Czyszczenie płyt w Warszawie

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
kkubik
Posty: 7
Rejestracja: 05 gru 2012, 18:20

Czyszczenie płyt w Warszawie

#1

Post autor: kkubik »

hej, czy istnieje może w Warszawie sklep oferujący czyszczenie płyt winylowych profesjonalną myjką? Moja kolekcja nie jest na tyle okazała, żeby inwestować we własny sprzęt do mycia ale parę pozycji bardzo chciałbym zakonserwować. A może któryś z forumowiczów byłby w stanie za opłatą udostępnić własną myjkę?

pozdrawiam!
vinyl_freak
Posty: 120
Rejestracja: 29 kwie 2012, 22:54
Lokalizacja: Poznań

Czyszczenie płyt w Warszawie

#2

Post autor: vinyl_freak »

Ja znam dwa miejsca:

http://www.megadisc.pl/p/---CZYSZCZENIE ... IT_COMPANY

http://www.audioforte.com.pl/node/9

Z tego drugiego miejsca z powodu ceny nigdy nie korzystałem. Gdy mieszkałem w Wawie, w Megaidscu myłem mnóstwo razy, do czasu aż nie nabyłem własnej myjki automatycznej. Polecam.
Awatar użytkownika
kkubik
Posty: 7
Rejestracja: 05 gru 2012, 18:20

Czyszczenie płyt w Warszawie

#3

Post autor: kkubik »

O megadiscu wiedziałem, ale odstrasza mnie następująca rzecz: "NIE CZYŚCIMY PŁYT NA MIEJSCU, ZAŚ CZAS OCZEKIWANIA TO 3 DNI OD MOMENTU DOSTARCZENIA WINYLU." Szczerze mówiąc po prostu się boję, płyta, którą chciałem umyć ma dla mnie tak ogromną wartość, że nie jestem w stanie przekazać jej komuś do umycia nie przy mojej obecności i to w dodatku na 3 dni.

A audioforte... nie na moją kieszeń.
vinyl_freak
Posty: 120
Rejestracja: 29 kwie 2012, 22:54
Lokalizacja: Poznań

Czyszczenie płyt w Warszawie

#4

Post autor: vinyl_freak »

Nie masz się co obawiać, myli mi mnóstwo drogich płyt i nigdy nie było problemu. Zresztą właściciel Megadiscu, Jacek Leśniewski jest bardzo poważnym kolekcjonerem płyt winylowych więc nie ma strachu.
Jeśli to Cię nie uspokaja to zapraszam do Poznania, umyje osobiście na miejscu :-)
Awatar użytkownika
kkubik
Posty: 7
Rejestracja: 05 gru 2012, 18:20

Re: Czyszczenie płyt w Warszawie

#5

Post autor: kkubik »

Umyłem w megadiscu. Nie słyszę różnicy w odsłuchu... Myślałem, że wyczyszczenie krążka taką wypasioną myjką będzie miało zbawienny wpływ na jakość odtwarzania ale niestety żadne trzaski nie zniknęły. Może dałem do umycia czyste płyty a po prostu ich stan pozostawia trochę do życzenia.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czyszczenie płyt w Warszawie

#6

Post autor: Wojtek »

kkubik, a jaką masz wkładkę i igłę?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kkubik
Posty: 7
Rejestracja: 05 gru 2012, 18:20

Re: Czyszczenie płyt w Warszawie

#7

Post autor: kkubik »

Audio Technica AT95E
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czyszczenie płyt w Warszawie

#8

Post autor: Wojtek »

Wobec tego, raczej będzie to ta opcja:
kkubik pisze:Może dałem do umycia czyste płyty a po prostu ich stan pozostawia trochę do życzenia.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
kkubik
Posty: 7
Rejestracja: 05 gru 2012, 18:20

Re: Czyszczenie płyt w Warszawie

#9

Post autor: kkubik »

A czy próba umycia ich miksturą forumową i ściereczką z mikrowłókniny nie pogorszy ich stanu? Obawiam się, że te prymitywne metody mycia niosą za sobą konsekwencje w postaci roznoszenia paproszków i lepiej płyt prosto spod myjki w ten sposób nie traktować.
Awatar użytkownika
vinylpiotrek
Posty: 2197
Rejestracja: 12 lip 2012, 20:51
Lokalizacja: Łódź

Czyszczenie płyt w Warszawie

#10

Post autor: vinylpiotrek »

kkubik pisze:Obawiam się, że te prymitywne metody mycia niosą za sobą konsekwencje w postaci roznoszenia paproszków
Bez przesady, aż tak źle nie jest.
kkubik pisze:płyt prosto spod myjki w ten sposób nie traktować.
Jeśli są spod myjki, takiej niby dobrej, to po co je ponownie myć?
A jjeśli , to mycie to lipa ( mało prawdopodobne chyba), to należało by je traktować jakby nie były prosto spod myjki.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Czyszczenie płyt w Warszawie

#11

Post autor: Wojtek »

kkubik pisze:A czy próba umycia ich miksturą forumową i ściereczką z mikrowłókniny nie pogorszy ich stanu?
Stanu płyt? Przy dobrym płynie i ścierce, raczej nie, aczkolwiek przemywanie płyt ścierką nie jest tak dobre jak mycie w myjce (obojętnie czy ręcznej czy automatycznej).
kkubik pisze:Obawiam się, że te prymitywne metody mycia niosą za sobą konsekwencje w postaci roznoszenia paproszków i lepiej płyt prosto spod myjki w ten sposób nie traktować.
Aż takiej różnicy to nie ma między myciem ręcznym, a tym nieco zautomatyzowanym z odsysaniem ;)

Zresztą, jak mówimy o prymitywnych metodach to dla mnie jest to innymi słowy namydlenie płyty pod kranem w zlewie, a to jednak nie ta... liga :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
vinyl_freak
Posty: 120
Rejestracja: 29 kwie 2012, 22:54
Lokalizacja: Poznań

Czyszczenie płyt w Warszawie

#12

Post autor: vinyl_freak »

Pamiętajmy, ze proces mycia usuwa brud znajdujący się w rowkach. Jeśli płyta była eksploatowana na sprzęcie z rylcem zamiast igły, posiada dużo rys to takich mankamentów nie usunie żadna myjka.
Wojtek pisze:Aż takiej różnicy to nie ma między myciem ręcznym, a tym nieco zautomatyzowanym z odsysaniem ;)
Nie bagatelizował bym tego odsysania. Właśnie to robi dużą różnicę pomiędzy myciem ręcznym a automatycznym.
ODPOWIEDZ