Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

Czyścimy i dbamy o naszą kolekcję
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
blispx
Posty: 4468
Rejestracja: 26 paź 2014, 22:32

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#511

Post autor: blispx »

mam trochę półokrągłych od nich w sumie to samo co Nagaoka no może trochę ten worek dłuższy, generalnie jak ktoś lubi upierdliwość tego typu sleeve to ok, sam kupuję już od 5 lat tylko Mofki z małą przerwą na QRP na test ale okazały się niedostatecznie spasowane - trza wkładać wylot do wylotu okładki
DDX-1000, RMG-309i, SME3012, 2xSPU, MPU, 3xLundahl, 2xANK, 300B, 2A3, Audio Nirvana, AN Sogon, AN Sootto, Wirewoo 411, Wirewoo 911
dizzyx
Posty: 17
Rejestracja: 25 gru 2017, 23:45

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#512

Post autor: dizzyx »

Ostatnio kupiłem wewnętrzne koszulki na single od MasterDisc (masterjack na allegro). Teraz siedzę, umyłem single i pakuję i jestem bardzo zadowolony. Bardzo pasowne. Żałuję, że nie wziąłem więcej.
Od MasterDisc biorę też zawsze folie zewnętrzne i jestem bardzo zadowolony.

Jeśli chodzi o koszulki wewnętrzne na LP to testowałem i Analogisa i MasterDisc. Te od Analogisa są trochę droższe i trochę lepiej wykonane, z drugiej strony widzę po aktualnym zamówieniu, że i koperty MasterDisc się jakościowo poprawiły. Nie zauważyłem żadnego negatywnego wpływu na płyty.

W każdym razie ja jestem bardzo zadowolony i polecam :)
Awatar użytkownika
Obywatel
Posty: 3720
Rejestracja: 02 sty 2011, 18:41
Gramofon: Technics SL-1610MKII
Lokalizacja: Słupsk

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#513

Post autor: Obywatel »

A poprawił jakość zgrzewów? Bo kiedyś wyglądały jak wygładzane brzeszczotem.
Były: Daniel G 1100-fs, AKAI AC-3800, Fryderyk G-620, Technics SL-231, Technics SL-Q3
Jest: Technics SL-1610 MKII
dizzyx
Posty: 17
Rejestracja: 25 gru 2017, 23:45

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#514

Post autor: dizzyx »

Jeśli chodzi o zgrzewy, to do okładek zewnętrznych nie mam zastrzeżeń, do koszulek na single w zasadzie też, koszulki zewnętrzne - wydaje mi się, że jest lepiej jak jakoś pół roku temu, kiedy kupowałem poprzednim razem, ale do ideału jeszcze brakuje ;)
Awatar użytkownika
RCOM2180
Posty: 681
Rejestracja: 05 lip 2016, 17:50
Gramofon: działa

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#515

Post autor: RCOM2180 »

Obywatel pisze:
26 lip 2019, 16:39
A poprawił jakość zgrzewów? Bo kiedyś wyglądały jak wygładzane brzeszczotem.
W moim przypadku zdarzało się jeszcze, że klej odchodził od plastyku, a sama torebka była krzywa. :)
Awatar użytkownika
xyz
Posty: 568
Rejestracja: 23 lut 2018, 15:09
Gramofon: Sony PS X-50
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#516

Post autor: xyz »

mrcnoos pisze:
20 lip 2019, 00:13
eu4yaon pisze:
16 lip 2019, 12:26
Ja biere zawsze stąd https://allegro.pl/oferta/okladki-na-lp ... witemShare
Choć przyznam ze jakościowo sa dobre ale z wymiarami podanymi w aukcji a rzeczywistymi to bywa różnie. Ostatnio zwróciłem uwage sprzedajacemu i przyszly mi wymiarowo dobre. Zobaczymy jakie teraz przyjdą.
Też biorę od tego sprzedającego już od wielu lat.
Testowałem inne I mi nie pasowały.
Te jak dla mnie mają idealną sztywność i są dobrze dopasowane. Chociaż taktycznie zdarzały się mniejsze rozmiarowo. W sumie używałem tych mniejszych np do singli 12" czy do mniejszych płyt.
Polecam okładki na 1LP, gatefoldy I na single 7".
zakładam, że płyty od mrcnoos-a dostałem właśnie w tych okładkach, więc mam porównanie z masterdisc-iem. Myślę, że z linku powyżej wydają się być sensowniejsze, tj grubsze, mimo to bardziej elastyczne. Zgrzewy na podobnym poziomie wykonania.
sam kupiłem D27C-78623 | A2 Okładki na płyty winylowe lp 12"-przezroczyste dla wymagających (100 sztuk) | 45,00 zł - 1 op.
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3758
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#517

Post autor: mrcnoos »

Xyz, dostałeś płyty w okładkach właśnie od tego sprzedającego. Teraz patrzę, że przekazałem niekompletną informację. Link prowadzi do sprzedającego bodan731. Ale przypomniało mi się, że okładki kupowałem też od sprzedającego bogdan45_2005, który aktualnie nic nie sprzedaje.
Towar mieli bardzo podobny, jeśli ten sam. I jak wróci ze sprzedażą okładek to też go polecam.
Awatar użytkownika
eu4yaon
Posty: 4898
Rejestracja: 23 sie 2016, 17:21
Gramofon: Pioneer
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#518

Post autor: eu4yaon »

xyz pisze:
04 sie 2019, 23:59
mrcnoos pisze:
20 lip 2019, 00:13
eu4yaon pisze:
16 lip 2019, 12:26
Ja biere zawsze stąd https://allegro.pl/oferta/okladki-na-lp ... witemShare
Choć przyznam ze jakościowo sa dobre ale z wymiarami podanymi w aukcji a rzeczywistymi to bywa różnie. Ostatnio zwróciłem uwage sprzedajacemu i przyszly mi wymiarowo dobre. Zobaczymy jakie teraz przyjdą.
Też biorę od tego sprzedającego już od wielu lat.
Testowałem inne I mi nie pasowały.
Te jak dla mnie mają idealną sztywność i są dobrze dopasowane. Chociaż taktycznie zdarzały się mniejsze rozmiarowo. W sumie używałem tych mniejszych np do singli 12" czy do mniejszych płyt.
Polecam okładki na 1LP, gatefoldy I na single 7".
zakładam, że płyty od mrcnoos-a dostałem właśnie w tych okładkach, więc mam porównanie z masterdisc-iem. Myślę, że z linku powyżej wydają się być sensowniejsze, tj grubsze, mimo to bardziej elastyczne. Zgrzewy na podobnym poziomie wykonania.
sam kupiłem D27C-78623 | A2 Okładki na płyty winylowe lp 12"-przezroczyste dla wymagających (100 sztuk) | 45,00 zł - 1 op.
Mi od niego znowu przyszło 100szt z niezgodnymi wymiarami a na dodatek czuje pod palcami ze są cieńsze niz deklarowane 0.10mm. Muszę wziąć mikromierz z roboty i to zmierzyć. Poza tym pod światło widac ze chyba źle roztopili granulat bo faktura folli jest delikatnie chropowata a nie gładka tak jak poprzednimi razy. Chyba czas na zmiane dostawcy.
Pioneer PL 50L II + Hana EH + Husariaa v2 + Atoll IN 100SE + JBL TLX8
Awatar użytkownika
eu4yaon
Posty: 4898
Rejestracja: 23 sie 2016, 17:21
Gramofon: Pioneer
Lokalizacja: Górny Śląsk

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#519

Post autor: eu4yaon »

eu4yaon pisze:
05 sie 2019, 08:45
xyz pisze:
04 sie 2019, 23:59
mrcnoos pisze:
20 lip 2019, 00:13


Też biorę od tego sprzedającego już od wielu lat.
Testowałem inne I mi nie pasowały.
Te jak dla mnie mają idealną sztywność i są dobrze dopasowane. Chociaż taktycznie zdarzały się mniejsze rozmiarowo. W sumie używałem tych mniejszych np do singli 12" czy do mniejszych płyt.
Polecam okładki na 1LP, gatefoldy I na single 7".
zakładam, że płyty od mrcnoos-a dostałem właśnie w tych okładkach, więc mam porównanie z masterdisc-iem. Myślę, że z linku powyżej wydają się być sensowniejsze, tj grubsze, mimo to bardziej elastyczne. Zgrzewy na podobnym poziomie wykonania.
sam kupiłem D27C-78623 | A2 Okładki na płyty winylowe lp 12"-przezroczyste dla wymagających (100 sztuk) | 45,00 zł - 1 op.
Mi od niego znowu przyszło 100szt z niezgodnymi wymiarami a na dodatek czuje pod palcami ze są cieńsze niz deklarowane 0.10mm. Muszę wziąć mikromierz z roboty i to zmierzyć. Poza tym pod światło widac ze chyba źle roztopili granulat bo faktura folli jest delikatnie chropowata a nie gładka tak jak poprzednimi razy. Chyba czas na zmiane dostawcy.
Zmierzylem folie mikromierzem i tak jak przypuszczałem bo to juz bylo w palcach czuć. Folia jest cieńsza niż powinna. Miała być 0.10mm a jest 0.07mm. Czyli sprzedawca niepewny.
Pioneer PL 50L II + Hana EH + Husariaa v2 + Atoll IN 100SE + JBL TLX8
Awatar użytkownika
Therion
Posty: 456
Rejestracja: 10 gru 2015, 19:49

Gdzie się zaopatrujecie w okładki do płyt?

#520

Post autor: Therion »

Szukam folii ochronnych na albumy (czyli na rozkładane okładki płyt) i nie mogę znaleźć. Wszędzie są na pojedyncze płyty a jak już znajdę podwójne, to drogie niemiłosiernie.

Może ktoś ostatnio sobie kupował i jest zadowolony?

O takie:
Załączniki
Zrzut ekranu 2020-01-7 o 23.18.38.png
Zrzut ekranu 2020-01-7 o 23.18.53.png
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3758
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: Gdzie się zaopatrujecie w okładki do płyt?

#521

Post autor: mrcnoos »

Awatar użytkownika
RadTang
Posty: 4124
Rejestracja: 10 paź 2017, 11:19
Gramofon: Technics SL-D303
Lokalizacja: Karczew pod Warszawą
Kontakt:

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#522

Post autor: RadTang »

mrcnoos pisze:
07 sty 2020, 23:46
Polecam te, sam używam:
https://allegro.pl/oferta/okladki-na-dl ... 8781353354
Korzystam z okładek (zwykłych i gatefold) od tego samego sprzedawcy.
Także jego płynem myję płyty w myjce (filtruję po myciu).
To już dwie rekomendacje. :mrgreen:
Awatar użytkownika
Therion
Posty: 456
Rejestracja: 10 gru 2015, 19:49

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#523

Post autor: Therion »


Bardzo Ci dziękuję. Zobacz, przekopałem całe allegro, całego ebay i nie znalazłem tej ani podobnej oferty.

Podobnie wczoraj, zeby nie zakładać nowego tematu, przeszukałem forum na hasło okladki. I niczego nie znalazlo.

Jakiś zly dzień miałem.
Awatar użytkownika
olsza84
Posty: 3258
Rejestracja: 09 lip 2015, 10:27
Gramofon: Dual Fever

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#524

Post autor: olsza84 »

A te okładki nie mają, zdaje się wycięcia w miejscu grzbietu? Sam szukam tańszej alternatywy ale koniecznie w wycięciem. Póki co jestem skazany na te drogie ;)
NAD 160a / NUDAmini / Philips CD-350 / Braun LS 120
Dual 601, 604, 704, 3x721, 1019, 1209, 1218, 1219, 1229, 1249, Perpetuum Ebner 2020L, Perpetuum Ebner PE 34

FB:Dual Fever
IG:Dual Fever
Awatar użytkownika
mrcnoos
Posty: 3758
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:40
Gramofon: Składak
Lokalizacja: pomorskie

Re: Foliowe okładki zewnętrzne, koperty wewnętrzne itd.

#525

Post autor: mrcnoos »

Widzę, że gość ma dwie wersje dzisiaj. Ostatnio jak kupowałem to miał te z jednej strony zamknięte. I szczerze mówiąc bardziej mi pasują, bo mogę je dopasować do tych plyt, które chcę. Jeśli mam gatefoldy z 1 LP to nic nie rozcinam, a jak jest gatefold 2LP to rozcinam z jednej strony i po temacie. Grubość jest ok. Są delikatnie matowe.
ODPOWIEDZ