Biały pył na płycie

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
Awatar użytkownika
Felini Wąsik
Posty: 1416
Rejestracja: 21 gru 2021, 18:08
Gramofon: Camry 1113
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Biały pył na płycie

#31

Post autor: Felini Wąsik »

winylwoy pisze:
03 wrz 2022, 22:51
Felini Wąsik pisze:
03 wrz 2022, 15:31
winylwoy pisze:
03 wrz 2022, 15:12
opłukanie tych płyt w wodzie destylowanej
Opiszesz dokładnie w jaki sposób mam to zrobić ? Też jakąś gąbką czy ściereczką ? :think:
Bo muszę też wiedzieć ile kupić tej wody, obecnie mam tylko małą resztkę, a zależy mi żeby chociaż te dwie płyty Dżemu wróciły do normy. Dobrze że nie myłem tzw. przeboje całkiem live, bo to 1st press. Najemnika, jak przyjdzie, nie będę w ogóle mył. Pierdziele już to mycie płyt :x
Już jestem. Byłem zajęty w związku z dzisiejszymi Mistrzostwami Europy na żużlu i dopiero wróciłem ze stadionu. Ale do rzeczy. Kup sobie wodę destylowaną. Bywa w 5 l. pojemnikach. Nalej ją do czystej miski (oczywiście jakąś jej część) i czystą szmatką delikatnie nie zamaczając labela obmyj płytę.
Cała sprawa wyglądała by o wiele prościej gdybyś posiadał myjkę np. Knosti. Tam jest wanienka i krążek do ochrony labela przed zamoczeniem.
I nie ma co się denerwować kiedyś będziesz się z tego śmiał. A myjkę wcześniej czy później i tak sobie kupisz.
Odwagi i do dzieła :)
Kupiłem dzisiaj taką wodę demineralizowaną, zaraz zaczynam mycie, oby to pomogło :)
Załączniki
16627323399021014489340847304189.jpg
"Jeśli marnowanie czasu daje ci radość to nie jest to czas zmarnowany" ;)
John Lennon
Awatar użytkownika
Felini Wąsik
Posty: 1416
Rejestracja: 21 gru 2021, 18:08
Gramofon: Camry 1113
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Biały pył na płycie

#32

Post autor: Felini Wąsik »

Dokończę mycie jutro, bo u mnie już się robi ciemno a lubię słoneczne światło. Zdążyłem umyć pierwszą stronę Detoxu, i wizualnie widać efekt. Nie widzę rozmazanego białego pyłu. Może faktycznie to pomoże :D Jednak ostatecznie się wszystko wyda podczas odsłuchu, jak wyjdzie biały pył na powierzchnię płyty, oby nie ;)
"Jeśli marnowanie czasu daje ci radość to nie jest to czas zmarnowany" ;)
John Lennon
Awatar użytkownika
Felini Wąsik
Posty: 1416
Rejestracja: 21 gru 2021, 18:08
Gramofon: Camry 1113
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Biały pył na płycie

#33

Post autor: Felini Wąsik »

Umyłem Detox i Dzień w którym pękło niebo w wodzie demineralizowanej, nie ma żadnych trzasków, a co najważniejsze, nie ma tego cholernego pyłu :D Dzięki wszystkim za rady, morał z tego taki żeby nie dodawać płynu do naczyń do mycia płyt :mrgreen:
"Jeśli marnowanie czasu daje ci radość to nie jest to czas zmarnowany" ;)
John Lennon
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1156
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biały pył na płycie

#34

Post autor: Piterski »

To że Ty tam zaaplikowałeś płyn do naczyń to mi do głowy nie przyszło.
Owszem dodaje się czasem płyn do myci naczyń czy też fotograficzny Mirasol ale w minimalnych ilościach by zmniejszyć napięcie powierzchniowe wody. Jak widać Ty przeholowałeś z ilościa.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Felini Wąsik
Posty: 1416
Rejestracja: 21 gru 2021, 18:08
Gramofon: Camry 1113
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Biały pył na płycie

#35

Post autor: Felini Wąsik »

Piterski pisze:
12 wrz 2022, 15:36
To że Ty tam zaaplikowałeś płyn do naczyń to mi do głowy nie przyszło.
Owszem dodaje się czasem płyn do myci naczyń czy też fotograficzny Mirasol ale w minimalnych ilościach by zmniejszyć napięcie powierzchniowe wody. Jak widać Ty przeholowałeś z ilościa.
Dałem malutką kropelkę
"Jeśli marnowanie czasu daje ci radość to nie jest to czas zmarnowany" ;)
John Lennon
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1156
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biały pył na płycie

#36

Post autor: Piterski »

To dziwne, może płyn z czymś przereagował. Ja zawsze stosowałem do mikstury specyfiki dla fotografów i nie miałem problemów.
Zaś po płynie z Knosti wyciągało mi biały nalot, najlepiej zaś się sprawdził jako dodatek do mikstury w udziale 1:3 objętości.
Ładnie się myły nie elektryzowały i nie było żadnych śladów.
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Felini Wąsik
Posty: 1416
Rejestracja: 21 gru 2021, 18:08
Gramofon: Camry 1113
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Biały pył na płycie

#37

Post autor: Felini Wąsik »

Piterski pisze:
13 wrz 2022, 15:28
To dziwne, może płyn z czymś przereagował. Ja zawsze stosowałem do mikstury specyfiki dla fotografów i nie miałem problemów.
Zaś po płynie z Knosti wyciągało mi biały nalot, najlepiej zaś się sprawdził jako dodatek do mikstury w udziale 1:3 objętości.
Ładnie się myły nie elektryzowały i nie było żadnych śladów.
Zawsze dawałem tyle samo płynu i nic się nie działo, może trafiłem na jakiś gorszy płyn
"Jeśli marnowanie czasu daje ci radość to nie jest to czas zmarnowany" ;)
John Lennon
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Biały pył na płycie

#38

Post autor: Bacek »

Felini Wąsik pisze:
03 wrz 2022, 14:47
winylwoy pisze:
03 wrz 2022, 14:44
A to jest jakaś różnica :?:
Woda do picia jest o wiele czystsza niż ta z kranu, nigdy nie myję płyt pod kranem :hand:
Pamiętam czajnik z jakiejś firmy w któej pracowałem. Pędzony był tylko wodą mineralną z butelek. W środku był piękny kamień w dużej ilości własnie idealnie biały. Piękne pokłady czystego wapnia.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
ODPOWIEDZ