Myjka do ok. 2000 zł

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Myjka do ok. 2000 zł

#211

Post autor: Bacek »

Gdzieś mi wcięło imbus, nie mam jej czym odkręcić, ale to może być M4 a może i więcej (m4,5 czy 5, suwmiarka pokazuje mi gwint wewnętrzny na 4mm ale kiepskie dojście tam jest). Lepiej weź więcej rozmiarów na wszelki wypadek. Nazwa by się zgadzała pytanie tylko czy koniec spiczasty, płaski czy nie ma to znaczenia (czubek w sumie zawsze można spiłować).
Jak nie spieszy Ci się tak aż strasznie, imbus pewnie w końcu gdzieś się trafi, po świątecznych porządkach nic nie mogę znaleźć.

Wg instrukcji imbus jest tam 2,5mm
A tu np taki mi wychodzi dla M5 w M4 jest 2mm

https://www.art-nierdzewne.pl/din-914/2 ... imbus.html
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Myjka do ok. 2000 zł

#212

Post autor: darkman »

Bacek pisze:
15 kwie 2023, 12:33
imbus pewnie w końcu gdzieś się trafi, po świątecznych porządkach nic nie mogę znaleźć.
I tu pytanie - czy pamiętasz, imbus i śruba były w komplecie pudełkowym czy tylko śruba?
sprawdziłem w pudle i nie mam, być może odłożyłem gdzieś i posiałem, jeśli tak to będę szukał.
To już troszkę czasu temu było i niestety nie pamiętam, ale wydaje mi się, że imbusa nie dołączyli.(też miałem porządki Św i mogłem gdzieś zapchać ,ale wykle takie detale odkładam do oryginalnego pudełka, a tam zostł tylko plexi talerz, paski wymienne, instrukcje. Montując kiedyś dałem na szybko zawleczkę tylko (to by znaczyło, że nie było imbusa pod ręką jednak) bo chciałem sprawdzić kręcenie L/P silnika itd.. no i prowizorka została :lol: śrubę szlag trafił.. chyba.

Co do M4 to sprawdziłem śrubą zwykłą ale z prostopadłą końcówką (bez stożka wstępnego, który linkujesz) i to nie łapie gwintu. stąd sądzę, że to M3 ale czy szpic - nie wiem, wygląda ten otwór na zwężający się / ?
Zamówiłem cały zestaw 160 sztuk wielorakich, najmniejsza to M3/5mm. Brak śruby blokującej jest o tyle niebezpieczny, że monza ściągnąc płytę wraz z krązkiem napędowym i spowodować jego upadek, uszkodzenie. Bo kręcić kręci, ale niezablokowany trzpień nasadowy może się obrabiać i w konsekwecji przestać trzymać parametr.
(coś mi się zdaje, że potrzebna taka jak z ww linku ze stożkiem na końcu, tylko M3.. te które zamówiłem są płaskie - no ale sprawdzę).
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Myjka do ok. 2000 zł

#213

Post autor: Bacek »

O ile nie masz innego modelu to raczej nie ma szansy żeby imbus 2,5mm wszedł w skubkę m3.
Chyba że mówimy o innej śrubce .
Ja mówię o tej do regulacji wysokości talerza, wkręcana z boku nr 10 na obrazku, ta jest bez łba.

Jeżeli pytasz o ta którą od góry mocowało się talerzyk (nr 3) to tam jest śruba z łbem skośnym, ale tej na pewno nie sprawdzę bo trzeba by odkleić piankowa podkładkę.
Załączniki
Screenshot_2023-04-16-12-35-44-53_f541918c7893c52dbd1ee5d319333948.jpg
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Myjka do ok. 2000 zł

#214

Post autor: darkman »

No tak o tę nr 10 mi chodzi. Chociaż wydaje mi się, że ona służy raczej do blokady tulei talerza z nakładką, zaś co do samej regulacji wysokości nie mam pewności, bo pracuję na max dolnym poziomie kołnierza jakby.
(tę małą z łbem skośnym mam i od razu chciało mi się zamontować.. więc nie zginęła )

zamówiłem sobie toto:
https://allegro.pl/oferta/srub-imbusowe ... 1bd1d899d5
tyle, że nie jestem pewien czy ten rodzaj śruby mi zablokuje trzpień, ewentualnie będę wiedział co i jak np taka tylko ze ściętą końcówką... q'rde idę szukać tej pieprzonej śruby, bo gdzieś musi być :doh:
Ostatnio zmieniony 16 kwie 2023, 12:47 przez darkman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bacek
Posty: 2600
Rejestracja: 04 gru 2013, 22:06
Gramofon: Kenwood L-07D
Lokalizacja: Poznań

Re: Myjka do ok. 2000 zł

#215

Post autor: Bacek »

Ta boczna robi to i to, była zamontowana fabrycznie. Słabo ja tam widać w otworze. Może ja masz, sprawdź imbusem 2,5mm
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2023, 11:29 przez Bacek, łącznie zmieniany 1 raz.
Klipsch LaScala i analogowo cyfrowa herezja.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Myjka do ok. 2000 zł

#216

Post autor: darkman »

O Q Eureka! To może być to :D co prawda teraz nie mogę ruszyć tuleji, bo się zablokowała jak nie trzeba, ale zaraz pacjenta znieczulimy :drool:

p.s. Qr Ła, no faktycznie śrubecka schowana w środku otworu tulei, a się naszukałem po domu :lol: , dzięki za pomoc! Już dokręcone :)
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15134
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Myjka do ok. 2000 zł

#217

Post autor: darkman »

Welurki na ramię ssące do wymiany, jakie? Ktoś pamięta te dobre?
Damian kiedyś podawał, ale nie wiem w którym wątku i skąd brać. Mam zapasowe ale 'brand' jeszcze z opakowania myjki, a któraś wersja aftermarketowa jest podobno bdb.
?? Hę?
:?: :?: :idea: do PJ ale to samo i do ON będzie dobre czy innych.
ODPOWIEDZ