Jak przechowywać płyty?

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jak przechowywać płyty?

#136

Post autor: Wojtek »

Typowo Ikea'owo ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
pkosela
Posty: 94
Rejestracja: 13 wrz 2013, 12:39

Jak przechowywać płyty?

#137

Post autor: pkosela »

Na stronach Ikei jest instrukcja składania ;)
pawcio
Posty: 11
Rejestracja: 20 gru 2013, 11:47

Gdzie trzymacie swoje płyty?

#138

Post autor: pawcio »

Cześć!
gdzie trzymacie swoje płyty winylowe? :) Mile widziane zdjęcia!
U mnie jest to po prostu zwykły expedit, tylko że w pozycji poziomej :)
Obrazek
Awatar użytkownika
kebabożerca
Posty: 218
Rejestracja: 07 mar 2014, 16:41

Gdzie trzymacie swoje płyty?

#139

Post autor: kebabożerca »

U mnie jak na razie dolna półka Billy'ego :D Wystają ale cóż poradzić. Regały kupowałem pod książki a nie winyle.

Obrazek
Aj du not baj dys rekord, it is skraczt.
Awatar użytkownika
KasparHauser
Posty: 586
Rejestracja: 01 lis 2012, 13:48
Gramofon: Nieinterere2000
Lokalizacja: Spoza linii świata

Re: Gdzie trzymacie swoje płyty?

#140

Post autor: KasparHauser »

Stolik DIY. Wykonany w latach 70. Nigdy nie był przygotowany na trzymanie na nim płyt, ale nieco go zmodyfikowałem (dodałem zabezpieczenie, aby płyty nie wypadły). Ogólnie prowizorka, ale najważniejsze, że płyty są w pionie ;) .
Załączniki
2014-04-28-1415_1.jpg
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Jak przechowywać płyty?

#141

Post autor: eenneell »

Lepiej przechowywać płyty na "płasko" w małych stosach niż "na sztorc pod za dużym kątem na parapecie; krawędź się podwija w temperaturze słońca, czy kaloryfera :(
To jest info nie dla prawdziwych "winylofanów" tylko dla Tych co trzymają tak płyty po Tacie, Dziadku, Pradziadku ;) (O Babciach nie wspomnę)
Sl-2000
Posty: 115
Rejestracja: 05 lut 2015, 15:37
Gramofon: Technics Sl-2000

Przechowywanie płyt

#142

Post autor: Sl-2000 »

Hej, mam takie pytanie. Oczywiście swoją kolekcję winyli przechowuję w pozycji pionowej.Ale czy to prawda, że co jakiś czas należy je obracać bo odkształcają się pod własnym ciężarem? Ja na razie tego u siebie nie zaobserwowałem no ale często słucham swoich płyt bo mam ich aż..42. Jak to u was wygląda? "Przekręcacie" swoje płyty? Jakoś nie wyobrażam sobie tak obracać np. 1000 płyt :shock:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41516
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Jak przechowywać płyty?

#143

Post autor: Wojtek »

Kto Ci takich bzdur naopowiadał? Płyty to nie opony.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Sl-2000
Posty: 115
Rejestracja: 05 lut 2015, 15:37
Gramofon: Technics Sl-2000

Jak przechowywać płyty?

#144

Post autor: Sl-2000 »

No niestety kiedyś takie rzeczy wyczytałem zanim wogóle kupiłem gramofon. Prawdopodobnie była to osoba typowo przeciwna winylom bo rozpowiadała jakieś legendy o ich bardzo małej trwałości co jak zdąrzyłem zauważyć jest bujdą bo słucham płyt bardzo często i nie słyszę zmian w dżwięku a słuch mam bardzo dobry.Zresztą dawniej ludzie używali płyt jako powszechnie dostępnego nośnika muzyki i słuchali ile im się podobało często na byle jak ustawionym sprzęcie a przeciez starych wydan w bardzo dobrym stanie nie brakuje. Dobrze że powstało to forum bo naprawdę można się od was wszystkiego dowiedzieć i otrzymać rzetelne informacje.Kolejny raz dziękuje za odpowiedź.
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Jak przechowywać płyty?

#145

Post autor: pan_winyl »

też kiedyś słyszałem tę bajkę. Najlepiej trzymać tak żeby się nic nie odkształcało :) Expedit jest fajny, ale jak dla mnie bez użycia dodatkowych pudełek do niego, marnuje się masę miejsca + średnio wygodnie wybiera się płyty. Ale z pudełkami 12 zł sztuka - rządzi.
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
pan_winyl
Posty: 2129
Rejestracja: 30 sty 2012, 06:04
Gramofon: Elac Miracord 750MII
Lokalizacja: Kraków

Jak przechowywać płyty?

#146

Post autor: pan_winyl »

Zapytam z innej beczki- jako że przechowujemy płyty różne- takie które mają okładki o różnej "sztywności" kartonu, czy zdarzało wam się stosować dodatkowe wypełnienie koperty np arkuszem kartonu, który ją usztywniał? Czy to tylko mój patent? Niektóre okładki są wiotkie- z racji materiału, lub racji wieku, to niezłe rozwiązanie, o ile tylko grubość koperty na nie pozwala- pytanie tylko czy słuszne?
Elac Miracord 750 Mark II + Philips GP 400 MKII / AT-VM95C

Nivico 5020u / Toshiba SA 320
Onkyo Integra 2066

Silva Stereo Console / Irel
Telefunken L55
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10451
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Jak przechowywać płyty?

#147

Post autor: Myszor »

Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak przechowywać płyty?

#148

Post autor: wojciech06 »

Widzę, że temat dawno nieodświeżany. Postanowiłem więc pochwalić się zakupem "mebla" do przechowywania płyt winylowych - walizka (kufer) na płyty winylowe Power Dynamics RC100. Bardzo porządny przedmiot do przechowywania płyt - w środku wyściełany miękkim materiałem. Przesiadłem się z kartonowego pudełka, które nie wytrzymało i pogniotło się - oczywiście "samo".
Załączniki
Kuferek_winyle.jpg
Kuferek_winyle.jpg (6.75 KiB) Przejrzano 2123 razy
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Jak przechowywać płyty?

#149

Post autor: blispx »

Fajne dla kogoś na walizach no i z raczej małą kolekcją płyt. Ktoś kto przekroczy już pierwszy 1K to składowanie zaczyna się robić nie lada wyzwaniem ;)
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
wojciech06
Posty: 339
Rejestracja: 21 wrz 2011, 19:32
Gramofon: Dual model CS 721
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jak przechowywać płyty?

#150

Post autor: wojciech06 »

Ja akurat nie siedzę na walizach, trzymam płyty w mieszkaniu a zbliżam się do 1- setki. Oprócz tego jeszcze jedno uzależnienie - książki. Pełno tego i jak to wszystko składować? ;)
W Polsce obowiązującym językiem jest język polski. Starajmy się pisać poprawnie ortograficznie. W miarę możliwości dbajmy o obecność polskich znaków diakrytycznych (tzw. ogonków, jak "ę", "ą" itd.).
ODPOWIEDZ