Double Matrix Sonic - Bardzo droga ale czy warto?

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
MISSE
Posty: 1650
Rejestracja: 16 cze 2013, 21:59
Gramofon: Micro Seiki DDX

Double Matrix Sonic - Bardzo droga ale czy warto?

#16

Post autor: MISSE »

Z myjką jest tak jak z gramofonem. Zawsze można mieć lepszą

Ograniczeniem jest KASA i ewentualnie wyobraźnia
Co do sensu zakupu gramofonu za 100K i myjki w podobnej cenie, to już każdy sam musi sobie odpowiedzieć

Oczywiście bzdurą jest tu rozważanie ceny i jakości w stosunku do opłacalności

Przyrost jakości jest odwrotnie proporcjonalny do ceny ale to już każdy wie
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Double Matrix Sonic - Bardzo droga ale czy warto?

#17

Post autor: darkman »

wilk325 pisze: .. są to pieniądze wydane bez sensu.)
Gratuluję zakupu i nie służy :).
No, nie służy :) Fakt domniemany.
Jakiego zakupu gratulujesz i komu? Kolega najprawdopodobniej go nie zrealizował i pozostawił w sferze abstrakcyjno intencyjnej.
Skądinąd słusznie. 2 tygodnie dawno minęły i nic.
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3206
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Double Matrix Sonic - Bardzo droga ale czy warto?

#18

Post autor: Pawelec »

MISSE pisze: Przyrost jakości jest odwrotnie proporcjonalny do ceny ale to już każdy wie
Ale jest :morda:
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Staszek60
Posty: 297
Rejestracja: 10 sie 2015, 17:21
Gramofon: Już Akai ap206c
Lokalizacja: Śląsk

Re: Double Matrix Sonic - Bardzo droga ale czy warto?

#19

Post autor: Staszek60 »

nosił wilk razy kilka poniosą i wilka :lol:
Winylowy wariat
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Double Matrix Sonic - Bardzo droga ale czy warto?

#20

Post autor: Wojtek »

Też zaczynam podejrzewać że nasi dwaj koledzy (dzasky i wilk) to "spadochroniarze" ze strony sklepu :)

Można by w tym miejscu rzucić banałem, znanym z zachodnich for dyskusyjnych: "Pics or it didn't happen", czyli w luźnym tłumaczeniu "pokaż zdjęcia albo nic się nie wydarzyło" :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4563
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Double Matrix Sonic - Bardzo droga ale czy warto?

#21

Post autor: zelazny »

Wojtek pisze:Też zaczynam podejrzewać że nasi dwaj koledzy (dzasky i wilk) to "spadochroniarze" ze strony sklepu :)
Czyli moża uzanć, że słabo się sprzedają? ;) Spadochroniarze. :) :) Cheche
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Double Matrix Sonic - Bardzo droga ale czy warto?

#22

Post autor: blispx »

Ja już od dłuższego czasu używam tylko myjki ultradźwiękowej, można już taką sobie złożyć za ~500PLN. ON sobie stoi i się kurzy, chyba że do wstępnego mycia płyt mocno zabrudzonych lub przepłukania po myciu sonicznym. Efekt mycia uznałem za całkowicie zadowalający i zdrowy dla kieszeni. I co najważniejsze nie bolą ręce i kręgosłup jak przy myciu tradycyjnym ;) Wanna 6L mieści mi na raz 8 LP myte przez 15 min, także proces przy znacznej ilości płyt do umycia znacznie się skrócił i ogranicza się tylko do włożenia i wyjęcia płyt po umyciu do suszenia

Wracając do tematu.. inwestowanie w jakieś drogie myjki za kilka/kilkadziesiąt K PLN jest całkowicie pozbawione sensu. Można to sobie wszystko taniej samemu złożyć za wiele mniejsze pieniądze
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Double Matrix Sonic - Bardzo droga ale czy warto?

#23

Post autor: blispx »

Odgrzewając starego kotleta...

Jeżeli są chętni do mycia ultrasonicznego (przetwornik 80KHz) to dajcie znać, wykonam to za darmo

BTW nie wiem jak za taką usługę można w ogóle kasę brać, to chyba tylko Polacy tacy mądrzy są
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Double Matrix Sonic - Bardzo droga ale czy warto?

#24

Post autor: Wojtek »

blispx pisze: to chyba tylko Polacy tacy mądrzy są
Wiadomo :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
wilk325
Posty: 2
Rejestracja: 07 lis 2015, 11:40

Re: Double Matrix Sonic - Bardzo droga ale czy warto?

#25

Post autor: wilk325 »

blispx pisze:Widzę już że sklepy zaczynają stosować kryptoreklamę, 1 post i od razu z grubej rury, do tego bez żadnej treści merytorycznej i z błędami stylistycznymi
Dziękuję za zwrócenie uwagi o błędach stylistycznych.
Staszek60 pisze:nosił wilk razy kilka poniosą i wilka :lol:
Merytoryczna wypowiedź.
Wojtek pisze:Też zaczynam podejrzewać że nasi dwaj koledzy (dzasky i wilk) to "spadochroniarze" ze strony sklepu :)

Można by w tym miejscu rzucić banałem, znanym z zachodnich for dyskusyjnych: "Pics or it didn't happen", czyli w luźnym tłumaczeniu "pokaż zdjęcia albo nic się nie wydarzyło" :morda:
Można by; ale też można i innym językiem. Najlepiej zacząć od siebie ;)
zelazny pisze:
Wojtek pisze:Też zaczynam podejrzewać że nasi dwaj koledzy (dzasky i wilk) to "spadochroniarze" ze strony sklepu :)
Czyli moża uzanć, że słabo się sprzedają? ;) Spadochroniarze. :) :) Cheche
Nie wiem, jak się sprzedają; ale sądzę po wpisach na tym forum że nie najlepiej. Pewnie ściereczki idą jak ciepłe bułki ;)
blispx pisze:Ja już od dłuższego czasu używam tylko myjki ultradźwiękowej, można już taką sobie złożyć za ~500PLN. ON sobie stoi i się kurzy, chyba że do wstępnego mycia płyt mocno zabrudzonych lub przepłukania po myciu sonicznym. Efekt mycia uznałem za całkowicie zadowalający i zdrowy dla kieszeni. I co najważniejsze nie bolą ręce i kręgosłup jak przy myciu tradycyjnym ;) Wanna 6L mieści mi na raz 8 LP myte przez 15 min, także proces przy znacznej ilości płyt do umycia znacznie się skrócił i ogranicza się tylko do włożenia i wyjęcia płyt po umyciu do suszenia

Wracając do tematu.. inwestowanie w jakieś drogie myjki za kilka/kilkadziesiąt K PLN jest całkowicie pozbawione sensu. Można to sobie wszystko taniej samemu złożyć za wiele mniejsze pieniądze
Ponoć wszystko można, jeżeli działa to OK. Adam Słodowy to nawet z kartonu, listewek i igły krawieckiej gramofon zrobił.

Jak widzę problemem nie jest funkcjonalność i wygoda, ale kasa. Ciekawe, czy też oszczędzacie na gramofonach, wkładkach, pre i płytach?
Co by nie było, nie jestem żadnym sklepem. Jestem tylko i wyłącznie miłośnikiem muzyki :).
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Double Matrix Sonic - Bardzo droga ale czy warto?

#26

Post autor: Wojtek »

wilk325 pisze: Można by; ale też można i innym językiem. Najlepiej zacząć od siebie ;)
Chyba coś Ci się pomyliło z tym zaczynaniem albo nie zrozumiałeś przekazu "pics or it didn't happen" ;)
wilk325 pisze: Jak widzę problemem nie jest funkcjonalność i wygoda, ale kasa. Ciekawe, czy też oszczędzacie na gramofonach, wkładkach, pre i płytach?
Widzisz to co chcesz widzieć, a zarazem oceniasz forumowiczów nie mając pojęcia jakim sprzętem czy płytami obracają ;)

Przypominam:
wilk325 pisze:Najlepiej zacząć od siebie
:D
wilk325 pisze:Co by nie było, nie jestem żadnym sklepem. Jestem tylko i wyłącznie miłośnikiem muzyki :).
Wybacz, ale jak wpadasz tutaj raz na rok i wypowiadasz się tylko w tym temacie, w dodatku w bardzo konkretnym tonie to nie dziw się że ludzie nabierają podejrzeń co do Twoich intencji.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Double Matrix Sonic - Bardzo droga ale czy warto?

#27

Post autor: darkman »

wilk325 pisze: Jestem tylko i wyłącznie miłośnikiem muzyki :).
Czy to znaczy, że słuchasz też myjki?
Awatar użytkownika
klin
Posty: 2122
Rejestracja: 12 kwie 2014, 23:36
Gramofon: Thorens 125 MK II
Lokalizacja: Wrocław

Re: Double Matrix Sonic - Bardzo droga ale czy warto?

#28

Post autor: klin »

Mowa jest o tym??
http://winyle.pl/clearaudio/5023-myjka- ... sonic.html

15 000 zł za myjkę????????????????????????????????!!!!!!! Do wielu rzeczy mam jeszcze zamiar dojść ale do czegoś takiego chyba nie zdążę w tym krótkim życiu... :lol:
darkman pisze: Czy to znaczy, że słuchasz też myjki?
Za 15K to może i śpiewać...cholera wie...
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3206
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Double Matrix Sonic - Bardzo droga ale czy warto?

#29

Post autor: Pawelec »

A co? ;) Ja slucham. Od czasu do czasu jak myję płytkę. Nie mam wyboru :D Za to Wszyscy oglądają a większość nawet nie potrafi zgadnąć do czego toto służy :mrgreen:
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
Regsoft
Posty: 6366
Rejestracja: 05 wrz 2015, 17:20

Re: Double Matrix Sonic - Bardzo droga ale czy warto?

#30

Post autor: Regsoft »

klin pisze: Mowa jest o tym??
Mmmmm ... przecena ... miło ... :roll:
ODPOWIEDZ