Rękawiczki antystatyczne.

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ivandrago99
Posty: 16
Rejestracja: 14 gru 2014, 17:37

Re: Rękawiczki antystatyczne.

#16

Post autor: ivandrago99 »

kielek pisze:Radziłbym zacząć od mycia płyt,trzymania w koszulkach antystatycznych a potem widziwiać z rękawiczkami.Zasadę ''łapania'' winyla w rączkę już objaśniono i wystarczy poćwiczyć a nie twierdzić,że się znudziło... To tak jakby komuś się znudziło jedzenie zupy łyżką i wymyślał inne metody.
Fiu fiu. Głęboka myśl. No to teraz szok, bo widocznie nie przeczytałeś mojego poprzedniego postu. Zakupiłem myjkę knosti, koszulki wewnętrzne i zewnętrzne, szczotkę welurową półokrągłą do płyt, płyn ze szczotką do igły. Przedtem czyściłem płyty węglówką reloopa, ale obecnie wychodzą z niej włoski, więc nie nadaje się do niczego. Płyty myłem wodą demineralizowaną z malutkim dodatkiem płynu do naczyń. No ale to były niewłaściwe metody.
Patrząc na te rewelacyjne techniki i poprzednie doświadczenia stwierdzam, że mam po prostu za krótkie palce i takie wyciąganie płyt jest uciążliwe. Tak więc zakładam rękawiczki i po krzyku. Szybka akcja. No ale jeśli ciebie taki ,,wynalazek" kuje w oczy to trudno. Jestem w stanie z tym żyć :)
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Rękawiczki antystatyczne.

#17

Post autor: kielek »

To się ucz :-) i stosuj płyn forumowy zamiast tego co do tej pory,a zaoszczędzisz na rękawiczkach.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Rękawiczki antystatyczne.

#18

Post autor: Wojtek »

A jak chce to niech stosuje rękawiczki. Ja nie widzę problemu. Te z linka powinny wystarczyć, ale nie używałem takowych do celu jaki opisałeś, więc będziesz raczej musiał sam się przekonać czy to wystarczy czy nie :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ivandrago99
Posty: 16
Rejestracja: 14 gru 2014, 17:37

Re: Rękawiczki antystatyczne.

#19

Post autor: ivandrago99 »

kielek pisze:To się ucz :-) i stosuj płyn forumowy zamiast tego co do tej pory,a zaoszczędzisz na rękawiczkach.
Oj tak. Oszczędność 20 zł jest bardzo kusząca :)
ivandrago99
Posty: 16
Rejestracja: 14 gru 2014, 17:37

Re: Rękawiczki antystatyczne.

#20

Post autor: ivandrago99 »

Wojtek pisze:A jak chce to niech stosuje rękawiczki. Ja nie widzę problemu. Te z linka powinny wystarczyć, ale nie używałem takowych do celu jaki opisałeś, więc będziesz raczej musiał sam się przekonać czy to wystarczy czy nie :)
No mam nadzieję, że tak. Widzę, że powoli urastam do rangi kompletnego wariata, bo wyskoczyłem z pomysłem rękawiczek. No cóż. Widziałem je na rękach kolesia promującego myjkę knosti, na kilku filmikach odnośnie konserwacji płyt, przeczytałem też wzmiankę w pewnym artykule. Myślałem, że ich stosowanie jest raczej znane i naturalne. Najwidoczniej myliłem się :)
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Rękawiczki antystatyczne.

#21

Post autor: Reymont »

Pierwsze koty za płoty.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Rękawiczki antystatyczne.

#22

Post autor: kielek »

Kiedyś temat tych nieszczęsnch rękawiczek przewijał się w pewnym nieco bardziej audiofilskim forum i kilka osób je podobno stosowało,ale osoby miały nieco też inne podejście do wielu innych oczywistych kwestii ,więc osobiście patrzę na to przez inny pryzmat. U nas na forum o tym nikt nie wspominał,bo kojarzy sie to raczej z przesadnym pedantyzmem a nie o to chyba chodzi przecietnemu winylowcowi. Poza tym nie potrafię pojąć Twojego sformułowania o powszechnej metodzie chwytu,że po prostu to ci się znudziło..
ivandrago99
Posty: 16
Rejestracja: 14 gru 2014, 17:37

Re: Rękawiczki antystatyczne.

#23

Post autor: ivandrago99 »

kielek pisze:Kiedyś temat tych nieszczęsnch rękawiczek przewijał się w pewnym nieco bardziej audiofilskim forum i kilka osób je podobno stosowało,ale osoby miały nieco też inne podejście do wielu innych oczywistych kwestii ,więc osobiście patrzę na to przez inny pryzmat. U nas na forum o tym nikt nie wspominał,bo kojarzy sie to raczej z przesadnym pedantyzmem a nie o to chyba chodzi przecietnemu winylowcowi. Poza tym nie potrafię pojąć Twojego sformułowania o powszechnej metodzie chwytu,że po prostu to ci się znudziło..
Widzę, że należysz do typu ludzi upartych i wałkujesz temat, który powinien być zamknięty. Wiesz co to jest ironia? ,,Znudziło się.." w tamtym kontekście oznaczało, że po prostu z różnych powodów nie stosuję tego chwytu. Miało być żartobliwie, ale nie każdy zrozumiał. Jaki jest konkretny powód niestosowania. Mam dosyć dużą rękę, ale krótkie palce. Dla mnie wyciąganie płyt tą metodą jest denerwujące. Dlatego kupuję rękawiczki, aby swobodnie chwycić płytę i nałożyć na talerz. Tyle. Już prościej nie potrafię wytłumaczyć. Temat zamknięty. Mam nadzieję...
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Rękawiczki antystatyczne.

#24

Post autor: kielek »

Kolego,ale to Twoja ręka,Twoje palce i Twój problem,więc po co te żale? Dostałeś odpowiedź od Reymonta i strzeliłeś focha i sam ciągniesz temat. Kup sobie nawet rękawice bokserskie jak Ci to pomoże....
ivandrago99
Posty: 16
Rejestracja: 14 gru 2014, 17:37

Re: Rękawiczki antystatyczne.

#25

Post autor: ivandrago99 »

Nie jesteśmy kolegami. To po pierwsze. Po drugie ciągle dopisujesz posty, więc to nie ja ciągnę temat. To na prawdę przedziwne forum. Człowiek, nie może normalnie porozmawiać, bo jeden z miejsca zaczyna stękać o łamaniu zasad, a drugi wyśmiewa i prowokuje. Po co to? Wasza wola. Ja nie strzelam fochów. Odpowiadam takimi samymi środkami. Jak będę chciał to i faktycznie założę rękawice bokserskie. Dzięki za kolejną bezcenną radę :)
Awatar użytkownika
Reymont
Posty: 1550
Rejestracja: 17 lut 2012, 10:41
Lokalizacja: Łódź

Re: Rękawiczki antystatyczne.

#26

Post autor: Reymont »

ivandrago99 pisze:Nie jesteśmy kolegami.
Obrazek
Przestałem czytać
blackholesun
Posty: 584
Rejestracja: 21 wrz 2013, 19:20

Re: Rękawiczki antystatyczne.

#27

Post autor: blackholesun »

.
Ostatnio zmieniony 21 maja 2016, 12:35 przez blackholesun, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
KasparHauser
Posty: 586
Rejestracja: 01 lis 2012, 13:48
Gramofon: Nieinterere2000
Lokalizacja: Spoza linii świata

Rękawiczki antystatyczne.

#28

Post autor: KasparHauser »

Ja używam rękawiczek tylko do CD, gdy skanuję poligrafię i nośnik. Wygodne, bo szyba się nie brudzi, a jak jest np. czarne tło na okładce, to jest jednolicie czarne, a nie utytłane paluchami. Oczywiście to jednorazowa akcja dla każdego albumu, później już tylko nośnik jest w użyciu, ale gołą dłonią.
Także po części rozumiem dlaczego rękawiczki.

Poza tym jest to męczące. Zakładać, zdejmować... Ja mam później mokre łapska. Na dłuższą metę może się to okazać nieopłacalne.
Awatar użytkownika
MeqhabTion
Posty: 178
Rejestracja: 14 paź 2014, 20:01
Lokalizacja: Płock

Rękawiczki antystatyczne.

#29

Post autor: MeqhabTion »

KasparHauser pisze:Na dłuższą metę może się to okazać nieopłacalne.
W sensie, że się szybko znudzi ?! :twisted:

Wygląda na to, że pytający i tak już otrzymał odpowiedź, że koledzy z forum raczej nie stosują takich rzeczy. Jedyne co pozostaje to spróbować samemu.
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Re: Rękawiczki antystatyczne.

#30

Post autor: kielek »

ivandrago99 pisze:Nie jesteśmy kolegami. To po pierwsze. Po drugie ciągle dopisujesz posty, więc to nie ja ciągnę temat.
Żeby już nie ciągnąć polemiki...
Załączniki
75520-5c162dc90459c2f3456ab39a1f3dbac1.jpg
ODPOWIEDZ