Płyn Analogis Static Cleaner Spray

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
Crispers5
Posty: 11
Rejestracja: 26 sty 2012, 18:03

Płyn Analogis Static Cleaner Spray

#1

Post autor: Crispers5 »

Witam! Ostatnio kupiłem na allegro taki oto płyn w sprayu:

Obrazek

Wystarczy 5-6 razy spryskać płytę z jednej strony, przetrzeć, a następnie kilka razy dołączoną do zestawu ściereczką. W mgnieniu oka płyta staje się sucha, pozbawiona jakichkolwiek drobinek kurzu i połyskuje jak nowa. Płyn dobrze wnika w rowki, a przecieranie sprawia, że wchodzi we wszystkie zakamarki i po 5 sekundach płyta jest już sucha. Jak zapewnia producent, placek po takim zabiegu ma właściwości antystatyczne na 50 kolejnych odtworzeń. Wyczyściłem 8 płyt bo tyle ich miałem, płynu zostało bardzo dużo, a ściereczka zrobiła się bardzo brudna - co chyba dobrze świadczy. Co do samej antystatycznej ściereczki - świetnie zbiera kurz nawet gdy płyta jest sucha. Na opakowaniu nie ma jednak podanego składu, jest tylko instrukcja obsługi. co sądzicie o takim specyfiku? Płyn ma bardzo mocny specyficzny zapach.

Co do jakości to nie mam możliwości jak gra prze umyciem a jak po, płyty wysłałem do studia gdzie je zgrają.
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Płyn Analogis Static Cleaner Spray

#2

Post autor: krolix »

Co ja sądzę o takim specyfiku? Sądzę, że gdybym go nabył, to wyczyściłbym najpierw jedną płytę i sprawdził, czy warto go stosować na kolejnych.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Płyn Analogis Static Cleaner Spray

#3

Post autor: Wojtek »

Zmieniłem tytuł tematu by było wiadomo o co chodzi.

Taka buteleczka zawiera w sobie 200 ml roztworu izopropylu z miękką wodą i kosztuje około 30 złotych.
Krótko mówiąc, więcej płacimy za samą ścierkę i dozownik niż za płyn.
Crispers5 pisze:Płyn dobrze wnika w rowki, a przecieranie sprawia, że wchodzi we wszystkie zakamarki i po 5 sekundach płyta jest już sucha.
Chciałoby się (z tymi zakamarkami) :)
Crispers5 pisze:a ściereczka zrobiła się bardzo brudna - co chyba dobrze świadczy.
Nic dziwnego. Wszystko zależy od stopnia usyfienia płyt.
Crispers5 pisze:Co do samej antystatycznej ściereczki - świetnie zbiera kurz nawet gdy płyta jest sucha.
Sprawdzałeś to przed potraktowaniem płyt płynem czy już po?
Crispers5 pisze: co sądzicie o takim specyfiku?
Nie opłaca się.
Crispers5 pisze:Płyn ma bardzo mocny specyficzny zapach.
Alkohol.
Crispers5 pisze:Co do jakości to nie mam możliwości jak gra prze umyciem a jak po, płyty wysłałem do studia gdzie je zgrają.
Płyty są, ale gramofonu nie ma? Dziko :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
motown
Posty: 766
Rejestracja: 31 sie 2011, 20:07

Płyn Analogis Static Cleaner Spray

#4

Post autor: motown »

Dostałem to kiedyś jako gratis jak kupiłem coś z wamatu. Ta ścierka jest fatalna - zostawia na płycie czerwone farfocle, które potem zbiera igła. Po wycieraniu tą ścierką, trzeba wytrzeć płytę jeszcze raz żeby pozbyć się tych paprochów. No i wątpię w jej cudowne właściwości antystatyczne... Zdecydowanie lepiej i wygodniej myć płyty w klasycznej myjce.

Jeśli o mnie chodzi - nie polecam ;]
Pay for that motherfucker record

The Motown Sound™
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Płyn Analogis Static Cleaner Spray

#5

Post autor: kielek »

Sam płyn nie jest może zły(miałem go w mniejszej dawce),ale ta ściereczka to faktycznie tragedia.Tak jak pisze motown zostawia same czerwone farfocle.
Awatar użytkownika
zelazny
Posty: 4588
Rejestracja: 16 sie 2011, 21:00

Płyn Analogis Static Cleaner Spray

#6

Post autor: zelazny »

Taaa te ściereczki dołączane do tych spray'ów to totalna beznadzieja. Zostawiają farfocle. Swgo czasu kupiłem tyle, że nie w spray'u buteleczkę z płynem i do tego była dołączona szmatkaTRAGEDIA. Jakiś czas temu kupiłem http://www.ebay.co.uk/itm/Gruv-Glide-An ... 5896976b93 płyn się skończył i zostały dwie dołączone do zestawu gąbki pokryte aksamitem lub innym materiałem. Te gąbki są super.
Awatar użytkownika
pejot
Posty: 98
Rejestracja: 16 sie 2012, 14:51
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

Re: Płyn Analogis Static Cleaner Spray

#7

Post autor: pejot »

Mam ten sam spray, używam do szybkiego przeczyszczenia płyty której nie mam czasu wrzucić do myjki a na sucho nie da rady bo za dużo syfu. Na preparat nie narzekam, ściereczka faktycznie lipna. Złożyłem ją w kostkę i zgiętą krawędzią delikatnie kurz ściągam przed opuszczeniem igły, ale wolę velvetową szczoteczkę.

Jak już mi się skończy to wleję sobie tam forumowej mikstury i będę miał wygodny w użyciu zraszacz.
Awatar użytkownika
masc
Posty: 11
Rejestracja: 29 sie 2012, 18:58

Płyn Analogis Static Cleaner Spray

#8

Post autor: masc »

Witajcie,

Ja także jestem w posiadaniu tego specyfiku. Przy okazji zresztą, bo zrobiłem zakupy i dostałem gratis. Płyn ciągnie mi izopropanolem, a szmatka faktycznie kundli się strasznie i pełno po tym czyszczeniu czerwonych kłaczków. Mam także welwetową (czy jak kto woli aksamitną) gąbkę do czyszczenia płyt oraz szczotkę do igieł. Fajnie ciągnie ta gąbka, ale z racji tego, że płyty czekały na swoją kolej ładnych kilka latek to teraz wycieranie ich to niezła męka. Po przeczyszczeniu brudnej płyty i odciągnięciu gąbki pozostaje smuga kurzu - kto mi powie w którą stronę mam ją skierować, żeby zeszła z płyty? :roll:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Płyn Analogis Static Cleaner Spray

#9

Post autor: Wojtek »

masc pisze:kto mi powie w którą stronę mam ją skierować, żeby zeszła z płyty? :roll:
Chyba na zewnątrz, co nie? Bo wewnątrz przez dziurkę to tak trochę kiepsko ;)
Choć zaraz pewnie ktoś powie, że powinno się zbierać kurz zgodnie z kierunkiem rowka... :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9665
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Płyn Analogis Static Cleaner Spray

#10

Post autor: Cracker »

Też uważam że na zewnątrz, taka gąbka zbiera to co na powierzchni płyty.
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Awatar użytkownika
masc
Posty: 11
Rejestracja: 29 sie 2012, 18:58

Re: Płyn Analogis Static Cleaner Spray

#11

Post autor: masc »

Wojtek pisze:
masc pisze:kto mi powie w którą stronę mam ją skierować, żeby zeszła z płyty? :roll:
Chyba na zewnątrz, co nie? Bo wewnątrz przez dziurkę to tak trochę kiepsko ;)
Choć zaraz pewnie ktoś powie, że powinno się zbierać kurz zgodnie z kierunkiem rowka... :)
No niby prosta sprawa, tylko czy na zewnątrz czy do wewnątrz to nie ma żadnego znaczenia, bo o ile szczota pięknie czyści rowki to już z pozbyciem się smugi kurzu są problemy. Myślę, że to kwestia wprawy.
ODPOWIEDZ