
- Rejestracja: 24 lis 2024, 14:22
- Gramofon: Technics SL 1500C
- Lokalizacja: BIELSKO BIAŁA
Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)
Mam RL Domy swietych potwierdzam brzmi potęznie .Co do IV to jak japonskie to pierwszy press z 1971 ma lepszy bas . Tak samo pierwsze wydania japonskie I i II mają sporo basu, dopiero te repressy z 1976 roku są płaskie ale wtedy była taka moda u japonców. W połowie lat 70 szli już w strone CD i jasnego brzmienia.daru0105 pisze: ↑06 mar 2026, 23:36Mam STERLING RL i innego nie chcewinylowy_luke pisze: ↑04 mar 2026, 10:04Led Zeppelin - Houses Of The Holy
https://www.discogs.com/release/1955988 ... f-The-Holy
IMG_E7871.JPG
Oto przykład świetnie zrealizowanej wersji HOTH od Japończyków. Gra to ciut lżej od STERLING RL, bas jest troszeczkę skręcony, ale w zamian dostajemy pięknie wybrzmiewające gitary akustyczne i hi haty Bonza! Dla mnie się podoba! Jak trzeba to przywali a w innych momentach czaruje delikatnością.
Światło i Cień tak jak Page chciał!
RL natomiast wali basem i ciężarem ale cierpi na tym rozdzielczość i właśnie wszystkie wybrzmienia.
Ale jak ktoś chce kupić LZ IV to stanowczo odradzam Japan 76.
Rozdzielczość jest super, ale gdzie bas?
A jak ktoś chce bo takie lubi to mu sprzedam
To nie moje granie, pomimo świetnych recenzji na discogs
Technics SL 1500C, Hana EL, Pro-Ject Tube Box D2,Pro-Ject Accu Box S2, Supra 52pF Phono RCA Roksan Caspian M2, Pylon Diamond 28, Chord Clearway
- darkman
- Posty: 16836
- Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
- Gramofon: PL70LII, PSX60
- Lokalizacja: Topanga Corral
- Kontakt:
Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)
Te dywagacje na temat LZ chłopaki to lepiej w stosownym wątku, bo tu zginą. Mam inne zdanie (co do samej precyzji określenia wydań) i chętnie je wyrażę, ale nie tu.
Tu słuchamy, a nie każdy lubi LZ. Dziwne nie?
Tu słuchamy, a nie każdy lubi LZ. Dziwne nie?
-
sobek4
- Posty: 99
- Rejestracja: 24 lut 2014, 08:53
- Gramofon: Dual 1228
- Lokalizacja: Piła
Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)
Henry Mancini Pink Panther
- Emiel
- Posty: 90
- Rejestracja: 17 paź 2025, 09:25
- Gramofon: Thorens TD1500
- Lokalizacja: Szczecin
Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)
Tool – Fear Inoculum
Thorens TD 1500/2m Bronze/Lehmannaudio Black Cube lub Rotel RCD 1572 lub Luxman K-351 lub Bluesound Node 2i
i dalej Copland DAC 215 (jako preamp i ew. DAC)/Rotel RA 1592/Elac Vela FS 407 lub Copland DAC 215/Audeze LCD-XC
kable Audioquest
i dalej Copland DAC 215 (jako preamp i ew. DAC)/Rotel RA 1592/Elac Vela FS 407 lub Copland DAC 215/Audeze LCD-XC
kable Audioquest
- Cracker
- Posty: 11068
- Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16
Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)
Pink Floyd - More
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
- Cracker
- Posty: 11068
- Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16
Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)
Tomita - Kosmos
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
- Domin
- Posty: 2110
- Rejestracja: 10 mar 2018, 22:17
Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)
AC/DC – "For Those About To Rock (We Salute You)", Atlantic: ATL K 50 851 (SD 19329), Holandia 1981.
- Cracker
- Posty: 11068
- Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16
Re: Co kręcisz? (czyli czego aktualnie słuchamy na winylu)
Crosby, Stills Nash and Young - Deja Vu - Alternates
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll