Myjka do ok. 2000 zł

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
JacekSzulc
Posty: 7
Rejestracja: 24 lis 2016, 21:06
Gramofon: Thorens TD-180

Re: Myjka do ok. 2000 zł

#136

Post autor: JacekSzulc »

HG nie ma grzałki, niedobrze. Dodatkowe podgrzewanie wody trochę komplikuje proces.
Wszyscy chwalą, że jest cicha.
Nie można użyć w niej chemii. Ciekawe...
mirhon
Posty: 260
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:00

Re: Myjka do ok. 2000 zł

#137

Post autor: mirhon »

Niestety opinie na youtube raczej miażdżące….
Generalnie mówią i tak wychodzi w praktyce ze jest za slaba. Jakis tam efekt dopiero po kilku powtórzeniach
Ponoć za słabe i za mało emiterów ultrasonicznych

https://m.youtube.com/watch?v=edD3Ub4E-DU

https://m.youtube.com/watch?v=2NzHEGIOPWI
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Myjka do ok. 2000 zł

#138

Post autor: Wojtek »

Tu jeszcze materiał od Techmoan:

Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
JacekSzulc
Posty: 7
Rejestracja: 24 lis 2016, 21:06
Gramofon: Thorens TD-180

Re: Myjka do ok. 2000 zł

#139

Post autor: JacekSzulc »

Po obejrzeniu kilkunastu testów HumminGuru na YT, FB etc. nie biorę tego urządzenia pod uwagę.
Gdybym nie miał żadnego urządzenia to może...
Nadal nie znalazłem nigdzie testu porównującego myjkę ultradźwiękową z myjką "na mokro".
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2018
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Myjka do ok. 2000 zł

#140

Post autor: MaciejT »

JacekSzulc pisze:
13 gru 2021, 21:37
Po obejrzeniu kilkunastu testów HumminGuru na YT, FB etc. nie biorę tego urządzenia pod uwagę.
HumminGuru zaleca używanie wody destylowanej i jest niesłusznie porównywana do wielokrotnie droższej Degritter.
Każda myszka swój ogonek chwali, mam tego pełną świadomość. Mimo to po kilkunastu dniach użytkowania mogę napisać, że myjka przy użyciu mikstury forumowej myje bardzo dobrze. Chcesz to wierz gościom z youtuba, możesz sobie też poczytać spostrzeżenia ludzi z grupy użytkowników na FB.
Do domowego, niezbyt intensywnego użytku myjka się sprawdza dobrze. Wiadomo, zawsze mogłaby lepiej, i są takie które sprawdzają się lepiej, ale nie w tym budżecie. HumminGuru jest dla wygodnych: wkładasz płytę, zapominasz, wyciągasz czystą i suchą. Ma swoje wady, ale już o nich pisałem w innym miejscu. Myślę że bez trudu mógłbym ją odsprzedać, ale ani mi to w głowie.
mirhon
Posty: 260
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:00

Re: Myjka do ok. 2000 zł

#141

Post autor: mirhon »

MaciejT pisze:
14 gru 2021, 11:16
myjka przy użyciu mikstury forumowej myje bardzo dobrze
ciekawe ile pożyje... tzn. zastanawiam się czy jednak skład mikstury nie będzie miał jakiś wpływ na częsci...
Tak z ciekawości mocno wali izopropanolem jak jest uruchomiona?
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41379
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Myjka do ok. 2000 zł

#142

Post autor: Wojtek »

mirhon pisze:
14 gru 2021, 12:41
Tak z ciekawości mocno wali izopropanolem jak jest uruchomiona?
Nie wiem jak Ty to sobie wyobrażasz, przy otwartej budzie :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
mirhon
Posty: 260
Rejestracja: 25 lis 2017, 13:00

Re: Myjka do ok. 2000 zł

#143

Post autor: mirhon »

czyli pewnikiem wali ...
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Myjka do ok. 2000 zł

#144

Post autor: blispx »

MaciejT pisze:
14 gru 2021, 11:16
użyciu mikstury forumowej
przy myciu sporadycznym nie ma to większego znaczenia, w przypadku hurtowego zalecałbym robienie przerw co płyta, do sprawdzenia mierząc temperaturę płynu po myciu ... Degritter ma te same uwagi tj kawitacja podnosi temperaturę
Ostatnio zmieniony 14 gru 2021, 14:45 przez blispx, łącznie zmieniany 1 raz.
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2018
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Myjka do ok. 2000 zł

#145

Post autor: MaciejT »

Wali jak z Knostii, nie może być inaczej. Może nieco mniej bo używam nieco słabszego roztworu i płynu jest fizycznie nieco mniej. Dla mnie nie jest to czynnik dyskwalifikujący, no ale każdy ma swoje priorytety. Co do żywotności urządzenia to pewnie nikt nie jest w tej chwili nic więcej powiedzieć, to młodziutki projekt. Trudno mi sobie wyobrazić by 10% alkoholu miało mogło mieć niszczycielski wpływ na pompę czy wanienkę, ale to tylko urządzenie, wszystko się może popsuć.
Nikogo nie zamierzam przekonywać do zakupu, bo nie mam w tym żadnego interesu. Piszę jak widzę i czuję, może się komuś przyda, w końcu po to jest forum.
Ostatnio zmieniony 14 gru 2021, 14:57 przez MaciejT, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
MaciejT
Posty: 2018
Rejestracja: 29 sty 2018, 14:49
Gramofon: PS-X70
Lokalizacja: Łódź

Re: Myjka do ok. 2000 zł

#146

Post autor: MaciejT »

blispx pisze:
14 gru 2021, 14:44
przy myciu sporadycznym nie ma to większego znaczenia, w przypadku hurtowego zalecałbym robienie przerw co płyta, do sprawdzenia mierząc temperaturę płynu po myciu
Trzymam się zasady 60 minut pracy i 30 minut odpoczynku. Jak do tej pory działa. To nie jest sprzęt do hurtowego użytku, myję maksymalnie 12 płyt po 5 minut każdą bez suszenia. Jak mam ochotę suszyć to na raz można opękać powiedzmy 4 płyty przy myciu 5 minutowym i suszeniu 10 minutowym. Do domowego użytku OK, do hurtowego trzeba szukać czegoś innego.
Ostatnio zmieniony 14 gru 2021, 14:48 przez MaciejT, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Myjka do ok. 2000 zł

#147

Post autor: blispx »

no to nic nie powinno się stać złego, co do zapachu możesz ograniczyć śmiało ilość izo - on i tak przy myciu zostanie wyparowany dość szybko
JacekSzulc pisze:
13 gru 2021, 21:37
Nadal nie znalazłem nigdzie testu porównującego myjkę ultradźwiękową z myjką "na mokro".
nie wiem co tu porównywać.. sam myję ostatnio ultra a Okki służy mi tylko za ssacz
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
Zimny07
Posty: 8
Rejestracja: 12 kwie 2018, 13:00

Re: Myjka do ok. 2000 zł

#148

Post autor: Zimny07 »

Od jakiego czasu tez myślę o jakiejś lepszej myjce do płyt winylowych niż ręczna Knosti, która mam. Szukałem głownie jakiejś promocji na koniec roku, ale nie było nic znacznie tańszego niz normanie. No i sam fakt ze okki nokki i knosti to tylko odkurzacze, a myc trzeba ręcznie. Trochę mnie to zniechęca. Za to ostatnio w moich filtrach na allegro pojawiło sie coś takiego:
https://allegro.pl/oferta/waterfall-pro ... 1813477238
Z jednej strony cena mocno powyżej budżetu, który zakładam, z drugiej strony biorąc pod uwagę ze jest zintegrowana szczotka, samo urządzenie staje się czymś więcej niż tylko odkurzaczem. Miał ktoś do czynienia z tym urządzeniem? Po tym gdy na targach widziałem w akcji CLEARAUDIO Smart Matrix, to mega sie napaliłem na takie urządzenie, w którym nie trzeba myć płyt ręcznie, no ale tam cena jest już kompletnie przesadzona.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 14999
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Myjka do ok. 2000 zł

#149

Post autor: darkman »

Wygląda na kupę. Czyli badziew.
W Clearaudio masz podajnik płynu myjącego na ramię z dozownikiem. Tu prawdopodobnie lejesz płyn ręcznie.
Strona producenta nie rozwiewa wątpliwości. Żadnych.
https://m.waterfall-audio.com/professional/
Filmów z działania brak. Pewnie nie ma się czym pochwalić. Ramię z dociskiem szczotki można w zasadzie dobudować do każdej myjki tego typu.

Do ultrasonograficznej nie ma startu. Odsysanie wydaje się być OK, ale i tak producent nie podaje żadnych parametrów poza nieprzemakalnym MDF i dźwiękochłonnością na bazie pianki, co mnie akurat lotto.
Zimny07
Posty: 8
Rejestracja: 12 kwie 2018, 13:00

Re: Myjka do ok. 2000 zł

#150

Post autor: Zimny07 »

No tak, clearaudio ma dozownik płynu, ale nie wiem czy warto dopłacać za to 4 tys :?

A o jakich parametrach piszesz? Jakimś sensownym parametrem porównawczym była by moc ssania/podciśnienia, ale nie spotkałem się z takimi parametrami w okki nokki czy pro-jectie . Niby na stronie jest podana moc silnika ale to drugorzędna sprawa.

No właśnie dla mnie wygląd jest spoko, wygląda dużo bardziej na urządzenie domowe, a nie warsztatowa myjke. Fakt, brakuje jakiegokolwiek filmu. Stad pytanie czy ktos miał styczność.
ODPOWIEDZ