Ładunki elektrostatyczne

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marylek
Posty: 2
Rejestracja: 07 sty 2012, 13:46

Ładunki elektrostatyczne

#1

Post autor: Marylek »

Witam, posiadam gramofon Sanyo z dodatkowym ramieniem antystatycznym i nie narzekam na jego działanie. Dodatkowo przewód sygnałowy łączący go ze wzmacniaczem posiada dodatkowy kabelek uziemiający przykręcany do wzmacniacza. Mimo to cyklicznie co kilkanaście lub kilkadziesiąt sekund na WSZYSTKICH moich płytach gramofonowych w głośnikach słyszalne jest wyładowanie (pyknięcie o znacznie wyższej częstotliwości niż trzaski z płyt). Jakie macie na to rady?
eenneell
Posty: 4157
Rejestracja: 25 maja 2011, 22:18
Lokalizacja: K-ków

Ładunki elektrostatyczne

#2

Post autor: eenneell »

Marylek pisze: gramofon Sanyo z dodatkowym ramieniem antystatycznym i nie narzekam na jego działanie
A bez tego ramienia też "pyka" :?:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Ładunki elektrostatyczne

#3

Post autor: Wojtek »

Marylek pisze:Jakie macie na to rady?
Umyj płyty :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Jaskier
Posty: 390
Rejestracja: 16 lis 2010, 22:19
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Ładunki elektrostatyczne

#4

Post autor: Jaskier »

Wojtek pisze: Umyj płyty :)
Dokładnie. Ewentualnie przyłóż krawędzią do podłogi lub ściany. Kolejny przykład na to, że ramię antyelektrostatyczne to tylko dodatkowy bajer.
Awatar użytkownika
Marylek
Posty: 2
Rejestracja: 07 sty 2012, 13:46

Re: Ładunki elektrostatyczne

#5

Post autor: Marylek »

Wydaje mi się, że moje ramię elektrostatyczne sprawowało się lepiej przed laty. Teraz gdy przeczesałem je gęstym grzebieniem dla poprawienia struktury włosia straciło swoje właściwości przewodzące. Mimo to skutecznie usuwa ono kurz sprzed igły, więc go nadal używam. Wciąż jestem zwolennikiem tego wynalazku mimo iż ma on swoich przeciwników. Pamiętam, że kiedyś nie potrzebne było podłączanie do niego żadnego kabelka aby skutecznie zbierał ładunki z płyt. Po prostu uważam, że trzeba by to ramię co kilka lat wymieniać na nowy egzemplarz. Przemyślę też zakup myjki.
Załączniki
PICT55701.jpg
PICT55701.jpg (30.09 KiB) Przejrzano 1258 razy
ODPOWIEDZ