Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
Awatar użytkownika
blispx

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

Post autor: blispx » 21 lip 2019, 16:06

mam trochę półokrągłych od nich w sumie to samo co Nagaoka no może trochę ten worek dłuższy, generalnie jak ktoś lubi upierdliwość tego typu sleeve to ok, sam kupuję już od 5 lat tylko Mofki z małą przerwą na QRP na test ale okazały się niedostatecznie spasowane - trza wkładać wylot do wylotu okładki
"First press fajny jest" Paulo Coelho

dizzyx

Post autor: dizzyx » 26 lip 2019, 12:15

Ostatnio kupiłem wewnętrzne koszulki na single od MasterDisc (masterjack na allegro). Teraz siedzę, umyłem single i pakuję i jestem bardzo zadowolony. Bardzo pasowne. Żałuję, że nie wziąłem więcej.
Od MasterDisc biorę też zawsze folie zewnętrzne i jestem bardzo zadowolony.

Jeśli chodzi o koszulki wewnętrzne na LP to testowałem i Analogisa i MasterDisc. Te od Analogisa są trochę droższe i trochę lepiej wykonane, z drugiej strony widzę po aktualnym zamówieniu, że i koperty MasterDisc się jakościowo poprawiły. Nie zauważyłem żadnego negatywnego wpływu na płyty.

W każdym razie ja jestem bardzo zadowolony i polecam :)

Awatar użytkownika
Obywatel
Gramofon: Technics SL-1610MKII

Post autor: Obywatel » 26 lip 2019, 16:39

A poprawił jakość zgrzewów? Bo kiedyś wyglądały jak wygładzane brzeszczotem.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII

dizzyx

Post autor: dizzyx » 26 lip 2019, 18:15

Jeśli chodzi o zgrzewy, to do okładek zewnętrznych nie mam zastrzeżeń, do koszulek na single w zasadzie też, koszulki zewnętrzne - wydaje mi się, że jest lepiej jak jakoś pół roku temu, kiedy kupowałem poprzednim razem, ale do ideału jeszcze brakuje ;)

Awatar użytkownika
RCOM2180

Post autor: RCOM2180 » 27 lip 2019, 10:39

Obywatel pisze:
26 lip 2019, 16:39
A poprawił jakość zgrzewów? Bo kiedyś wyglądały jak wygładzane brzeszczotem.
W moim przypadku zdarzało się jeszcze, że klej odchodził od plastyku, a sama torebka była krzywa. :)

Awatar użytkownika
xyz
Gramofon: Sony PS X-50

Post autor: xyz » 04 sie 2019, 23:59

mrcnoos pisze:
20 lip 2019, 00:13
eu4yaon pisze:
16 lip 2019, 12:26
Ja biere zawsze stąd https://allegro.pl/oferta/okladki-na-lp ... witemShare
Choć przyznam ze jakościowo sa dobre ale z wymiarami podanymi w aukcji a rzeczywistymi to bywa różnie. Ostatnio zwróciłem uwage sprzedajacemu i przyszly mi wymiarowo dobre. Zobaczymy jakie teraz przyjdą.
Też biorę od tego sprzedającego już od wielu lat.
Testowałem inne I mi nie pasowały.
Te jak dla mnie mają idealną sztywność i są dobrze dopasowane. Chociaż taktycznie zdarzały się mniejsze rozmiarowo. W sumie używałem tych mniejszych np do singli 12" czy do mniejszych płyt.
Polecam okładki na 1LP, gatefoldy I na single 7".
zakładam, że płyty od mrcnoos-a dostałem właśnie w tych okładkach, więc mam porównanie z masterdisc-iem. Myślę, że z linku powyżej wydają się być sensowniejsze, tj grubsze, mimo to bardziej elastyczne. Zgrzewy na podobnym poziomie wykonania.
sam kupiłem D27C-78623 | A2 Okładki na płyty winylowe lp 12"-przezroczyste dla wymagających (100 sztuk) | 45,00 zł - 1 op.

Awatar użytkownika
mrcnoos
Gramofon: Micro Seiki BL-51

Post autor: mrcnoos » 05 sie 2019, 07:46

Xyz, dostałeś płyty w okładkach właśnie od tego sprzedającego. Teraz patrzę, że przekazałem niekompletną informację. Link prowadzi do sprzedającego bodan731. Ale przypomniało mi się, że okładki kupowałem też od sprzedającego bogdan45_2005, który aktualnie nic nie sprzedaje.
Towar mieli bardzo podobny, jeśli ten sam. I jak wróci ze sprzedażą okładek to też go polecam.

Awatar użytkownika
eu4yaon
Gramofon: SL-Q2

Post autor: eu4yaon » 05 sie 2019, 08:45

xyz pisze:
04 sie 2019, 23:59
mrcnoos pisze:
eu4yaon pisze:
16 lip 2019, 12:26
Ja biere zawsze stąd https://allegro.pl/oferta/okladki-na-lp ... witemShare
Choć przyznam ze jakościowo sa dobre ale z wymiarami podanymi w aukcji a rzeczywistymi to bywa różnie. Ostatnio zwróciłem uwage sprzedajacemu i przyszly mi wymiarowo dobre. Zobaczymy jakie teraz przyjdą.
Te jak dla mnie mają idealną sztywność i są dobrze dopasowane. Chociaż taktycznie zdarzały się mniejsze rozmiarowo. W sumie używałem tych mniejszych np do singli 12" czy do mniejszych płyt.
zakładam, że płyty od mrcnoos-a dostałem właśnie w tych okładkach, więc mam porównanie z masterdisc-iem. Myślę, że z linku powyżej wydają się być sensowniejsze, tj grubsze, mimo to bardziej elastyczne. Zgrzewy na podobnym poziomie wykonania.
sam kupiłem D27C-78623 | A2 Okładki na płyty winylowe lp 12"-przezroczyste dla wymagających (100 sztuk) | 45,00 zł - 1 op.
Mi od niego znowu przyszło 100szt z niezgodnymi wymiarami a na dodatek czuje pod palcami ze są cieńsze niz deklarowane 0.10mm. Muszę wziąć mikromierz z roboty i to zmierzyć. Poza tym pod światło widac ze chyba źle roztopili granulat bo faktura folli jest delikatnie chropowata a nie gładka tak jak poprzednimi razy. Chyba czas na zmiane dostawcy.
Technics SL-Q2 + Nagaoka MP200 + NUDAmini + NAD 140 + JBL TLX8

Awatar użytkownika
eu4yaon
Gramofon: SL-Q2

Post autor: eu4yaon » 15 sie 2019, 20:06

eu4yaon pisze:
05 sie 2019, 08:45
xyz pisze:
04 sie 2019, 23:59
mrcnoos pisze:

Mi od niego znowu przyszło 100szt z niezgodnymi wymiarami a na dodatek czuje pod palcami ze są cieńsze niz deklarowane 0.10mm. Muszę wziąć mikromierz z roboty i to zmierzyć. Poza tym pod światło widac ze chyba źle roztopili granulat bo faktura folli jest delikatnie chropowata a nie gładka tak jak poprzednimi razy. Chyba czas na zmiane dostawcy.
Zmierzylem folie mikromierzem i tak jak przypuszczałem bo to juz bylo w palcach czuć. Folia jest cieńsza niż powinna. Miała być 0.10mm a jest 0.07mm. Czyli sprzedawca niepewny.
Technics SL-Q2 + Nagaoka MP200 + NUDAmini + NAD 140 + JBL TLX8