Poljazz 1972-1991

ODPOWIEDZ
Analogowe ucho
Posty: 174
Rejestracja: 20 lis 2012, 15:10

Re: Poljazz 1972-1990

#61

Post autor: Analogowe ucho »

Winters pisze:Tyle, że to, co napisałeś w pierwszym paragrafie nijak ma się do tego:
http://www.bn.org.pl/zbiory/egzemplarz- ... iotecznych
Według tej ustawy, płyta to publikacja i podchodzi pod ten obowiązek.
Może i podchodzi, nie mi to oceniać. Fakty są takie, że na ogół biblioteki dziś nie gromadzą jako egzemplarz obowiązkowy wydawnictw płytowych, poza tymi które są dołączane do czasopism. A i nie zawsze i nie wszystkie.
Bywają też takie biblioteki, gminne w małych miasteczkach, ale to osobny przypadek, gdzie trafia się mądra pani kierownik, która za ciężko wyrwaną kasę, z lokalnego samorządu, kupuje ciekawe pozycje, a nie tylko to co grane jest na topie.
Ale to inny wątek, na inną opowieść. :D

Jak ktoś jest zainteresowany skanami okładek to proszę pisać na mój e-mail.

pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jacek_Karolak
Posty: 145
Rejestracja: 12 wrz 2012, 13:04
Lokalizacja: Warszawa Wola

Konkret

#62

Post autor: Jacek_Karolak »

W dalszym ciągu nie odpowiedziałeś do których płyt masz, w Szczecinie, dostęp. Podałem wykaz Poljazzowych płyt. I płyt Musicoramy. Jak mamy coś zrobić, to poprosimy o konkrety. Dziadek Jacek
Ostatnio zmieniony 04 mar 2014, 18:37 przez Jacek_Karolak, łącznie zmieniany 3 razy.
Ocalić od zapomnienia zapomniane firmy: Poljazz i Pronit. Póki jeszcze żyjemy, zostawmy po sobie ślad na Ziemii.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41505
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Poljazz 1972-1990

#63

Post autor: Wojtek »

Analogowe ucho pisze:Niestety mimo, że biblioteka udostępniony katalog on-line swoich zbiorów, to w tym katalogu nie ma zbiorów wydawnictw analogowych, płytach winylowych, kasetach magnetofonowych.
Większość bibliotek ma dzisiaj taki katalog, ale jeśli chodzi o wydawnictwa płytowe to można w nim trafić głównie płyty CD.
Dotyczy to nawet BN.
Widocznie jak dotąd nie zabrali się za cyfrowe katalogowanie starszych nośników.

Jacek:
Myślę że kolega musiałby pierw sobie to wszystko spisać, a dopiero potem sprawdzać na miejscu w bibliotece co jest dostępne.
Może za darmo nie będzie mu się chciało tego robić.

Pytanie ogólne: czy celem byłoby zdobycie dobrych skanów wszystkich wymienionych płyt czy tylko niektórych pozycji?
Jeśli tylko niektórych (bądź jakiegoś wycinka z tej listy) to fajnie by było "brakujące elementy" zaznaczyć na niej :)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Analogowe ucho
Posty: 174
Rejestracja: 20 lis 2012, 15:10

Re: Poljazz 1972-1990

#64

Post autor: Analogowe ucho »

Jacek:
Myślę że kolega musiałby pierw sobie to wszystko spisać, a dopiero potem sprawdzać na miejscu w bibliotece co jest dostępne.
Może za darmo nie będzie mu się chciało tego robić.
Spisanie tego co jest dostępne a co nie jest zajęłaby by mi w bibliotece pewnie cały dzień, a może nawet i dwa. Pewnie można by to zrobić, ale po co ? Jest to co jest, napisałem wcześniej, jest to w miarę kompletne.
Pytanie ogólne: czy celem byłoby zdobycie dobrych skanów wszystkich wymienionych płyt czy tylko niektórych pozycji?
Jeśli tylko niektórych (bądź jakiegoś wycinka z tej listy) to fajnie by było "brakujące elementy" zaznaczyć na niej :)
Mógłby zrobić skany wszystkich dostępnych pozycji. Na koniec, jak podeślę skany wszystkich pozycji to, Panie Jacku, sam pan odznaczy, których pozycji zabrakło. Nie wykluczone, a nawet bardzo prawdopodobne, że poszukam w innym źródłach i pewnie się wiele pozycji uzupełni.

Ponieważ to zadanie ogromne, nie liczyłem, ale około 400 pozycji, więc będzie to wymagało rozłożenia w czasie.
Biblioteka wyszukuje 5 pozycji jednorazowo, ale z uwagi, że jestem stałym czytelnikiem od tak dawna, że nie pamiętam od kiedy więc to da się obejść.
Każda strona okładki wymaga dwóch skanów, czyli około 1600 skanów, plus dodatkowe skany gdy okładka ma więcej niż dwie strony, lub gdy do płyty jest dodana wkłada np z tekstami utworów. Osobna kwestia to, czy dołączać skany labeli?
Na przykład, do tego wydawnictwa (5LP) jest dołączona, cudna wielostronicowa książka, wielkości płyty winylowej, z cudnymi zdjęciami Marka Karewicza. Książeczka jest inna, niż ta która dołączono do re-edcyji CD tego wydawnictwa. Swoją droga wydawcy za źródło dźwięku, w przypadku edycji CD posłużyły zgrania z trzeszczących płyt winylowych, które kiepsko zgrano - to tak na marginesie.

http://www.kppg.waw.pl/plyta.php?plyta=1482

Tak więc, nie da się tego zrobić w dzień lub dwa, w tydzień lub dwa, również. Ale już w miesiąc, lub dwa, jest to możliwe.
Sprawa jest prosta, jeśli idzie o koszty. Średnio na godzinę, licząc dojazdy i powroty z biblioteki, poczekanie aż wyszukają w magazynie kolejne pozycje, samo skanowanie, zgrywanie z skanera na pendrive, co w przypadku skanów w wysokiej rozdzielczości trwa tyle samo co samo skanowanie, można zeskanować 5 pozycji. W jeden dzień około 40 pozycji, licząc pozycje jako dwie strony. Czyli dałoby się całą pracę wykonać w, 3 tygodnie, biorąc poprawkę na pozycje mające więcej niż dwie strony okładek. Do tego dochodzi czas potrzebny na zgranie z pendrive na komputer, wysłanie na serwer. Czuwanie nad całością, konieczne poprawki, gdy coś wyśle się źle. itp, itd.
W sumie zajęłoby to miesiąc z lekką górką, licząc pracę po około 10 godzin dziennie, od poniedziałku do piątki.
Mówię tutaj o samych skanach, bez stosownej obróbki związanej z złożeniem dwóch skanów jednej strony w całość, bez oczyszczenia, restauracji. To sobie każdy może zrobić sam, lub mi to zlecić. Ale to dalsza kolej rzeczy.

Teraz tak, koszt mojej pracy wyceniam na 200 złotych za dzień, (40 pozycji katalogowych dziennie ) plus koszt skanów 0.15 groszy za jeden skan. Pracę zaczynam w momencie gdy ustalimy jakie pozycje mają zostać zeskanowane lub lecimy po kolei pozycjami które są dostępne w bibliotece, oraz gdy ustalona kwota wpłynie na moje konto.
Jeszcze raz podkreślę, mówimy tutaj o skanach, w dużej rozdzielczości a nie jakiś fotkach.
Poniżej pozycja bardzo ciekawa, fragment frontu okładki, w małej rozdzielczości, jako przykład, że takie pozycje również są w katalogu:

Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41505
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Poljazz 1972-1990

#65

Post autor: Wojtek »

Dzięki za informacje co do sposobu działania biblioteki.

Analogowe ucho, z całym szacunkiem, ale chyba mogę się wypowiedzieć w imieniu wszystkich, że raczej ciężko będzie Tobie znaleźć frajera chcącego zatrudnić Ciebie, po to byś jeździł do biblioteki załatwiać skany okładek.
Tak więc radzę nie robić sobie nadziei.
Analogowe ucho pisze:plus koszt skanów 0.15 groszy za jeden skan.
W sumie tanio, 7 skanów za grosik z hakiem... ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Analogowe ucho
Posty: 174
Rejestracja: 20 lis 2012, 15:10

Re: Poljazz 1972-1990

#66

Post autor: Analogowe ucho »

Wojtek pisze:Dzięki za informacje co do sposobu działania biblioteki.

Analogowe ucho, z całym szacunkiem, ale chyba mogę się wypowiedzieć w imieniu wszystkich, że raczej ciężko będzie Tobie znaleźć frajera chcącego zatrudnić Ciebie, po to byś jeździł do biblioteki załatwiać skany okładek.
Tak więc radzę nie robić sobie nadziei.
Analogowe ucho pisze:plus koszt skanów 0.15 groszy za jeden skan.
W sumie tanio, 7 skanów za grosik z hakiem... ;)
Dlaczego frajera? Tutaj jest wymierna praca do wykonania, jasno klarownie przedstawiłem co jest do zrobienia i jakie się z tym wiążą koszty.
Wychodzi za okładkę (komplet), 2,50 zł plus koszty skanów, czyli 3.10 zł, skany na dobrym skanerze w dużej rozdzielczości, poligrafii w dobrej kondycji, wydań na ogół mało popularnych. Przy założeniu, że zainteresowane byłyby dwie osoby, cena okładki to 1.55, jak np zainteresowane byłby 4 osoby to 77 groszy. Czy to dużo? Niech każdy sam sobie to oceni. Pytanie brzmi, czy komuś takie skany są potrzebne? czy wystarczą mu znalezione, oczywiście za darmo, w internecie koślawe, czasem czytelne, czasem nie, fotki. Ale to już pytanie nie do mnie.
Pozostaje jeszcze rozwiązanie, że zainteresowani zrobią sobie to sami. Są podane miejsca gdzie takie źródła są dostępne, jest podany sposób w jaki to można zrobić. Nic trudnego.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jacek_Karolak
Posty: 145
Rejestracja: 12 wrz 2012, 13:04
Lokalizacja: Warszawa Wola

Klub Płytowy PSJ, pierwszy okres Poljazzu.

#67

Post autor: Jacek_Karolak »

Pierwsze płyty

Z-SXL 0545 Płyta klubowa 1- mam czerwoną etykietę. Okładkę zaprojektował Rafał Olbiński. Dwa gramofony i znaki Polskich Nagrań. Płyta była tłoczona w małym nakładzie i rozeszła się błyskawicznie. Powodem była połowa płyty Deep Purple. Na pierwszej stronie powitanie Ptaszyna i zespół Ossjan. Bawiłem się na prywatkach przy niej. Natomiast nie wiem nic o płycie jednostronnej. Istnieje taka tylko z Ossjanem. Druga strona czysta. Bardzo ciekawe. Zapewne chodziło o ograniczenie nakładu drugiej strony płyty. Poszukuję folderu dołączanego do tej płyty.

Z-SXL 0546 Płyta klubowa 2 - Laoratorium i Adderley. Kolejna bardzo popularna płyta. Też z okładką Olbińskiego. Powiało wielkim jazzowym światem i zaprezentowano młody zespół. Jak się, po latach okazało, całkiem niezły i trwały. Nagrali wszak jeszcze wiele płyt. Nie mam nic więcej do tej płyty. Etykieta niebieska. Tłoczona na Płockiej w Polskich Nagraniach. Zwracam uwagę na to że na okładkach Olbińskiego umieszczono logo Muzy. Zapewne nie myślano wówczas o Pronicie. Wytwórnia Metal Mind roductions Wydała nagranie w 2006 roku. Powtórzono okładkę z gramofonamiale już bez znaczka PN. Dodano 6 utworów z tego okresu. Płyta jest częścią 10 płytowej antologii Laboratorium. Mam już skany całości. Będę jeszcze się wczytywał w treść.

Z-SXL 0549 Płyta klubowa 3 - Leszek Żądło. Etykietę mam czerwoną. Nadal tłoczona w PN. Szukam skanów broszury. Okładka nadal uniwersalna. Powinien być Olbiński ale mógł się trafić już biały gramofon. Płytę wydano powtórnie przez Anex pod nr 316. Znalazłem jakąś dziwną okładkę, takie czarno białe zdjęcie zespołu. Doczytałem się w sieci, że jest tam napis Printed in Austria. Prawdopodobnie część nakładu zabrali muzycy do Wiednia i tam kolportowali płyty we własnych, ładniejszych, okładkach. Napisałem list do Leszka Żądło i może kiedyś dostanę odpowiedź. Jeśli tak będzie, to pochwalę się.

Z-SXL 0550 Płyta klubowa 4 - Muzyka improwizowana z różnych stron świata, popularna Osibisa. Dokładny opis płyty jest w Jazz Forum z zaznaczeniem, że teraz informacje w JF zastąpią dotychczasowe foldery. Etykieta niebieska. Tłocznia PN.

Z-SXL 0551 Płyta klubowa 5 - Podróż na południe. Etykieta niebieska i pomarańczowa. Okładka uniwersalna, biały gramofon ale z dodrukowanym z tyłu programem płyty. Od tej pory te okładki, z programem lub bez, będą obowiązujące w klubie. Płytę wydano powtórnie przez Anex pod nr 314. Też szukam skanu folderu. Coś z Jazz Forum chyba im nie wyszło. Na etykietach i okładce pojawił sie znaczek Pronitu, po raz pierwszy. Czyżby PN nie dawały rady tłoczyć.

Z-SXL 0553 Płyta klubowa 6 - Jarczyk/Niemen. Etykieta czerwona, niebieska, pomarańczowa. Tłocznia Pronit. Okładka biały gramofon z dodrukowanym programem. Mam folder. Ale jeśli można to poproszę o skany, są czytelniejsze. Koncert Jarczyka to tylko jedna strona płyty. Na drugiej jest połowa niemieckiej płyty Niemena z rosyjskimi piosenkami. Anex 312 zawiera koncert Jarczyka i SPPT Chałturnik z płyty Z-SX 0599.

Z-SXL 0556 Płyta klubowa 7 - Stars of Faith. Etykieta niebieska, tłocznia PN. Okładka bez opisu. Program, tracklista i duży artykuł jest w JF. Ale mam wątpliwości co do programu. Inny na etykiecie, inny w JF. Trzebaby posłuchać uważnie. Bo to ciekawe zjawisko. Na literówkę to nie wygląda. Opis powstawał już po zrobieniu płyt, a utwory mógł ktoś spisać z wywieszonej w kuluarach zapowiedzi koncertu. Baby się rozśpiewały i zaśpiewały troszkę inaczej.

Z-SXL 0558 do 0561 Płyty subskrybcyjne - Album Komedy. Etykiet pierwszego wydania nie mam. Z JF wiem że posłali materiał do PN. Zatem tłoczenie pierwszego nakładu miało miejsce w PN. Chyba, że zobaczymy inne etykiety. Cztery płyty miały własne okładki (jednakowe) okładki z całym programem wydawnictwa i były w pudełku. Obrazek na płytach i na pudełku ten sam. Ale wszędzie logo PN. Drugie wydanie to cztery osobne płyty. Białe okładki z kolorowym elementem. Tłoczono je już w Pronicie. Mam etkietę jasnobłękitną. Pronit do etykiet używał różnego papieru i dlatego w każdym transporcie trafiały się różne kolory. Ale z numeru płyty usunięto literkę L. Płyty wydał również Anex pod nr 201, 207, 210, 211. Powtórzono okładki z drugiego wydania.

Z-SXL 0562 Płyta klubowa 8 - Fish Face. Etykieta niebieska. Tłocznia PN. Okładka biały gramofon bez opisu. Nie mam nic do tej płyty. Opis płyty w nr 30 JF.

Z-SXL 0564 Płyta klubowa 9 - Old Jazz Meeting '74. Etykieta Pomarańczowa. Tłocznia PN. Okładka biały gramofon bez opisu. Na pierwszej stronie kronika festiwalu, na drugiej występ Benny Watersa. To była ostatnia płyta z literkami Z-SXL. Od następnej już nie będzie literki L w numerze.

Z-SX 581 i 582 Płyty subskrybcyjne. Mieczysław Kosz. Kolejne pomnikowe wydanie poświęcone zmarłemu muzykowi. Tłocznia Pronit, etykiety czerwone i pomarańczowe. Okładki jak wyżej. Do płyt był folder poświęcony Koszowi. Reedycja Anex 311

Z-SX 0599 Płyta klubowa 10 - SPPT Chałturnik na jednej stronie a na drugiej Andrzej Rosiewicz. Okładka j.w. ale nie wiem czy było coś dodrukowane z tyłu. Tłocznia PN. Etykieta pomarańczowa. Brak mi cokolwiek do tej płyty.

To tyle na temat pierwszego okresu Klubu Płytowego PSJ. Pierwszym jego szefem był Jerzy Grudziński. Ciągła walka o przydziały papieru, tektury na pudełka, limit tłoczni i obawa Muzy przed konkurencją spowodowały ogromne zaległości. Do PSJ przychodziły dziesiątki listów od oburzonych członków i do tego nie było dobrego pomysłu na właściwą dystrybucję wydawnictw. Ale jednak coś się udało zrobić. Od 11 płyty klubowej zaszły duże zmiany. Mogło to być spowodowane objęciem stanowiska dyrektora przez Andrzeja Zarębskiego. Zastępcą został Marek Cabanowski. Pierwszy pionierski i najtrudniejszy okres Klubu dobiegł końca.

Dziadek Jacek
Ostatnio zmieniony 29 lis 2012, 14:58 przez Jacek_Karolak, łącznie zmieniany 3 razy.
Ocalić od zapomnienia zapomniane firmy: Poljazz i Pronit. Póki jeszcze żyjemy, zostawmy po sobie ślad na Ziemii.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41505
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Poljazz 1972-1990

#68

Post autor: Wojtek »

Nie chcę wchodzić w polemikę czy to jest dużo/mało/opłacalne, itd. Tu nie o to chodzi.
Analogowe ucho pisze:Pozostaje jeszcze rozwiązanie, że zainteresowani zrobią sobie to sami. Są podane miejsca gdzie takie źródła są dostępne, jest podany sposób w jaki to można zrobić. Nic trudnego.
I tego będziemy się trzymali ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Analogowe ucho
Posty: 174
Rejestracja: 20 lis 2012, 15:10

Re: Klub Płytowy PSJ, pierwszy okres Poljazzu.

#69

Post autor: Analogowe ucho »

Reedycja Anex 311
Co to za wydawca jest?
Natknąłem się na kilka ich wydań z wznowieniami, i ręce mi opadły a uszy zwiędły .Oni te pozycje wydali zgrywając nagrania z płyt winylowych, oczywiście nic na okładce o tym nie napisali. To jacyś hochsztaplerzy?
Żeby jeszcze umiejętnie to winyle zgrywali, stosownie oczyścili zgrania z brudów winylowych, ale nie, dają trzeszczce charczące wersje.
Analogowe ucho
Posty: 174
Rejestracja: 20 lis 2012, 15:10

Re: Klub Płytowy PSJ, pierwszy okres Poljazzu.

#70

Post autor: Analogowe ucho »

To tyle na temat pierwszego okresu Klubu Płytowego PSJ.
Ogóle wyszło bardzo średnio, dużo przypadkowych składanek, czasem absurdalnych zestawień wykonawców, poligrafia kiepska, drukowana na kiepskim papierze, tłoczenia równie kiepskie, a już te z Pronit-u to się czasem takie trafiały, że płyty charczały nim jeszcze igła wylądowała na płycie. Ogólny bałagan z dostarczaniem płyt subskrybentom.
Ciekawe czy mieli licencję na wydanie Deep Purple? Podejrzewam, że nie mieli :-)
Tutaj przypomnienie podsumowania działalności klubu zamieszczone w Jazz Form w roku 1974.
Obrazek
Obrazek

Najbardziej podobała mi się ta standardowa, okrągła nakleja, z wizerunkiem białego kruka , naklejana na frontach okładek.
Analogowe ucho
Posty: 174
Rejestracja: 20 lis 2012, 15:10

Re: Poljazz 1972-1990

#71

Post autor: Analogowe ucho »

Nie chcę wchodzić w polemikę czy to jest dużo/mało/opłacalne, itd. Tu nie o to chodzi.
Dopytam, z ciekawości, o co tutaj chodzi?
Analogowe ucho
Posty: 174
Rejestracja: 20 lis 2012, 15:10

Re: Poljazz 1972-1990

#72

Post autor: Analogowe ucho »

Podpada pod temat "Poljazz 1972-1992"? ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41505
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Poljazz 1972-1990

#73

Post autor: Wojtek »

Analogowe ucho pisze:Dopytam, z ciekawości, o co tutaj chodzi?
O Poljazz'ie, a nie o Twojej ofercie czy cenniku usług.
A myślałem, że to takie oczywiste...
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Jacek_Karolak
Posty: 145
Rejestracja: 12 wrz 2012, 13:04
Lokalizacja: Warszawa Wola

Ekipa Poljazzu

#74

Post autor: Jacek_Karolak »

Na wielu płytach widnieje nazwisko Andzej Lipiński. Kolegowaliśmy się trochę w czasie mojej bytności w firmie. Mieliśmy nawet wspólne pomysły ale przyszedł stan wojenny i nasze drogi rozeszły się. Zajmował sie realizacją płyt. Często z Leszkiem Wójcikiem. Teraz ma ciekawą firmę. Podaję link do jego strony, warto poczytać.
http://www.lipinskisound.com/
To też kawałek omawianej tu historii.
Zainteresowanym polecam również ciekawą rozmowę z Andrzejem sprzed kilku lat.
http://www.eis.com.pl/virtual/modules.p ... &artid=940
Dziadek Jacek
Ocalić od zapomnienia zapomniane firmy: Poljazz i Pronit. Póki jeszcze żyjemy, zostawmy po sobie ślad na Ziemii.
zp14
Posty: 81
Rejestracja: 12 sty 2012, 03:37

Re: Poljazz 1972-1990

#75

Post autor: zp14 »

Jacku, podziwiam dotychczasową pracę poszukiwawczą. Może również w czymś pomogę. Niedawno nabyłem drogą kupna następujące pozycje:

Z-SX0581 Trio Mieczysława Kosza - Mieczysław Kosz vol.1 (brak okładek)
Z-SX0604 Elvin Jones Quartet - Mr Thunder + insert czerwony; okładka: biały kruk czarnego krążka; płyta do użytku wewnętrznego
Z-SX0605 Sarah Vaughan - Sarah Vaughan (brak okładek); płyta do użytku wewnętrznego
Z-SX0606 Adam Makowicz, Tomasz Stańko - Unit + insert czerwony; okładka: biały kruk czarnego krążka; płyta do użytku wewnętrznego
Z-SX0615 Various Artists - Laureaci festiwali Złota Tarka '76 i Jazz Nad Odrą '76 + 2 inserty
Z-SX0616 Old Timers, William 'Wild Bill' Davison - Wild Bill Davison with Old Timers + insert czerwony; okładka: biały kruk czarnego krążka
Z-SX0617 Woody Herman Orchestra - Woody Herman Orchestra 17:30 (brak okładek); + insert granatowy
Z-SX0618 Woody Herman Orchestra - Woody Herman Orchestra 20:30 (brak okładek); + insert zielony
Z-SX0628 Trio Wiaczesława Ganielina - Trio Wiaczesława Ganielina okładka: biały kruk czarnego krążka
Z-SX0629 Nowe twarze, nowe głosy - VI Lubelskie Spotkania Wokalistów Jazzowych okładka: biały kruk czarnego krążka
Z-SX0635 Muddy Waters Blues Band - The Warsaw session vol.2 płyty brak jedynie insert zielony
Z-SX0636 Gil Evans - Syntetic Evans okładka: biały kruk czarnego krążka
Z-SX0637 Thad Jones - Jazz w Operze Leśnej + insert czarny okładka: biały kruk czarnego krążka
Z-SX0640 Various Artists - 1974 - Calisia - 1976 okładka w stylu poprzednich insertów

Jeśli jesteś zainteresowany to daj znać, postaram się zeskanować lub zrobić zdjęcia.
ODPOWIEDZ