Podręczne urządzenie do suszenia winyli po myciu wersja DARK 1.0 z linii Festung rządzi pozdrowienia dla Klina

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Podręczne urządzenie do suszenia winyli po myciu wersja DARK 1.0 z linii Festung rządzi pozdrowienia dla Klina

#1

Post autor: darkman »

Obciekanie bezstratne płynu forumowego. Technologia kosmiczna, ale taki mamy klimat.
Materiały i sprzęt:
- kuchnia zwykła z anekse, model warszawski, prosty
- żarówka kat do oceny powierzchni płyty bardzo
- myjka Knosti versja Tanioł czyli bez płynu, suszarki, ściereczek i czegoś tam, korbki, czyli tzw ' Tanioł GOLAS Extrem'
- sznurówka z buta jakiegoś - ładna, zwykła - dwa supełki
- szufladka na przyprawy kuchenne z zawiesiem
- szczotka MoFi
- talerzyk deserowy mały
- ręczniki papierowe
- papierosy Winston cienkie
- zapalniczka zippo
- balkon standardowy
- popielniczka
- zastosowano uszczelnienie zacisku na label według pomysłu i technologii wykonania @Zbyszka1982 z małymi modyfikacjami szerokości uszczelki made in @Darkman Łoszing Komando.
IMG_1066.JPG
Po wyjęciu z kręciołka zawieszamy LP na szubieniczce i idziemy zapalić na balkon.
Po powrocie płyta sucha, odkręcamy, odsuszamy ręcznikiem brzeg labelu i git.. następna proszę. Tylko się nie pchać dziewczęta.
IMG_1067.jpg
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Podręczne urządzenie do suszenia winyli po myciu wersja DARK 1.0 z linii Festung rządzi pozdrowienia dla Klina

#2

Post autor: klin »

darkman pisze: i idziemy zapalić na balkon.
Najbardziej podoba mi się ten fragment procedury...szczególnie jeśli nadal stoi tam ta flaszeczka i jeśli brat wszystkiego nie wypił ;)
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Podręczne urządzenie do suszenia winyli po myciu wersja DARK 1.0 z linii Festung rządzi pozdrowienia dla Klina

#3

Post autor: olsza84 »

A talerzyk deserowy mały w jakim celu? :)
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Podręczne urządzenie do suszenia winyli po myciu wersja DARK 1.0 z linii Festung rządzi pozdrowienia dla Klina

#4

Post autor: Regsoft »

olsza84 pisze: A talerzyk deserowy mały w jakim celu?
Przecież widać, że to stabilizator ! 8-)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Podręczne urządzenie do suszenia winyli po myciu wersja DARK 1.0 z linii Festung rządzi pozdrowienia dla Klina

#5

Post autor: darkman »

klin pisze:
darkman pisze: i idziemy zapalić na balkon.
Najbardziej podoba mi się ten fragment procedury...szczególnie jeśli nadal stoi tam ta flaszeczka i jeśli brat wszystkiego nie wypił ;)
Brat się zbiesił, jak zwykle coś spatrzył ode mnie i też jest na diecie. Czyli nie pije nic, a ja mu cyk piwko pod nos: dla ciebie Braciszku, chłodne :D Pozazdrościł, że zrzuciłem 7 kg. Wino z brzo wspomaga snadnie.
Teraz saunę mam w aucie, bo mi klima "je.. znaczy psuła siem".


Olsza:
>>..A talerzyk deserowy mały w jakim celu?.>>

Wbrew pozorom, to opieram na nim też płytę na czas zmiany LP do mycia. Wówczas jeszcze parę kropel kap,kap i to potem rihtig fajnie genau do myjki idzie. Tak po 15-20 LP ubytek płynu jest mocno widoczny, zatem doleweczka.
Ilość jak wiem zależy od stopnia zabrudzenia płyt, ale moje są czyste zasadniczo, więc płyn się ni zabrudza specjalnie i nadaje do zlewki - butelki używam po Single Malcie biedronkowym = dobry korek typ Wild West :D
Sznurówka to nie żart, polecam Knostiowiczom, bo wcześniej miałem drut telefoniczny, ale jest zbyt sztywny. Sznurówka robi jak odkurzacz. Mała rzecz, a cieszy.
Znaczy teraz to ja jak burżuj myję ultrem z buta i nic mnie nie rusza z fotela, ale Knosti nie idzie w odstawkę, bo jest dobra na szybkie myjątko 2-4 sztuki. Czy tylko myzianie antyelektrostatyczne.

Mam zamiar popracować nad Festungiem wg Klina ale tylko do odsysania. moja Frania już się nie może doczekać. Żonka już mi jeden odkurzacz odżałowała na ten zBożny cel. 8-)
ODPOWIEDZ