Klub Okki Nokki

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Biogon
Posty: 1924
Rejestracja: 17 lut 2017, 15:30
Gramofon: składak
Lokalizacja: 3ka

Re: Klub Okki Nokki

#166

Post autor: Biogon »

Myszor pisze:
07 maja 2019, 21:05
i stosować przekładkę na talerzu
z czego masz przekładkę? Jakąś "generic" matę?
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Klub Okki Nokki

#167

Post autor: blispx »

Myszor pisze:
07 maja 2019, 21:06
blispx pisze:
07 maja 2019, 14:30
w detalu:

https://north.pl/karta/-silnik-do-odkur ... -0097.html

u Chińczyka to już chyba tylko na palety :?
To na pewno ten sam ? Kupię na wszelki wypadek.
Tak ten sam, tydzień temu taki pchałem są identyczne, w ON dodali tylko bezpiecznik ceramiczny/termiczny, ta myjka cała to made in PRC najtańszym kosztem robiona
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klub Okki Nokki

#168

Post autor: Myszor »

Biogon pisze:
07 maja 2019, 21:14
Myszor pisze:
07 maja 2019, 21:05
i stosować przekładkę na talerzu
z czego masz przekładkę? Jakąś "generic" matę?
Szmatkę (tzn. „Matę”) z projecta debut carbon :lol:
Jest tak cienka że aż idealna. Zanim ją dostałem to używałem po prostu kawałka papieru wyciętego w kształt płyty.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Klub Okki Nokki

#169

Post autor: blispx »

Wielkość talerza nie jest elementem który przemawia nad przewagą jednej myjki nad drugą, stosunkowo tanim kosztem możesz wykonać sobie taki dla ON. Najważniejsze to zastosowanie w PJ silnika od odkurzacza centralnego i dobrego odprowadzania ciepła z komutatora a także dużym zapasem mocy, którą można regulować na sterowniku, tutaj wartość samego silnika to wartość całej myjki ON. Niestety ale nie ma róży bez kolców PJ ma także swoje wady w postaci braku ramienia na sprężynę i to rodzi już spory koszt chcąc sobie takie tam dorobić, usługi druku 3d tanie nie są
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
samuraj
Posty: 745
Rejestracja: 10 cze 2011, 12:34
Gramofon: Kenwood KD 990
Lokalizacja: Nuneaton UK

Re: Klub Okki Nokki

#170

Post autor: samuraj »

blispx pisze:
07 maja 2019, 01:11
Uuu dużo by pisać
Co mnie zastanawia jeszcze - używasz także ultradźwiękowej myjki. ON nie podoła zasyfialym totalnie płytom i doprowadzasz takie jednorazowo ultradźwiękami a potem już tylko ON czy jak?
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Klub Okki Nokki

#171

Post autor: blispx »

Początkowo ultra używałem tylko dla mocno zaświnionych płyt i tu efekty były zauważalne na korzyść ultra. Teraz myję kompleksowo wszystkie dwuetapowo dlatego że muszę koncentrat spłukać i odessać (biomex) inaczej zostanie w rowkach nawet po wyschnięciu. Większość płyt z drugiej ręki które do mnie trafiają wymaga takiego traktowania. Po myciu płyta leci do nowej koszulki Mofi/QRP do okładki którą zamykam w folię "Blake sleeve" z ClearBags i wszystko

Co do ultra to ostatnio na testy dostałem PX 30A z systemem Degas/Sweep ale jakoś różnic nie zaobserwowałem jak na razie w porównaniu do innego Chińczyka z serii PS
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Klub Okki Nokki

#172

Post autor: blispx »

Znalazłem półśrodek na mycie pofalowanych płyt na ON, zastosowałem okleiny ramienia z PJ i już ładnie dociska bo są przede wszystkim grubsze

Obrazek

Te kity z ON to kupa jest niestety, jeszcze oryginalnie zamontowane są względnie OK tak te zamienniki dostępne choćby na winyle.pl są słabe

Co do samego talerza to weryfikuję to co wyżej napisałem nie ma nic do rzeczy przy pofalowanych płytach, ważne aby był osadzony prosto
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
MARANTZO
Posty: 38
Rejestracja: 08 lut 2016, 19:58
Gramofon: na początek L-3807
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klub Okki Nokki

#173

Post autor: MARANTZO »

blispx pisze:
04 kwie 2019, 14:01
Dobra to zgadujcie teraz co to za myjka.. pokaż kotku co masz w środku
Chciałbym jeszcze zadać parę pytań co do konstrukcji:
1. Wygłuszenie dźwięku - na zdjęciach ON ma w środku wygłuszenie a PJ nie?
2. Zasysanie powietrza - jakie preferujecie (nie wiem czy dobrze kojarzę ze zdjęć):
- ON - poprzez mniejszą komorę zasysa z pojemnika (nie znalazłem w necie tego otworu)
- PJ - poprzez rurkę łączącą (wirnik - pojemnik)
- VPI HW 17 RCM – wentylator bezpośrednio z pojemnika (chyba dlatego powyżej wełna bo ona lubi chłonąć wilgoć)
Technicznie biorąc (podejrzewam ) chyba rozwiązanie ON jest najbardziej właściwe ze względu na hałas (bo powietrze w rurach głośniejsze). Stosuje je nawet Matrix :
https://www.hifi-advice.com/blog/review ... rt-matrix/
dlatego nie rozumiem dlaczego przy ręcznym konstruowanu DYI myjki rozwiązaniem są rurki:
https://www.audiocircle.com/index.php?topic=131104.20
i jeszcze ten dodatkowy wentylator płaski jak w kompie ?
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Klub Okki Nokki

#174

Post autor: blispx »

Ad1 zgadza się ale wygłuszenie ON to prowizorka - zwykła pianka akustyczna, niewiele daje a brudzi jak cholera , bierz pod uwagę że silnik od ON to 600W a w PJ ~1000W
Ad2 ON ma budowę dwukomorową turbina nie ma styczności bezpośredniej z pojemnikiem, pojemnik ma filtrowany przepust, PJ to budowa jednokomorowa z racji silnika od odkurza centralnego i charakterystyki jego działania, VPI nie rozbierałem więc nie będę strzelał z kapiszonów

Tam w tym przykładzie DIY gość połączył turbinę silnika z pojemnikiem, dodatkowy wentylator zastosował dla poprawy cyrkulacji wentylator zamontowany na silniku > wylot obudowy. Ten projekt jest kompletny i niemal doskonały w swej prostocie chociaż nie jest tani
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klub Okki Nokki

#175

Post autor: Myszor »

Marantzo bierz pidżeja. Jak ci nie podpasi to zamienię się na on ;)
MARANTZO
Posty: 38
Rejestracja: 08 lut 2016, 19:58
Gramofon: na początek L-3807
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klub Okki Nokki

#176

Post autor: MARANTZO »

blispx pisze:
11 maja 2019, 20:54
...dodatkowy wentylator zastosował dla poprawy cyrkulacji wentylator zamontowany na silniku > wylot obudowy...
Chyba masz rację - bo nawet znalazłem coś takiego:
https://forums.stevehoffman.tv/threads/ ... on.834533/
Stojan tego silnika cały zardzewiały w tej ON - czy powietrze jest zasysane przez ten siwy kwadrat (bo otwór okrągły jest chyba na ramię ssące)?
Projekt może doskonały ale jego wielkość x2 ON.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Klub Okki Nokki

#177

Post autor: blispx »

Ło matko... korozja to raczej efekt odwracania myjki do góry kołami z płynem w pojemniku, pisałem już kiedyś że nie tak łatwo się go pozbyć w całości, turbina nie pociągnie raczej wody jeżeli nie ma kontaktu bezpośredniego. Jakiś czas temu robiłem test na rozszczelnionym pojemniku ON i nic złego się nie stało, było tylko bardzo mocne ssanie. Tak na marginesie ktoś już tam kombinował bo oryginalnie te zaczepy czerwone są nitowane i trzeba się nieźle napocić aby je powyciągać

Tak zasysa przez ten przepust kwadratowy który ma ograniczony draning do pojemnika wprowadzona jest rura ramienia ssącego. Podobna zasada działania jak odkurzacz workowy
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
MARANTZO
Posty: 38
Rejestracja: 08 lut 2016, 19:58
Gramofon: na początek L-3807
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klub Okki Nokki

#178

Post autor: MARANTZO »

Tu jest trochę mniej profesjonalny projekt z odkurzaczem myjącym lub innym wodnym :
https://www.pbase.com/fhludlow/rcm
mam pytanie - czy jakbym wstawił tutaj taki zbiornik lub słoik ociekowy w rurę ssącą pod tą plintą to można zastosować wtedy zwykły odkurzacz ?
Oczywiście nie tak jak tutaj:
https://forum.polkaudio.com/discussion/ ... o-uses-one
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Klub Okki Nokki

#179

Post autor: blispx »

Tak ale musiałbyś zadbać aby płyn do niego nie ściekał tylko do pojemnika czyli zastosować jakiś trójnik. No na tych zdjęciach widać jak to się profesjonalnie powinno wygłuszać z tego linku co dałeś, co najmniej mata bitumiczna. A noo i wszystko zależy od mocy silnika w tym odkurzaczu żeby się nie okazało że ramie ci płyty poniszczy bo będzie zbyt duża, najlepiej mieć taki regulowany albo silnik z dużą tolerancją i sobie sterownik zmajstrować z regulacją pod to
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
MARANTZO
Posty: 38
Rejestracja: 08 lut 2016, 19:58
Gramofon: na początek L-3807
Lokalizacja: Warszawa

Re: Klub Okki Nokki

#180

Post autor: MARANTZO »

A nie można zrobić tego połączenia ssącego poprzez przerwę powietrzną jak poniżej:
https://forum.audiofreaks.nl/index.php?topic=27741.60
lub po prostu wyższy słoik a wlot i wylot od góry w pokrywce:
https://www.audioasylum.com/cgi/vt.mpl?f=vinyl&m=917374
Może macie jakieś dane odnośnie budowy wnętrza PJ (silnik i reszta)?
ODPOWIEDZ