Szumy po umyciu płyty :(

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
Ramzes
Posty: 14
Rejestracja: 13 kwie 2012, 12:23

Szumy po umyciu płyty :(

#16

Post autor: Ramzes »

http://www.winyle.pl/index.php?p=towar& ... cz%C4%85ce


ściereczki ? dlaczego nie? ja używam takiej do mycia na mokro i sprawdza się rewelacyjnie po użyciu kilka razy płucze w ciepłej wodzie i jest wszystko w porządku
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Szumy po umyciu płyty :(

#17

Post autor: JacK »

Jan Niezbędny też ma w swojej ofercie wszelakie ściereczki, jeżeli komuś to wystarcza... :roll:
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
medpak
Posty: 27
Rejestracja: 10 lut 2012, 22:13
Lokalizacja: Wrocław

Szumy po umyciu płyty :(

#18

Post autor: medpak »

Ja nie używam ścierek,szczotek itp.od dawna.Tylko staranne mycie w myjce.Każda płyta która ma szczęście trafić w me łapki-obojętnie czy jest nowa(zafoliowana)czy używana przechodzi ten sam proces. 1.wszystkie koperty wewnętrzne papierowe ,foliowe itp.poza kopertami z tekstami izdjęciami(te do klasera :mrgreen: )lądują w śmietniku. 2.pierwsze mycie(knosti+mikstura forumowa)rozpuszcza pierwszy syf i likwiduje elektrownię. 3.pierwsze suszenie min.2 godziny w osłoniętym miejscu(uwaga na liniejące koty-mam jednego :mrgreen: ) 4.drugie mycie-min.8 obrotów w myjce,rozpuszczenie reszty syfu i wypłukanie resztek. 5.drugie suszenie min.2godziny. 6.czyściutki skarb natychmiast do świeżej foli i do okładki.......z foliami nie ma co się cackać ja po każdym myciu zakładam świeże,a stare w kubeł(są śmiesznie tanie).Płyty trzymam w szczelnej szawce z pionowymi przegrodami(zero trzymania płyt na otwartych półkach).......efekt-zero brudu,zero kurzu =czysty dżwięk.
Awatar użytkownika
krolix
Posty: 894
Rejestracja: 03 sie 2011, 00:39
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Szumy po umyciu płyty :(

#19

Post autor: krolix »

Radykalnie. ;)
Awatar użytkownika
JacK
Posty: 2472
Rejestracja: 12 kwie 2011, 11:30
Gramofon: Kuzma Stabi S
Lokalizacja: Bielsko - Biała

Re: Szumy po umyciu płyty :(

#20

Post autor: JacK »

No fajnie :) Pierwsze mycie, drugie mycie, można jeszcze trzecie i czwarte w między czasie suszenie... Można też za pierwszym razem pokręcić sobie ze sto razy albo i dwieście zapewne z tym samym efektem jak przy kilkukrotnym myciu. Co do nowych folijek i zamkniętej szafki to oczywiście bez dyskusji.
Kuzma Stabi S, Rega RB300, Dynavector DV - 10X5, Sonneteer's Sedley (first edition), AVM Competition, B&W CDM1NT
Awatar użytkownika
medpak
Posty: 27
Rejestracja: 10 lut 2012, 22:13
Lokalizacja: Wrocław

Szumy po umyciu płyty :(

#21

Post autor: medpak »

Zgadzam się z kolegami że moja metoda może być żdziebko radykalna albo przesadzona(kolega Jack),jednak zbieram płyty od 11 lat i doszedłem do wniosku że tylko takie potraktowanie problemu rozwiązuje go radykalnie do tego stopnia że następny zabieg trzeba zrobić za pół roku.W tym czasie nie trzeba stosować żadnych środków.Tym bardziej że mam w domu zwierzaka,który co jakiś czas emituje chmurę futra. :violin:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41593
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Szumy po umyciu płyty :(

#22

Post autor: Wojtek »

Z praktyki wiem (i chyba już kiedyś o tym wspominałem, może w wątku o regałach/półkach?), że jak płyty trzymamy w dobrych kopertach wewnątrz okładek, które dodatkowo mają własną folię ochronną, to ja naprawdę nie wiem jaką różnicę robi zamknięty bądź otwarty regał, dla samych płyt :)

No ale mniejsza o to, bo tu nie o tym.

Kolega Ramzes powyżej zachwala mycie szmatką, ale z drugiej strony na łamach innego wątku już nam zdradził, że mimo tych zabiegów nadal zbiera paprochy na igle i płycie, tak więc może to posłużyć za przykład, że przemywanie szmatką nie wygra z myciem w myjce (pomijam już osobną kwestię stosowania takiego czy innego płynu) :)

Z drugiej strony, nie mam zwierzaka, więc może to robi sporą różnicę :D
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ