Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
BACKspacer
Posty: 70
Rejestracja: 27 lis 2010, 16:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd. - gd

#16

Post autor: BACKspacer »

Cześć,
czy ktoś z Was zna jakieś źródło zakupowe, gdzie można by nabyć okładkę zewnętrzną na takiego "grubasa" 3-płytowego?
Zamówiłem ostatnio na winyle.pl te najgrubsze z nadzieją, że "wejdzie" ;) ale niestety... po włożeniu prawie na siłę wystaje jakieś 1,5cm
( o rany, ale się zrobił dwuznaczny tekst :lol: )
a tak btw - mogę z czystym sumieniem polecić, z w/w strony, białe koperty wew na płyty, tzw. "exclusive" - naprawdę porządnie wykonane i wymiarowe.
new guy in (vinyl) town
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd. - gdzie?

#17

Post autor: Wojtek »

BACKspacer pisze:czy ktoś z Was zna jakieś źródło zakupowe, gdzie można by nabyć okładkę zewnętrzną na takiego "grubasa" 3-płytowego?
Nie znam niestety, ale sam bym chętnie z takiego źródła skorzystał.

Mam co prawda 3-płytowy album "Woodstock" w folii, ale w takiej postaci już to kupiłem.
Ze względu na brak tak pojemnych folii album Yes - Yessongs jest zmuszony leżeć sobie "goły" :(

Swoją drogą, jakby tak kupić zgrzewarkę i trochę folii ogrodowej to można by samoróbkę machnąć :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
cozy
Posty: 9
Rejestracja: 15 gru 2010, 12:46
Kontakt:

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd. - gd

#18

Post autor: cozy »

Przejrzałem wątek, jest dość leciwy, więc pozwolę sobie ponowić pytanie: gdzie zaopatrujecie się w folie zewnętrzne na okładki? Interesują mnie szczególnie folie na płyty podwójne. Oczywiście zaglądam na Allegro i znam tamtejsze oferty ale z usług Master Jacka, z których korzystałem dawno, nie jestem zadowolony (folia jak do pakowania kwiatów w nazbyt wygórowanej cenie - być może z czasem coś się zmieniło), a inni oferenci oferują zbyt dużą ilość okładek i ignorują pytania o sprzedaż w mniejszych pakietach. Z kolei ci, z których usług jestem zadowolony nie oferują folii na podwójne albumy. Znacie jakieś inne miejsca, lub producentów? Ew. może ktoś z W-wy jest zainteresowany kupnem 100 szt takich okładek na spółkę (mnie spokojnie wystarczy 50szt.)?
Czy kupował ktoś może u sprzedawcy oferującego te okładki: http://allegro.pl/okladki-na-dlp-i-albu ... 74075.html i może podzielić się wrażeniami? Koleś ma strasznie dużo negatywów.
Z góry dziękuję za wszelkie informacje.
cozy

Information is not knowledge. Knowledge is not wisdom. Wisdom is not truth.
Truth is not beauty. Beauty is not love. Love is not music. Music is the best...
FZ.
Awatar użytkownika
BACKspacer
Posty: 70
Rejestracja: 27 lis 2010, 16:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd. - gdzie?

#19

Post autor: BACKspacer »

Bodajże Krzyś już polecał ten sklep o ile dobrze pamiętam ---> www.winyle.pl
Ja także tam zaopatruje się i w wew (koperty), i w zewnętrzne okładki na płyty.
Zarówno "cienkie", jak i "grube" mieszczą podwójne wydawnictwa (ale potrójnych już nie ;) ), no i mozna nabyc po 10szt. , 50 szt.
i więcej..
new guy in (vinyl) town
Awatar użytkownika
cozy
Posty: 9
Rejestracja: 15 gru 2010, 12:46
Kontakt:

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd. - gd

#20

Post autor: cozy »

BACKspacer pisze:Bodajże Krzyś już polecał ten sklep o ile dobrze pamiętam ---> http://www.winyle.pl
Dzięki. Ten znam i należy do moich ulubionych. Nie mają jednak foli 'rozkładanych' a w taką np. udało mi się zapakować potrójny Decade Neila Younga :)
cozy

Information is not knowledge. Knowledge is not wisdom. Wisdom is not truth.
Truth is not beauty. Beauty is not love. Love is not music. Music is the best...
FZ.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd. - gdzie?

#21

Post autor: Wojtek »

cozy pisze:Przejrzałem wątek, jest dość leciwy, więc pozwolę sobie ponowić pytanie
Za wiele się w tym temacie nie zmienia więc niedziwota, że stare posty są nadal aktualne :)

Ja osobiście nie stękam na ilości, bo wiem, że 100 sztuk prędzej czy później i tak się zużyje. A zakup 50 sztuk wyjdzie drożej (licząc od sztuki) niż większej ilości, więc nie za bardzo rozumiem logiki.
cozy pisze:Nie mają jednak foli 'rozkładanych' a w taką np. udało mi się zapakować potrójny Decade Neila Younga :)
Wniosek: nie ma jednego super sprzedawcy w Polsce, który by swoimi foliami zadowolił wszystkich.

Takie są realia póki co.

Rozwiązanie:
Import? Samoróbka? :)

A no i PS:
ja jestem z wawy więc w razie czego jestem otwarty na kombinacje zamówieniowe :)
Mam obecnie spory zapas folii na cienkie okładki 1LP, a skończyły mi się "grubasy" (na grubsze okładki no i te 2LP).
Okładki na wydania 3LP też by mi się przydały, ale śladowe ilości :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
BACKspacer
Posty: 70
Rejestracja: 27 lis 2010, 16:21
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd. - gdzie?

#22

Post autor: BACKspacer »

Wojtek pisze:Okładki na wydania 3LP też by mi się przydały, ale śladowe ilości :)
Naturalnie na zamówienie pod w/w to i ja jestem chętny :D
new guy in (vinyl) town
Awatar użytkownika
cozy
Posty: 9
Rejestracja: 15 gru 2010, 12:46
Kontakt:

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd. - gd

#23

Post autor: cozy »

Wojtek pisze: Ja osobiście nie stękam na ilości, bo wiem, że 100 sztuk prędzej czy później i tak się zużyje. A zakup 50 sztuk wyjdzie drożej (licząc od sztuki) niż większej ilości, więc nie za bardzo rozumiem logiki.
Jak mówił Rapaport: Teoretycznie tak :) Ale moja kolekcja to niecałe 400 LP. 100 podwójnych okładek to jej 25%. Mam może miejsce jeszcze na jakieś 100 płyt, choć chyba aż tylu tytułów już nie pożądam - obecnie poluję wyłącznie na tytuły budzące we mnie sentyment oraz charakteryzujące się ciekawym wydaniem. Nie sądzę więc, że aż tyle podwójnych płyt jeszcze kupię. Choć kto wie. :) Kupując poprzednio okładki na 2LP też tak myślałem i po kilku latach okazało się to błędem :) Ale od tamtego czasu kupiłem już większość płyt, na których mi zależało.
Dzięki za deklarację. Póki co wyczytałem, że jeden ze sprzedawców na Allegro jest także producentem i przyjmuje zamówienia.
cozy

Information is not knowledge. Knowledge is not wisdom. Wisdom is not truth.
Truth is not beauty. Beauty is not love. Love is not music. Music is the best...
FZ.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd. - gdzie?

#24

Post autor: Wojtek »

Straszna wizja z tym limitowaniem zakupów do iluś sztuk. Brrr aż się niedobrze robi. No ale jak kto woli :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
cozy
Posty: 9
Rejestracja: 15 gru 2010, 12:46
Kontakt:

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd. - gd

#25

Post autor: cozy »

Wojtek pisze:Straszna wizja z tym limitowaniem zakupów do iluś sztuk. Brrr aż się niedobrze robi. No ale jak kto woli :)
oj tam, oj tam. Jak się ma ograniczoną przestrzeń mieszkalną to niestety trzeba kalkulować....ale to insza inszość i raczej off topic.
cozy

Information is not knowledge. Knowledge is not wisdom. Wisdom is not truth.
Truth is not beauty. Beauty is not love. Love is not music. Music is the best...
FZ.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd. - gdzie?

#26

Post autor: Wojtek »

Godne polecenia koperty foliowe na single ;)
http://www.muzyczna24.pl/papierowa-kope ... p-234.html
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Folie na 7" gatefold i czysty kartonowy gatefold

#27

Post autor: Sindsoron »

Czy ktoś z was wie gdzie można dostać folie rozkładane na 7"? Bo mam jedną płytę 7" w gatefoldzie, a niedługo przyleci druga... i druga sprawa, poszukuję czystej okładki gatefold, bo mam 2 piclp które były sprzedawane "luzem" i nie mam ich w co wsadzić. Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek informacje
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Folie na 7" gatefold i czysty kartonowy gatefold

#28

Post autor: Wojtek »

Folie rozkładane na 7''? Oj nie spotkałem się z czymś takim jeszcze. Ani u nas, ani w innych krajach.
Sindsoron pisze: i druga sprawa, poszukuję czystej okładki gatefold, bo mam 2 piclp które były sprzedawane "luzem" i nie mam ich w co wsadzić.
A tego to nawet nie do końca rozumiem :)
Wkładasz płyty w koperty, a koperty w okładkę. Po problemie?
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Sindsoron
Posty: 1346
Rejestracja: 17 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Folie na 7" gatefold i czysty kartonowy gatefold

#29

Post autor: Sindsoron »

Wojtek pisze:Folie rozkładane na 7''? Oj nie spotkałem się z czymś takim jeszcze. Ani u nas, ani w innych krajach.
a szkoda... bo w taką normalną folię na 7" to ledwo co wchodzi... trzeba się trochę namęczyć z wkładaniem
Wojtek pisze:
Sindsoron pisze: i druga sprawa, poszukuję czystej okładki gatefold, bo mam 2 piclp które były sprzedawane "luzem" i nie mam ich w co wsadzić.
A tego to nawet nie do końca rozumiem :)
Wkładasz płyty w koperty, a koperty w okładkę. Po problemie?
na razie tak mam, ale to jest dla mnie takie "bylejakie" :3 wolałbym to wsadzić w coś konkretniejszego i sztywniejszego
Collection

Power Amp: Hitachi HMA-7500
Control Amp: Hitachi HCA-7500
Turntable: Rotel RP-3000 + SME 3009 II Non Improved
Deck: Akai GXC-760D
Speakers: Usher S-520 II
Headphones: Audio-Technica ATH-ES700
Sound Card: Asus Xonar Essence ST
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41545
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd. - gdzie?

#30

Post autor: Wojtek »

Sindsoron pisze:a szkoda... bo w taką normalną folię na 7" to ledwo co wchodzi... trzeba się trochę namęczyć z wkładaniem
Wiesz, 7'' gatefold jest dość niestandardowym typem okładki :) Najwyżej sam sobie zgrzej z folii ogrodowej ;)
Sindsoron pisze:na razie tak mam, ale to jest dla mnie takie "bylejakie" :3 wolałbym to wsadzić w coś konkretniejszego i sztywniejszego
W takim razie zamiast okładki foliowej zastosuj okładkę kartonową. Widziałem już takie nawet u nas.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ