Usługa czyszczenia winyli

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
sqbaniec13
Posty: 2
Rejestracja: 05 lip 2021, 14:45

Usługa czyszczenia winyli

#1

Post autor: sqbaniec13 »

Witam szanowne grono.
Zainteresowałem się ostatnio dokształceniem w kierunku czyszczenia winyli. Po przeszukaniu internetu stwierdzam, że firmy oferujące takie czyszczenie można policzyć na palcach jednej ręki. Zwracam się więc z pytaniem do was, jako osób potencjalnie zainteresowanych, czy na taką usługę może być popyt? Czy brak takich firm może wynikać z tego, że każdy szanujący się "winylofil" ma swoją małą myjkę i sam sobie takie usługi świadczy? Znalazłem na forum wątek z 2015 r., gdzie było to delikatnie wspomniane, ale może przez te lata coś się zmieniło. Pomysł na szybko jaki przyszedł mi do głowy - myjka ultradźwiękowa, możliwość obsługi wysyłkowej, cena powiedzmy ok. 5 zł za płytę, przy większych ilościach rabat. Dodatkowo dorzucić do każdej płyty folię i może okładkę. Ogólnie rzecz biorąc, nie ma to być źródło utrzymania, ale działalność poboczna, więc nie musi przynosić tysięcy złotych miesięcznie zysku. Kwestia, żeby zakup myjki zwrócił się w miarę szybko, żeby potem już szło na czysto ;) Lokalizacja, to okolice Warszawy. Co myślicie na ten temat?
Awatar użytkownika
Peter007
Posty: 2045
Rejestracja: 16 gru 2017, 16:36
Gramofon: Dual 721
Lokalizacja: Opoczno

Re: Usługa czyszczenia winyli

#2

Post autor: Peter007 »

Moim zdaniem to miałoby sens tylko przy sklepie z winylami. Idę sobie pogrzebać w płytach i poszukać czegoś nowego i przy okazji podrzucam pod pachą jakieś swoje brudasy. Oczywiście o ile jest jeszcze sporo osób bez choćby knosti/analogis
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41511
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Usługa czyszczenia winyli

#3

Post autor: Wojtek »

Jak chcesz zakładać biznes to zakładaj, niemniej ilość firm świadczących takie usługi nie wynika z tego że jeszcze nikt wcześniej na to nie wpadł.
Zwykle takie posty się pojawiały jak ktoś chciał sobie ufundować uber drogą myjkę na własne potrzeby, a potem kombinował jak tu ogarnąć zwrot kosztów :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
sqbaniec13
Posty: 2
Rejestracja: 05 lip 2021, 14:45

Re: Usługa czyszczenia winyli

#4

Post autor: sqbaniec13 »

Wojtek pisze:
05 lip 2021, 15:36
Jak chcesz zakładać biznes to zakładaj, niemniej ilość firm świadczących takie usługi nie wynika z tego że jeszcze nikt wcześniej na to nie wpadł.
Zwykle takie posty się pojawiały jak ktoś chciał sobie ufundować uber drogą myjkę na własne potrzeby, a potem kombinował jak tu ogarnąć zwrot kosztów :morda:
Nie wiem czy chcę, dlatego pytam czy waszym zdaniem coś takiego może mieć sens ;) Domyślam się, że nie jestem pierwszy, który ma taki pomysł, ale może brak firm wynika z czegoś innego. Być może jest to nisza do zagospodarowania :) kwestia właśnie tylko tego, czy rzeczywiście każdy ma swoją myjkę za 200 zł, czy po prostu nikt płyt nie myje :D
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41511
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Usługa czyszczenia winyli

#5

Post autor: Wojtek »

Większość kolekcjonerów ma swoją myjkę, bo nie jest to droga sprawa, a jak najbardziej ma sens dla stanu zachowania kolekcji.

"Niedzielni słuchacze" z reguły nie bawią się w mycie płyt.

Sam w ogóle zbierasz płyty czy nie masz z nimi nic wspólnego jeszcze?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ