Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
filipdm
Posty: 121
Rejestracja: 03 lut 2013, 15:22
Lokalizacja: Poznań/Komorniki

Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd. - gdzie?

#76

Post autor: filipdm »

Używa ktoś może te okładki? Wejdą tu podwójne albumy?
http://allegro.pl/koszulki-koperty-okla ... 87984.html
Exposure 2010S2 CD + 2010S2 AMP + ProAc Studio 148 +
Sony PS-X40 (At12xe) + Moon 110lp2
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd. - gdzie?

#77

Post autor: kielek »

Napisz albo zadzwoń do Wamata oni raczej są komunikatywni :)
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd. - gd

#78

Post autor: JacK »

Kupowałem ostatnio trochę okładek na winyle.pl i kontakt był znakomity, natomiast wysyłka jeszcze lepsza :-) Zapłaciłem PayPal-em ok. godz. 13.00, wysyłka nastąpiła za godzinę i okładki miałem na drugi dzień w domu :-) Jakość okładek też bardzo dobra.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
ohra
Posty: 36
Rejestracja: 17 sty 2012, 17:50

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd. - gd

#79

Post autor: ohra »

Zgadza się, kupiłem ostatnio w winyle.pl okładki zewnętrzne te ala japońskie, bardzo szybka wysyłka. Odpowiedź na maila niezwłoczna.
Pilot
Posty: 769
Rejestracja: 03 mar 2013, 09:10

Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd. - gdzie?

#80

Post autor: Pilot »

Czy po każdym myciu płyt wymieniacie koperty wewnętrzne? A co z oryginalnymi kopertami na których niejednokrotnie mamy jakieś nadruki, nr płyt itp. Trzymacie je czy zakładacie nowe a te kosz? Właśnie myje płyty, mają już swoje lata i oryginalne koperty.
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd. - gd

#81

Post autor: JacK »

Nie miałem sytuacji że musiałem myć płytę drugi raz, jednak jak się zdarzy to pewnie dam nową folie wewnętrzną. Nic też nie wyrzucam, oryginał to oryginał i zostaje w środku, a jak się nie mieści to mam taki segregatorek gdzie magazynuję oryginalne okładki i folie wewnętrzne.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd. - gdzie?

#82

Post autor: Winters »

Najczęściej płyta ląduje w nowej kopercie, chyba że oryginalna jest dobrej jakości (wykładana folią) i czysta.
Jeżeli to, w czym ją zastałem było nieoryginalne, podarte, zalane, zniszczone i nieapetyczne to idzie na makulaturę.
Jeżeli jest to oryginalna, specyficzna koperta w dobrym stanie to ląduje w zewnętrznej folii razem z okładką, do środka okładki idzie płyta w czystej kopercie.
DIOMEDES KATO
kielek
Posty: 3185
Rejestracja: 05 paź 2011, 08:34
Lokalizacja: Gdynia

Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd. - gdzie?

#83

Post autor: kielek »

Z płytami po myciu jest jak z człowiekiem po kąpieli ;) trzeba je wrzucić w świeże gatki/koszulki,bo inaczej cała kąpiel pozbawiona była by sensu :)
Awatar użytkownika
dalmatyn
Posty: 199
Rejestracja: 30 sty 2012, 09:07
Gramofon: Grundig PS3500
Lokalizacja: Stolica Rockandrolla
Kontakt:

Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd. - gdzie?

#84

Post autor: dalmatyn »

http://allegro.pl/koperty-polokragle-we ... 73352.html czy http://allegro.pl/koperty-12wewn-antyst ... 67682.html ??
Mam sporo płyt, które mają oryginalne folie w słabym stanie. Do lepszych wydań kupię papierowo-foliowe.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd. - gdzie?

#85

Post autor: Wojtek »

Te droższe? :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dalmatyn
Posty: 199
Rejestracja: 30 sty 2012, 09:07
Gramofon: Grundig PS3500
Lokalizacja: Stolica Rockandrolla
Kontakt:

Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd. - gdzie?

#86

Post autor: dalmatyn »

Masz na myśli materiał, z którego są wykonane, elektrostatyczność, przezroczystość, czy może jakiś inny czynnik, który umknął mojej uwadze?
Te chyba nie są za dobre? http://allegro.pl/koperty-na-lp-wewnetr ... 94912.html strasznie pogniecione od nowości :/ Patrząc na wielkość to chyba one są zewnętrzne albo marszczą się w okładce tak jak w starych polskich wydaniach...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41648
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd. - gdzie?

#87

Post autor: Wojtek »

dalmatyn pisze:Masz na myśli materiał, z którego są wykonane, elektrostatyczność, przezroczystość, czy może jakiś inny czynnik, który umknął mojej uwadze?
Każdy ma inne preferencje, jedni wolą takie inni takie, a fakt faktem takie czy inne folie zdadzą egzamin.

Masz rację, te z nowej aukcji są jakieś liche.

Analogis robi fajne i niedrogie półokrąglaki.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
dalmatyn
Posty: 199
Rejestracja: 30 sty 2012, 09:07
Gramofon: Grundig PS3500
Lokalizacja: Stolica Rockandrolla
Kontakt:

Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd. - gdzie?

#88

Post autor: dalmatyn »

Wiesz, to może wyglądać na czepialstwo albo bezsensowne wnikanie w szczegóły przy tak tanim produkcie. Ja mam tak, ze nie lubię przepłacać jeśli nie ma przesłanek ku temu i również nie lubię kupować szmelcu, który ląduje w koszu (czyli finalnie przepłacam, bo trzeba kupić nowe).
Preferencji nie mam, bo nie kupowałem jeszcze koszulek ;) Z tych, w które mam zapakowane oryginalnie płyty (większość zza wschodniej i południowej granicy), to głównie folia i to w kiepskim stanie. Jest kilka typowo papierowych kopert. Aż żal chować do nich płyty. Najfajniejsze to papierowe dość sztywne koperty wyściełane folią.
Mam około 50 winyli (wiele dostałem), z których zostanie około połowy, a resztę chcę wymienić na ciekawsze pozycje. O wszystkie płyty bez wyjątku dbam i nawet sprzedając je za minimalne kwoty wstyd byłoby mi dawać je bez lub ze zniszczoną folią.
Stąd też pytanie o najtańsze koszulki. Częściej odsłuchiwane pozycje będą przyodziane w porządne koperty i zewnętrzne okładki aby jak najdłużej nimi się cieszyć. :) Tak to jest na początku gromadzenia zbioru, dylemat, czy kupić jakiś potrzebny "gadżet" czy płytę...
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Winters
Posty: 2801
Rejestracja: 10 kwie 2011, 11:29
Lokalizacja: prawie Łódź

Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd. - gdzie?

#89

Post autor: Winters »

Ja od kilku sezonów kupuję koperty z winyle.pl -> papier wykładany folią, a do płyt najlepsiejszych MoFi.
DIOMEDES KATO
kuba
Posty: 128
Rejestracja: 02 kwie 2012, 18:01
Gramofon: Audio-Technica AT-LP

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd. - gd

#90

Post autor: kuba »

hej

ktoś wie gdzie mogę kupić takie okładki zewnętrzne? Chodzi mi o takie które maja skrzydełko - zaznaczam że one nie są zaklejane.

Kuba
Załączniki
b.jpg
a.jpg
-------
- Audio Technica AT-LP120 (mod.) + Schiit Mani + Shure M447(N55e Jico) + AT440MLb
- Marantz CD 6006
- Rotel RA 930AX (tuning)
- Tonsil Space '94 (Wilk-Audio-Projekt mod.)
ODPOWIEDZ