Biały pył na płycie

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
Awatar użytkownika
Felini Wąsik
Posty: 1416
Rejestracja: 21 gru 2021, 18:08
Gramofon: Camry 1113
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Biały pył na płycie

#16

Post autor: Felini Wąsik »

Mogłem nie myć tych płyt, tylko spartoliłem robotę :( Potrzebny Wehikuł Czasu :lol:
"Jeśli marnowanie czasu daje ci radość to nie jest to czas zmarnowany" ;)
John Lennon
winylwoy
Posty: 213
Rejestracja: 14 gru 2021, 09:07
Gramofon: Technics SL 1500 C
Lokalizacja: Łódź

Re: Biały pył na płycie

#17

Post autor: winylwoy »

Zrób sobie taki test. Wylej trochę tego cudownego produktu marki Polaris na jakieś lusterko, szybkę i pozostaw do wyschnięcia.
Zdziwisz się co zobaczysz.
Awatar użytkownika
bms01pl
Posty: 3245
Rejestracja: 20 mar 2017, 10:44
Gramofon: SONY PS-X60
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biały pył na płycie

#18

Post autor: bms01pl »

SONY PS-X60 + MaCaBRiaa + Rotel RC-990BX + Rotel RB-980BX + Rotel RCD-955AX (mod by Martynka) + ATL HD 310
SABA PSP-350 + Luxman L-210 + Canton Quinto 520 + Grundig CD8100 (mod by Martynka)
Awatar użytkownika
Felini Wąsik
Posty: 1416
Rejestracja: 21 gru 2021, 18:08
Gramofon: Camry 1113
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Biały pył na płycie

#19

Post autor: Felini Wąsik »

winylwoy pisze:
03 wrz 2022, 15:20
Zrób sobie taki test. Wylej trochę tego cudownego produktu marki Polaris na jakieś lusterko, szybkę i pozostaw do wyschnięcia.
Zdziwisz się co zobaczysz.
Spróbuję, o kurcze, są takie jakby zacieki na całej powierzchni :?
"Jeśli marnowanie czasu daje ci radość to nie jest to czas zmarnowany" ;)
John Lennon
Awatar użytkownika
Felini Wąsik
Posty: 1416
Rejestracja: 21 gru 2021, 18:08
Gramofon: Camry 1113
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Biały pył na płycie

#20

Post autor: Felini Wąsik »

winylwoy pisze:
03 wrz 2022, 15:12
opłukanie tych płyt w wodzie destylowanej
Opiszesz dokładnie w jaki sposób mam to zrobić ? Też jakąś gąbką czy ściereczką ? :think:
Bo muszę też wiedzieć ile kupić tej wody, obecnie mam tylko małą resztkę, a zależy mi żeby chociaż te dwie płyty Dżemu wróciły do normy. Dobrze że nie myłem tzw. przeboje całkiem live, bo to 1st press. Najemnika, jak przyjdzie, nie będę w ogóle mył. Pierdziele już to mycie płyt :x
"Jeśli marnowanie czasu daje ci radość to nie jest to czas zmarnowany" ;)
John Lennon
Awatar użytkownika
Merrick
Posty: 2385
Rejestracja: 22 sie 2016, 22:02
Gramofon: Thorens TD-160 Super
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Re: Biały pył na płycie

#21

Post autor: Merrick »

Felini Wąsik pisze:
03 wrz 2022, 15:17
Mogłem nie myć tych płyt, tylko spartoliłem robotę Potrzebny Wehikuł Czasu
Mój kolega w Elblągu myje winyle i to bardzo dobrze. Nawet ja podrzucam do niego płyty mimo iż też mam myjkę ultradźwiękową
Felini Wąsik pisze:
03 wrz 2022, 15:31
Pierdziele już to mycie płyt
Gdy mam bardzo mocno brudną płytę myję płynem do naczyń pod kranówką ( żeby nie zabrudzić forumowej mikstury w wyjce } i zaraz potem wrzucam do myjki ultradźwiękowej.
Thorens TD-160 Super, SME Series III, OM 30 -> Staccato OS-> Dyskretniok -> Hafler DH-100, Hafler DH-220, Dynaudio Audience 40

https://www.discogs.com/user/Merrick-Pl/collection
Awatar użytkownika
Felini Wąsik
Posty: 1416
Rejestracja: 21 gru 2021, 18:08
Gramofon: Camry 1113
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Biały pył na płycie

#22

Post autor: Felini Wąsik »

Muszę w tygodniu kupić wodę destylowaną, opłuczę tak jak wcześniej radził kolega, jeśli to nie pomoże, to będzie trzeba kombinować dalej
"Jeśli marnowanie czasu daje ci radość to nie jest to czas zmarnowany" ;)
John Lennon
winylwoy
Posty: 213
Rejestracja: 14 gru 2021, 09:07
Gramofon: Technics SL 1500 C
Lokalizacja: Łódź

Re: Biały pył na płycie

#23

Post autor: winylwoy »

Felini Wąsik pisze:
03 wrz 2022, 15:31
winylwoy pisze:
03 wrz 2022, 15:12
opłukanie tych płyt w wodzie destylowanej
Opiszesz dokładnie w jaki sposób mam to zrobić ? Też jakąś gąbką czy ściereczką ? :think:
Bo muszę też wiedzieć ile kupić tej wody, obecnie mam tylko małą resztkę, a zależy mi żeby chociaż te dwie płyty Dżemu wróciły do normy. Dobrze że nie myłem tzw. przeboje całkiem live, bo to 1st press. Najemnika, jak przyjdzie, nie będę w ogóle mył. Pierdziele już to mycie płyt :x
Już jestem. Byłem zajęty w związku z dzisiejszymi Mistrzostwami Europy na żużlu i dopiero wróciłem ze stadionu. Ale do rzeczy. Kup sobie wodę destylowaną. Bywa w 5 l. pojemnikach. Nalej ją do czystej miski (oczywiście jakąś jej część) i czystą szmatką delikatnie nie zamaczając labela obmyj płytę.
Cała sprawa wyglądała by o wiele prościej gdybyś posiadał myjkę np. Knosti. Tam jest wanienka i krążek do ochrony labela przed zamoczeniem.
I nie ma co się denerwować kiedyś będziesz się z tego śmiał. A myjkę wcześniej czy później i tak sobie kupisz.
Odwagi i do dzieła :)
Awatar użytkownika
Felini Wąsik
Posty: 1416
Rejestracja: 21 gru 2021, 18:08
Gramofon: Camry 1113
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Biały pył na płycie

#24

Post autor: Felini Wąsik »

winylwoy pisze:
03 wrz 2022, 22:51
Felini Wąsik pisze:
03 wrz 2022, 15:31
winylwoy pisze:
03 wrz 2022, 15:12
opłukanie tych płyt w wodzie destylowanej
Opiszesz dokładnie w jaki sposób mam to zrobić ? Też jakąś gąbką czy ściereczką ? :think:
Bo muszę też wiedzieć ile kupić tej wody, obecnie mam tylko małą resztkę, a zależy mi żeby chociaż te dwie płyty Dżemu wróciły do normy. Dobrze że nie myłem tzw. przeboje całkiem live, bo to 1st press. Najemnika, jak przyjdzie, nie będę w ogóle mył. Pierdziele już to mycie płyt :x
Już jestem. Byłem zajęty w związku z dzisiejszymi Mistrzostwami Europy na żużlu i dopiero wróciłem ze stadionu. Ale do rzeczy. Kup sobie wodę destylowaną. Bywa w 5 l. pojemnikach. Nalej ją do czystej miski (oczywiście jakąś jej część) i czystą szmatką delikatnie nie zamaczając labela obmyj płytę.
Cała sprawa wyglądała by o wiele prościej gdybyś posiadał myjkę np. Knosti. Tam jest wanienka i krążek do ochrony labela przed zamoczeniem.
I nie ma co się denerwować kiedyś będziesz się z tego śmiał. A myjkę wcześniej czy później i tak sobie kupisz.
Odwagi i do dzieła :)
Dzięki za rady, szmatka chyba może być z mikrofibry ?
"Jeśli marnowanie czasu daje ci radość to nie jest to czas zmarnowany" ;)
John Lennon
Awatar użytkownika
Felini Wąsik
Posty: 1416
Rejestracja: 21 gru 2021, 18:08
Gramofon: Camry 1113
Lokalizacja: Malbork
Kontakt:

Re: Biały pył na płycie

#25

Post autor: Felini Wąsik »

Kupiłbym tą knosti, podoba mi się, jednak czytałem że ta plastikowa osłonka na label nie do końca cały przykrywa, a mam też Polskie płyty z lat 60, a nie chcę zniszczyć labeli
"Jeśli marnowanie czasu daje ci radość to nie jest to czas zmarnowany" ;)
John Lennon
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Biały pył na płycie

#26

Post autor: RadTang »

Felini Wąsik pisze:
04 wrz 2022, 07:20
Kupiłbym tą knosti, podoba mi się, jednak czytałem że ta plastikowa osłonka na label nie do końca cały przykrywa, a mam też Polskie płyty z lat 60, a nie chcę zniszczyć labeli
Na tyle płyt co umyłem nie miałem jakichś większych problemów. Gorzej z tymi stojaczkami... co jakiś czas zdarza mi się zarysować przez nie płytę... Póki co, żadna nie jest absolutnie zniszczona no ale zdarzają się wypadki...
Awatar użytkownika
cobra
Posty: 978
Rejestracja: 16 lut 2018, 22:25
Gramofon: PS-T15, GS464
Lokalizacja: W-wa

Re: Biały pył na płycie

#27

Post autor: cobra »

orzej z tymi stojaczkami... co jakiś czas zdarza mi się zarysować przez nie płytę

W jaki spsób? Przecież tam są, z tego co pamiętam, gumki czy jakieś miękkie nakładki.
Sony PS-T15 + Benz Micro Silver / Z-4s / Shure M75, PreamP THT, Denon DRA-F109 / SE 6N9S/6P6S, STX F-200n
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1135
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biały pył na płycie

#28

Post autor: Piterski »

Felini Wąsik pisze:
04 wrz 2022, 07:20
Kupiłbym tą knosti, podoba mi się, jednak czytałem że ta plastikowa osłonka na label nie do końca cały przykrywa, a mam też Polskie płyty z lat 60, a nie chcę zniszczyć labeli
Niestety możesz je przypadkowo zamoczyć jeśli za szybko będziesz kręcił płyta i płyn nie zdąży spłynąć. Może bezpieczniej kupić zaciski i myć w misce z miksturą za pomocą szczoteczki.
Wojciech Pajdas coś takiego oferuje.
https://vinylspot.pl/pl/p/Myjka-reczna- ... lspot/3305
Załączniki
Zestaw do mycia.jpg
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
Awatar użytkownika
Mawis
Posty: 4633
Rejestracja: 04 cze 2021, 18:21
Gramofon: JVC QL-A7
Lokalizacja: Owczarnia

Re: Biały pył na płycie

#29

Post autor: Mawis »

Piterski pisze:
05 wrz 2022, 15:03
Może
Kurczę jak przegladalem te zdjęcia z plyta w misce to az mnie dreszcze przeszly...sam rozwazam kupno myjki ale plyta w misce budzi moje obawy...to naprawdę sie sprawdza?
JVC QL-A7, JVC Z1S, ADC QLM 32 MKIII, Nikko STA-8080, Dual CL 720
Akai CD 1100, Luxman L-230, Namco NSZ-333
-----------------------------------------------------------------------

“𝙶𝚘𝚘𝚍 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚜 𝚐𝚘𝚘𝚍 𝚗𝚘 𝚖𝚊𝚝𝚝𝚎𝚛 𝚠𝚑𝚊𝚝 𝚔𝚒𝚗𝚍 𝚘𝚏 𝚖𝚞𝚜𝚒𝚌 𝚒𝚝 𝚒𝚜.”
~ 𝑴𝒊𝒍𝒆𝒔 𝑫𝒂𝒗𝒊𝒔
Awatar użytkownika
Piterski
Posty: 1135
Rejestracja: 17 lip 2015, 23:48
Gramofon: Pioneer PL70LII
Lokalizacja: Warszawa

Re: Biały pył na płycie

#30

Post autor: Piterski »

Mycie jak w myjce tylko gabaryty większe i trzeba płytę odstawić by obciekła lub wytrzeć.
Ja myje w ultradźwiękach i odsysam następnie na OkiNoki
Tor cyfrowy: Esoteric K01 - Gryphon Diablo 120.
Tor Analogowy: Phasemation PP-300 - Pioneer PL70II - RCM Sensor2.
Kolumny: Electro Voice Interface "Delta". Kable: Furutech, Hijiri - Harmonix, by Melepeta, Yarbo 1100.
ODPOWIEDZ