Jazz Salon Odrzuconych

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1608
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#136

Post autor: Szelak »

Ale to dzięki tamtemu wątkowi odkryłem tą płytę :clap:
Bardzo wdzięczny jestem.
Na tym, w temacie Pana D, się nie skończy. Na pewno!
Krótko jestem w temacie jazzu, i to jest najlepsza muzyka jaką słyszałem.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15128
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#137

Post autor: darkman »

Hihi, to ten Ornecik o któ®ym myślałem, że nie mam. Pacze,pacze.. a tu fotk jest jakaś stara (ta własnie gdziez sprzed paru lat), no to szukam na półkach.. hm kupa, nie ma.
kiedyś po pewnym czasie tak na chybił trafił wyciągam trzy płyty na raz co by coś zapuścić w ciemno i na lenia. Oglądam, cie choroba jest!
No to się zabieram co by ją wydrzeć z okładki, pacze,pacze a sucz zapieczętowane jeszcze.. się musiałem nachodzić do kuchni po scyzoryk ostry bojowy co się zowie, broń prawie. Cięcie cesarskie niemal, wykonawszy rzuciłem plackiem na talerz Cieleciny 2.0 i hajda na koń! Nic.
Słucham nic. Se pomyślałem, e Q'rde długa robiegówka, a tu nic dalej. Się przyglądam, uhum.. wzmaka nie włączyłem. Rozgrzewane będzie.. coś jak wleczenie od sąsiada po pijoku, trochę u mnie trwa. Czekam. Zapaliłem przy kominku, normalną mechanikę skęta cienkiego i czekam dalej. Dotykam trafo, aaa ciepłe już będziem naparzać.
Uffa Ale doczekałem i zagrałem. Muzyki nie opowiem, bo to tylko dodatek do tej przygody. Ot wędkę daję chłopaki. Każdy łowi sam. Z miłością dzwoń każdego dnia jak w ryż. Miłego! :D
Załączniki
IMG_1065.JPG
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1608
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#138

Post autor: Szelak »

Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15128
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#139

Post autor: darkman »

Szelak pisze:
26 mar 2023, 10:53
Dziś w WP w Pr II
https://www.polskieradio.pl/8/5745/Arty ... lt-jackson
BTW wczoraj było świetne popołudnie wspomnieniowe o Andrzeju Trzaskowskim, kupa gości i muzyki. Pewnie w arch., się to da przesłuchać ponownie /?


p.s. Tomek z ciekawości pytam. Dzielisz czytelników wątków jazzowych na czytających tekstowo i obrazkowo? Bo w jednym wątku dałeś obrazki, a w drugim postawiłeś tylko na wiedzę i inteligencję czytelnika, czy się mylę? :D
Awatar użytkownika
Szelak
Posty: 1608
Rejestracja: 17 maja 2022, 11:14
Gramofon: Adam GS424/Lenco L75
Lokalizacja: Warszawa

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#140

Post autor: Szelak »

darkman pisze:
26 mar 2023, 11:25
ps
:)
Darek, nie pomyślałem o tym, ale chyba podświadomie taka właśnie była intencja. Tamten wątek jest bardziej obrazkowy i istotny o tyle, że łatwiej zorientować się jakie wydawnictwo kupić. Podanie informacji o interesującym wieczorze płytowym i okraszenie tego obrazkami być może bardziej zachęci do zajrzenia niż sama sucha informacja z linkiem. Muzycznie natomiast to sam wiesz jak jest. ;)
Dużo ciekawych audycji jest w Dwójce, tylko trzeba uważnie szukać.
Ostatnio zmieniony 26 mar 2023, 15:34 przez Szelak, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Cracker
Posty: 9656
Rejestracja: 29 gru 2012, 20:16

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#141

Post autor: Cracker »

Dexter Gordon - The Bethlehem Years

20230321_225904.jpg

Wznowienie z połowy lat 70-tych jednej z pierwszych solowych płyt Dextera, wydanej oryginalnie w 1955 roku jako "Daddy Plays The Horn"
Bebop pełną gębą.
Just take those old records off the shelf
I'll sit and listen to 'em by myself
Today's music ain't got the same soul
I like that old time rock and roll
Felix1988
Posty: 3484
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#142

Post autor: Felix1988 »

Count Basie and Lester Young at Newport. Płyta, która równie dobrze mogłaby trafić do wątku jazz café, wydawnictw live bądź monofonicznych, ale tu też pasuje, bo dobra jest :) Nagranie z roku 1957, edycja Amigi 1966. Serii jazzowej NRD-owcy jeszcze wtedy nie mieli, ale wydawali już fajne rzeczy, bo jednak jakieś kontakty w tym kapitalistycznym NRF mieli. Nawiasem mówiąc Hrabia Basie miał wtedy szczęście do licencji w demoludach, bo Polskie Nagrania Muza też wydały mu LP.
Załączniki
Count Basie and Lester Young at Newport.jpg
Awatar użytkownika
jaca1970
Posty: 1745
Rejestracja: 02 mar 2018, 15:21
Gramofon: Universum 6000

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#143

Post autor: jaca1970 »

darkman pisze:
21 mar 2023, 19:44
Jacku Bensony potargane, brak wydań, kraju i stanu w jakiejś skali - nie pomogę, bo biała plama - jestem na nie.
Jednak jak na stan działkowy o którym gadaliśmy swego czasu, to może... ?????, ale to Ty wiesz lepiej. Jedno jest pewne u mnie za 100 tych 4 tytułów nie będzie nigdy, a w tym stanie wizuuuu to na 100% Miłego wyboru, choć opisy jakby deko słabsze niż moje czy Blisa
Oj, nie posłuchałem Darku ... i zamówiłem, bo by zeszły szybko .. ryzyk fizyk ...sorry , (mam kare ? 8-) wiem)

Pisałeś, że żony lubią Bensony a moja koleżanka małżonka to już ma kły na te moje eksperymenty jezzowe - pisków i nieregularnych hałasów to ma dość na dużej przerwie... itp. I tu Banson jak na lekarstwo przybył, od razu razy 4 za jednym zamachem ( w tym jeden lp. podwójny)

Małżonka polubiła nowego kolegę, a że jest kompromis pomiędzy jezzowaniem i lekkim songiem to wszyscy zadowoleni...

bardzo fajna muza.. "na skołatane nerwy" czy sobotnie sprzątanie do południa... warto

wpadły takie pozycje oficjalne olbumy - 3 w stanie VG nic nie trzeszczy, skacze lub faluje..
" In Flight" (1976)
"Livin' Inside Your Love" (1979)
"20/20" (1984)
i kompilacja " The love Songs" 1985 ( i tu smuteczek, przeskakiwa - trudno ruszę się częściej )
Załączniki
Benson .jpg
Jesień/zima - Universum 6000 by Micro Seiki, EMPIRE 5000, PRE by Jaceulek, Drewnopodobny ROTEL 402, Marantz LD 100. Wiosna/lato - Combo Schneider: Dual 1235, Shure V15 III i kolumny Philips KD - 1034.
Felix1988
Posty: 3484
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#144

Post autor: Felix1988 »

No to na drugą nóżkę, tylko pstryk na wzmacniaczu na tape: Count Basie - 20 Greatest Hits.
Załączniki
Count Basie 20 Greatest Hits.jpg
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15128
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#145

Post autor: darkman »

Szelak pisze:
26 mar 2023, 13:09
Dużo ciekawych audycji jest w Dwójce, tylko trzeba uważnie szukać.
Powiem wam, że te dżazzy Trzaskowskiego wczorajsze to był odlot. Zwłaszcza kwintet z Nahornym, był w studio zresztą. No i potem orkiestra/big band jazzowy polskiego radia. Goście grali jak fire free pod dyrekcją Sama Riversa, a może i bardziej.
Felix1988 pisze:
26 mar 2023, 15:22
Serii jazzowej NRD-owcy jeszcze wtedy nie mieli, ale wydawali już fajne rzeczy,
A bo może znajdziesz gdzieś Feliksie, ale o ile pamiętam tak na szybko to w ogóle była licencja którejś z serii 'zachodnich' nie zaś stricte edytowana w bloku wschodnim.
Chyba najbardziej sobie cenię posiadaną z ej serii J, Orkiestrę Woody Hermana. Coś niesamowitego, a swoją drogą wydanie Count Bassiego też odlotowe.
Felix1988 pisze:
26 mar 2023, 15:22
Hrabia Basie
Uzupełnię na tej płycie są Count and Press. ;)
Felix1988
Posty: 3484
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#146

Post autor: Felix1988 »

darkman pisze:
26 mar 2023, 18:51
A bo może znajdziesz gdzieś Feliksie, ale o ile pamiętam tak na szybko to w ogóle była licencja którejś z serii 'zachodnich' nie zaś stricte edytowana w bloku wschodnim.
Chyba najbardziej sobie cenię posiadaną z ej serii J, Orkiestrę Woody Hermana.
Całościowa licencja chyba nie, raczej robili tę serię po swojemu, kupując prawa do pojedynczych płyt. Hermana masz na myśli wydanie z roku bodajże 1977? Akurat to kiedyś sprawdzałem, jak już miałem sieć w cywilizowanej formie, nie przedpotopowy, telefoniczny modem :lol: i jest to powtórzenie regularnego LP z lat 60, coś ze Swing Big Band Ever w tytule. Już nie pomnę, w płycie mam odpowiednią karteczkę, ale rzecz do sprawdzenia :)
Ostatnio zmieniony 27 mar 2023, 11:19 przez Felix1988, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15128
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#147

Post autor: darkman »

Herman chyba ten właśnie, dawno nie słuchałem. Też sprawdzę i z chęcią skorzystam z okazji by posłuchać. Rok pewnie się zgadza, bo mam ją diabelnie długo.
Felix1988
Posty: 3484
Rejestracja: 26 sty 2020, 12:31

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#148

Post autor: Felix1988 »

The Best Od Michel Legrand. Starszy znajomy, znacznie bardziej zaawansowany jazzowo niż ja, powiedział mi kilka lat temu, że to tak nie do końca jest jazz. Ale z drugiej strony skwapliwie przechwycił wtedy dokładnie takie samo, holenderskie wydanie tej płyty w idealnym stanie, za które zapłaciłem aż 1 PLN. Myślę więc, że skoro The Best Od Michel Legrand jest jednak godne jego kolekcji, to może też trafić tutaj :lol:
Załączniki
The Best Of Michel Legrand.jpg
Awatar użytkownika
darkman
Posty: 15128
Rejestracja: 02 paź 2015, 09:23
Gramofon: Cielęcina 2.01
Lokalizacja: Topanga Corral
Kontakt:

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#149

Post autor: darkman »

Zaraz poszukam tego Hermana, bo zapomniałem.
A na rozgrzewkę Birds and Fire Mahavishnu Orch.

p.s. jeśli ktoś reflektuje na taką w wyd. US, to proszę się upomnieć, jest u mnie do odbioru przy okazji jakiejś czy coś. Miała być dla Jacka, bo nakazał mi odkładanie 'śmietnikowych za grosze dla siebie na działkę', no ale ta się nie nadaje bo nie jest za grosze w stanie G, G- jak Jacek chciał, tylko darmowa. To sorry ale nie chciałbym się narzucać i być uznanym za natręta. Bardziej sobie cenię kolegów niż owe grosze. :)
Egz do darowania dostałem sam kiedyś od Blisa do pokazywania (tzw prasowany) i posłania dalej w świat, a jakoś się przeleżał tak na spokojnie bo nikt nie chciał do tej pory mimo,że parę razy się lansowałem by komuś dać.
Dziwne, bo powiem Wam, że diabelnie cenię tę grupę i gdyby mi ktoś chciał dać taką w stanie obojętnym kiedyś, to bym chwili nie czekał, ale ja jestem trochę niedzisiejszy. Fakt.
To może sobie zostawię dla okładki? :)
(to nie ta na zdjęciu, ta jest moja, choć podobna.. zwykły 1Press, żadna tam droga reedycja - przepraszam!.. normalnie z kosza kiedyś wyciągnąłem sklepowego, tylko że dawno to było dość, teraz te kosze po macoszemu traktują jakoś. Świat zdziadział okropnie).
No tak sobie bajam, tego gramofonu ze zdjęcia też już dawno nie posiadam, bo fotka stara z bazy. A może Se odkupię jeszcze kiedyś z przekory czystej, bo czasem ktoś pisze że kijowy model. Ja tam wiem swoje. :) ramię mogłoby być .. no headshell słaby w sumie.
No dobra nie marudzę.
Załączniki
IMG_0861.JPG
Awatar użytkownika
winylowy_luke
Posty: 1686
Rejestracja: 02 lut 2016, 10:16
Gramofon: Technics SL-1210GR
Lokalizacja: Podkowa Leśna
Kontakt:

Re: Jazz Saloon Odrzuconych

#150

Post autor: winylowy_luke »

Darku dorzuć mi ją pse do Jethro:) :pray:
Technics SL-1210GR+KAB Fluid Damper@AT-OC9XML/Denon 103R/Shure V15 V-MR (SAS/B)/Shure V15 III (SAS/B)/Empire 4000 D/I
HusaRIAA v2
Topping E50+L50+PA5/Audiosymptom i8 mod @Wilk-Audio-Projekt/Sennheiser HD 660S
ODPOWIEDZ