Poljazz 1972-1991

ODPOWIEDZ
Analogowe ucho
Posty: 174
Rejestracja: 20 lis 2012, 15:10

Re: Poljazz 1972-1990

#91

Post autor: Analogowe ucho »

Poki co, poszukalem troche w googlach i wyniki moich poszukiwan bede tutaj,
Obrazek
Obrazek
PSJ98 Grand Standart Orchestra - Grand Standart Orchestra
Bez urazy, ale to co pana znalazł to jest śmietnik. Tfuj. Na śmietniku googli powinno pozostać.
Jeśli w podobnej jakość ma pan zdigitalizowane płyty winylowe, to lepiej zamilknę, bo znowu będzie, że szerzę gusła i zabobony.

Drogi Panie, to się robi tak:

Kod: Zaznacz cały

http://www44.zippyshare.com/v/60590539/file.html
http://www21.zippyshare.com/v/28598306/file.html
Awatar użytkownika
incorester
Posty: 53
Rejestracja: 01 gru 2012, 21:54

Poljazz 1972-1990

#92

Post autor: incorester »

Informacje na podanych przeze mnie okladkach sa czytelne, od biedy i naklad da sie odczytac, wiec nazywanie tego smietnikiem to spora przesada.
Natomiast nie mam absolutnie nic przeciwko temu, zeby pan zamiescil tutaj wiecej tak fajnie zrobionych skanow plyt Poljazzu, jak te Watersa, za ktore serdecznie dziekuje :)
Analogowe ucho
Posty: 174
Rejestracja: 20 lis 2012, 15:10

Re: Poljazz 1972-1990

#93

Post autor: Analogowe ucho »

incorester pisze:Informacje na podanych przeze mnie okladkach sa czytelne, od biedy i naklad da sie odczytac, wiec nazywanie tego smietnikiem to spora przesada.
Natomiast nie mam absolutnie nic przeciwko temu, zeby pan zamiescil tutaj wiecej tak fajnie zrobionych skanow plyt Poljazzu, jak te Watersa, za ktore serdecznie dziekuje :)
Owszem da się odczytać zawarte informacje. Ale tylko to. Reszta to śmietnik.
Nie będę zamieszczał. Stosowną ofertę złożyłem w tym wątku.

http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=18 ... =60#p34208

To masa pracy.
Awatar użytkownika
incorester
Posty: 53
Rejestracja: 01 gru 2012, 21:54

Poljazz 1972-1990

#94

Post autor: incorester »

W takim razie, zloze panu nieco mniej stosowna oferte: gon sie pan! :twisted:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41621
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Poljazz 1972-1990

#95

Post autor: Wojtek »

Analogowe ucho pisze:Nie będę zamieszczał.
Nawet tych, które już masz gotowe, a więc nie musisz już nad nimi pracować? Tj. te z linka powyżej.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Analogowe ucho
Posty: 174
Rejestracja: 20 lis 2012, 15:10

Re: Poljazz 1972-1990

#96

Post autor: Analogowe ucho »

incorester pisze:W takim razie, zloze panu nieco mniej stosowna oferte: gon sie pan! :twisted:
:lol:
Awatar użytkownika
incorester
Posty: 53
Rejestracja: 01 gru 2012, 21:54

Re: Poljazz 1972-1990

#97

Post autor: incorester »

Obrazek
Obrazek
PSJ101 Zbigniew Seifert - Kilimanjaro vol.1
Analogowe ucho
Posty: 174
Rejestracja: 20 lis 2012, 15:10

Re: Poljazz 1972-1990

#98

Post autor: Analogowe ucho »

Wojtek pisze:
Analogowe ucho pisze:Nie będę zamieszczał.
Nawet tych, które już masz gotowe, a więc nie musisz już nad nimi pracować? Tj. te z linka powyżej.
Zmieściłem dla przykładu, ja można domowym sposobem, w miarę ładnie, odrestaurować okładkę, a wiele lepszy stan okładki nie był niż ta, której kiepskiej fotki wklejono w poprzednim wpisie. Zamieściłem, aby było wiadomo, że jednak można inaczej.
Jeśli komuś wydaje się, że to zajmuje 10 minut, to jest w błędzie. Taka restauracja to jedno popołudnie, plus minus, wliczając wszystko.
No ja wiem, jak z internetu to ma być za free. :-)
Nie da się tego robić za free.
Analogowe ucho
Posty: 174
Rejestracja: 20 lis 2012, 15:10

Re: Poljazz 1972-1990

#99

Post autor: Analogowe ucho »

incorester pisze:Obrazek
Obrazek
PSJ101 Zbigniew Seifert - Kilimanjaro vol.1
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Miałem wątpliwości, czy poprzednia fotka, którą podesłałeś, nie jest aby mojego autorstwa. Po zobaczeniu fotek okładki Seiferta, nie mam wątpliwości, że fotki obu okładek, sprzed wielu lat, są mojego autorstwa.

Sami kseroboje wokół :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41621
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Poljazz 1972-1990

#100

Post autor: Wojtek »

Analogowe ucho pisze:Zmieściłem dla przykładu
Analogowe ucho pisze:No ja wiem, jak z internetu to ma być za free. :-)
Nie da się tego robić za free.
Twoja oferta dotyczyła jeżdżenia do biblioteki i zdobywania konkretnych skanów.
Jeśli jednak masz już jakieś PolJazz'owskie skany gotowe, bo zrobiłeś je dla siebie, to co Ci przeszkadza podzielenie się?
Chyba tylko żydostwo, kolokwialnie mówiąc.
Analogowe ucho pisze:nie mam wątpliwości, że fotki obu okładek, sprzed wielu lat, są mojego autorstwa.
To także stwarza jakiś problem?
Analogowe ucho pisze:Sami kseroboje wokół :lol: :lol: :lol:
I jeden pirat-hipokryta ;)

Nie każdy ma dostęp do dobrego skanera. Nie każdy ma czas, zdolność czy też możliwość dokładnej obróbki/restauracji skanu. Dlatego też nie sądzę by był to dobry powód do przygany/nabijania się. Te materiały i tak są na swój sposób wartościowe.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Analogowe ucho
Posty: 174
Rejestracja: 20 lis 2012, 15:10

Re: Poljazz 1972-1990

#101

Post autor: Analogowe ucho »

Drogi Panie "Adminie" proszę "nie w*******ać się" w każdą rozmowę na tym forum :lol:
No chyba, że zamierzasz Pan skanować okładki polskich płyt winylowych? Jak nie, to proszę dać nam szansę, a nie uwalać każdą dyskusję, cokolwiek głupimi wpisami. Bez urazy.
Temat jest dużo bardzo skomplikowany, niż banalne wpisy, propozycje, typu "goń się się"
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41621
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Poljazz 1972-1990

#102

Post autor: Wojtek »

Szkoda, że po raz kolejny trzeba Ciebie cenzurować. Za dużo tego. Ostrzeżenia miałeś w nosie, to teraz się żegnamy.

Jeśli chodzi o samo meritum to przypuszczam, że moje pytania z poprzedniego wpisu były zbyt niewygodne dla "ucha".
Wobec tego na tym zakończymy tą "purystyczną" debatę o to jakiej jakości i z jakiego pochodzenia skany powinny bądź nie powinny być dopuszczane, bo to niczemu nie służy.
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
Awatar użytkownika
Jacek_Karolak
Posty: 145
Rejestracja: 12 wrz 2012, 13:04
Lokalizacja: Warszawa Wola

Zmiany 1977 roku

#103

Post autor: Jacek_Karolak »

Drodzy koledzy.
Przypomniałem sobie kilka rzeczy z postu z 10 grudnia o tym tytule. Zainteresowanych odsyłam do powtórnego czytania. Teraz poszukam kilku zdjęć i może jeszcze coś dokleję. Chcę aby ten temat został w jednym miejscu. Łatwiej będzie czytać nie rozpraszając się nic nie wnoszącymi uwagami.
Dziadek Jacek
Ocalić od zapomnienia zapomniane firmy: Poljazz i Pronit. Póki jeszcze żyjemy, zostawmy po sobie ślad na Ziemii.
Awatar użytkownika
Jacek_Karolak
Posty: 145
Rejestracja: 12 wrz 2012, 13:04
Lokalizacja: Warszawa Wola

Ewidencja

#104

Post autor: Jacek_Karolak »

Drodzy koledzy.

Cały czas trwają moje poszukiwania informacji na temat Poljazzu. Muszę powiedzieć, że dzięki uprzejmości wielu kolegów, Moja wiedza i stan posiadania zwiększa się z każdym dniem. Chodzi mi o czytelne zdjęcia bądź skany, okładek i etykiet. Prace posuwają się pomału do przodu choć nie jest to bieg sprinterski. Ponieważ wygląda to różnie, zacząłem spisywać co już mam. Opracuję w wkrótce jakąś czytelną tabelkę i postaram się umieścić na forum Dzięki temu, że mogę poprawiać swoje posty, to będę uzu pełniał w miarę na bieżąco. Nawet zastanawiam się nad uzupełnianiem listy z moich pierwszych postów. Zawsze będzie można tam zajrzeć i dowiedzieć się co już jest a czego brakuje. Może tak będzie lepiej. A może całą tabelę umieścić jako załącznik? Wojtku podpowiedz. W Excelu będzie to tabela o około 350 wierszach i 10 lub 12 kolumnach. Jak to najlepiej zrobić? odpowiedzcie proszę.

Dziadek Jacek
Ocalić od zapomnienia zapomniane firmy: Poljazz i Pronit. Póki jeszcze żyjemy, zostawmy po sobie ślad na Ziemii.
Awatar użytkownika
Wojtek
Administrator
Posty: 41621
Rejestracja: 02 lut 2009, 02:59
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Poljazz 1972-1990

#105

Post autor: Wojtek »

Jacek_Karolak pisze:Zawsze będzie można tam zajrzeć i dowiedzieć się co już jest a czego brakuje. Może tak będzie lepiej. A może całą tabelę umieścić jako załącznik? Wojtku podpowiedz. W Excelu będzie to tabela o około 350 wierszach i 10 lub 12 kolumnach. Jak to najlepiej zrobić? odpowiedzcie proszę.
Jak chcesz Jacek. Możesz aktualizować zarówno spis w poście, jak i załącznik. Forum oczywiście przyjmie plik Excela jako załącznik.
Zakładając, że w arkuszu masz jakieś dodatkowe dane, można przyjąć, że spis w poście jest taki poglądowy, a szczegóły można będzie znaleźć w załączonym pliku.

Tak to widzę, nie wnikając za bardzo w szczegóły ;)
Tubylcza wredota, tudzież insza kanalia
http://www.winyl.net/viewtopic.php?f=6&t=6268
ODPOWIEDZ