Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
RCOM2180
Posty: 681
Rejestracja: 05 lip 2016, 17:50
Gramofon: działa

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#571

Post autor: RCOM2180 »

blispx pisze:
08 cze 2020, 16:05
https://www.winyle.pl/okladki-na-plyty/ ... 50szt.html
nie rozrywają się? klej nie wysycha?
Bardzo dobre. Grube (nie trzeszczą jak celofan), ale nie gumowate jak niektóre tanie buble. Dość dobrze usztywniają cienkie okładki. Gładkie - nie kleją się do innych torebek (chyba, że ta druga jest marnej jakości). Wchodzą do niej spokojnie 2 jednopłytowe albumy. Gatefold też ma trochę luzu. Co do kleju to napiszę za 10 lat. :) W każdym razie wygląda na dobry. Ale znowu też nie otwieram ich codziennie. Żadna mi się nie rozerwała jak do tej pory (i nie zanosi się na to). Duży pozytyw (przynajmniej dla mnie) - w związku z tym, że płyty mają w nich luz, to przy wyciąganiu z półki nie łapie się za samą okładkę, tylko za brzeg torebki.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#572

Post autor: blispx »

dzięki Rcomie, zamówiłem razem z tymi Katta, ściągałem wcześniej te Blake z US ale trochę za dużo zachodu z tym

z 500 lp leży do przepakowania już zaczynają się kurzem pokrywać ;/
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#573

Post autor: blispx »

bump

spotkaliście się z foliami zewnętrznymi przejrzystymi zaklejanymi do których zmieszczą się okładki szersze niż standardowe np. Beatles White album, Wings over America czy niektóre wydania z QRP lub wersje box np. Black Sabbath Master of Reality?
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#574

Post autor: RadTang »

NIE POLECAM wewnętrznych koszulek od Bodana...
Zrobiły mi się ślady od nich na płycie.
Dość cennej... :(

Nie zejdą przy myciu. Miałem podobny przypadek i nie zeszło.
kluczom
Posty: 34
Rejestracja: 05 cze 2020, 14:49
Gramofon: Thorens TD318MKII

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#575

Post autor: kluczom »

Szykuje mnie się sporo mycia i wymiany kopert/folii wewnętrznych, na co najlepiej zmienić:
  • koperta papierowa z folia w środku (premium)
  • koperta papierowa (bez folii) + folia Nagaoka lub MoFi
  • sama folia (Nagaoka lub MoFi)
Do tej pory używałem samej folii ale zaczęło mnie wkurzać się po kilku użyciach jest nieco pognieciona, stąd pomysł (i pytanie) o kopertę z folią w środku.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#576

Post autor: blispx »

kluczom pisze:
10 sie 2020, 17:43
wymiany kopert/folii wewnętrznych...
Mofi i po sprawie

a zewnętrzne to już kwestia twoich upodobań
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#577

Post autor: Myszor »

kluczom pisze:
10 sie 2020, 17:43
Szykuje mnie się sporo mycia i wymiany kopert/folii wewnętrznych, na co najlepiej zmienić:
  • koperta papierowa z folia w środku (premium)
  • koperta papierowa (bez folii) + folia Nagaoka lub MoFi
  • sama folia (Nagaoka lub MoFi)
Do tej pory używałem samej folii ale zaczęło mnie wkurzać się po kilku użyciach jest nieco pognieciona, stąd pomysł (i pytanie) o kopertę z folią w środku.
Nie ma czegoś takiego jak same folie Mofi. Są tylko koperty papier+folia i zewnętrzne. Jedne i drugie bardzo dobre.
kluczom
Posty: 34
Rejestracja: 05 cze 2020, 14:49
Gramofon: Thorens TD318MKII

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#578

Post autor: kluczom »

Myszor pisze:
10 sie 2020, 18:41
Nie ma czegoś takiego jak same folie Mofi. Są tylko koperty papier+folia i zewnętrzne. Jedne i drugie bardzo dobre.
Tak, może nie precyzyjnie się wyraziłem. Fakt, że Mofi to folia z papierem, ale wciąż giętkością bliżej jej do samej folii niż koperty z/+ folia. Przynajmniej tak je zapamiętałem. Mofi pójdzie też do tych najcenniejszych, a do 'pospólstwa' chciałbym po prostu usztywnić nieco folie i zastanawiam się czy warto a jeśli tak, to czy wystarczy koperta z folią czy lepiej kopertę bez folii a wrzucić w nią Kattę czy Nagaokę.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#579

Post autor: blispx »

ekonomicznie i użytkowo bez sensu, powtórzę Mofi i po sprawie, odpuść także te bez brandu i QRP bo są niespasowane pod wszystkie okładki głównie starsze brytyjskie na flapy
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
kluczom
Posty: 34
Rejestracja: 05 cze 2020, 14:49
Gramofon: Thorens TD318MKII

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#580

Post autor: kluczom »

Dzięki, zostanę przy MoFi.

A co do zewnętrznych co Wam się najlepiej sprawdza? Cieńsze czy grubsze? Zaklejane czy otwarte? Używałem teraz cieńszych przezroczystych, bez zastrzeżeń, ale okładka jest większa od płyty więc albo odstaje u góry (do przeżycia ;) ) albo odstaje z boku i przy wyciąganiu często wyciągam samą folię. Czy zaklejane wytrzymują próbę czasu i częste użytkowanie? Czy do rozkładanych albumów używacie gatefoldów czy zwykłych koszulek?

Kupujecie gdzie najtaniej czy macie sprawdzonych sprzedawców?
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#581

Post autor: Myszor »

Też Mofi wymiata. Co do wewnętrznych to ja niektóre płyty trzymam w ori kopertach i wtedy pakuję w nagaokę półokrągłą.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#582

Post autor: blispx »

kluczom pisze:
10 sie 2020, 19:47
Dzięki, zostanę przy MoFi.

A co do zewnętrznych co Wam się najlepiej sprawdza?
tzw blake sleevs, u mnie zaklejane bo ponad 3000 płyt i się mniej kurzy na nie z tego powodu

brałem w ClearBags w US większe ilości, mają różne grubości, ost. także trochę podobnych u nas na winyle.pl- mniejsze ilości
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#583

Post autor: krolix »

kluczom pisze:
10 sie 2020, 19:47
A co do zewnętrznych co Wam się najlepiej sprawdza? Cieńsze czy grubsze? Zaklejane czy otwarte? Używałem teraz cieńszych przezroczystych, bez zastrzeżeń, ale okładka jest większa od płyty więc albo odstaje u góry (do przeżycia ;) ) albo odstaje z boku i przy wyciąganiu często wyciągam samą folię. Czy zaklejane wytrzymują próbę czasu i częste użytkowanie? Czy do rozkładanych albumów używacie gatefoldów czy zwykłych koszulek?
Co do gatefoldów, to niedawno zakochałem się w tych specjalnych foliach dostępnych na winyle.pl. Czasem trochę trzeba się natrudzić przy instalowaniu takiej folii, ale wynik jest bardzo satysfakcjonujący.
Co do folii na zwykłe LP i 7", to preferuję folie grubsze i lekko matowe. Przez lata miałem do nich dostęp od kumpla prowadzącego mały label. Niestety, producent wycofał się z biznesu. Obecnie szukam folii podobnej jakości, dobrze dopasowanych, nie żadne "pasują na LP i DLP". Niestety, nie mogę niczego podobnego znaleźć, np. różne typy folii z winyle.pl są ciut za duże i może ładnie wyglądają, ale ja szukam tego, co miałem kiedyś, czyli folii nie zsuwających się przy wyjmowaniu czy wkładaniu płyty na półkę... :(
kluczom
Posty: 34
Rejestracja: 05 cze 2020, 14:49
Gramofon: Thorens TD318MKII

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#584

Post autor: kluczom »

krolix pisze:
17 sie 2020, 19:02
Obecnie szukam folii podobnej jakości, dobrze dopasowanych, nie żadne "pasują na LP i DLP". Niestety, nie mogę niczego podobnego znaleźć, np. różne typy folii z winyle.pl są ciut za duże i może ładnie wyglądają, ale ja szukam tego, co miałem kiedyś, czyli folii nie zsuwających się przy wyjmowaniu czy wkładaniu płyty na półkę... :(
O to to. Osobiście preferuję przezroczyste, ale mam kilka takich spasowanych, grubych, matowych i ich ergonomia jest nie do pobicia.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#585

Post autor: Wojtek »

Folia ogrodowa może? :morda:
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ