Klub Okki Nokki

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3206
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Klub Okki Nokki

#16

Post autor: Pawelec »

klin pisze: wkurzy się i będzie chciał sprawdzić czy po tej też jest mokry pasek:
bedzie gorzej bo po czwartej płycie będzie miał na obu stronach pasek ;) a tak ma tylko na jednej :lol:
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15004
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Klub Okki Nokki

#17

Post autor: darkman »

Myszor pisze: Mam tę myjkę już
Przyjmujesz do klubu tylko z Nokiami, czy jak ktoś ma iPhone, to też może być brany pod uwagę?
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klub Okki Nokki

#18

Post autor: Myszor »

Okki to spoko sprzęt i nie zamierzam jej wymieniać.
Ale prawdą jest że czasem jak welur mocno nasiąknie to po wylączeniu ssania ramię nie odskakuje i trzeba mu pomóc.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Klub Okki Nokki

#19

Post autor: blispx »

Chyba znalazłem rozwiazanie na te mokre kreski. Przy odsysaniu pod koniec wyłącz obroty na 1-2 sekundy po czym ssawkę. Uważaj tylko aby ci rowków nie wessało 8-) ale poważnie nic się chyba płycie nie stało i nie ma już mokrej kreski

A tak swoją drogą przed chwilą umyłem płytkę pseudo stereo, jeden kanał gra ciszej, tj tak mi się wydawało bo po umyciu gra równo na oba, dziwne
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klub Okki Nokki

#20

Post autor: Myszor »

Jeszcze taki knyf stosuję.
Uźywam w myjce slipmaty gramofonowej.
Płytę myję, po czym ściągam razem ze slipmatą.
Umyta stroną kładę na talerz i myję drugą stronę.
W ten sposób syfy nie przechodzą na myjkę i płytę.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Klub Okki Nokki

#21

Post autor: blispx »

To ta slipmata musi być stosunkowo cienka inaczej musiałbyś obniżać talerz w oki. Bez przesadyzmu wystarczy przetrzeć talerz oki lub go od czasu do czasu umyć wodą tą gumę z niego bez problemu można zdjąć aby sobie ułatwić ten proces

W dobrą szczotę zainwestuj lepiej, kup tą od Mofi + kilka/kilkadziesiąt padów pod wymianę jak myjesz dużo jak mało to 1 obleci na długo
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klub Okki Nokki

#22

Post autor: Myszor »

Wiesz co , nie jest jakoś szczególnie cienka ale daje radę.
To nie przesadyzm tylko higiena. Jak włos kota jest na płycie to na bank przejdzie na okki a potem na umytą stronę.
Sprawdzone :)
Szczoty mam te z barana czy tam kozy co okki daje i są super.
Załączniki
IMG_1652.JPG
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Klub Okki Nokki

#23

Post autor: blispx »

Tą myjkę rozkładałem na czynniki pierwsze także wiem co mówię, podniesiesz talerz/lub dasz zbyt grubą slipmatę i będzie źle przylegać ssawa

Szczotka oki jest oki ;) ale trzeba się z nią trochę napracować podczas mycia, bolą nadgarstki przy większej ilości LP, mofi ma ten plus że jest większa powierzchnia- kładziesz i ze 2 obroty i 2 w drugą i starcza. Do tego pady są tanie i dobrze wykonane więc nie musisz kupować nowej szczoty jak się welur zetrze ino pad
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klub Okki Nokki

#24

Post autor: Myszor »

O tej mówisz że taka dobra ? To może zakupię jak wykończę owcę.
http://winyle.pl/szczoteczki-do-plyt/44 ... -mata.html

Rura jest na sprężynie więc dopasowuje się do wysokości płyty.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Klub Okki Nokki

#25

Post autor: blispx »

Yup z tym że ja brałem bezpośrednio od mofi bo taniej $20 do tego pady mają po $5

Tam w rurce od strony myjki jest blokada, jak będzie za wysoko to ssawka nie dociśnie do niej a jak za nisko to nie dociśnie do deadwax LP

Dużym problemem oki jest jakość wykonania ale to musiałbyś zobaczyć ją od środka, nie mówię tu o sterowniku, napędzie i "odkurzaczu" ale o sposobie skręcenia , wygłuszenia etc. Istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo że jeżeli, odpukać, kiedyś zajdzie u ciebie potrzeba jej rozkręcenia to spierdolisz te ich plastikowe gwinty w środku. Bardzo poważny problem stwarza też czujnik przepełnienia płynu w pojemniku- u mnie się uszkodził, musiałem go odłączać od sterownika bo myjka nie chciała ruszyć, chciałem go wymienić bo taka czuja to nie problem ale jest skręcony w pojemniku poprzez dławik na chama że nie idzie tego ruszyć
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klub Okki Nokki

#26

Post autor: Myszor »

Czytałem, że to o czym piszesz dotyczyło mkI.
Ponoć w mkII dużo poprawiono. Motor chodzi cicho, odkurzacz też spoko.
Generalnie jestem zadowolony. A że lubię umyć płytę przed odsłuchem to zalewanie knosti nie wchodziło w grę.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Klub Okki Nokki

#27

Post autor: blispx »

Moja to także MkII 8-)

Zaprawdę powiadam ci że po rozkręceniu myjki dowiesz się wszystkiego ;)

Spełnia swoje zadanie ale jakbym miał kupić nową za taką cenę to bym nie kupił, brałem z drugiej ręki, taniej

Kiedyś już tu zdjęcia udostępniałem:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Myszor
Posty: 10428
Rejestracja: 30 paź 2014, 18:44
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Wrocław

Re: Klub Okki Nokki

#28

Post autor: Myszor »

Wygląda całkiem spoko. Ja brałem z pierwszej ręki tylko pokrywę gratis dostałem.
Nie ma na rynku myjek wintydżytsu :)
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Klub Okki Nokki

#29

Post autor: blispx »

Ja już nawet nie spoglądam w stronę gotowych myjek, jak się już człowiek rozezna jak to działa to samemu sobie może zrobić za maks tysiączek i lepszą, motor, wirnik, prosty sterownik tyle kosztowności tam widzę reszta to paka wiórowa obita lichą blachą?

Oki nie jest spoko po pierwszym rozkręceniu wszystko się rozłazi, uszczelki poodklejane w przegrodzie, gwinty plastikowe pourywane . Ten czujnik siedzi w pojemniku w tej rurce widać na zdjęciu, dławika nie uchwyciłem.
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
Pawelec
Posty: 3206
Rejestracja: 17 gru 2012, 20:18
Gramofon: Składak
Lokalizacja: Okolice Warszawy

Re: Klub Okki Nokki

#30

Post autor: Pawelec »

Ja miałem dużo szczęścia z Matrixem. Jest dopracowany niemożebnie. Jestem pedantem odnośnie wykonania, formy i wyglądu (oczywiście działania też) więc niełatwo jest u mnie o taką opinię ale ten model jest super. Mogę to stwierdzić, bo ostatnio rozkręcałem drania bo pompka przestała działać. Okazało się, że najsłabszym ogniwem jest pompka z napisem i symbolami BMW-Motors :D stosowana do spryskiwaczy w samochodach ;) .
AKTUALNA SPRZEDAŻ - pierwszy post
viewtopic.php?t=15809#p307122

Słuchać możesz jeszcze lepiej i jeszcze piękniej.
https://instagram.com/murasaudio
ODPOWIEDZ