Mikstura forumowa

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
buzz_astral
Posty: 17
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:59

Re: Mikstura forumowa

#556

Post autor: buzz_astral »

Wojtek pisze:
18 maja 2018, 12:46
Może pochwal się co to za produkt konkretnie?
Przepraszam, że z takim opóźnieniem, ale oczywiście się "pochwalę"
https://drive.google.com/open?id=19OO9W ... rWTZk4onAA
buzz_astral
Posty: 17
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:59

Re: Mikstura forumowa

#557

Post autor: buzz_astral »

songo pisze:
18 maja 2018, 21:07
Oj, coś poszło nie tak. Nie ma cudów, żeby z izopropanolu (nawet technicznego) i w miarę czystej wody wyszło „mleko”. Albo ten alkohol jest bardzo zanieczyszczony (przed rozcieńczeniem był klarowny?), albo woda było zanieczyszczona, albo żadne z powyższych i coś było w naczyniach…
Generalnie najpierw rozcieńczyłem w słoiku i był syf, więc rozcieńczyłem jeszcze w szklance i to samo. A na końcu rozcieńczyłem jeszcze w karnistrze po wodzie destylowanej z resztką wody destylowanej i to samo. Mam 100% powtarzalność.
I masz rację, nie ma co sobie głowy zawracać. Niestety muszę to wziąć na klatę. Odsyłać mi się nie opłaca, a używać raczej nie będę :(. Nie pierwsza i nie ostatnia porażka.
Awatar użytkownika
songo
Posty: 110
Rejestracja: 16 mar 2016, 23:06

Re: Mikstura forumowa

#558

Post autor: songo »

buzz_astral pisze:
20 maja 2018, 21:17
songo pisze:
18 maja 2018, 21:07
Oj, coś poszło nie tak. Nie ma cudów, żeby z izopropanolu (nawet technicznego) i w miarę czystej wody wyszło „mleko”. Albo ten alkohol jest bardzo zanieczyszczony (przed rozcieńczeniem był klarowny?), albo woda było zanieczyszczona, albo żadne z powyższych i coś było w naczyniach…
Generalnie najpierw rozcieńczyłem w słoiku i był syf, więc rozcieńczyłem jeszcze w szklance i to samo. A na końcu rozcieńczyłem jeszcze w karnistrze po wodzie destylowanej z resztką wody destylowanej i to samo. Mam 100% powtarzalność.
Trzeba znaleźć prawdziwą przyczynę problemu. Jeśli wyeliminowałeś wodę i naczynia, to rzeczywiście zostaje IPA… A co tam, zaszalej i kup za 15 dukatów izopropanol o czystości cz.d.a. z poniższej aukcji (jest chyba nieprzelewany, a zadziwiająco często zanieczyszczenia pojawiają się po przelaniu do tych plastikowych buteleczek):
http://allegro.pl/alkohol-izopropylowy- ... 93734.html

Jest o wiele za czysty do moczenia zakurzonych placków, ale i fortuny nie kosztuje… (nie mam nic wspólnego z tą aukcją i nigdy u sprzedającego nie kupowałem, ale gdybym nie miał zapasu, to pewnie bym wziął, bo wygląda to uczciwie).
buzz_astral pisze:
20 maja 2018, 21:17
I masz rację, nie ma co sobie głowy zawracać. Niestety muszę to wziąć na klatę. Odsyłać mi się nie opłaca, a używać raczej nie będę :(. Nie pierwsza i nie ostatnia porażka.
Luzik. Żeby tylko takie problemy były w życiu, to by człowiek chodził z permanentnym bananem na buzi. :D
buzz_astral
Posty: 17
Rejestracja: 13 cze 2017, 21:59

Re: Mikstura forumowa

#559

Post autor: buzz_astral »

songo pisze:
20 maja 2018, 21:35
Trzeba znaleźć prawdziwą przyczynę problemu. Jeśli wyeliminowałeś wodę i naczynia, to rzeczywiście zostaje IPA… A co tam, zaszalej i kup za 15 dukatów izopropanol o czystości cz.d.a. z poniższej aukcji (jest chyba nieprzelewany, a zadziwiająco często zanieczyszczenia pojawiają się po przelaniu do tych plastikowych buteleczek):
http://allegro.pl/alkohol-izopropylowy- ... 93734.html

Jest o wiele za czysty do moczenia zakurzonych placków, ale i fortuny nie kosztuje… (nie mam nic wspólnego z tą aukcją i nigdy u sprzedającego nie kupowałem, ale gdybym nie miał zapasu, to pewnie bym wziął, bo wygląda to uczciwie).
buzz_astral pisze:
20 maja 2018, 21:17
I masz rację, nie ma co sobie głowy zawracać. Niestety muszę to wziąć na klatę. Odsyłać mi się nie opłaca, a używać raczej nie będę :(. Nie pierwsza i nie ostatnia porażka.
Luzik. Żeby tylko takie problemy były w życiu, to by człowiek chodził z permanentnym bananem na buzi. :D
Kochanieńki już w piątek zakupiłem Cleanser, właśnie przyszedł i właśnie zrobiłem miksturkę. Czyściutka jak nie wiem co. No i dla potwierdzenia jeszcze zrobiłem jedną małą miksturkę z poprzedniej IPY w słoiku, w którym zrobiłem to czyściutką i niestety to samo, więc bez dwóch zdań: IPA jest winna.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Mikstura forumowa

#560

Post autor: blispx »

Dobra mamy już XXI wiek więc czas na nowy mix a ten z izo zostawić do przemywania płytek z topnika, składniki do przygotowania 1l mikstury:

- Woda destyowana 1l
- Biomex HDI w stosunku 4% ~40ml
- antypieniacz DCP FC-110 w stosunku 0,01% ~kropelka

Zarówno Biomex jak i FC-110 do zakupienia w polskiej dystrybucji lub bezpośrednio u belgijskiego producenta. Zalety brak szybko utleniającego się alkoholu, można myć szelaki, właściwości antystatyczne na lepszym poziomie, wychodzi taniej, nie śmierdzi fotonalem i alkoholem, właściwości myjące na podobnym poziomie (mycie ręczne) ale znacznie rosną ze wzrostem temperatury- znakomity do myjek ultrasonicznych, właściwości nabłyszczające Wady: przy większym stosunku koncentratu w wodzie mogą pozostawać zacieki WAŻNE dla myjek bez odkurzacza, zmniejszyć do 10-20ml Biomex
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Mikstura forumowa

#561

Post autor: Wojtek »

Dzięki za podzielenie się wynikami badań :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Mikstura forumowa

#562

Post autor: darkman »

Blis, a czemu zmniejszyć Biomex?
Muszę sprawdzić recepturę, bo mniejsza lotność mikstury mnie zainteresowała, te opary fotonalu nie są obojętne dla oczu. Zwłaszcza przy intensywnych ilościach sesji.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Mikstura forumowa

#563

Post autor: blispx »

W sumie może i racja można zostawić te 4%, sprawdzałem wcześniej bez DCP i chyba ta piana pozostawiała jakieś zacieki - do sprawdzenia to jeszcze bo i tak u siebie odsysam. Ten mix nie jest do końca bezwonny ale nie wali tak jak forumowy, generalnie nie polecam się inhalować nim bo może się to źle skończyć z resztą tak samo jak w przypadku fotonalu. Sam koncentrat Biomex jest koloru wody z mlekiem niech to nikogo nie zdziwi, w sumie mogłem to zapisać jako minus w pewnym sensie

tutaj masz charakterystykę od dystrybutora https://www.ultradzwieki.com.pl/pobierz ... 04304.html

kurde, jeszcze raz wrzucę tam jest w do pobrania https://www.ultradzwieki.com.pl/biomex- ... p-292.html bo ten wcześniejszy generuje się dynamicznie po sesji cookie
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Mikstura forumowa

#564

Post autor: darkman »

No spoko.
Ja i tak ostatnio jeszcze płuczę po myciu zasadniczym w drugiej wanience.

(nie cieszcie się = tylko swoje półkowe, :o ),
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Mikstura forumowa

#565

Post autor: blispx »

Nie, nie zrozumiałeś mnie Biomex nie trzeba płukać, jest całkowicie degradowalny po wyschnięciu, trza tylko dbać aby było jak najmniej piany bo powoduje zacieki- dlatego dodajesz DCP a jak masz ultra + odkurzacz można olać. Niewskazane jest moczyć rąk w tym bo powoduje obsuszanie szybkie i schodzenie naskórka ale to tak samo jak przy standardowym mix z fotonalem wiec tu się wiele nie zmieniło
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Mikstura forumowa

#566

Post autor: Obywatel »

darkman pisze:
06 sie 2018, 22:06
te opary fotonalu nie są obojętne dla oczu.
A na czym konkretnie polega szkodliwość Fotonalu dla oczu?
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Mikstura forumowa

#567

Post autor: blispx »

Pod względem toksyczności żaden, ale jak przetrzesz sobie tym to zobaczysz inną szkodliwą właściwość. Ze względu na właściwości obsuszające fotonalu będą ciebie piekły przez kilka dni i całkiem możliwe że będzie potrzebna pomoc lekarza. A to tylko kapka rozmieszana w wodzie
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15002
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Mikstura forumowa

#568

Post autor: darkman »

Nie wiem konkretnie. Mnie szkodzi, staram się wietrzyć lub włączam wentylator. To raczej pytanie do okulisty. Mnie od dłuższego stania przy myciu czerwienieją oczy i lekko szczypią. Poza tym boli mnie krew, a po kapuście mam wzdęcia. A.. jeszcze reumatyzm PHF (Po H Fest).
Gdzieś napisałem, że Fotonal jest szkodliwy dla oczu? Nie wiem o czymś.. macie jakieś osobne forum for members only?
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Mikstura forumowa

#569

Post autor: blispx »

Aby nie pieniło i zostały zachowane właściwości wystarczy ilość Biomex w stosunku 1:100 lub nawet 1:200 czyli 5-10ml na litr wody. Zmiana dość znaczna wychodzi że środek jest wydajniejszy niż wcześniej sądziłem dla płyt. Przy stężeniu 4% zostawał z tego nadmiaru jakiś syf w rowkach, igła nieźle brudna - od razu nasuwa się analogia do koncentratu od Knosti. Kolejny galon wody rozpieczętowany :D

- Woda destylowana 1l
- Biomex HDI o stężeniu 0,50-1% 5-10ml
- DCP może nie być
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Mechanior
Posty: 87
Rejestracja: 12 paź 2017, 16:48
Gramofon: Technics SL-Q3
Lokalizacja: ŁÓDŹ

Re: Mikstura forumowa

#570

Post autor: Mechanior »

ODPOWIEDZ