Myjka ultradźwiękowa do winyli

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
Zeroqll
Posty: 965
Rejestracja: 14 mar 2017, 09:58

Re: Myjka ultradźwiękowa do winyli

#31

Post autor: Zeroqll »

Ceny na Indiegogo od 1400$
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Myjka ultradźwiękowa do winyli

#32

Post autor: blispx »

Tak tylko że to jest crowdfunding a nie sklep zamknięty już z resztą ten projekt

Tutaj masz że w przedsprzedaży ma być od listopada 2018 http://degritter.com/#preorder , na razie o oficjalnej dystrybucji nic nie wiadomo. Z małymi projektami tak już jest ale może to i dobrze bo cena nie będzie jakaś wygórowana a na temat jakości przetworników tam zastosowanych słyszałem same pozytywy. Podoba mi się ich podejście do tematu i klienta, niczego nie ukrywają czego nie można powiedzieć choćby o AD-VC

http://cleanervinyl.weebly.com/micron.html trzeba przyznać że te Chińskie myjki zrobiły się dość popularne bo sporo kitów jest do kupienia, choćby pompa z filtrem ale cena taka że już wolę po każdym myciu płyn wylewać do kibla, taniej wyjdzie ;)
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
winylwoy
Posty: 213
Rejestracja: 14 gru 2021, 09:07
Gramofon: Technics SL 1500 C
Lokalizacja: Łódź

Re: Myjka ultradźwiękowa do winyli

#33

Post autor: winylwoy »

Knosti postanowiło uszczęśliwić fanów winylowych kolekcji nowym produktem.
To myjka Disco-Antistat Ultrasonic za jedyne 5 990 zł.
Załączniki
myjka-knosti-disco-antistat-ultrasonic.jpg
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Myjka ultradźwiękowa do winyli

#34

Post autor: darkman »

Cena jak cena. Na rynku od dawna są i grubo droższe.
Knosti jest tak samo spóźniona ze swoim produktem jak post kolegi w tym wątku.
Jako nowemu koledze podpowiem, że warto zwracać uwagę na datę ostatniego postu w wątku :D
Co do ceny wzmiankowanego produktu. Hm.., z punktu marketingowego ta jest całkiem uzasadniona, bowiem takie są prawidła rynkowe. Wieloletnia obecność na rynku "konserwacyjnym" pozwala na wiele i zapewne tym kierowali się marketingowcy Knosti. I nie o sprzedaż tu pewnie chodzi.
Przypuszczalnie nie chodzi tutaj o maksymalizację zysku lecz podtrzymanie swojej obecności w tym segmencie produktów związanych z winylomanią. Zatem biznes to czy reklama?
Co do cen, to trudno oczekiwać, że myjka soniczna Knosti będzie kosztować np 400 pln, bo za tyle to ja zbudowałem swoją parę lat temu (kilku kolegów z forum, również). Obecnie b.dobrą, choć może niezbyt piękną można zbudować za 1000. Firmowa na bazie chińskiej wanny, estetyczna i skuteczna kosztuje około 2000 pln, a nawet nieco taniej.
6000 za produkt firmowy rozwijający wypromowaną już koncepcję i wieloletnią obecność na rynku nie wydaje się być jakoś drastycznie wysoką kalkulacją ceny. To nie jest drogo. To jest po prostu dużo pieniędzy, ale to zupełnie inna bajka.
Na koniec dwie konkluzje.
Trudno powiedzieć czy celem wprowadzenia tego produktu przez Knosti na rynek, jest jego sprzedaż.
Trudno powiedzieć czy strategia marketingowa dla tego produktu nie zakłada stabilizowania ceny na poziomie zredukowanym do 1/2 czy 1/3.
Jedno wydaje się być pewne. Być może Knosti w ogóle, wcześniej nie zakładała swojego udziału w rynku myjek ultrasonicznych, zaś obecnie tak strategia uległa modyfikacji: "Chcecie myjki sonicznej. Mamy i u nas".
Sadzę, że Knosti nie che uszczęśliwiać swoich klientów lecz prowadzi politykę dynamicznego pozostania i permanentnego udziału w rynku.
winylwoy
Posty: 213
Rejestracja: 14 gru 2021, 09:07
Gramofon: Technics SL 1500 C
Lokalizacja: Łódź

Re: Myjka ultradźwiękowa do winyli

#35

Post autor: winylwoy »

darkman pisze:
19 gru 2021, 08:54
Knosti jest tak samo spóźniona ze swoim produktem jak post kolegi w tym wątku.
Jako nowemu koledze podpowiem, że warto zwracać uwagę na datę ostatniego postu w wątku :D
Zbyteczny ten sarkazm. Po prostu przeglądam nowe dla siebie środowisko ale jak to zwykle bywa, nowemu trzeba od czasu do czasu zasadzić kopa.
A co do myjki Knosti, Jest to nowość na rynku ale nie aż taka ważna aby zakładać nowy temat.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Myjka ultradźwiękowa do winyli

#36

Post autor: darkman »

E-tam, sarkazm. E-tam dokopać.
Ot zwykła nadwrażliwość, jak to u nowego. Zupełnie błędnie czytasz moje intencje i interpretujesz personalnie. Zasadniczo nie uprawiamy hejtu na forum, to nie ten adres.

To po prostu moja opinia o wprowadzeniu tego produktu na rynek. Nie więcej.
Na tym etapie już mi nie przychodzi do głowy nikomu dokopywać. (bo)Do czego to niby prowadzi? Wrzuć Pan na looz ;) Nikt Ciebie tu nie chce deprecjonować. Polemika to taka figura dyskusyjna w tym wypadku. Zapewniam.
Oczywiście jeśli masz fantazję by poczuć się urażonym, to nie będę Ci przeszkadzał, ale to droga donikąd.

Reasumując w mojej opinii Knosti nie chce uszczęśliwić swoich klientów, tylko siebie. Taka jest wymowa mojego postu.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4576
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Re: Myjka ultradźwiękowa do winyli

#37

Post autor: zelazny »

Knosti nie jest spóźnione. Jakikolwiek nowy model myjki, nie tylko Knosti, będzie na czasie.
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 1348
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: Myjka ultradźwiękowa do winyli

#38

Post autor: daru0105 »

Koledzy!
W jakim płynie myjecie swoje ukochane winyle w myjce ultradźwiękowej?
Do tej pory myłem w firmowym płynie z vinylspot. Jest dosyć drogi. Jest tańsza, opłacająca się alternatywa?
Thorens TD160B MkII, Jelco 750D, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2029
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Myjka ultradźwiękowa do winyli

#39

Post autor: MaciejT »

Ja myję w forumowym, tyle że stężenie IPA stosuję nieco mniejsze.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Myjka ultradźwiękowa do winyli

#40

Post autor: darkman »

Jaka myjka Daru?
Stosowałem różne koncentraty na próbę, ale wolę miksturę własnej dystylacji :D opartą na forumowej, rzecz jasna. Daje nieco mniej mirasolu co by się nie pieniło, a dodaję 1-2 krople detergentu typu Ludwik na 3L :o . Działa.
W sumie zależy od stopnia zbrudzenia i zużycia LP, dawniej myłem hurtowo, to dawałem więcej IPA, ale obecnie nie miewam mocniej zaniedbanych płyt, więc lajcik raczej. Niestety obecnie moje myjki się już wyeksploatowały i właśnie rozmyślam nad nową.
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 1348
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: Myjka ultradźwiękowa do winyli

#41

Post autor: daru0105 »

darkman pisze:
05 sty 2022, 19:18
Jaka myjka Daru?
Stosowałem różne koncentraty na próbę, ale wolę miksturę własnej dystylacji :D opartą na forumowej, rzecz jasna. Daje nieco mniej mirasolu co by się nie pieniło, a dodaję 1-2 krople detergentu typu Ludwik na 3L :o . Działa.
W sumie zależy od stopnia zbrudzenia i zużycia LP, dawniej myłem hurtowo, to dawałem więcej IPA, ale obecnie nie miewam mocniej zaniedbanych płyt, więc lajcik raczej. Niestety obecnie moje myjki się już wyeksploatowały i właśnie rozmyślam nad nową.
Kupiłem tą na vinylspot.
To daj dokładnie jakie stosunki IPA do wody i ile kropel mirasolu do tego. Bo na forumowej to długo jechałem na korbce w Knostii
Mam trochę nowych winyli i trzeba pomyć :)
Thorens TD160B MkII, Jelco 750D, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Myjka ultradźwiękowa do winyli

#42

Post autor: darkman »

Aha, tę na 10 czy 5 LP?
Z moich i Blisa doświadczeń wynika, że max zakładanych to 3 szt., a nawet 1LP jeśli potrzebne solidne mycie.
A.. OK, do nowych potrzebujesz - to light robię wtedy:
na 3l w wanience u mnie: 6x 400 ml demineralu (po 5l opakowania kupuję w zwykłym sklepie chemicznym) + 6x100 ml IPA Kontakt plus (w astronomicznym kupuję 1l opak., i ten jest OK, a ostatnio w motoryzacyjnym po 3l opakowania, ale ten śmierdzi niestety i jest gorszy pod wzgledem czystości.. za to tani :lol: ), + 40 kropli mirasolu na całość + 2 krople Ludwika (ale tylko do używanych, zabrudzonych płyt, do nowych nie daję detergentu, bo głownie chodzi o płukanie odpadu poprodukcyjnego i elektrostatykę, tu kawitacja bez wspomagania wystarcza). Używane to co innego, ale wówczas i tak robię mycie wstępne - Knosti ze szczotką MoFi tą z wymiennymi padami, ściekanie i do ultra na dwa cykle idą. Obecnie nie odsysam, bo nie mam w tej chwili czym.
p.s. mirasol trzeba dawać eksperymentalnie, bo czasem pieni się za mocno (kupuję w sklepie fotograficznym na Hożej-Wwa, ale wysyłkowo są na luzie).
[z pamięci pisałem, jestem poza domem, a tam mam menzurki gotowe, ale jest jak jest].
Awatar użytkownika
daru0105
Posty: 1348
Rejestracja: 17 paź 2018, 19:24

Re: Myjka ultradźwiękowa do winyli

#43

Post autor: daru0105 »

darkman pisze:
06 sty 2022, 08:56
Aha, tę na 10 czy 5 LP?
Z moich i Blisa doświadczeń wynika, że max zakładanych to 3 szt., a nawet 1LP jeśli potrzebne solidne mycie.
A.. OK, do nowych potrzebujesz - to light robię wtedy:
na 3l w wanience u mnie: 6x 400 ml demineralu (po 5l opakowania kupuję w zwykłym sklepie chemicznym) + 6x100 ml IPA Kontakt plus (w astronomicznym kupuję 1l opak., i ten jest OK, a ostatnio w motoryzacyjnym po 3l opakowania, ale ten śmierdzi niestety i jest gorszy pod wzgledem czystości.. za to tani :lol: ), + 40 kropli mirasolu na całość + 2 krople Ludwika (ale tylko do używanych, zabrudzonych płyt, do nowych nie daję detergentu, bo głownie chodzi o płukanie odpadu poprodukcyjnego i elektrostatykę, tu kawitacja bez wspomagania wystarcza). Używane to co innego, ale wówczas i tak robię mycie wstępne - Knosti ze szczotką MoFi tą z wymiennymi padami, ściekanie i do ultra na dwa cykle idą. Obecnie nie odsysam, bo nie mam w tej chwili czym.
p.s. mirasol trzeba dawać eksperymentalnie, bo czasem pieni się za mocno (kupuję w sklepie fotograficznym na Hożej-Wwa, ale wysyłkowo są na luzie).
[z pamięci pisałem, jestem poza domem, a tam mam menzurki gotowe, ale jest jak jest].
Mam tą na 5 płyt, nowe myłem po pięć, używane po 3 płyty.
Widzę, ze stosujesz takie same proporcje co ja do knosti czyli 400 w.d. + 100 IPA + ok. 6 kropli mirasolu, tylko że bez Ludwika
Dzięki
Thorens TD160B MkII, Jelco 750D, Ortofon Jubilee, AT-OC9ML/II, Gold Note PH-10 + PSU-10,Burmester 870, Mark Levinson No 27.5 ,Loudspeakers Manufacturer
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15106
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Myjka ultradźwiękowa do winyli

#44

Post autor: darkman »

No tak z grubsza, tylko w knosti daję więcej alko i detergentu - bo po odmyciu płuczę w drugiej wanience knosti w czystym demineralu.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Myjka ultradźwiękowa do winyli

#45

Post autor: blispx »

DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
ODPOWIEDZ